Jump to content

Bu Araç Alınır mı ? - V Ortak Konu

Mersinden_Ersin

Tavsiye Edilen Mesajlar

1 hour ago, cgya said:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda3-un-en-dolusu-neredeyse-hatasiz-581062486/detay arkadaşlar ilk defa mazda 3 alacam bu araç hakkında yorumlarınız benim için çok önemli

LPG hangi km'de ve kaçıncı sahibinde takılmış bakılmalı fakat ben olsam hiç bakmadan direkt elerdim, beyaz renk üstüne siyah cam filmi bence berbat görünüyor ve  70bin TL vereceğim, imkansız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 1,4b
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Buna 70 bin vereceğinize benim arabayı vereyim 60 bine. 

76k 2010 impresive boyasız kazasız tramersiz otomatik hb alü.gri yağ filtreler geçen hafta değişti full servisten başka yere gitmedi :) 

bugün de brc taktırıyorum hatta şu an montajda ;) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 hours ago, Mutlu Tekir said:

Ben yerinizde olsam yeni kasa 2014 model motion ya da reflex kovalardım. Bi anahtarsız giriş ve çalıştırma, xenon far, 17" jant var diye o kadar fazla para vermezdim. Mazda 6 da bakabilirsiniz o fiyatlara.

bakayım hocam teşekkür ederim bu arada 65.500 fiyat son

2 saat önce, Revivo73 dedi ki:

LPG hangi km'de ve kaçıncı sahibinde takılmış bakılmalı fakat ben olsam hiç bakmadan direkt elerdim, beyaz renk üstüne siyah cam filmi bence berbat görünüyor ve  70bin TL vereceğim, imkansız.

bu arada fiyat 65.500 gibi hocam ne dersiniz yinede pahalımı

2 saat önce, Katil Balina dedi ki:

dediği gibi olsa bile bence biraz pahalı. gerçi mirai donanımı oldukça yuksek bir model.

ote yandan sıfır fiyatlar aldı başını gitti, bu fiyatları bile arar duruma gelebiliriz bu arabalar için. 

65.500 tl ye nasıl hocam çok zorlayarak bu rakamlara çıkabildim ve arkadaşta buraya kadar indi en son

1 hour ago, tansu87 said:

Buna 70 bin vereceğinize benim arabayı vereyim 60 bine. 

76k 2010 impresive boyasız kazasız tramersiz otomatik hb alü.gri yağ filtreler geçen hafta değişti full servisten başka yere gitmedi :) 

bugün de brc taktırıyorum hatta şu an montajda ;) 

kısmet diyelim

2 saat önce, Revivo73 dedi ki:

lpg 80.000 km de takılmış atiker ama yağlı sistem takılmış sibopları yakmasın diye konuştuk 10.000 km de bir yağ ekletiliyormuş 65.500 tl ye nasıl

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, cgya :

lpg 80.000 km de takılmış atiker ama yağlı sistem takılmış sibopları yakmasın diye konuştuk 10.000 km de bir yağ ekletiliyormuş 65.500 tl ye nasıl

Kardeşim kime sorarsan aynı cevabı verecektir; yağlama lpg sistem subaplar için bir şey ifade etmez. Hiçbir şey benzinin içindeki karbondan dolayı oluşan kurum gibi olamaz. Subaplar düşük sıcaklık ve kurum tabakadan dolayı korunur. Bunu bilmenizi isterim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, cgya :

65.500 tl ye nasıl hocam çok zorlayarak bu rakamlara çıkabildim ve arkadaşta buraya kadar indi en son

ikinci el piyasasını bilmiyorum tabi yanıltıcı olmasın ama bildiğim kadarı ile mirai donanım 3. nesil power donanımdan yüksek donanıma sahip bir araç, karar sizin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@cgya LPG takılmış araç alınmaz. Şöyle bir örnek vereyim: Geçenlerde manavdan karpuz almaya gittim, ufak bir karpuz ver dedim, manav yarıya kesilmiş bir karpuz gösterdi bunu vereyim dedi. Daha önce hiç kesilmiş karpuz almadığımdan olmaz dedim. Manav kilosu 1.25, o kesik karpuzu 1TLden yaparım dedi ben yine olmaz dedim. benden önce karpuzu kestiren için problem yok, o taze kesilmiş bir karpuz aldı ve gitti. bana ise saatlerce beklemiş, üstünde sinekler dolaşmaya başlamış bir karpuz kalması problem. LPGli araçta da problem aynı: Benden önceki birinin aracı kesip biçmesi ve ihtiyacını gördükten sonra satması. 70bin'den 65bine o yüzden iniyor. Araçtan kurtulmak için daha da iner belki.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

48 dakika önce, Revivo73 :

@cgya LPG takılmış araç alınmaz. Şöyle bir örnek vereyim: Geçenlerde manavdan karpuz almaya gittim, ufak bir karpuz ver dedim, manav yarıya kesilmiş bir karpuz gösterdi bunu vereyim dedi. Daha önce hiç kesilmiş karpuz almadığımdan olmaz dedim. Manav kilosu 1.25, o kesik karpuzu 1TLden yaparım dedi ben yine olmaz dedim. benden önce karpuzu kestiren için problem yok, o taze kesilmiş bir karpuz aldı ve gitti. bana ise saatlerce beklemiş, üstünde sinekler dolaşmaya başlamış bir karpuz kalması problem. LPGli araçta da problem aynı: Benden önceki birinin aracı kesip biçmesi ve ihtiyacını gördükten sonra satması. 70bin'den 65bine o yüzden iniyor. Araçtan kurtulmak için daha da iner belki.

