Jump to content

Bu Araç Alınır mı ? - V Ortak Konu

Mersinden_Ersin

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 1,4b
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt
9 saat önce, Lupara :

Evet fiyatlar makul ancak km’ler yüksek 😃 ben binici adamın sıkıntı yok ama 100 binde ağır bakımları yapılmış bir araba alıp 150 binde satmak var birde 170-180 binde alıp 230 binde satmak var. Gerçi bunların fiyatı makul tuttuğu gibi fiyat makul tutulursa yine satılır elbet. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlan linkini attığım aracı ekspere soktum, fazladan bir değişken, İlan fotolarından olmayan büyükçe vuruklar, çizikler (ben aldığımda vardı dedi ama ilan fotoğraflarında yok 🤣) hatta oldukça büyük bir çiziği sprey boyayla kendisi boyamış. Ön ve  arka tamponun kötü boyanması sonucu oluşan çatlaklar tüm tamponu sarmış.  Airbag sistem hatası, klima sistem hatası, radyatör sistem hatası. Araba çalışırken ön konsoldan sürekli gelen elektronik bir cızıltı. Sonuç olarak çöpe atılan ekspertiz parası ve vakit. Araç sahibi Foça da ekspertiz yok diye kalkıp İzmir'e kadar geldiği için de pek bir şey diyemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

08.12.2018 at 21:26, Atmaca :

Merhaba arkadaşlar.Bu ilandaki araç hakkında  görüşlerinizi alabilir miyim?https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-suzuki-2008-suzuki-sx4-1.6-lpg-li-88.000-km-degisensiz-631379706/detay

fiyatı sizce nasıl bu araba almaya değer mi?

Aracın km düşük, içi-dışı temiz ve bakımlı görünüyor ama bir galerici 4-5 parça temizlik boyası/lokal boya diyorsa o aracın bel altı komple boyalıdır %90 :) Şahsen bu aracın GLX'ini öneririm, donanım olarak gerçekten fiyatının çok çok üstünde ama bence 2. nesil Terioslar hem daha şık görünüyor, hem de 4x4. Bu arada Roomster ve 1.5 Imprezalar da 40.000 TL'ye kadar bakılabilir.

07.12.2018 at 23:45, BMK :

Forumun yeni üyesiyim ama araç bakmaktan sıkıldım ve hızlıca aracımı almak istiyorum fakat alırken aceleden dolayı kötü bir tercih de yapmak istemiyorum. Bu yüzden sizlere soruyorum sizce bu araç alınır mı ? 🙂

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-acill-sahibinden-masrafsiz-temiz-mazda-3-625518149/detay/

km güzel ama manuel olması, model yılı ve boyalarına göre yüksek fiyat çekmiş bence.

19 saat önce, abcsefa :

https://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-mazda-3-1-6-impressive/sahibinden-mazda-3-1-6-impressive-2012-model/10197028

bu araç alınır mı? Fiyat bana fazla geldi açıkçası. Kaça verse alınır diye sorayım daha doğrusu 

Fiyat yüksek, aynı koşullarda otomatiğine bile o para istenmez. Bu aracın ederi en fazla 60.000 TL, 58.000 TL'ye bırakırsa alınır. Aksi halde hb olarak https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-ogretmenden-temiz-mazda-3-625367958/detay bu araç alınır. Hatasız 54.000 km'de bu araç: https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-degisensiz-boyasiz-ve-hasar-kayitsiz-54.400-km-de-temiz-mazda-600492975/detay hatta manuel de baktığınıza göre dizellerine de bakılabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, BMK :

İlan linkini attığım aracı ekspere soktum, fazladan bir değişken, İlan fotolarından olmayan büyükçe vuruklar, çizikler (ben aldığımda vardı dedi ama ilan fotoğraflarında yok 🤣) hatta oldukça büyük bir çiziği sprey boyayla kendisi boyamış. Ön ve  arka tamponun kötü boyanması sonucu oluşan çatlaklar tüm tamponu sarmış.  Airbag sistem hatası, klima sistem hatası, radyatör sistem hatası. Araba çalışırken ön konsoldan sürekli gelen elektronik bir cızıltı. Sonuç olarak çöpe atılan ekspertiz parası ve vakit. Araç sahibi Foça da ekspertiz yok diye kalkıp İzmir'e kadar geldiği için de pek bir şey diyemedim.

O araç için  şu yorumu yapmıştım:

Alıntı

Aracın iç fotoğrafı yok, dışardan cazip görüntüye odaklanmış ilan düşük km düşük fiyat. Herşey bu kadar cazip olunca sürpriz ihtimali de artıyor.

