Jump to content

Bu Araç Alınır mı ? - V Ortak Konu

Mersinden_Ersin

Tavsiye Edilen Mesajlar

5 dakika önce, ozgur35 :

Motoru rolantıde dınlemeyı unutmayın

Başka nelere bakmak lazım bu seride hocam.MAzda 1 benzinli vardı bende.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 1,4b
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Lastıklere bakın lastık masrafınız en az 1200 tl olcak

Sıvılar degısmıs mı sanzıman yagı, antifırız, fren hıdrologı,balata dısk, bujılerı..  Bu bakımlar en az 1500 2000 tutar

Alt takım zaten exper bakcak

Bagaj havuzuna bakın su alma durumu var mı

Lpg faturalarına  bakın bakımı yapılmıs mı FAturası var mı kac bın kmde takılmıs kesın emın olun Kesın emınsenız araçtan en son bı lpgcıde baktırın araca sonra notere satışa..

Kozmetık hatalrı varsa fıyattan kırın dıreksıyon derısı en az 300 tl ye kaplıyor fıyattan kırın

Bence mekanık  experını yetkılı servıste yapıtırın 100 150 tl felan  subab hatası varsa bellı olur Kaportayı da normal  experde baktırın 50 60 tl felan

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, ozgur35 :

Lastıklere bakın lastık masrafınız en az 1200 tl olcak

Sıvılar degısmıs mı sanzıman yagı, antifırız, fren hıdrologı,balata dısk, bujılerı..  Bu bakımlar en az 1500 2000 tutar

Alt takım zaten exper bakcak

Bagaj havuzuna bakın su alma durumu var mı

Lpg faturalarına  bakın bakımı yapılmıs mı FAturası var mı kac bın kmde takılmıs kesın emın olun Kesın emınsenız araçtan en son bı lpgcıde baktırın araca sonra notere satışa..

Kozmetık hatalrı varsa fıyattan kırın dıreksıyon derısı en az 300 tl ye kaplıyor fıyattan kırın

Bence mekanık  experını yetkılı servıste yapıtırın 100 150 tl felan  subab hatası varsa bellı olur Kaportayı da normal  experde baktırın 50 60 tl felan

Teşekkürler hocam.Araç bayandanmış.Bakalım yarın gidip göreceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Subap değiştiyse, şanzımanda sıkıntı yoksa alabilirsiniz. 
Lastiktir, aküdür, silecektir, yağların değişmesidir vs gibi masraflar da illaki olacaktır.  Önemli değil bence bunlar. Araç temizse alınır, baktırılır binilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 saat önce, Ertunc23 :

Merhaba bu araç için ne düşünüyorsunuz ? Auris için kapora vermiştim ama eksperde bilmediğimiz şeyler çıktı vaz geçtim almakdan.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-sahibinden-satilik-mazda-3-impressive-676376267/detay

Yarın bakmaya gideceğim.Fiyat km nasıldır sizce ? 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-sandikci-2.el-den-2012-hatasiz-mazda-3-1.6-d-impressive-674257139/detay

abi otomatik kriteri yoksa bu araç hem dizel hem 2012 hem makyajlı kasa buna da bir bakmanı öneririm 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

MAZDA OZAN'DAN OTOMATİK 2011 MAZDA 3 TOURING PRINS LPGLİ https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-ozan-dan-otomatik-2011-mazda-3-touring-prins-lpgli-673100108/detay

Bu gün mazda ozana da uğradım.Bu araca karar kıldım.Subap değişimi olmamış ama motorda tık yoktu.Eksper yaptırdım.Sıkıntı gözükmüyor.Allah nasip ederse beni en az 20 bin km götürsün sonra değişim olursa olsun.Allah kazasız belasız sürmek nasip ederse uzunca yıllar ailemle binmeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Ertunc23 :

MAZDA OZAN'DAN OTOMATİK 2011 MAZDA 3 TOURING PRINS LPGLİ https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-ozan-dan-otomatik-2011-mazda-3-touring-prins-lpgli-673100108/detay

Bu gün mazda ozana da uğradım.Bu araca karar kıldım.Subap değişimi olmamış ama motorda tık yoktu.Eksper yaptırdım.Sıkıntı gözükmüyor.Allah nasip ederse beni en az 20 bin km götürsün sonra değişim olursa olsun.Allah kazasız belasız sürmek nasip ederse uzunca yıllar ailemle binmeyi düşünüyorum.

