Jump to content

Bütçeme Uygun Araç Bakınıyorum!

Sonernler

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese selamlar siz değerli MazdaClubTr kullanıcıları,

Bir süredir forumda ve sitede aktif bir şekilde yer alamıyordum. Tekrardan fırsat buldukça girmeye çalışıyorum. İlk arabamı yaklaşık 6-7 önce bir hevesle aldım ancak sonu hüsran oldu. Aldığım araç 2004 Renault Laguna II 1.6 16V Expression paketti. Sağolsun bana baya bi masraf açtı ve beni çok üzdü. Bende yaklaşık 1.5 ay önce sattım. Şimdi yeni bir araç bakınıyorum. Bu konuda da sizden yardım bekliyorum 8) Şimdi elimde 22.500 fiyat var ve maksimum 1-2 bin daha koyabilirim. Bu fiyat bandında hangi araç veya araçlara yönelmeliyim :- Şuandaki piyasada 2000-2001 araçlara bile 19-20 bin istenen piyasada kafam allak bullak oldu açıkcası. Ancak şunu biliyorum ki gidip 2000-2001 model araç almam. Birde bu fiyatlara genelde Citroen C3-C4 ,Fiat Albea-Palio-Punto, Hyundai Accent-Era-Getz,Nissan Almera-Primera Renault Clio-Megane I, Skoda Fabia, Vw Bora-Golf bu tarzda araçlar alınabiliyor. Ben aracı görev yaptığım köyde kulllanıcam. Yol 35 km merkezden. Bu yolun sadece 3 kmsi bozuk satıh kalanın duble yol. Birde alacağım aracın uzun yolada gelmesi lazım. Memlekete git gel ve yazın tatil içinde çok konforlu olmasada rahatsız edici derecede konforsuzda olmasını istemiyorum. Biliyorum çok şey istedim ama :2funny: Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler O0

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam o fiyatlara mazda'dan yana pek şansınız yok gibi. 2001 almam demişsiniz ve laguna'dan inmişsiniz bu durumda minimum  mazda 3 bakabilirsiniz ama onların da biraz temiz olanlar çoktan 30 bini geçti ne yazık ki. mazda 2 deseniz ki uzun yol falan da kullanacaksanız tavsiye etmem. kendisi biraz şehir bebesidir . laguna'dan sonra da konfor hususunda üzer zaten. ayrica 2'lere de min 26-27 istiyorlar biraz temizi 30 civarları.

dediğiniz yıllara ait ki 2005-2008 civarları tahmin ediyorum şu aşamada o fiyatlara  araba maalesef yok. 

anlamadım neden fiyatlar aldı yürüdü iki üç yılda..

iyi forumlar aramalarınızda başarılar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, katil balina :

hocam o fiyatlara mazda'dan yana pek şansınız yok gibi. 2001 almam demişsiniz ve laguna'dan inmişsiniz bu durumda minimum  mazda 3 bakabilirsiniz ama onların da biraz temiz olanlar çoktan 30 bini geçti ne yazık ki. mazda 2 deseniz ki uzun yol falan da kullanacaksanız tavsiye etmem. kendisi biraz şehir bebesidir . laguna'dan sonra da konfor hususunda üzer zaten. ayrica 2'lere de min 26-27 istiyorlar biraz temizi 30 civarları.

dediğiniz yıllara ait ki 2005-2008 civarları tahmin ediyorum şu aşamada o fiyatlara  araba maalesef yok. 

anlamadım neden fiyatlar aldı yürüdü iki üç yılda..

iyi forumlar aramalarınızda başarılar..

