Jump to content

Bu Araç Alınır mı ? - V Ortak Konu

Mersinden_Ersin

Tavsiye Edilen Mesajlar

• Yanıt 1,4b
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Atmosferik motorlarda Lpg kiti için iyi markalar tercih edilirse sorun neden olsun ki. 2002 model Honda civic aracım var prins Lpg taktırdım ve aracın sürüşünde, çekişinde, performansında bi gram değişiklik olmadı. Ha kaç km dir Lpg de kullanıyorsun diye soracaksınız 10 bin km anca olmuştur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Herkese iyi forumlar. İstediğim gibi ve keseme uygun bir M6 bulamadığım için kararımı değiştirip 2. araba olarak RX-8 bakmaya başladım. Aşağıda bulduğum birkaç ilan hakkında kıymetli yorumlarınız benim için çok önemli. Aynı zamanda başka ilan önerilerinize de açığım. Ayrıca ilanlarda @Ekrem Usta RX-8 ustanın adı çok geçiyor. Kendisinde referans olabileceği veya durum hakkında bilgi verebileceği araç varsa kendisin de yorumları çok kıymetli. Şimdiden desteğiniz için teşekkür ediyorum.

İlk sahibinden olduğu için buna baya yükseldim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-acill-ihtiyactan-satilik-ilk-sahibinden-kazasiz-tertemiz-rx-8-594309729/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-rx-8-acill-584365888/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-2006-model-degisensiz-bakimli-masrafsiz-ekpertiz-raporlu-rx-8-596097900/detay

Dip Not: Kırmızı olursa sevinirim :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1. ilanda 'değişensiz' ifadesi, araç onca kaza atlattı ama hiçbir parçası değişmedi iması içeriyor bence. Aracın tek iyi yanı sandık motor takılmış olması fakat onun da tarihi ve şasi km'si verilmediği için o sadece kağıt üstünde iyi olarak kalıyor. KM konusunda cok edebiyat yapılabilir. Benim RX-8 şu anda 128bin km'de fakat son 4 senedir cok cok az kullanıyorum o sayede 128bin. Bu araç İstanbul'da cam filmli, aftermarket jantlı ve 120bin km olamaz mı olabilir fakat

x16_596097900zz0.jpg

ve x16_596097900y7y.jpg

da sürücü koltuğu ve orta panel gri plastik kısımları benim araca oranla oldukça eski, baya eski. Bu arada ön camdaki silecek izi de dikkat çekici.

2. ilanda iş sebebiyle satılık, işim sebebi ile ilgilenemiyecegimden dolayı satmam gerekli, ne demektir? RX-8'te sorun yoksa cok ilgilenmeye de gerek olmaz ki? Ancak asıl olay aracın içine bakınca başlıyor. big_584365888nn5.jpg

orta konsolda küllüğün olduğu yerde tahminen modifiye edilmiş motorla ilgili bir panel görünüyor. RX-8 modifiyeye uygun bir araç değil, turbo, LPG, ralli arabası, hız arabası, bunlar RX-8'e uymayan şeylerdir. RX-8  bir Pejo, bir BMW değil, modifiye kaldırmaz. Ve modifiyeci arkadaşımız sadece motorla yetinmemiş iç aksamı da elden geçirmiş. vites topuzu körük derisi modifiye, ve tahminen direksiyon da ya modifiye ya da değişmiş ayrıca koltuk derileri de özel bir bakımdan geçmiş cunku koltuk derilerinin doğal parlaklığı o değil.

3. ilanda araç kaporta olarak fena görünmemekle birlikte ön tampon renk farklı dikkat cekiyor daha önemlisi ön tampon biraz düşük duruyor. Benim araçta da önden 2 ufak darbe var ve o yüzden tampon ortada tamirden kaynaklı hafif bir bombe var ve sağ önden darbe sonrası çamurluk köşesine atılan boya madeni 1TL den biraz büyük kısmında cok hafif bir kabarma yapmış durumda. Ama tampon yerine tam oturuyor, öyle düşük durmuyor. Ayrıca tampon tamamen boyanmış da değil. Burada tamamen boyanmış bir tamponla karşı karşıyayız. Fakat asıl olay içerde. Sürücü koltuğu oturma yüzeyine dikkatle bakın:  x16_594309729gl9.jpg derinin kenarlarındaki dikiş kısımları aşınmaktan renk atmış (iki ana deri birleşim yeri kırmızıdan beyaza dönmüş, beyaz hat olmuş) ve koltukta iki bacak arasına denk gelen siyah renk bombe ile kırmızı deri birleşim yerindeki dikişli kısım da aynı sekilde aşınıp renk atmış. Bu durumda hemen  km'ye bakarım. Bakıyoruz 114.000km. Benim araç 128bin km, bu araçla karşılatırınca benim koltuk fabrikadan yeni cıkmış gibi duruyor. O 114bin km, benim 128bin km.

