Jump to content

Bu Araç Alınır mı ? - V Ortak Konu

Mersinden_Ersin

Tavsiye Edilen Mesajlar

14 dakika önce, Snowblind :

Teşekkür ederim.Arabayı en azından mutlaka motor için ekspertize vereceğim.Şayet motor iyi çıkarsa sorun olmaz inşallah.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Onu sakın ihmal etmeyin derim. Mazda kolay kolay bozulmaz, ama çok kolay bozarlar. İşin ehli olmayan ustalara şimdiden dikkat edin derim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 1,4b
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt
Onu sakın ihmal etmeyin derim. Mazda kolay kolay bozulmaz, ama çok kolay bozarlar. İşin ehli olmayan ustalara şimdiden dikkat edin derim. 

Satıcı arkadaş çok temiz biri.İnsan konusunda kolay kolay yanılmam.Alalı iki ay olmuş.Ancak kalbindeki bir soru nedeniyle GATA ya yatması gerekiyor."Abi çok severek aldım ama artık gözüm görmüyor" dedi.Doğru veya yanlış bilemem ? Ancak insanlara güvenmek istiyorum.Yine de ekspertize gideceğiz.94 model Mazda parça ve aksesuar online satışı yapan bir yer tavsiye edebilirmisiniz ? Örneğin sağ sis farı yok.Almam gerek zira böyle çok sırıtıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, Snowblind :

Satıcı arkadaş çok temiz biri.İnsan konusunda kolay kolay yanılmam.Alalı iki ay olmuş.Ancak kalbindeki bir soru nedeniyle GATA ya yatması gerekiyor."Abi çok severek aldım ama artık gözüm görmüyor" dedi.Doğru veya yanlış bilemem ? Ancak insanlara güvenmek istiyorum.Yine de ekspertize gideceğiz.94 model Mazda parça ve aksesuar online satışı yapan bir yer tavsiye edebilirmisiniz ? Örneğin sağ sis farı yok.Almam gerek zira böyle çok sırıtıyor.

Kişiyle bir ön tanışma ve bu şekilde bir izlenim uyandırdıysa bence tamamdır. İnsanlara güvenme ve inanma konusuna sonuna kadar katılıyorum size. Öyle ki çevremde bu işi paranoya haline getirmiş insanlar var. Sürekli sorgulanarak nereye kadar yaşanabilir...

Bu tip ufak tefek parçaları y.dışından ebay/aliexpress vs gibi sitelerden çok hesaplı fiyatlara getirdebilirsiniz. Yada çıkmacılardan temin edebilirsiniz.

Hele ki şu aracınızı bir teslim alın hayırlısı ile..Gerisi bir şekilde gelir bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kişiyle bir ön tanışma ve bu şekilde bir izlenim uyandırdıysa bence tamamdır. İnsanlara güvenme ve inanma konusuna sonuna kadar katılıyorum size. Öyle ki çevremde bu işi paranoya haline getirmiş insanlar var. Sürekli sorgulanarak nereye kadar yaşanabilir...

Bu tip ufak tefek parçaları y.dışından ebay/aliexpress vs gibi sitelerden çok hesaplı fiyatlara getirdebilirsiniz. Yada çıkmacılardan temin edebilirsiniz.

Hele ki şu aracınızı bir teslim alın hayırlısı ile..Gerisi bir şekilde gelir bence.

İnşallah.Yarın bir bakıp durumu buradan resimlerle birlikte paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, revivo73 :

@Snowblind  90'lı model 626 geçen sene bir iki ilan göndermişlerdi foruma, ilk ya da 2.sahibinden cok temiz araçlardı onlarla karşılaştırınca bu 626 pek iyi görünmüyor.

Abi onların rakamları neydi hatırlıyor musun ? Yani bütçeden yola çıkıldığında alternatifi olmayabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, okngzl :

Kendim mazda kullanıcısıyım ve her zaman severek binmişimdir. Sağlamlık elbet önemlidir, Ama şunu göz ardı etmemek gerekir diye düşünürüm,

Oda aracın yaşıdır, Ne kadar temiz olursa olsun metalik aksam ve kaportada mutlaka yorgunluk oluyor. Bir tarafı yaptırırsınız diğer taraf arıza verir. Olası bir kaza durumunda kaportada ilk zamanki sağlamlığında olmayacaktır.

