Jump to content
gencaygol

3. Nesil Mazda 3 Yolda Seyir Halindeyken Camlardan Gelen Ses

Tavsiye Edilen Mesajlar

gencaygol    0
gencaygol

Öncelikle herkese merhaba,

Aracın camlarını biraz açtıktan sonra yolda giderken camlardan ses geliyor sanki camlar boşta duruyormuş gibi. Yeni mazda 3 lerin hepsi böylemi yoksa benim arabamdamı sıkıntı var.

Bir de ön kaputta yolcu tarafındaki farın üst kısmında kalan kısım araca önden bakıldığında biraz havada duruyor. Aldığım bayi ile görüştüm diğer arabalarda öyle biraz hava bir sıkıntı yok dedi. Birde sizlere sormak istedim. Gün içinde fotosunuda ekleyeceğim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Böcek    74
Böcek

Merhaba bende çoğu sıfır araçta bile simetri olmayan kaput çamurluk veya tampon gördüm çok dikkatli bakarsan mutlaka bir hata görürsün oyüzden o gözle bakma derim mazda 3 arkadaşımdada var onunda camlarından seninki gibi ses geliyor konuşmuştuk hattaa bazı iç trim sesleride buna dahil bu araçlara yakışmıyor bu tür şeyler ama kul yapısı sonuçta bence çok kafaya takma derim herhangi bir şeyde kusur görmek için bakarsan mutlaka görürsün olduğu gibi kullanmanı tavsiye ederim kazasız sürüşler [emoji5]

GALAXY J7

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.575
Mehmet Özdemir

diğer arkadaşların yorumlarından okuduğum; camlardan gelen ses için bir bülten yayınlanmıştı herhalde. far konusunda hiç böyle bir şeyden bahseden çıkmamıştı. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Canuck    443
Canuck
On June 4, 2016 at 1:23 AM, gencaygol said:

Öncelikle herkese merhaba,

Aracın camlarını biraz açtıktan sonra yolda giderken camlardan ses geliyor sanki camlar boşta duruyormuş gibi. Yeni mazda 3 lerin hepsi böylemi yoksa benim arabamdamı sıkıntı var.

Bir de ön kaputta yolcu tarafındaki farın üst kısmında kalan kısım araca önden bakıldığında biraz havada duruyor. Aldığım bayi ile görüştüm diğer arabalarda öyle biraz hava bir sıkıntı yok dedi. Birde sizlere sormak istedim. Gün içinde fotosunuda ekleyeceğim.

Yalniz degilsin :) On kaputun farlarla birlestigi kisim sag ve sol tarafta simetrik degil benim aracta da. Ben arabayi aldiktan hemen sonra servise goturup gostermistim ama eleman gulmustu bana :) Uzun lafin kisasi bu tip kusurlar fabrikada kalite kontrol sirasinda "kabul edilebilir" limitler icinde kaliyor maalesef. Ben servisteki adama inanmayip bayinin otoparkinda naylonlari uzerinde en az 10 tane sifir km araci kontrol ettim. Neredeyse yarisinda ayni sorun vardi. 

Cam tiklamasi ben de basladi ama her zaman yapmiyor. Eger cok ilerlerse camin arasina bir tornavida sokmayi dusunuyorum (minibuscu modeli :)). Saka, saka tabi ki :) Eger tikirti cok gurultulu ise servise bir gotur istersen. Mehmet'in bahsettigi gibi bir servis bulteni vardi bu konuda galiba.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
gencaygol    0
gencaygol

Yorumlarınız içi teşekkür ederim. Kaputun simetrik olmaması fabrika çıkışı olduktan sonra sıkıntı değil , acaba nakliye esnasında bir sıkıntı oldu da düzeltmemi yapıldı acaba diye dert etmiştim. Ama sayenizde rahatladım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.