Jump to content

Bu Araç Alınır mı ? - V Ortak Konu

Mersinden_Ersin

Tavsiye Edilen Mesajlar

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-20.000-km-hatasiz-kazasiz-boyasiz-sigara-icilmemis-472868521/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-ogretmenden-sifir-ayarinda-471383936/detay

Bu iki araçta 84.000 e bırakıyorlar. Biri 20.000 de hb power. Diğeri 25.000 de sedan power sense. 5.000 km çok şey ifade etmez ama sense paket yine fark eder. Bide benim hb kasa istemem bu kadar düşündürüyor. Yoksa sense paket daha mantıklı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 1,4b
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

@Zealot yardımın lazım bu araç için. 

Fiyatı cazip geldi bana, fakat ön kaput/tavan/arka bagaj değişen boya olmaması şartım var. Öyle midir acaba ?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-2-sahibinden-orjinal-103500km-de-full-plusfull-deri-plussunroof-otm-480117270/detay

Fiyatı nasıl ? 35 e alınır değil mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Revivo73 :

Sense 'in özellik artısı nedir bilmem fakat HB tasarım olarak cok iyi görünüyor.

• Şerit takip sistemi (şeritten ayrıldığında sesli uyarı)
  • Radar cruise control (öndeki araçla arasındaki mesafeyi sabit tutarak cruise control. Önde araç yoksa ve yokuş aşağı gidiyorsa belirtilen hızın üzerine çıktığında otomatik fren)
  • SBS (200 km/h a kadar acil fren yapma)
  • DRSS (öndeki araçla aradaki mesafe ölçümü ve yakınlaşırsa uyarı) 
  • Otomatik açılıp kapanan uzun farlar
  • Direksiyon açısına göre farların sağa-sola dönmesi

Azımsanacak özellikler değil. Hem konfor hem de güvenlik için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Resimlerden pek anlaşılmıyor ama göründüğü kadarıyla;

Sol ön taraftan kaza geçirmiş gibi far yenilenmiş, diğer taraftaki biraz soluk durduğundan sağ tarafta işlem görmemiş olabilir.

arka tarafta da bagaj sağ tarafındaki boşluk biraz daha açık duruyor, oralarda da işlem olabilir ama bu resimlere göre net konuşmak çok mümkün değil.

Boya takıntısı olmayanlar için araç gayet diri gibi duruyor. KM doğru ise baya büyük bir +

fiyatı pazarlıkla biraz daha kırılabilirse olabilir gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, Tarahumara :
  • Radar cruise control (öndeki araçla arasındaki mesafeyi sabit tutarak cruise control. Önde araç yoksa ve yokuş aşağı gidiyorsa belirtilen hızın üzerine çıktığında otomatik fren)

kesinlikle fark yaratacak özellikler. hiçbiri fasa fiso değil, özellikle radar cruise control denilen şey çok elzem bana kalırsa. ama tasarım olarak da sedan hiç hoşuma gitmiyor şahsen.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Mümin :

@Zealot yardımın lazım bu araç için. 

Fiyatı cazip geldi bana, fakat ön kaput/tavan/arka bagaj değişen boya olmaması şartım var. Öyle midir acaba ?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-2-sahibinden-orjinal-103500km-de-full-plusfull-deri-plussunroof-otm-480117270/detay

Fiyatı nasıl ? 35 e alınır değil mi ?

Kaput ve bagaj boyali olmadan,  hasar kaydı olmaz.  Bu araba da komple veya yarısı kesinlikle cizikten boyanmıştir. Zaten aksi halde oldukça solgun olurdu. Ciddi bi kazası olmadığını söyleyebilirim ama.  Bence boya önemli değil ama tabiki takdir sizin. 

temiz güzel ama araca yakından bakıp yedek parça durumunu motorunu yürüyeni  görmek lazım. 

Örneğin

2 adet z rotu 600 tl

Motor kulağı nin 1 tanesi 1000 tl. 

Fren disk cifti 600 tl

V Kayış gergisi 600-700 lerdeydi sanırım. 

Amortisör, rot başı, rot mili vs, ön takım,  bunlar ciddi paralar. 

Arabayi 2000 e komple boyatıp ilk günkü gibi yaparsınız, Boyasız lardan daha albeni li de yaparsınız veya deri döşeme yenilersiniz ama 2000 e iki motor kulağı alamazsıniz. 

Veya bunun far ı 2000 tl. Belki arabada boya yoktur ama yan sanayi far vardır. Önünüzü bile göremezsiniz.  

Genel olarak motor ve sanziman durumundan bahsetmedim. 10 yılda periyodik olarak eskiyen parçalardan bahsettim sadece. 

