Jump to content

İstanbul'daki Mazda Bayileri Neden Kapanıyor

Ultrass34
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dun akyildiz cekmekoye gittim dizel mazda 3  sormak icin mazda bayiligini biraktik sadece 2. El olarak devam edicez diye bir cevap aldim daha sonda damla ve bostanlarinda biraktigini ogrendim sadece merser sifir satis olarak devam ediyor bu durum tam olarak ne anlama geliyor sizce

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda türkiye web sitesinde de görülüyor. sizin bahsettikleriniz bayii değil ama servis ve yedek parça hizmeti veriyorlar. satışta yalnızca merser kalmış. yeni bir bayii çalışması olduğunu biliyoruz ama ne zaman hizmete geçerler bilgimiz yok.

http://www.mazda.com.tr/forms-v2/dealer-locator/#/search/location/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Az önce öğrendiğim kadarı ile Eskişehir Esoto da sıfır araç satışı kalkmış. Dün Eskişehirde önünden bir geçeyim dedim baktım yok. Şimdi siteden kontrol ettim sadece servis ve yedek parça var. Yeni bir yapılanmaya gidiliyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Semih Uluca :

Az önce öğrendiğim kadarı ile Eskişehir Esoto da sıfır araç satışı kalkmış. Dün Eskişehirde önünden bir geçeyim dedim baktım yok. Şimdi siteden kontrol ettim sadece servis ve yedek parça var. Yeni bir yapılanmaya gidiliyor sanırım.

iyi insanlardı, etkinlikte de tanışma fırsatı bulmuştuk. üzüldüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Mehmet Özdemir :

iyi insanlardı, etkinlikte de tanışma fırsatı bulmuştuk. üzüldüm.

Aynen abi bende üzüldüm gerçekten. Eskişehire ne zaman gitsem yanlarına uğrardım. Servisi de kaldırmazlar inşallah en korktğum nokta bu. Hem tanışık olmamız hemde ilgilerinden memnunum çünkü. Ve başka yakın bir servis yok. Orasıda kalkarsa ya muğlaya ya da bursaya gitmek zorunda kalacağım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

53 dakika önce, Semih Uluca :

Aynen abi bende üzüldüm gerçekten. Eskişehire ne zaman gitsem yanlarına uğrardım. Servisi de kaldırmazlar inşallah en korktğum nokta bu. Hem tanışık olmamız hemde ilgilerinden memnunum çünkü. Ve başka yakın bir servis yok. Orasıda kalkarsa ya muğlaya ya da bursaya gitmek zorunda kalacağım. 

Fazıl abiyle görüştüm şimdi, satış sonrası servis hizmetleri devam ediyormuş. Tamamen otomobil satış sektöründen çekilmişler. Problemi, sıkıntısı olan beni direk cepten arayabilir diyor. Aynı şekilde herkese selamı var arkadaşlar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

40 dakika önce, İlhan :

Fazıl abiyle görüştüm şimdi, satış sonrası servis hizmetleri devam ediyormuş. Tamamen otomobil satış sektöründen çekilmişler. Problemi, sıkıntısı olan beni direk cepten arayabilir diyor. Aynı şekilde herkese selamı var arkadaşlar..

Bende az önce İlhan abi ile görüştüm. Oda aynı şekilde söyledi. Araç satışından çekildiklerini belirttiler. Üzücü oldu hepimiz için. Fazıl beyin Mazda aşkını biliyorum çok zamandır. Onun içinde çok zor olduğuna eminim. Neyse hayırlısı olsun diyelim. Sonuç itibari ile Ticari bir kuruluş kendilerince vardır sebepleri. İlhan abinin de çok selamları var herkese.