Öncelikle teşekkürler cevap verdiğiniz ve ilgilendiğiniz için. Malesef piyasa öyle bir şişmiş ki hep cacık gibi olmuş araçlara bile çok manyak fiyatlar istiyorlar:jedi: Aklımı kurcalayan araç ise Nissan Almera ama alırsam pişman olurmuyum onu bilemiyorum :-

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Sonernler :

Öncelikle teşekkürler cevap verdiğiniz ve ilgilendiğiniz için. Malesef piyasa öyle bir şişmiş ki hep cacık gibi olmuş araçlara bile çok manyak fiyatlar istiyorlar:jedi: Aklımı kurcalayan araç ise Nissan Almera ama alırsam pişman olurmuyum onu bilemiyorum :-

rica ederim, araba almak meşakkatli iş..

nissan hakkında hiç bilgim yok, bilgisi olan arkadaşlar kullananlar ilgilenecektir..

iyi şanslar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Piyasa genel olarak fiyatlar şişik cunku satıcıların önemli kısmı al satçı, yani 50'den alıp 65'ten ilan açanlar dolu; noter satış kayıtlarına ulaşan bir arkadaş var, araca noterde ödenen parayı biliyor, aynı araca acılan ilanları gösteriyordu da piyasa komisyoncularla dolu. Aynı durum 20-30bin TL aralığındaki araçlar için de öyle oolsa 15bin TL'lik arabanın örneğin 22,5bin TL'den satılmaya calışıldığını tahmin edebilirsin. Bu durumdan kurtulmanın tek yolu temiz bir aracı direkt sahibinden bularak almak.

Nissan konusunda bir komşum 2000'de aldığı Nissan Primera'yı hala kullanıo, satmadı yani tatmin edici araç olmalı. Ancak piyasaya bakınca 2010 model araçlar bile birçok sahip değiştirmiş durumda, cogunun nasıl kullanıldığı belli değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Piyasa genel olarak fiyatlar şişik cunku satıcıların önemli kısmı al satçı, yani 50'den alıp 65'ten ilan açanlar dolu; noter satış kayıtlarına ulaşan bir arkadaş var, araca noterde ödenen parayı biliyor, aynı araca acılan ilanları gösteriyordu da piyasa komisyoncularla dolu. Aynı durum 20-30bin TL aralığındaki araçlar için de öyle oolsa 15bin TL'lik arabanın örneğin 22,5bin TL'den satılmaya calışıldığını tahmin edebilirsin. Bu durumdan kurtulmanın tek yolu temiz bir aracı direkt sahibinden bularak almak.

Nissan konusunda bir komşum 2000'de aldığı Nissan Primera'yı hala kullanıo, satmadı yani tatmin edici araç olmalı. Ancak piyasaya bakınca 2010 model araçlar bile birçok sahip değiştirmiş durumda, cogunun nasıl kullanıldığı belli değil.

. Valla soylediklerinizin hepsine katiliyorum. Zaten benim baktigim fiyat araliginda cok olaganustu bir arac beklemiyorum. Cok fazla ariza yapmasin yolda birakmasin yeterli. Yoksa biraz daha iyi fiyatlara cok daha iyi araclar alinabilir. En son galiba bende oyle yapicam ama dost kazigida yemekte var hepsi biraz sans la alakali sanirim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

. ) Dost kazığı olayı doğrudur fakat araç alırken gerçekleşme iht düşük.

Çok arıza yapmasın yolda bırakmasın olayı içinse satışa özel bakım yapılmış, temizlenip parlatılmış araçlara dikkat. Cunku bir arac kullanılırken bakımı yapılır, satılacağı zaman değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2000-2001 honda civic. Temiz orjinal bulunursa on numara olur...

Aslinda olabilir hos araclarda koy yoluna gelirmi [emoji848][emoji848] o konuda supheliyim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2001 2002 civarı Ford Mondeo, Focus veya VW Bora ve Golf' leri değerlendirin bence. 

Görüntü olarak 90'lı yıllara ait olduğunu hissettirse de son kasa 2000-2002 arası 626' lara da bir bakın derim , güzel arabadırlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Soner merhaba kardeşim, foruma hoş geldin. 

Forum haricindeki görüşmelerimizde de dile getirdiğim gibi, Japon markalarından yol al derim. Şu an görev yaptığın Diyarbakır'da bilmiyorum otomobil servisleri, oto sanayi vs durumları nasıldır ? 

Mazda 626, 323,  Honda Accord, Civic, Toyota Avensis, Corolla

Uzun yolda yapacağın için, gönlüm "D" segmenti araçtan yana. 

Konu açıldı, artık gerisi çorap söküğü gibi gelir inşallah. Umarım gönlüne ve bütçene göre bir otomobil bulabilirsin.