Orada bahsettiğim sürpriz ihtimali fazlasıyla gerçekleşmiş. Yorumda bahsetmedim ama: Benim Mazda 128bin km'de ve orada bahsettiğin  Airbag sistem hatası, klima sistem hatası, radyatör sistem hatası, ön konsoldan ses, vs yok cunku hiçbir arıza ışığı yanmıyor ve  hiçbir yerinden ses gelmiyor. Gönderdin araç nasıl 122bin km'de anlamadım ben bu işi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, tufano :

@BMK insanları anlamak mümkün değil

Gerçekten öyle. Gözle görülür şeyleri saklamak insanı aptal yerine koymak oluyor resmen.

Bir saat önce, Revivo73 :

O araç için  şu yorumu yapmıştım:

Orada bahsettiğim sürpriz ihtimali fazlasıyla gerçekleşmiş. Yorumda bahsetmedim ama: Benim Mazda 128bin km'de ve orada bahsettiğin  Airbag sistem hatası, klima sistem hatası, radyatör sistem hatası, ön konsoldan ses, vs yok cunku hiçbir arıza ışığı yanmıyor ve  hiçbir yerinden ses gelmiyor. Gönderdin araç nasıl 122bin km'de anlamadım ben bu işi :)

Tahmininiz doğru çıktı gerçekten :) Şimdi bir araç daha buldum, inceledim bindim sürdüm temiz görünüyor epey, o da eksperde patlamaz umarım.  Sahibi çok dürüst birine benziyordu, aracı birisine opsiyonlamış, sırf ona söz verdi diye bugün satışı vermedi bana. O kişi almaz ise ben alıcam  bakalım🙏

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, BMK :

Tahmininiz doğru çıktı gerçekten :) Şimdi bir araç daha buldum, inceledim bindim sürdüm temiz görünüyor epey, o da eksperde patlamaz umarım.  Sahibi çok dürüst birine benziyordu, aracı birisine opsiyonlamış, sırf ona söz verdi diye bugün satışı vermedi bana. O kişi almaz ise ben alıcam  bakalım🙏

Araba değil, satıcı al diye bir söz var :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, abcsefa :

İlk sahibinden Full (Ölü nokta radarı, sunroof, ön koltuk ısıtma
İlan No: 607961427
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-ilk-sahibinden-full-olu-nokta-radari-sunroof-on-koltuk-isitma-607961427/detay

Bu araç alınır mı yada kaça alınır? 

Oldukça temiz ve ilk sahibinden olması bir avantaj. LPG takılmamış olması motor ve km ile ilgili sorunları asgariye indirir. Tek sorun kazalı / boyalı parçaların biraz fazla olması. Önden kazası cok ciddi birşey değilse 50bin TL'ye rahatlıkla bırakması gerekir. Kaza durumu pazarlıkta koz olarak da kullanılabilir. önden kazası ciddi birşey ise 45bin ve belki daha aşağısı dahi teklif edilebilir.  Şu anki ekonomik şartlarda 45bin TL dahi cok iyi para.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, abcsefa :

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-ilk-sahibinden-full-olu-nokta-radari-sunroof-on-koltuk-isitma-607961427/detay

İlk sahibinden olması avantaj, "yaa ben bunu bilmiyordum, önceki sahibinde olmuş herhalde." gibi mazeretler duymazsınız ve sıfır kmden itibaren tek kişide olması aracın eksiksiz olarak kullanıldığını düşündürür. Fiyat olarak emsallerine göre uygun gerçekten, büyük sorunları yoksa 50.000 TL'nin altına ne düşürürseniz kardır. Sorulması gereken sorular: 1. Yetkili servis bakımlı mı? ( Olmayabilir de ancak özel servis bakımlı da olsa, bir servis dökümü olması iyidir. Ben bu araca benzinli binecek kadar parası olan birinin yetkili servise götürecek parası da olur, olması gerekir diye düşünüyorum :D  ) 2. Önden olan kaza sonrasında şase uçlarında işlem oldu mu? ( Bu araçların ön tamponu ön cama doğru epey derin gider, yani düşük hızlarda olan bir kaza olsa kaput darbe almazdı, bu sebepten şase uçlarına işlem yapılacak kadar ciddi bir kaza mı bakılması gerekir. ) 3. Ön çamurluklar kaput değiştirilirken mi boyandı, yani hasarı aynı anda mı aldılar? ( Yukarıdaki meseleye bağlı bir durum. ) 4. Arka çamurluklarda macun, kesme, biçme vs işlemler yapılmış mı? ( Arka çamurluklar yekpare olarak A sütununa kadar ilerlediği için ön çamurluklar kadar rahat işlem yapılan parçalar değil, işlem yapılması hoş olmayan parçalar, her yeri kaynaklı parçalar. ) 5. Tramer kaydı. 6. Çalışmayan aksamı var mı? 7. Çıkabilecek büyük masrafı var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 saat önce, abcsefa :

