Jump to content

Toplamak Amaçlı 90-92 Miata Ne Dersiniz ?

Dexter
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

uzuuun aradan sonra tüm dostlara merhaba. umarım konu yanlış yerde degildir.

Babamında beğenisi isteği üzerine 90 model gibi bir miata alıp baştan sona yavaşça toplamayı ciddi ciddi düşünmeye başladım. 

air lı 626 dan sonra bir subaru forester macerasına atıldım çokta memnunum ama mazda aşkıda bitmedi =)) 

eskiden nette sık sık karşılaşırdım miata larla sonra modifiyelilerle karşılaşmaya başladım (rezil edilmiş araçlar) sonrada hiç görmemeye başladım. araştırmalarım sonucu

miatalara s2000 rolü oynatmaya çalışıp bir kaç aracın kullanılmaz hale geldiğini duydum çok üzüldüm.

nerde bu mx5 ler nerde bu arabalar diyerek sizlere hem araçları hemde bir miata alıp toparlamanın maliyeti yoruculuğu külfeti nasıl olur onu danışmak istedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yunus merhaba, tekrardan hoş geldin. Seni burada görmek güzelmiş. :)

Forumda Mazda MX-5 denildiğinde, benim aklıma gelen ilk isim Hakan abimizdir. @godless commie 

Kendisinin forumda MX-5 olsun, başka diğer konular olsun harika açmış olduğu faydalı konular vardır.

MX-5 konusunda çok fazla çalışması var. MX-5'e yaptığı modifiye ile EVO otomobil dergisine çıkmış, yazılı ve görsel basında bile yer almıştır kendisi.

Bir kaç tane konusunu paylaşıyorum. Hakan abinin profilinden açtığı konuların tamamına ulaşabilirsin bu arada Yunus. Sıkıntı yaşarsan haberleşelim.

Kendisiyle bir şekilde iletişime geçebilirsen, maliyet/bütçe konusunda sana fikir verebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ooo Yunus welcome back :) subaru ya geçince uğramaz oldun pek bakıyorumda

Ben böyle restorasyon olaylarını çok seviyorum ama zaman mekan en önemliside para gerek :) internette bakıyorum millet neler yapıyor diye miata aslında tam uğraşılacak arabalardan biri.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, İlhan :

Yunus merhaba, tekrardan hoş geldin. Seni burada görmek güzelmiş. :)

Forumda Mazda MX-5 denildiğinde, benim aklıma gelen ilk isim Hakan abimizdir. @godless commie 

Kendisinin forumda MX-5 olsun, başka diğer konular olsun harika açmış olduğu faydalı konular vardır.

MX-5 konusunda çok fazla çalışması var. MX-5'e yaptığı modifiye ile EVO otomobil dergisine çıkmış, yazılı ve görsel basında bile yer almıştır kendisi.

Bir kaç tane konusunu paylaşıyorum. Hakan abinin profilinden açtığı konuların tamamına ulaşabilirsin bu arada Yunus. Sıkıntı yaşarsan haberleşelim.

Kendisiyle bir şekilde iletişime geçebilirsen, maliyet/bütçe konusunda sana fikir verebilir.

Hoşbuldumm inceleyeceğim hepsini.konuların bile yararı olacaktır eminim. ama araç yok =) şöyle dedesinden kalma bahçede branda altında kalmış 2 yıldır yatan falan bişi bulucaz muhtemelen =))

2 saat önce, Oziyal :

Ooo Yunus welcome back :) subaru ya geçince uğramaz oldun pek bakıyorumda

Ben böyle restorasyon olaylarını çok seviyorum ama zaman mekan en önemliside para gerek :) internette bakıyorum millet neler yapıyor diye miata aslında tam uğraşılacak arabalardan biri.

tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer belli =))) subaru aldık da onun yeri ayrı mazdanın yeri ayrı =)

bakalım bizde bir gaza geldik uygun yollu bulursam alıp sakin sakin restorasyon yapmayı planlıyoruz sonrada becerebilirsek toruna kadar gider o =)

ama araç yok şuanlık ortalıklarda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21 saat önce, Oziyal :

