Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Lastik Tavsiyesi

Ultrass34
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bir saat önce, Reicht :

225/45/18 falken as210 4 mevsim lastikler ile ilgili tecrübesi olan varmı. Aracimda ilk aldigim zamandan kalam michelin yaz lastikleri var ve cortlamaya başladı. Istanbul için konuşacaksak yaz kış ayrı lastik mi yoksa 4 mevsim yeterlimidir sizce.

4 mevsim tavsiye etmem. yazlık kullanın, karda eksi sıcaklıkta toplu taşımayı kullanın daha iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, Mutlu Tekir :

4 mevsim tavsiye etmem. yazlık kullanın, karda eksi sıcaklıkta toplu taşımayı kullanın daha iyi.

Tavsiye için teşekkürler hocam.  Fakat soğuk ve yağmurlu havalarda bu bir dezavantaj degilmi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Reicht :

Tavsiye için teşekkürler hocam.  Fakat soğuk ve yağmurlu havalarda bu bir dezavantaj degilmi

1-2 ay soğuk havalar için evet dezavantaj, peki 6-7 ay sıcak havalarda özellikle 2-3 ay asfaltın 35-40 derece olduğu havalarda dezavantaj değil mi? Yumuşak hamurlu olduğundan çok çabuk eskiyor zaten bir de. 
Nokian weatherproof kullanıp denemiş biri olarak söylüyorum. 0-10 derece yağmurlu havalar için ideal. 30 derece üstünde ve karlı yolda maalesef hakkını veremiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kışlık lastik siparişini internet üzerinden verdim. Mazda için ; 205/60/R16 Michelin Alpin 6 (2019 üretimi ) 575 TL / Adet.  Eşimin aracı için de 195/65/R15 Michelin Alpin 6 ( 2019 Üretimi ) 328 TL / Adet.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende falken 215/45/18 ze310 aldım tanesi 480 tl den. Petlas in sitesinden siparişi verdikten sonra listeye tekrar baktığımda stokta yok yazdığını gördüm. Sanıyorum son seti ben aldım stoptaki. Umarım problemli bir urun değildir:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

09.11.2019 at 01:03, Mutlu Tekir :

Benim araca taktıralı bir yılı geçti, ilk kışındaki performansı tam not aldı benden. Yazın da ekstrem koşullarla pek karşılaşmadım ama çok keskin virajlara sert girişler yaptım, yol tutuşu da tam not aldı. Yazın tek olumsuz etkisi bariz artan yakıt tüketimi oldu. Bariz derken 100 km'de 0.3 l falan ama böyle bir farkı var belirtmem gerekti. 2. kışında kar performansı nasıl, Ankara ya da Bolu'ya ilk kar düştüğünde test edeceğim bir konu. Toplu taşıma konusundaki fikrine katılmıyorum Mutlu. Karda, soğukta beni taşımayacak aracı güzel havalarda ne yapayım :D 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar 2014 mazda 3 reflex modeli aracım var. Üzerindeki lastikler eskidi, bu yüzden yazlık lastik tavsiyesi istiyorum sizden. Belki indirimlerden birşeyler bulabilirim. Run Flat olması benim için olmazsa olmaz. Stepne olmadığı için ve arabada genelde çocukla yolculuk yaptığım için lastik değiştirme şansım yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

09.11.2019 at 10:42, Reicht :

Yer İstanbul yazıyor profilinizde. Eğer İstanbul'da yaşıyorsanız bence için gereksiz. Ben uzun zaman önce bıraktım yaz kış farklı lastik kullanmayı. @Mutlu Tekir 'in dediği gibi olur da hasret kaldığımız kar yağarsa İstanbul'a o zaman toplu taşıma kullanıp cefa çekeceğinize sefasını sürersiniz 😉

Bu arada yağmurlu havalarda yaz lastiklerinin performansı daha iyi bile olabiliyor.

