Jump to content

3. Nesil Mazda 3 DVD Oynatma

Ulash_o
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar arkadaşlar, yeni mazda 3 power sense sahibiyim. Ben araçta dvd çalar var diye biliyorum fakat dvd oynatmayı başaramadım. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olan var mı?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı soruyu mazdaya da sormuştum gelen cevabı sizlerle paylaşayım. Kullanım kılavuzunda DVD den bahsediyor olmasına rağmen DVD oynatma özelliği yokmuş. 35e4d280a8ce2c4a631e0d79b875b432.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Videoyu ekleyen Rusyadaki arkadaşla aşağıdaki mail adresinden sistem hakkında bilgi alabilirsiniz... Kendisi çok ilgili biri Rusyadaki forumlardan takip ettiğim kadarıyla... Her soruya cevap veriyor özelden sorular alıyor.... İNGİLİZCESİ İYİDİR O0

https://www.youtube.com/channel/UCf45Cep4fV0nxD-y8ND-X_w/feed

oleg_kool@mail.ru

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Videoyu ekleyen Rusyadaki arkadaşla aşağıdaki mail adresinden sistem hakkında bilgi alabilirsiniz... Kendisi çok ilgili biri Rusyadaki forumlardan takip ettiğim kadarıyla... Her soruya cevap veriyor özelden sorular alıyor.... İNGİLİZCESİ İYİDİR O0

https://www.youtube.com/channel/UCf45Cep4fV0nxD-y8ND-X_w/feed

oleg_kool@mail.ru

Sergiom o kadar İngilizcem yok :) videoyu paylaşmışken artık bu konuda bir açıklama görevi de sana duştu gibime geliyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

DVD okuyucu sadece japonyadaki modellerde var diye biliyorum ben. Bu rus arkadaşın yaptığı da araya bir aparat koyarak harici bir video kaynağındaki veriyi ekranda göstermek. Bu ön kamera olur. TV alıcısı olur. DVD player olur. Öyle bir şey işte.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

DVD okuyucu sadece japonyadaki modellerde var diye biliyorum ben. Bu rus arkadaşın yaptığı da araya bir aparat koyarak harici bir video kaynağındaki veriyi ekranda göstermek. Bu ön kamera olur. TV alıcısı olur. DVD player olur. Öyle bir şey işte.

Aracına kavuşsan diye bekliyorum [emoji1]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20.05.2016 at 00:33, fotifoti :

Sergiom o kadar İngilizcem yok :) videoyu paylaşmışken artık bu konuda bir açıklama görevi de sana duştu gibime geliyor :)

Açıklıyorum O0 Benimde ingilizce yok rusçadan çeviriyorum...

1 - http://www.ebay.com/itm/331707000846?ssPageName=STRK:MESELX:IT&_trksid=p3984.m1558.l2649 Normal CD player söküp ebaydan aldğı cd-dvd player takıyor.

2 - İki taraflı video sinyal bağlantısı eklemiş CMU'ya

3 - Bölge ayarını Europadan A4 'e çevirmiş. (Bu bölge ayarını bende anladım nereden nasıl çeviriliyor.)

Ve sonuçççç...

Ahanda buda bağlantı şeması...

DVD baglanti semasi.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Neden DVD için kasılıyor bilemedim. USB'den video oynatma mevzusu kolaylaştırılsa daha iyi. Zira DVD çözünürlüğü demode oldu gitti. Blueray kasalım desem, ekranın çözünürlüğü belli.

Naçizane görüşümdür. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Neden DVD için kasılıyor bilemedim. USB'den video oynatma mevzusu kolaylaştırılsa daha iyi. Zira DVD çözünürlüğü demode oldu gitti. Blueray kasalım desem, ekranın çözünürlüğü belli.

Naçizane görüşümdür. [emoji4]

Donanim değişecekse uğraşmaya değmez bence de. Bende dvd çok çözünürlük de yeterli olacaktır.

Açıklıyorum O0 Benimde ingilizce yok rusçadan çeviriyorum...

1 - http://www.ebay.com/itm/331707000846?ssPageName=STRK:MESELX:IT&_trksid=p3984.m1558.l2649 Normal CD player söküp ebaydan aldğı cd-dvd player takıyor.

2 - İki taraflı video sinyal bağlantısı eklemiş CMU'ya

3 - Bölge ayarını Europadan A4 'e çevirmiş. (Bu bölge ayarını bende anladım nereden nasıl çeviriliyor.)

Ve sonuçççç...

[/url] Ahanda buda bağlantı şeması...

DVD baglanti semasi.jpg

Bunu da öğrenmiş olduk :) eyvallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Naçizane görüşümdür. [emoji4]

Açıkçası benim konuyu açarkenki görüşüm video izlemekten ziyade bose müzik sisteminden yüksek performans alabilmek adına konser dvdleri ya da albüm dvdleri dinleyebilmek adınaydı. Kullanıcı kılavuzunda dvd oynatmaktan bahsedilmesine rağmen araç dvd oynatmıyormuş onu öğrenmiş bulunduk. Usb çözümü mantıklı evet ama zaten onu yapıyorum ve müzik kalitesi de çok yükseğe çıkamıyor. Tercih meselesi diye düşünüyorum:)))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5/26/2016 at 18:33, Ulash_o :

Usb çözümü mantıklı evet ama zaten onu yapıyorum ve müzik kalitesi de çok yükseğe çıkamıyor

Tabii ki tercih meselesi, fakat USB'den neden yüksek müzik kalitesi alamıyorsunuz? Araçlarımızın USB'den veri aktarım hızı mı yüksek değil acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

26.05.2016 at 18:33, Ulash_o :

Açıkçası benim konuyu açarkenki görüşüm video izlemekten ziyade bose müzik sisteminden yüksek performans alabilmek adına konser dvdleri ya da albüm dvdleri dinleyebilmek adınaydı. Kullanıcı kılavuzunda dvd oynatmaktan bahsedilmesine rağmen araç dvd oynatmıyormuş onu öğrenmiş bulunduk. Usb çözümü mantıklı evet ama zaten onu yapıyorum ve müzik kalitesi de çok yükseğe çıkamıyor. Tercih meselesi diye düşünüyorum:)))

Merhaba,

Bizim araçlar usb üzerinden flac formatında (AIO tweaks yaması ile ) ses dosyalarını oynatabilmesine rağmen niye dvd formatını istiyorsunuz ki?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Bizim araçlar usb üzerinden flac formatında (AIO tweaks yaması ile ) ses dosyalarını oynatabilmesine rağmen niye dvd formatını istiyorsunuz ki?

Flac formatını yama ile oynattığından haberim yoktu, faydalı bir bilgi oldu teşekkürler.

Tabii ki tercih meselesi, fakat USB'den neden yüksek müzik kalitesi alamıyorsunuz? Araçlarımızın USB'den veri aktarım hızı mı yüksek değil acaba?

Bahsettiğim şey aktarım hızı değil. Mp3 yada wma formatının kalitesi ama obivan konuya değinmiş bir önceki mesajda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...