Araçların hiçbirisinde kaçıncı sahibi olduğu belirtilmemiş. Örneğin benim RX-8'in ben 3. sahibiyim, ilk sahibi Mart 2006 - Eylül 2011 88bin km'de sandık motor takıtırıp satmış 2.sahibi Aralık 2012'ye 112bin km'ye kadar kullanmış.

Ve fiyatlar 57bin - 65bin TL arasında değişiyor. Bu devirde 60bin TL iyi para. Sırf görüntüsü güzel diye bu haldeki araçlara 60bin TL verilmez. 

@Akuma

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ilk ilan büyükcekmecedeki ilk sahibinden diye belirtmiş @Revivo73 abi. O sebepten en çok dikkatimi çeken o olmuştu. Ilanlarda daha iyi araçlar mevcut ancak fiyatlar 90-100 bin ve üstünde. Hedefim eğer kısmet olurda alabilirsem aracın benimle ömürlük kalması. Ama o kadar yüksek bütçem de yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında benim gözümde araçta ufak tefek boyalar olması çok sorun değil. Motor ve motora bağlı elektrik ve mekanik sistemden korkuyorum. Yani kablo tesisatı baskı balata ateşleme sistemi vs. 

Ateşleme sistemini soğuk sıcak marş ve rolanti devir falan derken az çok anlaşılıyor herhalde.

Baskı balata arabayı biraz zorlayip çekiş nasıl bakıldiginda yeterli olurmu? Yada nasıl anlayabiliriz?

Motor da kompresyon testine sokuldugunda sanırım büyük oranda kendini belli ediyor. Ancak bu test sonucuna göre değerlerin yüzde kaç olması iyi demektir? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 hours ago, Akuma said:

Ilk ilan büyükcekmecedeki ilk sahibinden diye belirtmiş @Revivo73 abi. O sebepten en çok dikkatimi çeken o olmuştu. Ilanlarda daha iyi araçlar mevcut ancak fiyatlar 90-100 bin ve üstünde. Hedefim eğer kısmet olurda alabilirsem aracın benimle ömürlük kalması. Ama o kadar yüksek bütçem de yok.

3. ilanın ilk sahibinden old şimdi fark ettim ancak yine de yorumum olumsuz. ayrıca sigorta kayıtlarında 2006 'dan bu yana 1 sahip görünse dahi aracı fiiliyatta da 1 kişi mi kullandı?  Benim araçla bazen düğüne gidiyorum, park yerine girişte park görevlisi 'anahtarı ver ben park ederim' diyor,  öyle deyince o parkyerine girmeyip başka yer bakıyorum veya bir keresinde egzos tutma parçası birseye dokunduğu için aracı kanala park edecektim, tamirci 'ver ben parkedeyim sen kanala düşürebilirsin' dedi olmaz deyip kendim kanala kendim park ettim.  Benim RX-8'i n anahtarını şu ana dek sadece bir kişiye verdim o da aracın 2. sahibi olan kişi : )

Bütçe konusuna gelince bu aracın gerçekten temiz olanı uygun fiyatlı olmaz. Aracın üretimi durmamış olsa bu sorun olmazdı cunku piyasada birçok az kullanılmış temiz ve yeni RX-8 olurdu.  Satıştaki RX-8'lerin  coğu "satın alarak kiralanan" araç kategorisinde. az sahip değiştiren gerçekten temiz RX-8  dopal olarak kategorideki fiyatlardan yukarda olur, ekonomi kanunudur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 saat önce, Akuma :

Aslında benim gözümde araçta ufak tefek boyalar olması çok sorun değil. Motor ve motora bağlı elektrik ve mekanik sistemden korkuyorum. Yani kablo tesisatı baskı balata ateşleme sistemi vs. 

Ateşleme sistemini soğuk sıcak marş ve rolanti devir falan derken az çok anlaşılıyor herhalde.

Baskı balata arabayı biraz zorlayip çekiş nasıl bakıldiginda yeterli olurmu? Yada nasıl anlayabiliriz?

Motor da kompresyon testine sokuldugunda sanırım büyük oranda kendini belli ediyor. Ancak bu test sonucuna göre değerlerin yüzde kaç olması iyi demektir? 

rx8 çok zevkli ama işletme maliyeti yüksek bir arabadır. Aracı alırken maddi olarak sıkışık olmamanızı tavsiye ederim, zira kısa vadede ortaya çıkabilecek sorunlar ve onları yaptırmazsanız alacağınız keyfin kaybolması ihtimalleri var. İlanlardaki bazı araçları Ekrem Usta nın garajından tanıyorum, kendisi ile telefonda görüşmeniz en azından motorlarının son gördüğü zamanlardaki durumu hakkında bilgi almanız için iyi olur. Fakat en önemli konu herşey doğru görünse bile mutlaka ekspertiz yaptırmanız gerektiğidir. Aracın katalitik konvertörünün son kriz olmadan önceki servisteki fiyatı 8500 TL idi. Aracın birçok parçası piyasadaki birçok araçtan çok daha dayanıklıdır, wankel kurallarına uyduğunuz ve FL22 ile motor yağını doğru kullandığınız sürece motorda sorun yaşama ihtimaliniz de düşüktür. Benim önerim Maslak Mazda Evo olur. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar, aşağıdaki ilanları değerlendirmemde yardımcı olursanız sevinirim. 

