Jump to content

Bu Araç Alınır mı ? - V Ortak Konu

Mersinden_Ersin

Tavsiye Edilen Mesajlar

2 hours ago, karakulak said:

Bu araca en çok ne ödenir? Çünkü gerçek exclusive değil. Bir de @Zealot dostum motor kompresyon testi motor durumunu öğrenmek için yeterli bir ölçüt müdür? Belki bu teste bakarak yüksek km olsa bile alırım

Fiyat konusunda birşey diyemem cunku Mazda 6 piyasasını bilmem. Fakat ilanda satıcının exclusive'i aracı cazip göstermek için yazmış olma ihtimali düşük, acil yazdığı veya exclusive/basic/comfort vs (kafadan attım bende) önemsemediği için de belki öyle yazmış olabilir. Fakat exclusive kelimesini bildiğine göre bu ihtimal de düşük. : ) Yani ne sebepten öyle yazmış olursa olsun olumsuz bir durum fakat telefonla arayıp sorulmadıkça son kararı buradan veremeyiz. Bu arada Xenon far benim için şahsen önemli birşeydir. Yani Xenon benim için önemli bir tercih konusudur fakat Xenon modellerinde temiz ve uygun fiyatlı yoksa, Xenon'suz temiz  ve uygun fiyatlı varsa o zaman Xenon'suz yani non-exclusive bu modeli de alabilirdim, tabi ki aracın tamamını inceleyip incellettikten sonra.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 1,4b
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

bir motorun performans durumumuzu öğrenmenin tam doğru yolu kompresyon testi olmasa da,  tek yolu budur... 

çok fazla detaya girmeye gerek yok,   dyno ya asla asla sokmayın. hiç bir anlam ifade etmez. kompresyon testi yaptirin. bir kaç eleman hakkında fikir verir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 dakika önce, karakulak :

bence bu fiyatlara on numara araç. km'si yüksek ama fiyat çok iyi. hani piyasası buysa da artık bir iki aya bu fiyata böyle araç bulmak imkansızlaşacak zira orta paket c sınıfı bir mazda 3 bile neredeyse 150 bin lira oldu

bence dediği gibiyse oldukça uygun. kontrolünü yaptırmak da size kalıyor tabi.. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

On 6/25/2018 at 6:40 PM, karakulak said:

Araç çok iyi de, LPG'li. İstediği kadar exclusive veya kazasız olsun, arac orjinal değil, sıkıntı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

25.06.2018 at 21:40, karakulak :

lpg'li olması eksi değ artı.

bir dönem mazda 6'ların lpg uyumlu olmadığı söyleniyordu. o aralıkta bir araç mı bilmiyorum ama bu fiyata bu düzey bir araba üç ay sonra alınabilir olmaktan çıkar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, Revivo73 :

Araç çok iyi de, LPG'li. İstediği kadar exclusive veya kazasız olsun, arac orjinal değil, sıkıntı.

aracın lpgsi landirenzo markaymış. Esasında lpg ye ben de karşıyım ancak mazdalar hakkında benden tecrübeli olanların yorumları negatif değil. Bakalım. Benim seat ibiza yı satabilirsem buna yamanacağım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2010 model 75bin km mazda 3 hb otomarik benzinli impressive. Sadece sağ arka kapı lokal boyalı. Lastik değişimine kadar servis bakımlı. Lastikler 2 sene daha götürür michelin. Tramer sıfır kaza yok. Araç içinde deforme olmuş şey yok. Tek sıkıntısı göğüs. Güneşte biraz erimiş. Serviste iyi niyet garantisinde değişebilir. Bu arabaya ne kadar verirsiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 hours ago, karakulak said:

aracın lpgsi landirenzo markaymış. Esasında lpg ye ben de karşıyım ancak mazdalar hakkında benden tecrübeli olanların yorumları negatif değil. Bakalım. Benim seat ibiza yı satabilirsem buna yamanacağım

LPG taktıran, cevre temizliği için değil,  düşük maliyette yüksek km için taktırıyor ve bir kere LPG takılmış arac orjinal sayılmaz.  Motora hiçbir zararı olmasa bile arkada bir tüp, direksiyon altında bir gösterge ile artık başka bir araç olmuştur o. Bu arada forumda biri 'Orjinal araç alırım, LPG taktırıp kullanırım sonra satarım, LPG takılmış araç asla almam' diyordu, istersen o yorum linkini atabilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, Revivo73 :

LPG taktıran, cevre temizliği için değil,  düşük maliyette yüksek km için taktırıyor ve bir kere LPG takılmış arac orjinal sayılmaz.  Motora hiçbir zararı olmasa bile arkada bir tüp, direksiyon altında bir gösterge ile artık başka bir araç olmuştur o. Bu arada forumda biri 'Orjinal araç alırım, LPG taktırıp kullanırım sonra satarım, LPG takılmış araç asla almam' diyordu, istersen o yorum linkini atabilirim.

