Jump to content

Bu Araç Alınır mı ? - V Ortak Konu

Mersinden_Ersin

Tavsiye Edilen Mesajlar

26 dakika önce, volkanstars :

Amacım aslında çok uzun süre kullanmak değil. Yani böyle bir araca herkes sahip olmak ister ama farklı bir dünya mx5. Hevesimi alıp 1 sene sonra satarım diye düşünüyorum. Hasarsız olan modellerle nerdeyse 50.000 lira oynuyor. 

Bu araçta dikkat etmemiz gereken farklı bir nokta var mı onu düşünüyorum.

Gördüğüm kadarıyla sadece sürücü havayastığı patlamış. Bunu orjinal alsanız 10bin tl desek. Aracın şasisinde de düzeltmeye ihtiyaç olmasa, radyatör vs sağlamsa. Far ve tampon onarımı ile kurtarıyorsa değebilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 1,4b
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt
10 dakika önce, Mutlu Tekir :

Gördüğüm kadarıyla sadece sürücü havayastığı patlamış. Bunu orjinal alsanız 10bin tl desek. Aracın şasisinde de düzeltmeye ihtiyaç olmasa, radyatör vs sağlamsa. Far ve tampon onarımı ile kurtarıyorsa değebilir. 

Sürücü ve yolcu da patlak airbag lerin. Orjinalini yaptırsam çok daha pahalıya gelir zannedersem. Sanayii de işinin ehli bir firmada yaptırırım .Far çıkma buldum 2.000 tl tampon 1.000 tl, ön logonun olduğu kısım servisten alınacak. Tahminime göre 10.000 tl masraf rahat çıkar işçilikle birlikte. He dediginiz gibi değer mi değer 40.000 tl daha aşağıda oluyor fiyat 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 saat önce, volkanstars :

Sürücü ve yolcu da patlak airbag lerin. Orjinalini yaptırsam çok daha pahalıya gelir zannedersem. Sanayii de işinin ehli bir firmada yaptırırım .Far çıkma buldum 2.000 tl tampon 1.000 tl, ön logonun olduğu kısım servisten alınacak. Tahminime göre 10.000 tl masraf rahat çıkar işçilikle birlikte. He dediginiz gibi değer mi değer 40.000 tl daha aşağıda oluyor fiyat 

aslında büyük hasarı yok gibi ama 100 bin liraya dert sahibi olursunuz. alır 5 yıl binerim derseniz ayrı ama hevesim geçince satarim durumu varsa işler zorlaşır. ülke koşulları bu ne yazık ki. yoksa alınmayacak araba değil ama kafada sürekli airbagler sorunuyla misal ben gibi takıntılı adamın alacağı bir şey değil. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Değerinin altında alınabilir. Satarken de bu fotoğraflar saklanır. Yine değerinin altında satılır. Siz almayı düşünüyorsanız bir başkası da düşünür. Belki zaman alır ama satılır. Yeter ki muadili sorunsuz araçlarla aynı fiyatta olmasın. Muadili 150 bine ilanda. O da 140’a satılsa sizinkinin 90-100’e alıcı bulması normal bence. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 saat önce, Katil Balina :

aslında büyük hasarı yok gibi ama 100 bin liraya dert sahibi olursunuz. alır 5 yıl binerim derseniz ayrı ama hevesim geçince satarim durumu varsa işler zorlaşır. ülke koşulları bu ne yazık ki. yoksa alınmayacak araba değil ama kafada sürekli airbagler sorunuyla misal ben gibi takıntılı adamın alacağı bir şey değil. 

Hasarlı halini görmeyince evet şüphe ile bakabiliyor insan ama zaten aracı gördüğünde hasarın nereden nereye olduğunu da anlayacaktır alacak kişi. Tabi şuanda daha araca bakamadım yarın öğleden sonra düşünüyorum bakmayı. Dedikleri gibiyse eğer ciddi bir pazarlıkla en azından 100 binin altına inmeli ki bende satarken o fiyatlara verebileyim. 

12 saat önce, tansu87 :

Değerinin altında alınabilir. Satarken de bu fotoğraflar saklanır. Yine değerinin altında satılır. Siz almayı düşünüyorsanız bir başkası da düşünür. Belki zaman alır ama satılır. Yeter ki muadili sorunsuz araçlarla aynı fiyatta olmasın. Muadili 150 bine ilanda. O da 140’a satılsa sizinkinin 90-100’e alıcı bulması normal bence. 

Diğer araçlara göre evet belki daha uzun sürede satılır sonuçta ama dediğiniz gibi illaki birileri de ilgilenecektir. Değerinde fiyat biçilen her aracın alıcısı vardır. Kazalı araçları kazasız fiyatlara satmaya çalışıyorlar işte o sıkıntı.