Siz bilirsiniz ama bence yanlış tercih. Mazda Ozan'a laf yok, araç da çok güzel. Benimki sadece subap değişimi nedeniyle tercih sebebi. 

40bin km sonrasında yavaş yavaş titreme başlıyor ve sonra hızla artıyor.

Ama subap+fiyat olarak daha avantajlıysa tabiki de tercih bu araçtan olur. Subap sorununda aracın en az 3 gün yattığını aklınızda tutun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Ertunc23 :

Araç oldukça temiz. Camlar filmsiz oldukça iyi görünüyor. Yedek anahtarı mevcut. Bunun gibi ayrıntılar önemli cunku bir y. anahtar artık 1000+ TL

Soru işareti olan kısımlar: Direksiyon orta kısmı bu modelde 5-6 sene sonra cok eskiyebiliyor, bunda oldukça temiz. Yenisi ile değiştirildiği için de temiz olabilir; onu bir sormak lazım. Yani sahibi cok temiz kullandığı için mi  öyle temiz,  yoksa eskimişti fakat ilanda sırıtmasın diye yenisi ile mi değiştirildi.

Ve yer paspasları orjinal değil. 

Bu iki soru işareti hariç mükemmel durumda bir araç.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

24 dakika önce, Revivo73 :

Araç oldukça temiz. Camlar filmsiz oldukça iyi görünüyor. Yedek anahtarı mevcut. Bunun gibi ayrıntılar önemli cunku bir y. anahtar artık 1000+ TL

Soru işareti olan kısımlar: Direksiyon orta kısmı bu modelde 5-6 sene sonra cok eskiyebiliyor, bunda oldukça temiz. Yenisi ile değiştirildiği için de temiz olabilir; onu bir sormak lazım. Yani sahibi cok temiz kullandığı için mi  öyle temiz,  yoksa eskimişti fakat ilanda sırıtmasın diye yenisi ile mi değiştirildi.

Ve yer paspasları orjinal değil. 

Bu iki soru işareti hariç mükemmel durumda bir araç.

Değiştirilse nolacak abi? Orjinal kalıp o iğrenç plastiğin dokunulmamış olması mı daha önemli?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Mutlu Tekir  Değiştirilmiş olmasında sorun yok fakat değiştirildiği halde bu söylenmiyorsa sorun var.  Ayrıca o plastik illa ki eskimiş olacak diye bir şart yok, belki 136bin km temiz kullanılmış da olabilir.  Yapılacak şey satıcıya sorup mümkünse plastiği cıkarıp arkasındaki üretim tarihine bakmak. Aracın tarihi ile uyumlu orjinal parça ise aracın gerçekten temiz kullanıldığını gösterebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sadece ciddi alıcıların temasa geçmesini rica ederim, herhangibir pazarlık payı sözkonusu değildir. Özellikle belirtmek istiyorum. Sanırım, bu kondisyonda Türkiye'de mevcut tek otomobildir ve bu modelin meraklısı olup değerini bilecek alıcıların temasa geçmesini rica ederim. Gün içinde email yoluyla temas edilmesi tercihimdir.

Temasa geçmek isteyenlere pazarlık payının olmadığı da özellikle belirtilmiş :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Revivo73 :

@Mutlu Tekir  Değiştirilmiş olmasında sorun yok fakat değiştirildiği halde bu söylenmiyorsa sorun var.  Ayrıca o plastik illa ki eskimiş olacak diye bir şart yok, belki 136bin km temiz kullanılmış da olabilir.  Yapılacak şey satıcıya sorup mümkünse plastiği cıkarıp arkasındaki üretim tarihine bakmak. Aracın tarihi ile uyumlu orjinal parça ise aracın gerçekten temiz kullanıldığını gösterebilir.

Maalesef abi öyle değil. Hiçbir kimyasal kullanmadım ne göğüse, ne direksiyon göbeğine. Hiç dokunmadım bile. Ama pul pul döküldü gitti, göğüs ise erimeye başladı. Kronik sorunlar maalesef temiz kullanmaya da bağlı değil.

