Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Lastik Tavsiyesi

Ultrass34
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

26 dakika önce, emc6767 :

Bu arada geçmiş olsun değince noktalama işaretine dikkat etmedim. Lastikleri aldığım için söylüyorsunuz sandım:). Bakalım bende fikirlerimi paylaşırım kısa zamanda.

yok sağlığınız için dedim:)

lastiklere gelince hepsinde sorun olacak diye bir sey yok, umarım bir sorun yaşamazsınız..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, emc6767 :

Yazamadım kaç gündür kusura bakmayın. Ufaklık hanım ben komple hastayız. Sizi dinledim siparişi verdim . Ze 310 225/40/18 salı günü takılacak. İnşallah memnun kalırız. Sizede teşekkür ederiz.

Şu anda aracımda dört mevsim AS210 takılı, bu sabah da dün gece de kar ve buzda test ettim. Yarın da Bolu'da test edeceğim inşallah ama şimdiki izlenimim için mükemmel diyebilirim. Zaten AutoBild gibi Alman yanlısı bir derginin testinde bile aldığı sıralama ortada. Yazlıkta eski seri için çok iddialı konuşamam ama araştırdığım kadarıyla ZE310'dan çok memnun kalıp, benim gibi etrafınızdaki herkese önereceksiniz diye düşünüyorum :) 

Bu arada geçmiş olsun ve ben teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tavsiyem yeni lastiklerle bir de rot ayarı yaptırmanız. benim üzerinde gelen michelin'ler kenarlardan parça pinçik olduydu. 3. nesilde genelde öyle bir sorun var. kenarlardan yiyor lastikleri.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Son yazdığım yorumdan sonra konuyu hortlatma gereği duydum. Lastikleri Bolu'da yaklaşık 15 cm ham kar dahil, buzlaşmış karda ve ezilmiş karda test ettim. Sonuçtan çok memnunum, çok dik yerlerden dahi sorunsuz olarak çıktım. Beklentilerimin de üstünde çıktı. @emc6767 siz de lastikleri taktırmış olmalısınız, izlenimleriniz nedir acaba meraktayım :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, serkan306 :

Son yazdığım yorumdan sonra konuyu hortlatma gereği duydum. Lastikleri Bolu'da yaklaşık 15 cm ham kar dahil, buzlaşmış karda ve ezilmiş karda test ettim. Sonuçtan çok memnunum, çok dik yerlerden dahi sorunsuz olarak çıktım. Beklentilerimin de üstünde çıktı. @emc6767 siz de lastikleri taktırmış olmalısınız, izlenimleriniz nedir acaba meraktayım :) 

Lastiklerden memnunum tavsiye içinde teşekkür ederim. Titreme olmadı hissedilir derecede. Hatta uzun süre tripte gezdim titriyor mu diye. Tümseklerde ve setlerde farkedilir derece yumuşadı araba. Hava imkan verdikçe yol tutuşunuda denedim. Oda gayet başarılı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
31.05.2018 at 09:35, Arabalar :

Frenleme performansı iyice düşünce Michelin'in ürünü olan ekonomik seriden " Tigar Sigura 205x60x16 " dört adet lastik satın aldım. Toplam 960 TL. Dandik bir şeye benziyor. Performansını kullandığımda yazarım.

Tigar Siguraları alalı 7-8 ay olmuş. Aracı kullanmadığım için kış lastiği de almamıştım. Bugün aracı kullanırken baktım ki hoplaya zıplaya gidiyor. Havalarını kontrol ettiğimde 26-26-26-25 psi çıktı. Halbuki lastik basınç ikazı dahi vermemişti. Hem inik olup hemde hoplaması zıplaması, lastiklerin dandik ötesi olduğunu göstermek için yeterli. Aklınızda olsun bu markayı tercih etmeyin :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, Arabalar :

