Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Kırmızı Dokunuşlar

Tarahumara
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ultra uber fotoşop yeteneklerimle :D iç trimde bazı denemeler yaptım. Sizce hangisi güzel olmuş ya da olmuş mu? Aracı aldığımda içini aynı bu şekilde deri kaplatmayı düşünüyorum. Siyah deri ve kırmızı dikişler. Forumda bir arkadaşımız yaptırmıştı sanırım artcar'da. Fotoların üzerlerine tıklayıp büyük hallerini görebilirsiniz.

Orjinal hali:

Gz2y1b.thumb.jpg.62815471e00a6642f94054c788f3c074.jpg

Sadece orta trim:

WY9Gr4.thumb.jpg.ed057353560c99f029e6751758159cbc.jpg

Orta ve yan trimler:

3ojpR9.thumb.jpg.f78186a83a39fe8bf9d3451ccb58ed28.jpg

Orta, yan ve vites trimi:

R39O6Y.thumb.jpg.1b9886e0afc848f9ba85e5e34d48b6db.jpg

Kemerler ve orta trim:

6nqy6l.thumb.jpg.3a9a1412723295ad1349f85f44501b02.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zevkler ve renkler farklıdır, tartışılmaz haliyle. Siz sevdiyseniz ne ala. 

Yalnız benim gözüme kırmızı çok battı bu siyahlık içinde. Daha minimal dokunuşlar olmasını isterdim. Direksiyon, koltuk, vites körüğü ve el freni körüğü dikişleri gibi. Ek olarak kapı döşemesini siyah yerine daha açık bir renk tercih ederdim, açık gri ya da bej gibi. Ve kırmızıya boyadığınız trimleri o döşemenin rengindeki bir plasti dip ile kaplar ve üstüne parlatıcı plasti dip spreylerdim. 

3. neslin herşeyi çok güzel ama içi çok karanlık, dizel ile birlikte inşallah açık döşeme rengi de gelir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında tam da dediğiniz gibi bu kadar simsiyah olmasından ötürü böyle bir uygulama yapmak istiyorum. Çok boğucu geliyor. Yurtdışında orjinal iki tür deri opsiyonu var. Birisi bu fotodakiler, diğeri de badem içi rengi bej gibi. Görüntüsü fena sayılmaz ama bakımı tam bir işkence olur gibi. Kapı içleri de alcantara olabilir belki beyaz derili cx-3 ler gibi. Plastidiple kolayca uygulanıp geri sökülebilecek uygulamalar nihayetinde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bakımı zor olacağından zaten koltuklara birşey demedim. :) Sadece o kırmızıya boyanmış olarak gösterdiğiniz trimler ve kapı döşemesi ön göğüsteki açık gri renke boyanırsa bir uyum olabilir. Dikişlerin kırmızı olmasıyla da ufak bir dokunuş olur ve çok göz yormaz en azından. Torpidodaki ampulden kablo çekip ayak uçlarına da kırmızı loş aydınlatma yaparsınız. Akşamları ışıklar açıldığında ayak ucunda loş bir kırmızı ışık olur hoş gözükür.

Gerçi kırmızı bir bütünlük olunca da hoş duruyormuş.

2014-Mazda3-Club-Sport-Concept-interior.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

vitesin etrafı ve orta olsun. o yandaki kalorifer peteklerinin çevresi pek hoş olmuyor, belki ince yapsındandır. hoparlör çerçevelerinde de hoş durmaz mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada orijinal görünüme sahip olmasını isteyip de aracın havasını değiştirmek isteyenler aşağıdaki siteye bir göz atsın. Custom dash kit kısmına baksın. Bence brushed aluminium seçeneği ile araç süper gözükür.

http://www.carid.com/2010-mazda-3-dash-kits/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Siyaha kırmızı dokunuşta Mazda CX-3'te  gerçekten güzel iş başarmışlar. Mesela havalandırmalardaki kırmızı detaylar çok güzel görünüyor ve tam kararında idi. Buna kenarlarda ve dikişlerde ufak kırmızı dokunuşlar eklenince çok hoş durmuştu. Hem o karamsarlığı almış hem de sırıtmamıştı.