Bundan daha iyi bir örnek verilemezdi abi sonuna kadar katılıyorum. LPG araçla uğraşacağınıza dizel mazda 3 impressive alsanıza hem LPG takılınca atmosferik motor beklentilerinize karşılık vermeyebilir ve 2.nesil dizel mazda 3 bu fiyatlara bulabilirsiniz 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Otomatik mazda 3 dizel yok. Ayrıca lpg’li alınmaz lafına katılmıyorum. Sahibindendeki tüm mazda 3 ilanlarının 3/4’ü lpg’li araçlardır. Lpg takılmış aracın takılma bilgileri verilirse sorun olmaz. Sonuçta insanlar sorunsuz arabalarını da satıyorlar. 

Sizin demenize göre hiç araç alınmaz. Şanzıman arızalı çıkabilir. Çok zor anlaşılır şanzıman sorunu. Sinsidir kendini belli ettirmez. 100 bini aşmış. Motorda türlü türlü sorunlar yaşamış ve adam elden çıkarıyor olabilir. Bu tüm mekanik elektrik aksam için geçerli sebebtir.

Mazda Dizellerin bazı kronik sorunları var mesela. Ya adam elinden çıkarmak istiyorsa.  Ya da diğer dizellerin de başka sorunları olabilir c-d segment araçlarda 100 bini devirmiş dizel arabaların sorun çıkarma olasılığı fazla. Ekspertizler bu denli mekanik detaya bakmıyorlar. 

Yani çok iyi anlamak lazım arabadan. Yoksa lpg falan fark etmez. Her türlü sıkıntılı olabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 hours ago, Revivo73 said:

çok iyi anladım hocam teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 hours ago, cgya said:

çok iyi anladım hocam teşekkür ederim.

Bu forumda farklı kişilerin "LPG'li araç asla almam. Alırım LPG'yi ben takarım, kullanırım sonra satarım" dediğini gördüm, gerisini sen düşün artık.

@tansu87 şanzuman problemlerini test için maksimum devirde vites değiştirerek test edilebilir belki. Maksimum devirde  vites takılmadan sorunsuz geçiyorsa büyük ihtimalle sağlıklıdır.  vites boşta iken gelen ses te düşük olmalı. Ayrıca yüksek vitesten düşüge geçirirken de örneğin 3'ten 2'ye, 4'ten 3'e de sorunsuz geçmeli. Bu sekilde bir test, aracın kayıtlarında görünen servis / bakım kayıtlarından daha iyi fikir verir bence. Otomatik vites olayı ise daha riskli. Gerçi Mazda otomatik viteste VW , BMW ve digerleri gibi cok sorun yaşatan bir marka değil ancak yine de 2.el alırken dikkat etmekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 hours ago, Revivo73 said:

karpuz benzetmene bayıldım sevgili revivo abi :) şöyle bir sorun da var; ellemeyle veya tokatlamayla da anlaşılmıyor karpuzun iyisi  :🍉🍉🍉

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Karpuz benzetmesine bayılsam da katılmıyorum. Yurtdışında çok uzun süredir uygulanan bu yöntem daha yeni yeni marketlere girmeye başladı. Çekirdek aileyiz, karpuz alıyoruz ve bitiresiye kadar karpuzdan gına geliyor. Yemesen çürüyecek atılacak, yesen hergün karpuz hergün karpuz. Buna rağmen sabah akşam yiyerek ancak bitiriyoruz, yine de sonu çürüyor. Halbuki o karpuz kesildikten sonra streçlense hiçbir sıkıntı olmaz. Hem de daha az olacağından boşa gitmeyecek, çürümeyecek.

Velhasıl kelam, subapları değiştirilmiş lpgyi gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. :)  Lpg takıldıysa ve 50bin km.ye yaklaşmışsa o karpuzun üstünde sinekler dolanmaya başlamıştır demektir.