Tigar Siguraları alalı 7-8 ay olmuş. Aracı kullanmadığım için kış lastiği de almamıştım. Bugün aracı kullanırken baktım ki hoplaya zıplaya gidiyor. Havalarını kontrol ettiğimde 26-26-26-25 psi çıktı. Halbuki lastik basınç ikazı dahi vermemişti. Hem inik olup hemde hoplaması zıplaması, lastiklerin dandik ötesi olduğunu göstermek için yeterli. Aklınızda olsun bu markayı tercih etmeyin :)

Lastik olması gerekenden şişkin olursa zıplatır ama olması gerekenden düşük olursa da zıplatır. Bence kriter olmamalı bu. Yol tutuşu, frenleme mesafesi, abs’ye düşüşü nasıl ona bakmak lazım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, tansu87 :

Lastik olması gerekenden şişkin olursa zıplatır ama olması gerekenden düşük olursa da zıplatır. Bence kriter olmamalı bu. Yol tutuşu, frenleme mesafesi, abs’ye düşüşü nasıl ona bakmak lazım

Onların hepsine bakmıştım. Dandik hepsi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konusu yukarı çıkmışken, bu konuda daha önce 225/40R18 kış lastiği taktım, memnunum sorun yaşamadım yazmıştım ama işin sonu öyle olmadı. Geçen aralık başında çayyolundaki keskin bir çukurdan dolayı lastiğim kenardan yarıldı ve yolda kaldım. Gittim 430tl'ye yenisi aldım taktım, geçen salı da kısacık bir keskin çukur yüzünden bu kez de diğer ön lastiğim yarıldı, yine yollarda kaldık gittik sıfır aldık. 225/40 yanak kış koşullarında, bozuk şartlarda bana fazla ince geldi, jant kesiyor lastiği. Üstelik XL yanak olmasına rağmen böyle.

Bunda aracımdaki spor yayların daha yüksek damping değerlerinin etkisi olduğundan da şüpheleniyorum. 215/45 ile spor yay güzel de 225/40 ile bu ülke için fazla kaçıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

31 dakika önce, Leanback :

Bunda aracımdaki spor yayların daha yüksek damping değerlerinin etkisi olduğundan da şüpheleniyorum.

İnce yanak , spor yaylardaki darbe sönümlenmesinin azalmasının etkisi ile birleşince mevcut yol koşullarında iyice sorunlu hale geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
18.01.2019 at 23:12, Arabalar :

İnce yanak , spor yaylardaki darbe sönümlenmesinin azalmasının etkisi ile birleşince mevcut yol koşullarında iyice sorunlu hale geliyor.

Şu aralar yoldaki çukurlardan veya kaldırıma ufak sürtmelerle yırtılan çok fazla ince yanaklı lastik görüyorum. Bizim yol şartlarımıza bakarak normalde üreticiler görece kalın yanaklı lastiklerinde bile güvence vermiyorlar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

İyi akşamlar. 5.5 yıl sonra yaz lastiklerimi değiştirmem gerekiyor. Şu anki lastiklerim continental conti 5. Sizlerin önerisi hangi marka olur yoksa yine continental ile devam etmeliyim sizce?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

39 dakika önce, mucar :

İyi akşamlar. 5.5 yıl sonra yaz lastiklerimi değiştirmem gerekiyor. Şu anki lastiklerim continental conti 5. Sizlerin önerisi hangi marka olur yoksa yine continental ile devam etmeliyim sizce?

Adac testlerinde CPC6 ile Michelin Primacy 4 baya iyi lastikler. Ben 205-55-16 lastikte primacy 4 kullanıyorum gayet memnunum. Ani frenleme, viraj, sessizlik iyi. Continentale göre sessiz olması nedeniyle tercih ettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, mucar :

5 sene conti kullandıysanız geçeceğiniz hiçbir lastik sizi tatmin etmez bence. kendi 20 yıllık deneyimime dayanarak continental'den daha iyi lastik görmedim. ne aldıysam pişman oldum.

