Jump to content

Elektrik Süpürgesi Tavsiyesi

Mehmet Özdemir
 Paylaş

Elektrik Süpürgesi Öneriniz  

20 oy

1. 1. Elektrik Süpürgesi Öneriniz

• Sulu Sistem (Libelle - İhlas - Rainbow)
      1
    • Dyson
      7
    • Philips
      6
    • Fakir
      2
    • Rowenta
      0
    • Nilfisk
      0
    • Samsung
      0
    • Lg
      0
    • Bosch
      2
    • Arçelik
      0
    • Electrolux
      2

Tavsiye Edilen Mesajlar

Biliyorum, otomobil forumunda komik duruyor olabilir ama mazdacılar oalarak tavsiyelerine güvenebileceğim bir topluluğuğuz. @Burak abi şu ürünü  1 ay önce almış, şu ana kadar memnun olduklarını söylüyor. Başka önerisi olanların da önerilerini, yorumlarını bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam LG var. 

Hanım sık dokunmuş bir Halıyı süpüremiyor.

Süpürge halıyı  O kadar kuvvetli tutuyor ki.  Kaymiyor. 

Deli manyak bişey. 

Torba yok, su yok,  tozu sıkıştiriyor,  çöpe atıyorsun.  Harika bi tekniği var. Bir kere İnceledim,  hayran kaldım.  

Bide hepa filtre gibi bişe var.  %99,999 tozu dışarı kaçırmıyor.   

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam almışken şu kendi kendine evi belli saatlerde süpürüp sonra yerine geçip şarj olanlardan al. bi arkadaşta var çok memnunlar. 

ben evdeyken başlasa çalışmaya bi tırsarım inceden ama zamanla da alışırım kerataya gibi geliyor. bi tane de ben düşünüyorum da ona istinaden diyorum. (fiyatlar hakkında bilgim yok bu arada ama neyse de değer diye düşünüyorum)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dyson kullanıyorum iki farklı yerde ve iki farklı modelini. İlk alımda deli para ancak değiyor.

Önceden iki günde bir süpürülen ev haftada bir süpürülüyor. Elektrik sarfiyatı olarak ciddi fark, mekanik ömür normal süpürgeden 5 kat fazla. En kötü kullanımla bile motor kömürleri 10 yıldan fazla gidiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, Servet :

Dyson kullanıyorum iki farklı yerde ve iki farklı modelini. İlk alımda deli para ancak değiyor.

Önceden iki günde bir süpürülen ev haftada bir süpürülüyor. Elektrik sarfiyatı olarak ciddi fark, mekanik ömür normal süpürgeden 5 kat fazla. En kötü kullanımla bile motor kömürleri 10 yıldan fazla gidiyor.

Ben de baya süredir Dyson kullanıyorum, İstanbul Sirkeci Doğubank'ın hemen karşısındaki bir yerden, Kasım 2006 parasıyla 650TL ye almıştım ancak sonradan fiyatlar aldı başını gitti. Cok güçlü bir cekişi var. Hortum ucuna takılan aparatı değiştirerek en ücra köşeleri bile temizleyebiliyorum. Bazen tutma kolundaki tahliye düğmesini kullanıyorum, cekiş gücünü düşürerek temizlenen yüzeye zarar gelmesini engelliyor. Ve gayet tabi ki arabanın döşemelerini de onunla temizliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Miele kullaniyoruz 8310 modeli tavsiye ederim zaten az araştırma yapildiginda hep miele basi çekiyor

Hocam LG var. 

Hanım sık dokunmuş bir Halıyı süpüremiyor.

Süpürge halıyı  O kadar kuvvetli tutuyor ki.  Kaymiyor. 

Deli manyak bişey. 

Torba yok, su yok,  tozu sıkıştiriyor,  çöpe atıyorsun.  Harika bi tekniği var. Bir kere İnceledim,  hayran kaldım.  

Bide hepa filtre gibi bişe var.  %99,999 tozu dışarı kaçırmıyor.   

Aksine haliyi birakmamasi iyi değil diye okumuştum ve en saglikli süpürge nin toz torbali olani olduğunu

Miele

Nilfisk

Electrolux

Rowenta

Philips

Kalite siralamasi boyle diyebiliriz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

VK7320NNTR   modeliymiş bendeki  @Mehmet Özdemir

sanırım üretimi yok artık  bi üstü veya bi yenisi vardır..  

yakında arabayı süpüreceğim.. koltuktaki tozları bırak, arabada işlenmiş günahları bile temizler =) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Black & decker almıştım 2 sene evvel memnunum çakıl taşlarını bile alıyor. Tavsiye ederim 

Ev için ise arnica hidra tavsiye ederim. Kullanışlı değil su doldurup boşaltmak sıkıntılı ama çok güzel temizliyor, toz bırakmıyor. Sulu makine olmasının avantajı sanırım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu dyson epey meşhurmuş elektrik süpürgesi camiasında. Fiyatları da diğerlerinden hatırı sayılır yüksek

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/vacuum-cleaners/canister/VC20F70HUCC/TR 

bu var yaklasık bır aydır kullanıyor annem ve hayatımda böyle birşy görmedım dedı.

bakmanızı tavsıye ederım cok fazla aparatı var plastıgı cok kalıtelı ucuz parca yok

Abi dyson zaten bu piyasanın abisi onun ustune yok ama fıyat olarakta onun ustune yok :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben yaşadığım bir tecrübeyi anlatayım belki faydası olur.