@Zealot sizin fikriniz var mı bu araçla ilgili bir mx5 kullanıcısı olarak 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

alınır mı sızce  Degısen boya sıkıntı degıl 30 bın düştü fıyatı

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-masrafsiz-698989210/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-masrafsiz-698989210/detay

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

32 dakika önce, ozgur35 :

Nerede kullanacaksın özgür? 260 binde ve geçmişi belli mi acaba? İşten anlayan, motor mekanik alt takım nelerle oynanmış değişmiş bilebilecek birine gösterdikten sonra alınır tabi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, tansu87 :

Nerede kullanacaksın özgür? 260 binde ve geçmişi belli mi acaba? İşten anlayan, motor mekanik alt takım nelerle oynanmış değişmiş bilebilecek birine gösterdikten sonra alınır tabi

Bana degıl  bı arkadas ılla corolla ıstıyor ona bakıyoz da bunlar 1 mılyon km yapıyormus dıyolar ustalar Ben pek ınanmadım ama :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sanki 1 milyon km bineceklerde ... 

km de  lpg ile 30 krş yaksa,  700 bin km yapsa  200 bin yakıt parası yapar 😃

öte yandan 1milyon km yapabileceğine inandığım rx8ler de var.. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Zealot :

sanki 1 milyon km bineceklerde ... 

km de  lpg ile 30 krş yaksa,  700 bin km yapsa  200 bin yakıt parası yapar 😃

öte yandan 1milyon km yapabileceğine inandığım rx8ler de var.. 

1 milyon yapmaya ömür etmez 🤣

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar çok yakın bir arkadaşım için 50.000 km altında hb 2015 ve üzeri power veya power sense  mazda 3 araç bakıyoruz. Aracını bugün sattı ve hemen almak istiyor. Forumdan tanıdığımız bildiğimiz arkadaşlarımızın araçları olursa çok daha iyi olur. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhabalar, şu iki araç arasında kıyas yapsanız hangısını alırdınız.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-nissan-ozel-renk-hatasiz-boyasiz-en-dolusu-697776655/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-mazda-cok-temiz-sigara-icilmemis-deri-doseme-4-ceker-679276294/detay

xtrail'in daha fazla donanım sunduğu kesin ancak diğeri de gönlümüzün efendisi cx5..

cx in yürütme masrafı hesaplandığından nerdeyse xtrail in 2 katı.

ilan daki iki aracı da ciddi olarak düşünüyorum. fikirleriniz benim için çok öenmli

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gönül ısrarla x-trail de neymiş mutlaka cx-5 olmalı dese de ödenecek mtv tutarı düşünüldükçe, x-trail de fena değilmiş diyor :) 

altta bahsedilen şanzıman güncellemesi nedir acaba? şanzımanlarda bir sıkıntı ile mi karşılaşılmış?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

41 dakika önce, Mehmet Özdemir :

gönül ısrarla x-trail de neymiş mutlaka cx-5 olmalı dese de ödenecek mtv tutarı düşünüldükçe, x-trail de fena değilmiş diyor :) 

altta bahsedilen şanzıman güncellemesi nedir acaba? şanzımanlarda bir sıkıntı ile mi karşılaşılmış?

şu an aynen bunu yaşıyorum. xtrail ile pek bir bilgim yok ancak sahibi ile konuştuğumda garantiden değiştirildiğini söyledi.

sanırım 2014-2015 model xtrail lerde kronik bir şanzuman sorunu varmış. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

CRV düşünmüyorsanız bile düşünün otomatik vites sorunsuz, düşük vergi, az yakan performanslı bir dizel motor. 

Her yıl %20-30 zam geliyor mtv ye :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

27.06.2019 at 13:28, razumuhin :

merhabalar, şu iki araç arasında kıyas yapsanız hangısını alırdınız.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-nissan-ozel-renk-hatasiz-boyasiz-en-dolusu-697776655/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-mazda-cok-temiz-sigara-icilmemis-deri-doseme-4-ceker-679276294/detay

xtrail'in daha fazla donanım sunduğu kesin ancak diğeri de gönlümüzün efendisi cx5..

cx in yürütme masrafı hesaplandığından nerdeyse xtrail in 2 katı.

ilan daki iki aracı da ciddi olarak düşünüyorum. fikirleriniz benim için çok öenmli

Abi x trail hakkında bilgi sahibi değilim ancak şu ekonomik krizde 2.0 motor benzinli bir araç yürütme parça satış hızı vs. Mantıklı değil. 

22 saat önce, AreY :

CRV düşünmüyorsanız bile düşünün otomatik vites sorunsuz, düşük vergi, az yakan performanslı bir dizel motor. 

Her yıl %20-30 zam geliyor mtv ye :(

Crv tam bende yazacaktım sizin yazdığınızı gördüm 

Kullanan kime sorduysam aracından pek memnun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motor hacmini düşünürsek xtaril çok avantajlı,  yakıt açısındanda dizel 1.6 bir motorla 2.0 benzinli bir motoru kıyaslayamayız tabiki x taril daha çekici gelecektir lakin mazda nın 4x4 olduğunuda unutmayalım , ifade edildiği gibi x tarilde kronik bir şanzıman sorunu varsa bence hiiç bulaşmayın  başka alternatifleri değerlendirin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...