Aradığım özellikler km 130.000 km ve altı, otomatik, sedan/hb ve benzin/lpg ayırt etmiyorum:) ve olabildiğince bakımlı. Bütçe sınırı 58.000, çok çok iyi durumda 60.000.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-acil-satilik-ilk-sahibinden-mazda-3-570674234/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-temiz-kullanilmis-garaj-arabasi-511076057/detay

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@tufano iki ilan arasında kullanım şekli, kaza durumu, km, ve izlenim açısından ciddi fark var. ilk ilandaki bir iki ufak kaza geçirmiş fakat arka sol çamurluk değişmesi ciddi bir durum. direksiyon simidi sol parmak yüzüğünden haddinden fazla etkilenmiş. 10 resim kontenjanında sadece 6 resim olması , plakayı kapatması da iyi değil. 55bin tl az para değil. ikincisi 63bin TL  Açıklamada denildiği gibi garajda tutulmuş bir araç görüntüsü var. Fakat sol ön kapı boyalı araca hasarsız demek olmaz ve 3 resim de içerden genel bir görüntü resmi çekebilirdi, fakat yine de ilanda bahsedilen haricinde sürpriz bir sorunu yoksa bence gayet düzgün araç.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
17.08.2018 at 21:43, Revivo73 :

@tufano iki ilan arasında kullanım şekli, kaza durumu, km, ve izlenim açısından ciddi fark var. ilk ilandaki bir iki ufak kaza geçirmiş fakat arka sol çamurluk değişmesi ciddi bir durum. direksiyon simidi sol parmak yüzüğünden haddinden fazla etkilenmiş. 10 resim kontenjanında sadece 6 resim olması , plakayı kapatması da iyi değil. 55bin tl az para değil. ikincisi 63bin TL  Açıklamada denildiği gibi garajda tutulmuş bir araç görüntüsü var. Fakat sol ön kapı boyalı araca hasarsız demek olmaz ve 3 resim de içerden genel bir görüntü resmi çekebilirdi, fakat yine de ilanda bahsedilen haricinde sürpriz bir sorunu yoksa bence gayet düzgün araç.

2. İlan bayram öncesi satılmış ilanı kaldırmayı unutmuşlar:( fiyatlar bu şekilde devam ederse sanırım 1. Nesillere bakacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

an itibarı ile ne satan ne de almaya cesaret edebilen az. satan , eline geçen TL nin yarın ne olacağının riskini düşünür, yerine alacağı 2. elin rakamları da sat başı değişiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şanzuman (?), yakıt sarfiyatı, yedek parça biraz canınızı sıkabilir. Güzel araç temiz duruyor. Fiyat anlamında bir şey diyemem.V40 daha çok satıldı. Bagaj sıkıntı değilse v40 bakılabilir. Ben olsam s60 bakardım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, Holydao :

V serisini bilmiyorum ama S40 kadar beni şaşırtan araba olmadı.

45bin kmde 2011 model bir aracın içi bu kadar dandik olamaz. Kasa ne kadar iyi görünüyorsa içi de aynı oranda berbat. Hem tasarım hem malzeme kalitesi. Her taraf tıkırtı, yeryer soyulmalar, cam düğmeleri ve el freni yuvası yerinde durmuyor vs. Araba daha 45bin kmde. Yaşlı ve karı-koca yaşayan bir amcanın aracıydı. Sıfır almıştı. Yani çoluk çocuk zarar vermiş olamaz.

Bir de o arabaya 65bin lira veren bedevi çıktı,aracı aldı. Yazık günah.

Demem o ki aracın dış görünüşüne,markasına aldanıp da karar vermeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

S40 bildiğin ford focus. Hatta bir çok noktada focus daha iyi diyebilirim. Arabanın dış ve iç dizaynı volvo ancak kalite volvo değil. Dairede bir arkadaşımda var dizel manuel vites. 2.el aldı. Direksiyon simidi haşat, teyp ünitesi oynuyor hele vitesin yanındaki bardaklıklar paramparça. Volvoda olsa s40 çok acayip ucuza kaçılmış bir seri. V40, v60 yada s60 çok farklı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bagaj onemli oldugu icin V60 bakiyorum, bir nevi SW olsun ama sekli srmali de yerinde olsun mantigiyla... Yakit sarfiyatini kabullenmek uzereyim, bakim masraflari mazda3'ten cik da farkli olmaz diye dusunuyorum, neticede sifir araba degil. Esas sorun teskil edebilecek konu powershift. V60, S60 ile bagaj kismi haric birebir ayni zaten. Olaydi mazda6'nin SW mideli bakar miydim hic 😔

@vethekim @Lupara gece 3'te mi yorum yazdiniz? 😂

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...