Bence 1.4 TSI manuel Passat al B7 kasa Lpg de takılıyor

Passat Fors At 😎

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, ozgur35 :

Bence 1.4 TSI manuel Passat al B7 kasa Lpg de takılıyor

Passat Fors At 😎

O paralara B7 kasa Passat var mı acep? Varsa da alacağı Comfortline Passat'ta bu araçtaki kadar donanım var mı? Taktıracağı LPG ne kadar tutacak ve % kaç benzin tüketecek, total tüketimi ne olacak :D İş yerinde arkadaşım resmen Comfortline Passat al satı yapıyordu, Tdi ve DSG idi aldığı araçlar. Benim eski Mirai'ye ciğerci kedisi gibi bakıyordu, tasarım ve özellikleriyle D sınıfı Passat'ı eziyordu resmen. Bence Passat Türkiye'ye gelen paketleri ve motor seçenekleriyle D görünümlü C sınıfı bir araç. Orta paketi olan Comfortline'de o sınıfta olması gereken özelliklerden birçoğu yok. Ayrıyeten 1.4 Tsi motorlar efil efil yağ yakan motorlar, servise gittiğinizde de bunun normal olduğu söyleniyor. İşin aslı küçük hacimli turbo motorları biraz sıkıştırınca hepsi yağ yakıyor. Cumartesi günü arkadaşım ve kuzenimde bulunan F30 3.20 iedler önümde küçük çapta yarışırken arkalarından o yağ kokusunu çok net aldım. Yüksek devirlerde yağ yakıyorlar ve atmosferiklere göre kısa sürede motor yiyorlar. Aynı şey 1.6 Tdi'lerin 120 hp olanlarında da mevcut. Eski patronum sıfır km almıştı, yolda giderken yol bilgisayarının eksik yağ uyarısı verdiğini gördüm, bana servisin normal gördüğünü söyledi. Kendisi de makine mühendisi olduğu için bu konuyu çok deşti ama bir sonuç alamadı. Uzun lafın kısası "turbo, haram beygirdir." 🤣

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O paralara hurda b7 bile bulunamaz .

Fiyat iyi ama kaput ön çamurlukların boyalı olması sıkıntı. Satarken zor satılır ki bu adam da o nedenle düşük fiyat yazmış.

Ben de madem manuel olacak dizel olsun görüşündeyim. Mazdanın benzinlisi güçsüz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, Mutlu Tekir :

O paralara hurda b7 bile bulunamaz .

Fiyat iyi ama kaput ön çamurlukların boyalı olması sıkıntı. Satarken zor satılır ki bu adam da o nedenle düşük fiyat yazmış.

Ben de madem manuel olacak dizel olsun görüşündeyim. Mazdanın benzinlisi güçsüz.

Dizel düşünmüyorum açıkçası. Evet satarken sıkıntı yaşatır bencede ancak LPG’yi kendim taktırıp  3-4 yıl binmeyi düşünüyorum. En kötü aldığım fiyatlara satsam çokta sıkıntı değil benim için. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 dakika önce, abcsefa :

Dizel düşünmüyorum açıkçası. Evet satarken sıkıntı yaşatır bencede ancak LPG’yi kendim taktırıp  3-4 yıl binmeyi düşünüyorum. En kötü aldığım fiyatlara satsam çokta sıkıntı değil benim için. 

Bence bir aracı ederinde alırsanız, isterseniz pert kayıtlı olsun, satarken de ederinde satmak isterseniz sorun yok. Hatasızı ile bu araç arasındaki farka bakarsınız, o farkı vermeye değmez derseniz bu araç alınır ama dediğim şeylere iyi baktırın. Tampon demirinin şaseye bağlandığı flanşta işlem oluyor genelde. Eğer yoksa fiyatına göre cazip bence. Benim ilk Mazda 3'üm pert kayıtlıydı. Önce ekspere götürdüm, içim rahat etmedi yetkili servise götürdüm, serviste sigortacıma sorunca pert olduğu anlaşıldı, aracı baktırırken bakanlar pert olduğunu bilmiyordu yani. Çok basit bir kazadan, bir yaşını doldurmadığı için perte çıkmış. Fiyatını ona göre düşürdüm aldım ve 30.000 km'nin üstünde binip, aldığımdan 1.000 TL falan ucuza vermiştim, hızlı da satıldı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

45 dakika önce, abcsefa :