Düşüncenize sonsuz saygı duyuyorum fakat ben olaya başka bir boyuttan bakıyorum. 

Uzun lafın kısası, eğer Boyasız arıyorsanız, bence bu araba kesinlikle boyalı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Tarahumara :

Farlar normalde yanlara doğru da belli bir açıda aydınlattığı için sondaki özellik cok gerekli değil. Bu sense'ler iyi şeyler fakat dikkat edilirse hepsi öndeki trafige göre düşünülmüş. Arkadan gelen tır ve kamyonlar büyük tehlike ve onlara karşı bir özellik, arkadan aşırı süratli gelen kamyonu algılayıp 4'lü çakarları, arka sis farını yakacak birşey örneğin, yok gibi. bir de illa ki kazaya karşı mı özellik olmalı,  önde bir iş makinası, kamyon gidiyorken dizel dumanı hissedip, kabine girmeden havalandırmayı kapatacak bir sense yok mu? O şekilde kabine giren dizel dumanı sorundan sayılmıyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

33 dakika önce, Revivo73 :

Farlar normalde yanlara doğru da belli bir açıda aydınlattığı için sondaki özellik cok gerekli değil. Bu sense'ler iyi şeyler fakat dikkat edilirse hepsi öndeki trafige göre düşünülmüş. Arkadan gelen tır ve kamyonlar büyük tehlike ve onlara karşı bir özellik, arkadan aşırı süratli gelen kamyonu algılayıp 4'lü çakarları, arka sis farını yakacak birşey örneğin, yok gibi. bir de illa ki kazaya karşı mı özellik olmalı,  önde bir iş makinası, kamyon gidiyorken dizel dumanı hissedip, kabine girmeden havalandırmayı kapatacak bir sense yok mu? O şekilde kabine giren dizel dumanı sorundan sayılmıyor mu?

Farlarin donme olayi cok kullanisli oluyor karanlik ve virajli yollarda. Sehir icerisinde pek faydasi yok. Gecen gece cekmistim bu videoyu:

Bahsettiginiz ozelliklerin hepsi icin alabileceginiz tek arac tesla su anda. 

Aracin menusunde bioweapon defense mode tusu var. Etrafinda da bir suru kamera ve radar var. 

IMG_9386.JPG

IMG_9387.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 saat önce, Tarahumara :

Şerit takip sistemi power modellerde de var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 saat önce, Zealot :

Kaput ve bagaj boyali olmadan,  hasar kaydı olmaz.  Bu araba da komple veya yarısı kesinlikle cizikten boyanmıştir. Zaten aksi halde oldukça solgun olurdu. Ciddi bi kazası olmadığını söyleyebilirim ama.  Bence boya önemli değil ama tabiki takdir sizin. 

temiz güzel ama araca yakından bakıp yedek parça durumunu motorunu yürüyeni  görmek lazım. 

Örneğin

2 adet z rotu 600 tl

Motor kulağı nin 1 tanesi 1000 tl. 

Fren disk cifti 600 tl

V Kayış gergisi 600-700 lerdeydi sanırım. 

Amortisör, rot başı, rot mili vs, ön takım,  bunlar ciddi paralar. 

Arabayi 2000 e komple boyatıp ilk günkü gibi yaparsınız, Boyasız lardan daha albeni li de yaparsınız veya deri döşeme yenilersiniz ama 2000 e iki motor kulağı alamazsıniz. 

Veya bunun far ı 2000 tl. Belki arabada boya yoktur ama yan sanayi far vardır. Önünüzü bile göremezsiniz.  

Genel olarak motor ve sanziman durumundan bahsetmedim. 10 yılda periyodik olarak eskiyen parçalardan bahsettim sadece. 

Düşüncenize sonsuz saygı duyuyorum fakat ben olaya başka bir boyuttan bakıyorum. 

Uzun lafın kısası, eğer Boyasız arıyorsanız, bence bu araba kesinlikle boyalı.

Bravo !

Araç tavan hariç neredeyse heryerinden boyalıymış. Söylediğine göre dedesinin aracı ve son 30bin km boyunca lpg de binilmiş. Yakın biryerde olsa görmek isterdim. fakat istanbul a gidip bu araca bakmak keyfi olur benim için. Ayrıca @M.E.G gibi pazarlığı severim. Fakat torun dedesinin arabasını ucuza vermek istemiyor. Saygı duyuyorum. Yakın olanlar bence bakıp alabilir. mantıklı bir araç gibi geliyor bana. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Iyi bi boya ustası baktığında, 30sn içinde, parçanın neden boyandığini söyleyebilir. 

İşlem/düzeltme var mı yokmu, yoksa cizikten mi boyanmış. Hemen iç yüzünden anlaşılır. 

