Jump to content

1. Nesil Mazda 3 Kabin İçi Hava Akımı

cihanmnsl
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar. Konuyu yanlış yere açtıysam kusuruma bakmayın.

Havalar soğukken istanbul ankara akşam yolculuğu yaptım. Gece 12 gibi ankaradaydım.

Yolda ilerlerken arabanın kabin içi sıcaklığı çok iyi idi. Ancak arka yolcu koltuklarında oturan eşim ve çocuğum kapılardan özellikle ( enteresan ama hoparlör-cam kaldırma tuşu ve kapı açma kolu bölgesinden) bir soğuk hava esintisi olduğunu söylediler. Aracı durdum kapıları kontrol ettim ama görünürde bir sorun yoktu.

Sizce sorun ne olabilir? Ve çözüm önerileriniz.

Saygılarımla

Sent from my iPad using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

havalandırma dışarıya açıksa fan çalıştırmasanız da azıcık hava esintisi gelebilir hava menfezlerinden. eğer iç sirkülasyona çevirirseniz bu kesilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle teşekkürler cevap için.

İç sirkülasyondayken kapıların olduğu o bölgeden (hoparlör-cam kaldırma tuşu-kapı açma kolu) soğuk hava akımı oluyor. Fanlardan sıcak hava akımı var.

Sent from my iPad using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hızınız neydi? Fitillerde bir boşluk vardır. Kapı ayarı bozuksa o da fitillerin arasından hava geçmesine neden olur. 2. fitil çekebilirsiniz. Camlara yapıştırılan D profilli olanlardan alıp kapılara fitillerin karşılığındaki metal saclara yapıştırın. En uygun çözüm, tabi kapı ayarı halledildikten sonra.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...