00-JY-2016-Mazda-CX-3-Air-Vent-1024x682.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Siyaha kırmızı dokunuşta Mazda CX-3'te  gerçekten güzel iş başarmışlar. Mesela havalandırmalardaki kırmızı detaylar çok güzel görünüyor ve tam kararında idi. Buna kenarlarda ve dikişlerde ufak kırmızı dokunuşlar eklenince çok hoş durmuştu. Hem o karamsarlığı almış hem de sırıtmamıştı.

Evet benim de yapmak istediğim şey tam olarak böyle birşey.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 saat önce, tarahumara :

Evet benim de yapmak istediğim şey tam olarak böyle birşey.

Tabii CX-3 te hatların yuvarlak olması bir avantaj, Mazda 3 te köşeli ve daha büyük olması istediğin sonucu almana engel olabilir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

tam olarak yapmak istediğim bu,çok güzel olmuş iyi günlerde kullanın.Artcar bu işim ehli ama biz İstanbul da değiliz.Fırsat bulursam yaptırmak isterim fakat 4 gün sürmesi düşündürüyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun çok güzel olmuş.Artcarın paylaşımlarında da gördüm.Fiyatını soracaktım ki buradan öğrenmiş olduk.Merak ettiğim,gerçek deri mi,sentetik deri mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun çok güzel olmuş.Artcarın paylaşımlarında da gördüm.Fiyatını soracaktım ki buradan öğrenmiş olduk.Merak ettiğim,gerçek deri mi,sentetik deri mi?

Tesekkurler. Sentetik deri. Gercek deri maliyeti iki kati civari oluyor.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, Tarahumara :

Tesekkurler. Sentetik deri. Gercek deri maliyeti iki kati civari oluyor.

Olsun gerçekten farklı görünmüyor gerçekten. 8) Güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kırmızının tonu biraz daha elma şekerine kaçık olsa göze bu kadar batmaz gibime geliyor. çok cırt kırmızı değil de kırmızı şarabın üste başa bıraktığı bordoya dönük kırmızı çok tatlı olur. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konu başlığındaki gibi dokunuş değil, arabanın iç çehresini tamamen değiştirmiş. Güle güle kullanın

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

25.12.2016 at 23:53, SafaTR :

Kırmızının tonu biraz daha elma şekerine kaçık olsa göze bu kadar batmaz gibime geliyor. çok cırt kırmızı değil de kırmızı şarabın üste başa bıraktığı bordoya dönük kırmızı çok tatlı olur. :D

Aslında bu kadar cırt değil tonu. Fotoğrafları gece fotoğraf makinasının flashını kullanarak çektim, parlak gözükmesinin sebebi bu. Bahsettiğiniz kadar da koyu değil tabi ki. Alcantaralar da aynı şekilde daha koyu.

Yapılma aşamasında firmanın gönderdiği fotolar:

m4J5ay.thumb.jpg.82472725abd9a3454531b4e880b548a8.jpg

DBy9r1.thumb.jpg.0e6cd1fcac75d05fa9f46af8bfedc4ac.jpg

8PNQ3r.thumb.jpg.f36ae977dad93ea743ff4dfecfad9d70.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zaten herkesin zevki ve rengi farklı. Kimisi içerde beyaz tonları seviyor bende nefret ederim. Kendi aracımada sırf bu yüzden beyaz deri paketi ekletmedim. :D

Aracınız sizin zevkinize göre hayalinizde ki gibi bir işçilik gördüyse ve siz bunu beğeniyorsanız dünya beğenmese ne olacak siz beğeniyor ve kullanıyorsunuz. :D

Allah kaza bela vermesin gönlünüzce kullanın hayırlı olsun :D

1 saat önce, Tarahumara :

Aslında bu kadar cırt değil tonu. Fotoğrafları gece fotoğraf makinasının flashını kullanarak çektim, parlak gözükmesinin sebebi bu. Bahsettiğiniz kadar da koyu değil tabi ki. Alcantaralar da aynı şekilde daha koyu.

Yapılma aşamasında firmanın gönderdiği fotolar:

m4J5ay.jpg

DBy9r1.jpg

8PNQ3r.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...