Ek olarak; 

Acaba Mazda Türkiye de mi bir sıkıntı var, bayiler araç satışlarını bırakıyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2014 de aracımı alırken tüm bayilerden fiyat almıştım İstanbul daki, hiç biri fiyat inmemişti (1 kuruş bile) şehir dışındaki bayiler fiyat inerlerken bu arkadaşlar inmiyorlardı. Belliki aralarında bir tekelcilik oynuyorlardı. Bu kafayla çok fazla araba satamayacakları da belliydi. Zaten Mazda 3 ün Türkiye kotasıda belliydi, 1000 araba toplamda.

Şimdi gelinen noktada ise Mazda Türkiye nin belirli kotada araba satılmasını mecbur tutması gösterilebilir, düşünün ki Türkiye bir SUV ve Dizel cenneti ama SUV unuz 2.0 ve 140+ bin den ve en düşük dizeliniz 2.2 ve oda 160+ bin den başlıyor ve bayilere bunlardan senede 1-2 tane satma mecburiyeti getiriyorsunuz bilmem şu kadar Mazda 3 şu kadar CX-3 satacaksınız diyorsunuz.

Şimdi bu adamlar bu arabaları satamazlarsa ne yapacaklar? Satın alıp kendileri mi binecekler?

Bir ara Mazda Distrübütörlüğü Doğan Grubuna geçecek diye haberler duymuştum, pazarlıklar sanırım anlaşmayla sonuçlanamadı ve Doğan grubu şu anda Suzuki distrübütörlüğünü aldı ve ben elindeki medya ve reklam gücüylede Suzuki nin az modelle de olsa daha iyi bir yere geleceğine inanıyorum Türkiye Piyasasında, Mazda için çok iyi bir pazarlama atağı olabilirdi Doğan Grubu ile distrübütörlük anlaşması.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fazıl abi candır :( üzüldüm. Ama benden kaçamaz bulurum ben onu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Akyildiz birakiyor fakat ikinci el olarak ayni yerde devam etmeyecekler. Simdiki yerlerine volvo mazda ve bir kac markanin daha bayiligini elinde bulunduran baska bir firma geliyormus sanirim haziran da yeni bayi orada olacak. Fiyat ve satis politikalarindan dolayi kaybediyorlar maalesef.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha bir kaç hafta önce Mazda Damla'ya uğramıştım belki Mx-5 vardır diye. Mx-5 yoktu ama tüm modeller showroom'da sergileniyordu. Hatta hepsini ayak üstü incelemiştim. Şimdi bu haberi duyunca çok şaşırdım. Umarım Distribütörlük ve yeni bir yapılanma içindir tüm bunlar. Çünkü fazlasıyla ihtiyacı var buna Mazda'nın.

Hatta yeri gelmişken bir eleştirim de sevgili Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul bey ile ilgili olacak. Kendisini tanımıyorum, eminim ki başarılı ve iyi bir beyefendidir kendileri, samimi tavını taktir ediyorum ama geçenlerde otopark.com'un mx-5 videosunu izlerken Nurkan bey Mazda Mx-5'i anlatıyordu. Daha doğrusu anlatamıyordu. Hatta o kadar kötü anlatıyordu ki izlerken ve arkadaşlarıma izletirken utandım.. Bana göre bu kadar üst düzey bir yönetici kendi ürününü en iyi pazarlayabilen kişi olmalı.. asıl işi yöneticilik olabilir ama Nurkan bey'in anlattıklarını sıradan bir Mazda kullanıcısı ya da otomobillere ilgisi olan herhangi bir kişi de anlatabilir diye düşünüyorum. Bence bunlar marka imajını fazlasıyla etkileyen faktörler... Bir ürün olarak bakıldığında Mazda otomobilleri kadar ilgi çekmeye müsait, harika tasarıma sahip, otomobil geleneklerine bağlı ve hatırı sayılır geçmişi olan bir marka Volkswagen ya da başka bir otomotiv grubunun elinde olsa marka imajını çok iyi pazarlayabilir ve otomotiv piyasasındaki konumlandırmasını zirvelere taşıyabilirdi diye düşünüyorum. Söylediğim gibi Mazda butik bir üretici olabilir. Bu kullanıcılarına kendilerini  özel hissettirir ve doğru bir yaklaşım. Ama az ürün satmakla Marka İmajını geliştirmemek hedefleri düşük tutmak çok farklı şeyler... Mazda Genel müdürü olarak kalkıpta "1.5 ile 2.0 arasında çok fark yok zaten" diye bir söylemde bulunulursa ben buna gülerim.Hatta bu söylemi Mazda Global duysa başını duvarlara vurur bence... Bir Mazda kullanıcısı olarak bu duruma üzülüyorum kısacası..