şimdiki ebatlar 18" olunca mecburen başka lastik (falken) aldım çünkü bin küsür lira istiyorlar neredeyse tanesine.  şeytan bazen sat şu 18" leri al 16" istediğin lastikle diyor ama keratalar güzel görünüyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, Mutlu Tekir :

Adac testlerinde CPC6 ile Michelin Primacy 4 baya iyi lastikler. Ben 205-55-16 lastikte primacy 4 kullanıyorum gayet memnunum. Ani frenleme, viraj, sessizlik iyi. Continentale göre sessiz olması nedeniyle tercih ettim.

teşekkürler

7 saat önce, Katil Balina :

5 sene conti kullandıysanız geçeceğiniz hiçbir lastik sizi tatmin etmez bence. kendi 20 yıllık deneyimime dayanarak continental'den daha iyi lastik görmedim. ne aldıysam pişman oldum.

şimdiki ebatlar 18" olunca mecburen başka lastik (falken) aldım çünkü bin küsür lira istiyorlar neredeyse tanesine.  şeytan bazen sat şu 18" leri al 16" istediğin lastikle diyor ama keratalar güzel görünüyor. 

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, Katil Balina :

Falken lerin hangi serisi bide sessizlik olarak nasillar ve ne kadar suredir kullaniyorsunuz hamuru serlestimi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

31 dakika önce, Yasin42 :

Falken lerin hangi serisi bide sessizlik olarak nasillar ve ne kadar suredir kullaniyorsunuz hamuru serlestimi

falken zx 914 olması lazım. ikinci yaz oldu kullanıyorum şimdilik bir sorun yok. bir balans sorunu olmuştu aldıklarımda ikisini iade almışlardı. bu yaz takarken lastikci güzel uğraştı ve bir titreme falan da yok. (önceki yaz titreme sorunuyla uğraştık bu yaz nasıl düzeldi anlamadım) 

bazen ara ara kazık fren yapıyorum deneme amaçlı aslında gayet iyi tutuyorlar. bir sertleşme falan yok. üzerindeki orjinal michelinler 3. yılda daha dokunur dokunmaz absye girmeye başlamıştı, hem de diş derinlikleri daha normalken. 

balans ve titreme sorunu da ortadan kalktığı için şimdilik memnunum. bu yaz ve önümüzdeki yaz idare etse yeter. 

peki bir daha alır mıyım? sanırım hayır. geçen yıl beni çok uğraştırdılar.  ama yine aynı şirkete bağlı dunlop'ları tercih edebilirim. kışlıklarım 225/45/18 dunlop ve çok memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kusura bakmayın bu sayfa yeri değil ama 2011 mazda 3 hb sahibiyim. bizim araçlarda orjinal yağ, polen, hava filtrelerinin markası nedir bilen var mı? kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, mucar :

kusura bakmayın bu sayfa yeri değil ama 2011 mazda 3 hb sahibiyim. bizim araçlarda orjinal yağ, polen, hava filtrelerinin markası nedir bilen var mı? kolay gelsin

Orjinal serviste satılandır. Mazda markadır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2016da trafiğe çıkan aracımın fabrika çıkışlı lastikleri olan 215/45/18 Michelinleri iki ay önce 225/40/18 Nokian Powerproof 4 kanallı lastiklerle değiştirdim.

Michelin 3 senede parça pinçik oldu. Öyle virajlara sert giren, drift yapan biri de değilim ve lastik basınçlarını düzenli takip ederim. Ama lastiklerin taban kenarları yarıldı ve bazı parçaları koptu. Bu yüzden artık balans da tutmamaya başlamıştı. Fiyatlar uçuk olduğu için farklı markaları denemek istedim. Kış lastiğiyle ün yapan bir markanın yeni çıkan yaz lastiğini internetten aldım. Kağıt üzerinde yakıt, ıslak zeminde yol tutuş ve ses olarak michelinden daha iyi. Sadece yanak kısmı 6 mm kadar küçüldü. O da bir diş derinliği kadar olduğu için farkedilmiyor bile. 

Gerçekten lastiği ilk taktığımda sertleşmiş lastikten yeni bir lastiğe geçtiğim ciddi manada hissedildi. Bakalım şimdilik bir problemim yok. İlerde sorun çıkarırsa buralara yazarım. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...