Jump to content

Hep Birlikte Mutlu ve Sağlıklı Yıllara..

Selman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

pineklicenize toplanak öpüşek koklaşak :D

Evet artık zamanı geldi lakin bugün zor :) Hem biraz rahatsızım hem de kalan 3-5 saçımın boyunu kısaltıcam :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 67
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

16

• OveRMinD

6

• Selman

6

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Guest UguR_866

Evet artık zamanı geldi lakin bugün zor :) Hem biraz rahatsızım hem de kalan 3-5 saçımın boyunu kısaltıcam :)

abi sen yerini söle, biz seni sarıp sarmalayıp alır getiririz :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hadi yeni bir konu.Aranızda yılbaşı ağacı süsleyen var mı?

Biz her Aralık başında süsleriz ailece, elan duruyor, daha 1 hafta idare eder....:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yaw Burak ben böyle biliyorum ama sen alo fetva hattı olarak bilirsin.Yılbaşı ağacı süslemek illaki din ile bağlantılı değil.Yani yeni yılın kutlaması olarak algılanıyor ve eskiden evlerin önündeki çam ağaçları süslenirmiş ve kimin ağacı en heybetli ise ve çok süslenir ise bu zenginliğin bir işareti olarak algılanırmış.Ama sonradan noel ile yılbaşı tarihsel olarak birbirine çok yakın olduğu için birleştirilmiş ve noel ağacı olarakda kullanılmış yani altına hediyeler vs.koyulmuş.Yani noel ağacı kültürü bu şekilde edinmiş.Bizdede noel ile bağdaştırılıyor ve bizim dinimizde ağaç süslemek yok deniyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Hadi yeni bir konu.Aranızda yılbaşı ağacı süsleyen var mı?

yok biz agaç süslemios dansöz süslüos banknotlarla :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4900311

No'lu Biletinize

Son 0 Rakamina Gore

À,20,070,629

YTL İkramiye İsabet Etmiştir. Biletiniz tam ise ikramiyenin tamamını, yarım ise yarısını, çeyrek ise dörtte birini alabilirsiniz.

ne diyo bu  site böyle  zapıtmış  herhalde :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yaw Burak ben böyle biliyorum ama sen alo fetva hattı olarak bilirsin.Yılbaşı ağacı süslemek illaki din ile bağlantılı değil.Yani yeni yılın kutlaması olarak algılanıyor ve eskiden evlerin önündeki çam ağaçları süslenirmiş ve kimin ağacı en heybetli ise ve çok süslenir ise bu zenginliğin bir işareti olarak algılanırmış.Ama sonradan noel ile yılbaşı tarihsel olarak birbirine çok yakın olduğu için birleştirilmiş ve noel ağacı olarakda kullanılmış yani altına hediyeler vs.koyulmuş.Yani noel ağacı kültürü bu şekilde edinmiş.Bizdede noel ile bağdaştırılıyor ve bizim dinimizde ağaç süslemek yok deniyor.

Abi valla ben maddi olarak karşıyım :D Kimseyle s.d.k yarıştırmak istemem :D Ayrıca ağacı diktinmi bir de birsürü hedaye alman gerekir. Gereksiz :D

Tabii dini açıdan sorarsan bence direk Alo Fetva hattına sormak lazım derim ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ahanda buluşma kokusu alıyom  koku deyşnce aklıma mangal geldi

Bülent abi anladın sen :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...