Bu yüzden daha öncede bir proton kullancısı ve ayrı ayrı iki modelini kullanıp denediğimi için aynı paralara yüksek model Proton Gen2 almanızı tavsiye ederim. Hem yüksek model olmasından dolayı arıza riski daha az, Hem gösterişli performansı yüksek olması ayrıca yeni yenidir. Hemde mazdaya göre parçaları çok daha ucuzdur. 

Satmaya Gelince, 1999 model proton persona 416glxi 9bine aldım, 11.500tl ye  15 günde verdim,

2008 model Gen'2 yi 18bine aldım 19300tl ye 1 haftada sattım. 

Ucuz arabanın müşterisi her daim vardır, Düşük bütçeli araba her zaman satılır.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-proton-farklilik-isteyenlere-327246179/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-proton-gorulmeye-deger-takas-olur-322315512/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-proton-oztoprak-otomotiv-den-2008-proton-gen2-315170963/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-proton-bu-fiyata-bu-ozellikte-arac-baska-yok-vize-14-07-2018-228332332/detay

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, İlhan :

Abi onların rakamları neydi hatırlıyor musun ? Yani bütçeden yola çıkıldığında alternatifi olmayabilir.

20bin 'li bir rakam hatırlıyorum, araçlara sadece baktığım alıcı olmadığım için rakamları unuttum. Ancak hem az sahip değişmiş hem LPG ile orjinalliği götürülmemiş hem de temiz aracı 15bin TL'ye alacağımızı hayal edersek en cok kendimizi kandırmış oluruz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 saat önce, okngzl :

max verebelecegim para 18-19 civari benim. gen 2 lere baktim ama linktekilerin degismisi cok. onerilere acigim

Valla 18binlik araçta orjinallik ararsanız işiniz çok zor. Yinede siz bilirsiniz benimki sadece fikirdi, 

Umarım istediğiniz gibi birşey bulursunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu aracın fiyatı çok uygun geldi. Sizce nasıl, altından başka bir şey çıkmasın hasarı da çok fazla gözükmüyor

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-yeni-kasa-2015-mazda-3-1.5-power-sense-otomatik-en-dolu-paket-327949399/detay

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, volkanstars :

Bu aracın fiyatı çok uygun geldi. Sizce nasıl, altından başka bir şey çıkmasın hasarı da çok fazla gözükmüyor

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-yeni-kasa-2015-mazda-3-1.5-power-sense-otomatik-en-dolu-paket-327949399/detay

sağlam bir kaza geçirmiş olmalı yoksa kimse bu fiyata bu aracı vermez.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, volkanstars :

Aynen piyasa fiyatının çok çok altında bir rakam yazmış fakat yazdığı hasar dışında birşey var muhtemelen

Perspektiften bakınca sağ ön direk birleşim yeri, sağa göre farklı:

sağ ön direk

sol ön direk

ayrıca arka tampon sağ kısımdan biraz aşağı inik:

arka tampon

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, revivo73 :

sağ ön direk

sol ön direk

arka tampon

Evet dediğiniz gibi dikkatli bakınca anlaşılıyor. Önden arkadan kazalı gibi. Nerdeyse piyasa fiyatının 20 bin aşağısını yazmış

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim önceki arabam Fiesta yandan şarampole yatmış; oluşan torsiyon kuvvetiyle o direk birleşim yeri birkaç milim oynamış ben yıllarca Ford'un ölçü tutturamaması olarak düşünmüştüm ancak Fiesta'yı alan kişi ekspertiz yapınca ortaya cıktı. Fiyatta ciddi indirim yapmak zorunda kaldım. Direklerdeki o oynamayı kaportacılar genelde düzeltmez cunku kolay değildir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, revivo73 :

sağ ön direk

sol ön direk

arka tampon

@revivo73 abi ne göz var sende. bakılacak yerleri çok iyi biliyorsun, tebrikler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...