abi çok haklısın. eğer araba alacak olsam lpg takarım düşüncesi ile almazdım. araba almaya karar verdiysem o arabanın yakıtını da düşünürüm. ben de sendenim. aynı kaygılar bende de var: motor ne alemdedir diye. o motor doğru yakıt alımı ve doğru motor yapı vb (şanzıman yağı, diferansiyel bakımı vs.) ile 1 milyom km yapabilirdir. Ancak araya lpg girince "acaba?" lar oluyor. orijinal araç almak mantıklı. çok sağol

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, tansu87 :

2010 model 75bin km mazda 3 hb otomarik benzinli impressive. Sadece sağ arka kapı lokal boyalı. Lastik değişimine kadar servis bakımlı. Lastikler 2 sene daha götürür michelin. Tramer sıfır kaza yok. Araç içinde deforme olmuş şey yok. Tek sıkıntısı göğüs. Güneşte biraz erimiş. Serviste iyi niyet garantisinde değişebilir. Bu arabaya ne kadar verirsiniz?

Rahat 55 eder.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 dakika önce, kml_77 :

Rahat 55 eder.

56 verdik aldık. Sahibinden de biri aynı arabanın sedanını 57 ye satamıyor. O da temiz fakat sağ taraf boyalı, tek ayna motoru bozuk ve 700 lira trameri varmış. 

Acaba zarar mı ettik yoksa piyasa mı kötü

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Zealot :

her başlıkta yersiz bir lpg muhabbeti.. 

Katılıyorum, LPG sevmeyebilirsin ki kimse bayılmıyordur, tamamen ekonomik şartlardan kullanılıyor ama bence getirisi götürüsüne değer. Forumdan bir üyeyi otorite saymamız mı gerekiyor. Ben de mümkünse LPG siz araç alıp kendim taktırmayı tercih ederim elbette. Bunun en büyük sebebi daha önce LPG takılı olarak aldığım araçlarda sıkıntı yaşamam, rastgele yere yaptırılmış hatalı montajlardır. Ben araştırır, en iyi şekilde yapacak, orjinalliği en az düzeyde bozacak yere yaptırırım. İkinci olarak da önceki sahibinin sübap ve yataklarını bitirmiş olma ihtimalidir. Yani sanki LPGli araç isteyenler büyük bir suç işlemiş gibi ithamlar saçma geliyor. Ben aldım CX-5'i, şimdilik şartlarımı zorluyorum, taktırmıyorum, ileride canım ister taktırırım, bunu da emisyon için yaptırmayabilirim. 

4 saat önce, tansu87 :

Bence de en fazla edeceği 55 - 56, bazıları abartmış 60'ları aşmış 2010 model için. Ben 2012 model Mirai paket, 76k, hatasız aracımı 1 martta 63'e verdim ki ederi aşağı yukarı oydu. Şimdi 71 yazmışlar, maşallah ikinci el fiyatları döviz kurundan hızlı artıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
27.06.2018 at 13:24, tansu87 :

56 verdik aldık. Sahibinden de biri aynı arabanın sedanını 57 ye satamıyor. O da temiz fakat sağ taraf boyalı, tek ayna motoru bozuk ve 700 lira trameri varmış. 

Acaba zarar mı ettik yoksa piyasa mı kötü

Bu piyasada makul. Hayırlı olsun. Hb'i de daha alımlı duruyor, zevk meselesi tabi .)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

On 6/27/2018 at 6:21 AM, tansu87 said:

75b km 2010 model HB otomatik benzinli Mazda 3, 56bin TL  önden radyatöre kadar girmiş kazalı 125bin km'deki 2012 Kia Ceed'lerin sırf dizel diye 63bin TL'den satıldığı piyasa şartlarında oldukça iyi alışveriş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
40 dakika önce, cgya :

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda3-un-en-dolusu-neredeyse-hatasiz-581062486/detay arkadaşlar ilk defa mazda 3 alacam bu araç hakkında yorumlarınız benim için çok önemli

Ben yerinizde olsam yeni kasa 2014 model motion ya da reflex kovalardım. Bi anahtarsız giriş ve çalıştırma, xenon far, 17" jant var diye o kadar fazla para vermezdim. Mazda 6 da bakabilirsiniz o fiyatlara.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Mutlu Tekir :

Ben yerinizde olsam yeni kasa 2014 model motion ya da reflex kovalardım.

dediği gibi olsa bile bence biraz pahalı. gerçi mirai donanımı oldukça yuksek bir model.

ote yandan sıfır fiyatlar aldı başını gitti, bu fiyatları bile arar duruma gelebiliriz bu arabalar için. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...