Benden başka Lpgyi savunacak birini az bulursun. Ama bir süre sonra o atmosferik yetmiyor gerçekten. :) Ben arabayı satarsam ya dizel ya da turbo benzinli alacağım kısmetse. Bu yaşlarda kan deli kaynıyor, hele Mazda sürdükten sonra daha da kaynattırıyor. 
Dizelin bakımından da korkma, yok eğer sık kısa mesafe kullanıyorsan benzin+lpg kararın doğrudur birşey diyemem, dizel pdfyi tıkıyor çünkü kısa mesafede. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, serkan306 :

Bence bir aracı ederinde alırsanız, isterseniz pert kayıtlı olsun, satarken de ederinde satmak isterseniz sorun yok. Hatasızı ile bu araç arasındaki farka bakarsınız, o farkı vermeye değmez derseniz bu araç alınır ama dediğim şeylere iyi baktırın. Tampon demirinin şaseye bağlandığı flanşta işlem oluyor genelde. Eğer yoksa fiyatına göre cazip bence. Benim ilk Mazda 3'üm pert kayıtlıydı. Önce ekspere götürdüm, içim rahat etmedi yetkili servise götürdüm, serviste sigortacıma sorunca pert olduğu anlaşıldı, aracı baktırırken bakanlar pert olduğunu bilmiyordu yani. Çok basit bir kazadan, bir yaşını doldurmadığı için perte çıkmış. Fiyatını ona göre düşürdüm aldım ve 30.000 km'nin üstünde binip, aldığımdan 1.000 TL falan ucuza vermiştim, hızlı da satıldı. 

53 dakika önce, Mutlu Tekir :

Benden başka Lpgyi savunacak birini az bulursun. Ama bir süre sonra o atmosferik yetmiyor gerçekten. :) Ben arabayı satarsam ya dizel ya da turbo benzinli alacağım kısmetse. Bu yaşlarda kan deli kaynıyor, hele Mazda sürdükten sonra daha da kaynattırıyor. 
Dizelin bakımından da korkma, yok eğer sık kısa mesafe kullanıyorsan benzin+lpg kararın doğrudur birşey diyemem, dizel pdfyi tıkıyor çünkü kısa mesafede. 

seviyorum bu forumu ya hemen her şeye güzel ve yerinde cevaplar bulabiliyorum :) Öyle yazayım belki bir ay sonra cevap gelir gelmez sıkıntısı yok anında kontak kurulabiliyor. Çok teşekkür ederim her ikinize de sağolun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, serkan306 :

O paralara B7 kasa Passat var mı acep? Varsa da alacağı Comfortline Passat'ta bu araçtaki kadar donanım var mı? Taktıracağı LPG ne kadar tutacak ve % kaç benzin tüketecek, total tüketimi ne olacak :D İş yerinde arkadaşım resmen Comfortline Passat al satı yapıyordu, Tdi ve DSG idi aldığı araçlar. Benim eski Mirai'ye ciğerci kedisi gibi bakıyordu, tasarım ve özellikleriyle D sınıfı Passat'ı eziyordu resmen. Bence Passat Türkiye'ye gelen paketleri ve motor seçenekleriyle D görünümlü C sınıfı bir araç. Orta paketi olan Comfortline'de o sınıfta olması gereken özelliklerden birçoğu yok. Ayrıyeten 1.4 Tsi motorlar efil efil yağ yakan motorlar, servise gittiğinizde de bunun normal olduğu söyleniyor. İşin aslı küçük hacimli turbo motorları biraz sıkıştırınca hepsi yağ yakıyor. Cumartesi günü arkadaşım ve kuzenimde bulunan F30 3.20 iedler önümde küçük çapta yarışırken arkalarından o yağ kokusunu çok net aldım. Yüksek devirlerde yağ yakıyorlar ve atmosferiklere göre kısa sürede motor yiyorlar. Aynı şey 1.6 Tdi'lerin 120 hp olanlarında da mevcut. Eski patronum sıfır km almıştı, yolda giderken yol bilgisayarının eksik yağ uyarısı verdiğini gördüm, bana servisin normal gördüğünü söyledi. Kendisi de makine mühendisi olduğu için bu konuyu çok deşti ama bir sonuç alamadı. Uzun lafın kısası "turbo, haram beygirdir." 🤣

Haklisiniz ama turbosuz motor kalmadi. Nasil yeni mazda bagimsizdan torsiyona gecti turboyada gecer yakinda mecbur cunku :D

Gemi makine muhendisi olarak cevabim turbo haram beygir skstirirsaniz yagda yakar benzinde.bu zaten zayif karinlari aslinda haklisiniz

Ama turbo sakin kullanimda atmosferikten daha iyidir. Ayaginizin altinda istediginiz zaman guc olur istediginizde yakit ekonomisi bile yapabilirsiniz. Atmosferik ne yaparsaniz yapin yakacaktir. Ama dayaniklilikta her zaman atmosferik elbette 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...