Mehmet abinin dediği gibi kesilmemiş de olsa (lpg takılmamış da olsa), kelek çıkabilir. :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

70 bin tl ye Mazda 6 alırım, tercih ve zevk meselesi. Beğendiysen hiç düşünme al derim ben. Önemli olan senin içine sinmesi ve beğenmen. Herkesin zevki farklı. Ben ağır araba severim ve güçlü bir motor Mazda 6 gibi 😀 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O kadar yazıldı çizildi. LPG güzel yakıt düzgün uygulanırsa sıkıntı olmaz dendi. Bir karpuz geldi bütün taşları devirdi.  Manipülasyon güzel bir enstrüman bazen de yararlı işlerde kullanmak lazım. Tebrikler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Karpuz benzetmesi o kadar basit düşünülmüş bir şey ki. Ben açıkçası düşük seviye gördüm. Japonya’da yarım elma bile satılır. Karpuz ne ki?

Hiçbir sorunu olmayan lpg’li araç olabileceği gibi sorunları olan benzinli araç da olabilir. Eğer araç kontrol etmekten çok anlamıyorsanız ya bilen birine baktırın ya da sıfır alın. Ben çok gördüm 100 binde dizel alıp 110 binde turbo 120 binde pompa 130 binde enjektör değiştirenleri. Bizim millet turbo araç kullanmayı bilmez. Daha durmadan kontak kapatır, dizeli 4000 devirde vites attırır, motor soğukken abanır vs. Sen git dizel ama yine de ;)

atmosferik benzinli sıkıntısı olsa bile en ucuz ve basit çözülebilecek motordur. Boşuna mı yıllardır honda toyota mazda bu motorda hala ısrar ediyor sanıyorsun. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fazla bilgi olmayınca tabi öyle benzetmeler normal ama LPG ile ilgili söyleyeceğim ilk şey montajı düzgün mü, ona bakmak lazım. İkinci olarak sübap durumlarına bakmak lazım, eğer iyi durumda değilse minimum 1500TL ekstra masraf demektir. Ben BL kasa dizele de sahip oldum, Mirai paket otomatik aracım da oldu. Mirai paket kesinlikle en az 3.000TL fark eder, ben şubat ayında 76k km, yarım parça çamurluğu boyalı aracı 62.750TL'ye acele ederek sattım, 64.000TL'ye de gidebilirdi. Donanım olarak power paket BM kasadan tek ekstrası AFL'li xenon farları ama Power pakette birçok ekstra var. Ben BL kasa alacaksanız kesinlikle alın derim, fiyatı iyi inmiş. Beyaz araçta pembe film olmasını bekleyenler var herhalde ya da sadece görüntü için yaptırıldığını sananlar var. Bence BM kasada da power sense mantıklı, neredeyse power ile aynı fiyat, birsürü ekstra. Zaten sıfır fiyatları arasındaki fark daha iyi anlatıyor durumu. Mirai ile ilgili detaylı sorularınız olursa çekinmeyin. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar LPG'li aracı ammada gömdünüz ya. Ülkemizde eski model  benzinli araçlara bir gün mutlaka tüp takılıyor. Ben bu kadar para verip araç alan insanların araçlarının bakımlarını çok fazla aksatacaklarını sanmıyorum. MİRAİ bence çok güzel bir araç. bu fiyatları bana göre de hak etmiyor ama piyasa böyle oluştu yapacak birşey yok. Bence satıcı iyi indirim yapmış. 1-2 bin daha düşebilirse ve de aracı bakımlı ve temizse hiç kaçırma derim. 4500 TL lik tük taktırmış daha ne olsun.. Şu anda dandik atiker bile 2000 TL olmuş.. MİRAİ özellik olarak gerçekten evladiyelik bir araç. anahtarsız giriş ve xenon far için ben açıkçası bu farkı verirdim. geçmişte vermiştim ama satıcı param cebimde giderken son anda satmaktan vazgeçmişti:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

27.06.2018 at 14:13, serkan306 :

Ben de mümkünse LPG siz araç alıp kendim taktırmayı tercih ederim elbette. Bunun en büyük sebebi daha önce LPG takılı olarak aldığım araçlarda sıkıntı yaşamam, rastgele yere yaptırılmış hatalı montajlardır. Ben araştırır, en iyi şekilde yapacak, orjinalliği en az düzeyde bozacak yere yaptırırım. İkinci olarak da önceki sahibinin sübap ve yataklarını bitirmiş olma ihtimalidir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araca lpg taktırıp sonra satmaya kalkınca çöpe mi atıyorsunuz? Bu araçları da birileri alıyor? Yoksa amaç kakalamak mı? Kişi kendinden bilir işi diye bi sözümüz var  

Alırken aracın lpg montajının nerede yapışdığını, ya da bildiğiniz yere gösterip uygunluğunu sorgulayabilirsiniz. Subap sorunu varsa fiyattan düşersiniz. Kompresyon testi de yaptırıp subapların durumunu net görebilirsiniz. 

Alıp lpg montajlamak ekstra en az 3000 lira. Brc. Prins silverline falan 4000 den başlıyor. Artı ruhsat işleme ve muayene ücretleri var. Bunları da düşünün  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...