2005 yılında ilk çocuğumuzun doğumu sonrasında evde temizlik daha da önemli hale gelince Libelle'yi satın almıştık ( bu adamları kim gönderdi bizim eve bilmiyorum ama herifler iyi satış yapıyor. Resmen basiretin bağlanıyor :D  )  Tabii çuvalla parayı bir süpürgeye verince ondan başkasını kullanmıyorsun. Bu makinalar da her kullanımdan sonra belirli bir bakıma ihtiyaç duyduğu ve biz de bunu yapamadığımız için bir süre sonra performansı düştü.

Sulu sistem gerçekten güzel temizliyor ve toz yerine çamur artığı oluştuğu için temizlerken ortalığı batırmıyorsunuz ama yapısı gereği narin bir yapıda, bunu kabul etmek lazım. 

Özetlemek gerekirse, bugünkü aklım olsa yapacağım şey şu olurdu. En yüksek fiyatlı veya en kaliteli olan makinayı almazdım. 

Genel yani daha seyrek ama daha detaylı yapılan temizlik için iyi bir makina alır, onu seyrek kullanır daha sık yapılan günlük temizlik için ucuz ama uğraşı gerektirmeyen ( Geçenlerde aldığım FC8478 gibi ) bir makina alır daha uzun süre daha verimli kullanırdım. Dyson ve diğer çok üstün makinaların fiyatlarına bakınca bu kombinasyon çok rahat daha ucuz fiyata yapılabilirmiş gibi görünüyor.

Benim aldığım adam fiyatı benim aldığım rakamın da altına indirmiş ;)

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/philips-fc8478-91-toz-torbasiz-supurge-219941628

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sulu sistem makinalar güzel hoş..Ama hepsi gereğinden çok fazla pahalı. Bizde İhlas'ın temizlik robotu var. Aynı Burak abi senin gibi 2004-2005 yılında deli para ödemiştim. Kesinlikle ve kesinlikle basiretin bağlanıyor. Yada gelen adamlar o kadar çok konuşuyorlar ki..Ulan yeter artık alayımda göndereyim diyorsun. Ama temizlik açısından gerçekten çok iyi iş görüyorlar.

Makina gel zaman git zaman aynı Burak abinin dediği gibi çekiş gücü performansı azaldı. Servisi aradım motor değişecek, derin dövücü motoru değişecek, hortum değişecek, filtreler değişecek...Ulan geriye makinanın plastik aksamı kaldı sadece..

Eee ne kadar peki ?

Bir rakam söyledi bildiğin sıfır elektrik süpürgesi parası !!

Siz bu makinayı yaptırmayın !

Peki ne yapalım diye sordum ama..Biliyorum aslında söyleyeceği şeyi, edeceği teklifi..

Efendim gelin size yeni teknoloji makinamızı verelim..

Olur verin..

Bedava mı  vereceksiniz peki ?

:D

Bu tarzda bir sırıtma pazarlayan arkadaşta.

2 bin küsür fiyatı var aslında ama..Siz eski müşterimizsiniz..Eski makinenizi alıp fiyattan düşüyoruz..

Eeeee

Fiyat size özel işte şu fiyat oluyor..

Söylediği fiyattan sonra evde bir sessizlik oluştu..

Devam ediyor

Devam Ediyor..

Adam dayanamadı soru ne düşünüyorsunuz efendim.. ?

st-john-the-baptist-nah-cekiyor.jpg

Bu her şeyi özetliyordur sanırım..Aynı hatayı bir daha yapar mıyım ?

Dedim size güle güle..

Hemen forumlarda bir araştırma..Benim gibi sorun yaşayanlar motoru değiştirmişler..Derin dövücününde kayışını kasnağını değiştirmişler..Eski performansına kavuşmuşlar.

İnternetten Mersin'den şu elektrik motorunu aldım.

ihlas-temizlik-robotu-motoru.jpg

Kendim söküp kendim montajını yaptım.. O bize Nasa tesislerinde kullanılan bir araçmış gibi anlattıkları makine o kadar ilkel geldiki..Hiç bir ekstra özelliği yok. Tek farkı bu motoru sudan çok iyi arındırmışlar..Diğer o gördüğünüz koca heybetli aksamların tamamı plastik ve içi boş..İçi katmanlı palstikten oluşan odacıklar var. Oda sesi kesmek için düşünülmüş olsa gerek. Ses emici sünger valf bile yoktu içinde..

Yani kesinlikle ve kesinlikle o paraları hak etmiyor bu tarz makinalar. İhlas-Libelle-Rainbow vs gibi markalar.

Sakın ve sakın kanıp bu paraları vermeyin bu makinelere...

150 liraya bu motoru alıp halletmiştim. Şu an halende kullanıyoruz aynı makinayı..

Bu makinaları çok iyi  pazarlıyorlar ve acayip göz boyuyorlar. Tamam gerçekten piyasadaki o kuru sistem tüm makinalardan çok çok iyiler. Ama asla bu fiyat farkını hak etmiyorlar.

Yani bu Arçelik Beko vs neden bu işe el atmıyorlar anlamış değilim. Sonuçta iyi bir pazar bence, sulu sistem cihaz yapabilirler.

Şu an evde İhlas + Fakir Dikey Elektrik süpürgesi var..Genel temizlikten ihlas, pratik temizlikte fakir kullanılıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben hiç kullanmadım ama hanım 4 yıldır Aura Roboclean kullanıyor. Çok da memnun. Altına su falan koyuyorsun ama teknoloji olarak nerededir nedir bilmem. İlgi alanım değil adminim 😀

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada elektrik süpürgesi ile yedek parça aksesuar ihtiyacı olanlar için şöyle bir site karşıma çıktı. Benim aradığım dönemde yoktu. Sahibinden.com aracılığı ile Mersin'den bir satıcıdan almıştım.

http://www.supurgemarket.com/supurge-motorlari-c-194_183.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...