Tavsiye isterseniz de aşağıdaki linke bakabilirsiniz 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, cyurdasiper :

Arkadaşlar 2014 mazda 3 reflex modeli aracım var. Üzerindeki lastikler eskidi, bu yüzden yazlık lastik tavsiyesi istiyorum sizden. Belki indirimlerden birşeyler bulabilirim. Run Flat olması benim için olmazsa olmaz. Stepne olmadığı için ve arabada genelde çocukla yolculuk yaptığım için lastik değiştirme şansım yok.

7 senedir, toplamda aşağı yukarı 137bin km yol yaptım. Bunun ortalama 22500 km si de riskli olarak gördüğüm ve stepneyi yanıma aldığım yurtdışı seyahatleri. 1 kez bile lastiğim patlamadı. Patlarsa da zaten lastik tamir kiti var, o da iş görmezse kasko var. Bunun yüzünden run flat alıp konforsuz yolculuk yapmaya ne gerek var? 
Primacy 4 öneririm. Uygun fiyatlı isterseniz Nokian Wetproof veya Powerproof yeni nesil lastiklerini deneyebilirsiniz.

Düzeltme 1 defa yarisimde vida batması nedeniyle inmişti. Lastik tamir spreyi ile yol alabilmiştim lastikçiye kadar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, cyurdasiper :

Reflex'te lastik ebatları nedir tam olarak ? Zira bizim gibi 215x45xR18 arayıp seçenek bulamamakla karşı karşıya değilseniz alternatifleriniz daha da fazla olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Burak :

Reflex'te lastik ebatları nedir tam olarak ? Zira bizim gibi 215x45xR18 arayıp seçenek bulamamakla karşı karşıya değilseniz alternatifleriniz daha da fazla olacak.

205*60-16 diye biliyorum. Yanak 65 de olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

205/60R16, onda da seçenek problemi olacak. Mazda servisten bu ölçüye takılı jantlarla birlikte Petlas kış lastiği alacaktım, kısmet olmamıştı.

205/60R16, 215/45R18 bunlar hep Amerikan pazarı ölçüleri. Subaru'larda da ilginç ölçüler vardır bu şekilde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Mutlu Tekir :

7 senedir, toplamda aşağı yukarı 137bin km yol yaptım. Bunun ortalama 22500 km si de riskli olarak gördüğüm ve stepneyi yanıma aldığım yurtdışı seyahatleri. 1 kez bile lastiğim patlamadı. Patlarsa da zaten lastik tamir kiti var, o da iş görmezse kasko var. Bunun yüzünden run flat alıp konforsuz yolculuk yapmaya ne gerek var? 
Primacy 4 öneririm. Uygun fiyatlı isterseniz Nokian Wetproof veya Powerproof yeni nesil lastiklerini deneyebilirsiniz.

Düzeltme 1 defa yarisimde vida batması nedeniyle inmişti. Lastik tamir spreyi ile yol alabilmiştim lastikçiye kadar.

Bende runflat var. Bu yaz aldım ve konfordan feragat ettim az da olsa. Bir sabah arabaya bindim ve azcık gittim ve basınç sensörü yandı. İlk petrole girdim. Lastikte vida gördüm ve hava bastım. Akşam lastikciye uğrayıp yaptırdım. Kim takar kiti 😊

Runflat-Normal? Tercih meselesi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22.11.2019 at 16:15, Burak :

Yer İstanbul yazıyor profilinizde. Eğer İstanbul'da yaşıyorsanız bence için gereksiz. Ben uzun zaman önce bıraktım yaz kış farklı lastik kullanmayı. @Mutlu Tekir 'in dediği gibi olur da hasret kaldığımız kar yağarsa İstanbul'a o zaman toplu taşıma kullanıp cefa çekeceğinize sefasını sürersiniz 😉

Bu arada yağmurlu havalarda yaz lastiklerinin performansı daha iyi bile olabiliyor.

Tavsiye isterseniz de aşağıdaki linke bakabilirsiniz 

Gecen hafta o lastikten aldim bende hocam. Suana kadar memnunum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...