Denk gelir inşallah Yunus, gerçi artık millet akıllandı çok para istiyorlar öyle restorasyon yapılacak araçlarada 

yapmak istediklerimi liste yaptım 15 bin temiz tutuyor =)) ektralar hariç o yüzden mantıklı bir araç bulup almam gerek olursa. ki Türkiyeden araçla ilgili neredeyse hiçbir aksesuarı alamıyorum hep yurt dışından gelmesi gerekecek dolar bir yükselse proje yalan olur =)) 

bir amerikan alıp toplamak miata alıp toplamaktan daha hızlı ve ucuz oluyor hesaplarıma göre 

20 saat önce, Mehmet Özdemir :

@godless commie iletileri şöyle bir gözden geçirilir. kendisi artık pek takılmasa da buraya yaptıkları hâlâ hafızalarda. 

supercharger konusu baya ilgimi çektide keyfi binilecek nasılsa yapabilirsem Güç istersem subarum var nasılsa =))

2 saat önce, Zaggy :

Bu videodaki mx5 gerçekten çok güzel yapılmış, tabi bu benim fikrim. Retro tarzı seviyorum. Belki size fikir verir

Maşallahı var bu videodaki miatanın iç kısım benim düşünceme baya yakın renk olarak ben taba rengi deri istiyorum direksiyonu benim eski 626 da olan nardi torino ki retroya yakın bir şey düşündüğüm için nardi den vaz geçilmez =)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ve o videodaki tüm ekstra takılan malzemeleri buldum pahalılar ama getirebilirim =)) 

iç ve dış renkleride bu şekilde düşünüyorum

koltuk deseni böyle

81QyMk.jpg

rengi böyle

DJ9vPl.jpg

buda dış rengi

mL593P.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ve o videodaki tüm ekstra takılan malzemeleri buldum pahalılar ama getirebilirim =)) 

iç ve dış renkleride bu şekilde düşünüyorum

koltuk deseni böyle

81QyMk.jpg

rengi böyle

DJ9vPl.jpg

buda dış rengi

mL593P.jpg

Çok güzel bence, bu çamurlukların üzerine yapılan işlemin ismini bilmiyorum, dışa doğru çıkarıyorlar. Kesinlikle yapılmalı, çok güzel duruyor çünkü, iç mekan düşünceniz tam benim tarzım. Mavi de kararsız kaldım, klasik olacak ama siyah düşünebilirsiniz. Taba rengi döşemeyle siyah güzel durur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Zaggy :

Çok güzel bence, bu çamurlukların üzerine yapılan işlemin ismini bilmiyorum, dışa doğru çıkarıyorlar. Kesinlikle yapılmalı, çok güzel duruyor çünkü, iç mekan düşünceniz tam benim tarzım. Mavi de kararsız kaldım, klasik olacak ama siyah düşünebilirsiniz. Taba rengi döşemeyle siyah güzel durur

yanlar dodik zaten al tak malzeme. hem görüntü güzelleşiyor hem bu ilkel arabada yol tutuşu artıyor.

mavi yerine belki vişne çürüğü gibi bişide olabilir yada güneşte kırmızı karanlıkta siyah olan boya olacak süper olurda oda ayrı fiyat =))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yanlar dodik zaten al tak malzeme. hem görüntü güzelleşiyor hem bu ilkel arabada yol tutuşu artıyor.

mavi yerine belki vişne çürüğü gibi bişide olabilir yada güneşte kırmızı karanlıkta siyah olan boya olacak süper olurda oda ayrı fiyat =))

Dediğiniz renk süper olur [emoji2]

Ha bir de jant konusu var tabi, videodaki jantlar 10 numara bence, old school tarzı bir jant bulabilirseniz doğru tercih olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Benimde aklımda olan buna yakın bir şeyler ama millet uçmuş 2014 de 10 bine satamadığı aracı 15 binler gibi rakamlar konuşuyorlar bende oruçlu olduklarına veriyorum ne dediklerini bilmiyorlar çünkü =)) ki 2 3 araç gördüm sadece yolda normal sağlıklı yürümeleri için 3 5 bin masrafları var kış gelsin de belki o zaman tekrar ararım =))) Allahtan bazı siteler eski ilanları hala saklıyor....

Ekran Alıntısı.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...