8 dakika önce, abcsefa :

Sadece ciddi alıcıların temasa geçmesini rica ederim, herhangibir pazarlık payı sözkonusu değildir. Özellikle belirtmek istiyorum. Sanırım, bu kondisyonda Türkiye'de mevcut tek otomobildir ve bu modelin meraklısı olup değerini bilecek alıcıların temasa geçmesini rica ederim. Gün içinde email yoluyla temas edilmesi tercihimdir.

Temasa geçmek isteyenlere pazarlık payının olmadığı da özellikle belirtilmiş :D

Nedense aracın içinin fotoğrafları hiç yok.

25bin km diye Allah bilir motor yağı sadece 2 defa değişmiştir, şanzıman yağı, fren hidrolik yağı hiç değişmemiştir. Sorsan 25bin km.de.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Revivo73 :

@ozgur35  Gerçek ilan. İlk sahibinden az kullanılmış bir garaj arabası 5 el , şehir değiştirmiş araçlarla aynı şartlarda şatılmaz.

Eyvallah da herseyın bı ederı vardır muadallı atıyorum 65- 70 bın tl ıse bu hadı mukemmel garaj arabası en fazla hakkı 75 dır. 95 bıraz komık bı durum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, ozgur35 :

Eyvallah da herseyın bı ederı vardır muadallı atıyorum 65- 70 bın tl ıse bu hadı mukemmel garaj arabası en fazla hakkı 75 dır. 95 bıraz komık bı durum

Fiyatlar yükselse bizim işimize gelir. Ama bırak kendi modelini, 5 yaş büyük rakiplerinin fiyatları bile Mazda'dan yüksek. 

Revivo abim, araç 5 el değiştirmiş olsa nolacak? Aradakiler satıcı olabilir, velev ki normal kullanıcı aldı diyelim. Adam arabadan çabuk sıkılıyor olabilir. 
İlk kullanıcıdan kusursuz olup da 5 senedir yağı bile değiştirilmemiş araçlar duydum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@ozgur35   araç türkiye 'de tek ise fiyatı satıcı belirler. araç türkiyede 10larca 100lerce bulunan birşeyse fiyatı alıcı belirler ve bu araç tek. 5 el değişmiş araç en cok 70bin TL ise, bu 75bin TL eder deme şansın yok, bu aracın kategorisi farklı. Satıcı, kategorileri birbirine karıştırarak bu araç 75bin TL eder, 75bin TL veririm diye arayacak kişileri elemek için pazarlık yok demiş olmalı yoksa 90bin TL ye alırım diyene satmamazlık yapmaz, oradaki 3bin TL'nin bahsini bile yapmadan satar. Aracın değeri 90bin TL.

@Mutlu Tekir "araç 5 el değiştirmiş olsa nolacak" oldu olacak 50 el değiştirmiş olsa nolacak diyelim, veya kiralık araç olup 500 kişi kullandıysa nolacak da diyebiliriz.  Hususi otomobil alıyoruz, ticari vasıta değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dediğim gibi kimisi 6 aydan fazla aynı araca binemiyor. Aracın ilk sahibinden olması o araca düzgün bakıldığı anlamına da gelmez. Km düşük diye motor yağı bile zamanında değişmemiştir bahse varım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Mutlu Tekir :

Dediğim gibi kimisi 6 aydan fazla aynı araca binemiyor. Aracın ilk sahibinden olması o araca düzgün bakıldığı anlamına da gelmez. Km düşük diye motor yağı bile zamanında değişmemiştir bahse varım. 

Dediğin gibi de olabilir, yani adam 25bin km'de hiç yağ değiştirmeyip motoru sürekli sıkıştırarak kullanmış olabilir, sabahları motor soğukken 5bin devre çıkıp motoru içerden aşındırmış da olabilir. Satıcı aracı satıp motorun yeni sahibinde patlamasını sağlamak istiyor olabilir. O yüzden en iyisi 50-60 bin  TL'lik 2012 Mazda 3 Imp almak, motoru patlasa da hiç olmazsa 93bin TL gibi bir kazık yenmemiş olur. Sıkıntı yok :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

02.04.2019 at 13:15, ozgur35 :

böyle ilan görünce trolleyesim geliyor. 90 nakit vereyim diye mesaj atasım var😉 Her malın ederi var tabi b*kunu da çıkarmamak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...