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yorumlara tüm içtenliğimle katılıyorum dostlar. Mazda Türkiye'nin akılalmaz birtakım tavırlarının altında başka sebepler mi var bilemiyoruz. Bir marka otomobil üretirken bu kadar kusursuz olupta ürünü satmak konusunda bukadar kusurlu olamaz. Üretimdeki başarının zerresi satışta yok (80milyonluk türkiye için). Mazda Motor Corporation' ın Mazda Türkiye'ye müdahale etmeyişinin yada edemeyişinin altında da başka şeyler arıyor insan. Bkz. TOYOTA !

Mazda tutkunlarına da oturup seyretmek kalıyor. Aramızda japonca bilen bir Mazda tutkunu varsa Japonyaya biraz sitem etsin :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet arkadaşlar yorumlara aynen katılıyorum,daha önce defalarca yazmıştım Samsuna bayilik derken mevcutlarda kapatıyor ,2010 mazda 3 ümü sattım 2016 yı bekliyordum son bir aydır bayağı soğudum ,dünyaya satsak yeter TR de satmasak da olur anlayışı hakim,teknoloji yi üretiyorlar pazarlıyamıyorlar yada TR de ki yönetim bu kadar kotaya bu performans yeter diyor olabilir .Maalesef başka markalara bakma zamanı geldi Samsuna bayi beklerken mevcutlar kapatıyorsa anlamı yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda ya bu konuyla ilgili attigim emaile gelen cevab asagida arkadaslar 

Sayın Yücel Çabuk,

Mazda Motor Türkiye Şubesi olarak İstanbul ve Türkiye genelinde yeni yetkili bayi servis açılması ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.

Son olarak İstanbul ilinde Avrupa ve Anadolu Yakasında 2 adet yeni bayimiz açılmak üzeredir. Tam olarak faaliyete geçtiklerinde web sitemizde iletişim bilgileri yayınlanacaktır.

Yeni Mazda 3 dizel modellerimiz ise Haziran ayı itibari ile satışa sunulacak olup henüz lansman yapılmadığından fiyat konusunda bilgi verememekteyiz.
Bunların dışında Mazda Türkiye olarak ülkemizden çekilme gibi bir durumumuz söz konusu değildir.

Bilgilerinize sunarız.

Ürün ve hizmetlerimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Mazda İletişim Hattı
44 44 693

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

mazda'nın yeni konsept tasarıma geçeceği ve tüm mazda bayiilerinin dış cepheleri değişeceğinden dolayı belli bir miktar bayilerden temin edilmek istenmiş bu bedeli ödemeyen bayiler kapanıyormuş 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu dış cephelerin acısını bizden çıkarır yeni bayiler, doğuş fiyatlarıyla iş yaparlarsa görsünler satışlara etkisini...

Bence üst yönetimde önce yapılanmaya gidilmeli, bu kadar iyi bir ürünü satamamak yalnızca  başarısızlık başarısıdır :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, emregc :

Bu dış cephelerin acısını bizden çıkarır yeni bayiler, doğuş fiyatlarıyla iş yaparlarsa görsünler satışlara etkisini...

Bence üst yönetimde önce yapılanmaya gidilmeli, bu kadar iyi bir ürünü satamamak yalnızca  başarısızlık başarısıdır :) 

bende anlamıyorum zaten Mazdanın Türkiye pazarına gönderdiği araç çok düşük ekstra işlerde yapmıyorlar az ve öz mantığı ile gidiyorlar galiba :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...