Elma ile armutu karıştırmayın, beğendiğiniz arabadan da olmayın 

Sadece bir tavsiyedir 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-tertemiz-mazda-3-hb-power-kazasiz-degisensiz-416055858/detay 

83.250 en son. Bu aksam aracı görmeye gidicem. Bahsi geçen çizikler küçükse anlaşıcaz gibi. Km biraz yüksek diğer araçlara göre ama nasip. Aydına adanaya gidip masraf yapmicam sonuçta

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, emc6767 :

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-tertemiz-mazda-3-hb-power-kazasiz-degisensiz-416055858/detay 

83.250 en son. Bu aksam aracı görmeye gidicem. Bahsi geçen çizikler küçükse anlaşıcaz gibi. Km biraz yüksek diğer araçlara göre ama nasip. Aydına adanaya gidip masraf yapmicam sonuçta

Araç iyi görünüyor. Tampon çiziklerinin büyük bir bölümü pasta cila ile çıkmaz ama bu çizikleri fazlaca önemsemeyin derim. Her an olabilecek çizikler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Arabalar :

Araç iyi görünüyor. Tampon çiziklerinin büyük bir bölümü pasta cila ile çıkmaz ama bu çizikleri fazlaca önemsemeyin derim. Her an olabilecek çizikler.

Tampondaysa sadece çizikler takmam. Çamurlukta çizik varsa çok fazla o beni etkiler biraz. Bu arada cumartesi bakımı var aracın 600 tl oda bana kaldı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Anilcanatan :

Şerit takip sistemi power modellerde de var.

Yanlisiniz var saniyorum. Mazda 3 lerin power modellerinde kamera yok. Arac seritleri goremeyecegi icin haliyle bu sistem yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 dakika önce, emc6767 :

Tampondaysa sadece çizikler takmam. Çamurlukta çizik varsa çok fazla o beni etkiler biraz. Bu arada cumartesi bakımı var aracın 600 tl oda bana kaldı. 

Bakımını üstlendiyseniz bakım fiyatı konusunda sürprizle karşılaşma olasılığı olabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Tarahumara :

Yanlisiniz var saniyorum. Mazda 3 lerin power modellerinde kamera yok. Arac seritleri goremeyecegi icin haliyle bu sistem yok. 

Haklısınız yanlışım var kör nokta uyarı sistemi ile karıştırdım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-2007-sedan-mazda-3-dynamic-otomatik-478177824/detay/

merhaba arkadaşlar selamlar , 2004-2008 model arası dynamıc Mazda 3 almak istiyorum , ilandaki araç gözüme çarptı.

ilanda hasarlı resimleri de mevcut , sizce bu hasara göre fiyatı nasıl ve araç geneli hakkında yorumlarınız nelerdir.

tecrübeli arkadaşların fikirlerini alabilir miyim. Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, mehmet26 :

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-2007-sedan-mazda-3-dynamic-otomatik-478177824/detay/

merhaba arkadaşlar selamlar , 2004-2008 model arası dynamıc Mazda 3 almak istiyorum , ilandaki araç gözüme çarptı.

ilanda hasarlı resimleri de mevcut , sizce bu hasara göre fiyatı nasıl ve araç geneli hakkında yorumlarınız nelerdir.

tecrübeli arkadaşların fikirlerini alabilir miyim. Teşekkürler

Ümraniye'de bahçe duvarı aracın üstüne düştü deyince 2 sene yaşadığım Ümraniye aklıma geldi, duvar dibine park ederdim arabamı : ) Evet pis bir şanssızlık, duvar düşmüş fakat üstten geldiği için çarpma enerjisinin coğunu süspansiyon-amortisör aldığı için görünen panel hasarları dışında aracın şasisini etkilemesi mümkün deil, yani önden bir arabaya duvara carpmaya göre çok daha iyi. Arkadan carpma da düzgün atlatılmış. Yanlardan köşeden sert çarpmalarda aracın gönyesi kayıyor. Ön tekerleklere yandan vurunca aksın geometrisi yamulup ses yapar, eğilen salıncak yüzünden direksiyonda yol tutuş hissi gider. Bu araçtaki 2 kazada neyseki onlar yok. 5 yaştan büyük araçlarda düşük km cazibesi oluşturmaya çalışan satıcılar vardır bir de, açıklamada bazen 2 defa km bilgisi geçerler, hele bir de LPG varsa cazibenin yerini şüphe alır bunda o sorun da yok ki zaten aracın içi 120bin kmden de düşük görünüyor. Fiyat için birşey diyemem fakat kazalar aracın gönyesini etkilemediği halde onlar gerekçe gösterilerek pazarlık imkanı mevcut : )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...