Jump to content

1.Nesil Mazda 3 Çekiş Sorunu

Ayhan15
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selam Arkadaşlar...Arabamda çekiş sorunu var.Araç lpgli..Arabam 2005 model dinamik..Lavoto marka lpg var.Araç 155 binde gaz takılalı 50 bin km olmuş.Gaza yüklendiğim zaman bi anda hızlanmıyor zamanla gaz yemeye başlıyor.Sanki gaz boğuluyor gibi oluyor.gaz bakımı zamanıda geldi ama daha evveliyatında da bu sorun var.Benim araçdamı sorun var yoksa lpgli araçlarda böyle bir sorunmu var...Konu ile tecrübesi olan arkadaşlardan yardım taleb ediyorum..☺Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 dakika önce, Ayhan15 :

Selam Arkadaşlar...Arabamda çekiş sorunu var.Araç lpgli..Arabam 2005 model dinamik..Lavoto marka lpg var.Araç 155 binde gaz takılalı 50 bin km olmuş.Gaza yüklendiğim zaman bi anda hızlanmıyor zamanla gaz yemeye başlıyor.Sanki gaz boğuluyor gibi oluyor.gaz bakımı zamanıda geldi ama daha evveliyatında da bu sorun var.Benim araçdamı sorun var yoksa lpgli araçlarda böyle bir sorunmu var...Konu ile tecrübesi olan arkadaşlardan yardım taleb ediyorum..☺Saygılarımla

Filtre değişimi yapmadıysanız yaptırın yolda da güzelce bir lpg ayarı yaptırın. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

145 binde yağlama bakımı yapıldı.şu an 155 binde.bakım zamanı geldi.gaz boğulmasının sebebi filtelerden olabilirmi.sanki bana daha farklı bir sorun var gibi gelior..Bujilerde yapabilirmi acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Filtre konulduysa değişecek tabiki de, soru mudur bu? Ah, Lpg sisteminin filtresinin değişmesinden birhaber kullanıcılar, ah. yağlamanın bir önemi yoktur, filtrenin değişmiş olması önemli.

Bujiler de 20 bin km. ömrü. Değişmediyse o da etkendir.

Filtre değişmediyse değiştirin, bujiler değişmediyse değiştirin, yolda gaz ayarı yaptırın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mutlu kardeşim sen beni yanlış anladın.Filtre elbette değişecek ki.ben sadece bunun sebebinin filtreden kaynaklı olmadığını düşünüyorum.Yani filtre değişincede sanki aynı sorun devam edecek gibi geliyor bana..Bu arada motor arıza lambası yanıyor.Sebebide bilgisayara bağlandığında oksijen sensörü arızasından kaynaklı olduğunu söylede usta...

8 saat önce, zealot :

Bakmak lazım.. 

Motor arıza yanıyor mu,  tekleme yapıyor mu vs

Motor arıza lambası yanıyor.sebebide oksijen sensörü.bşlgisayara bağlandığında  sadece oksijen sensörü arızası verdi.onuda usta söndürdü ama fazla bi km yapmadan tekrar yanmaya başladı.oksijen sensöründen kaynaklı olabilirmi çekiş sorunu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1. oksijen sensörü bozuk araba tabiri caizse  çalışmaz. yürümez. hiç bir şey yapamaz.   her şey ona bağlı..   

yağıymış suyuymuş filtresiymiş  hiç kurcalamanıza gerek yok.  

O2 sensörü bozuksa. araba gitmez.

normalden çok fazla yakabilir. 

motora da ciddi hasar verebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 saat önce, Ayhan15 :

Mutlu kardeşim sen beni yanlış anladın.Filtre elbette değişecek ki.ben sadece bunun sebebinin filtreden kaynaklı olmadığını düşünüyorum.Yani filtre değişincede sanki aynı sorun devam edecek gibi geliyor bana..Bu arada motor arıza lambası yanıyor.Sebebide bilgisayara bağlandığında oksijen sensörü arızasından kaynaklı olduğunu söylede usta...

Motor arıza lambası yanıyor.sebebide oksijen sensörü.bşlgisayara bağlandığında  sadece oksijen sensörü arızası verdi.onuda usta söndürdü ama fazla bi km yapmadan tekrar yanmaya başladı.oksijen sensöründen kaynaklı olabilirmi çekiş sorunu

Tam olarak kodu öğrenebilir misin? P0138 mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22 saat önce, zealot :

1. oksijen sensörü bozuk araba tabiri caizse  çalışmaz. yürümez. hiç bir şey yapamaz.   her şey ona bağlı..   

yağıymış suyuymuş filtresiymiş  hiç kurcalamanıza gerek yok.  

O2 sensörü bozuksa. araba gitmez.

normalden çok fazla yakabilir. 

motora da ciddi hasar verebilir.

Anladım..tşk.edrm.en kısa zamanda değiştirem..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21 saat önce, zealot :

bu arada ustanı da değiştir hocam. 

birinci o2 sensörü arızasını söndürüp seni gönderen adam istersen kosiflerin usta başısı olsun,   yaramaz 

☺öyle yapacaz..bu arada ist.göztepede bu işi yapan bir yer var diye sanki formda yazmışlardı.bilginiz varsa telini yazarsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar geçen hafta 2004 model Mazda 3 aldım. Mesela ışıklar da gaza basınca köklesem bile araba gerektigi gibi hızlanmıyor bir süre sonra birden hızlanıyor bazen tekliyor bunun sebebi ne olabilir bu arada araba oksijen sensörü hatası veriyor bundan kaynaklı olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam ben görememiştim benim araçtaki sıkıntıyı daha evvel yaşayan birisi. O yüzden yeni konu açmıştım ama varsa daha evvel açılmış böyle bir konu özür dilerim dikkatimi çekmedi. Bana link atarsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, İlker731 :

Arkadaşlar geçen hafta 2004 model Mazda 3 aldım. Mesela ışıklar da gaza basınca köklesem bile araba gerektigi gibi hızlanmıyor bir süre sonra birden hızlanıyor bazen tekliyor bunun sebebi ne olabilir bu arada araba oksijen sensörü hatası veriyor bundan kaynaklı olabilir mi?

Anlaşılan, araç hava/yakit karışımını duzgun yapamıyor. Bir çok nedeni olabilir. Araç ta lpg var mı belirtmemissiniz varsa ayarı bozulmuş olabilir. Maf sensoru kirli olabilir. Bujiler en son ne zaman değişmiş bakmak gerek, teklemenin nedeni bujilerden kaynaklı olabilir. Arıza kodunu yazarsanız daha sağlıklı teşhis konulabilir. p0171 ya da p0172 ise oksijen sensorunde sorun olmadığını soyleyebilirim. Ama p0138 ise işler değişir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam p0031 kodlu arızayı veriyor.ho2s Isıtıcı kontrol devresi düşük yazıyor kodda. ustam oksijen sensörü değişecek dedi. İnşallah onu değiştirince düzelir bujileri de kontrol ettirecegim ne Zaman değiştiğini bilmiyorum açıkcası.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...