Keyifli forumlar diliyorum kardeşim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kimse Almera için yorum yapmamış fakat gerçekten sahibini üzmeyecek bir araç fakat temizleri 25 in üzerindedir bunun da. Ayrıca Sedan'ı hiç de göze hoş görünmüyor bence.

Almera'yı 5 sene kadar önce bende çok düşünmüştüm fakat kafama yatanını bulamamıştım. mazda 626 olmasın derseniz bende Almera derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

25 dakika önce, cothcu :

Kimse Almera için yorum yapmamış fakat gerçekten sahibini üzmeyecek bir araç fakat temizleri 25 in üzerindedir bunun da. Ayrıca Sedan'ı hiç de göze hoş görünmüyor bence.

Almera'yı 5 sene kadar önce bende çok düşünmüştüm fakat kafama yatanını bulamamıştım. mazda 626 olmasın derseniz bende Almera derim.

+1

Dün bu aracı forum haricinde bayağı bir istişare edip konuştuk Soner'le. Hal böyle olunca burada kendimi tekrarlamayayım demiştim.

Nissan Almera'yı sene 2001 veya 2002 idi şu anki Finans direktörüme aldırmıştım. O dönem altında 98 model Toyota Corolla'sı vardı, satmaya karar verdi ve yerine otomobil bakıyordu. Üzerinden çok zaman geçtiği için net hatırlamıyorum elinde birikmiş bir parası vardı. Aradığı otomobildeki özellikleri/donanımları vs sıraladı bana. O dönemki araştırmalarım neticesinde aradığı özellikler, donanım vs..hepsi Almera'da fazlasıyla olup, fiyat olarakta o dönemki rakiplerinden oldukça uygun fiyatlıydı (Sıfır Araç)...

Beni dinledi ve aldı..Kısa sürede aracını çok sevdi..Çok uzun km'ler yaptı..Bir kere olsun sorun çıkarıp üzmedi. Şirket sonra kendisine araç verince, üzülerek aracını satmak zorunda kaldı. Ama halen aklına geldikçe konuşuruz o aracını. Ama aynı direktörüm şirkete alınacak olan araçlar konusunda beni dinlemeyip. Bundan 2 yıl önce gidip Citreon C5 1.6 Dizel Otomatik aldı..Yapmayın, etmeyin, almayın dememi dinlemedi...Corolla'dan sonra ilk sürüş izlenimi deneyim..Araba harika, çok konforlu, yol tutuşu harika, sessiz, o var şu var bu var...İyi ki almışız bunu İlhan..Sen istemiyordun ama...O gün söylediğim tek şey ben uzun vadeye bakarım müdürüm..Sizinle bir süre geçsin tekrar bu fikirlerinizi düşüncelerinizi konuşuruz dedim..

Çok süre geçmedi..15 gün sonra baskı balatayı eline alan ilk kişi direktörüm oldu. :D

Aydın'daki saha arkadaşımız ufak bir kaza yaptı..Ön tamponu hasar aldı..1 Tampon için araç 1,5 hafta yattı serviste..

İzmir'deki saha arkadaşım, patronumu hava limanından karşılayıp, müşteri ziyaretine gidiyor..Araç yolda durmuş, öncesinde tabi patır kütür bir ses..Ardından araç yolda kalıyor yürümüyor..Patron buna şahit oluyor..

Dönüşte ilk söyediği şey tüm araçları bir an önce satın...1,5 yıl dolmadan tüm araçlarımızı sattık.. Bu olaylar sonrasında direktörümde çıt yok.. :)

Tabi ben yeri ve zamanı geldiğinde lafımı sokmuşumdur. :fiuw: 

2002 Yılından bu yana oturduğum sitede Almera'sı olan bir komşum var.. O gün bu gün aracına biniyor. Halen taş gibi ve çok diri..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlhan abi evet bu konuda baya bi kafa patlattik. Sagolasin eksik olma zaten senin tavsiyenle japonlara yoneldim. Bakalim artik bi japona dalacaz [emoji1]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selamlar,

Primera larda fena değil. Ben geçmişte kısa bir süre kullanmıştım. Memnun kalmıştım ancak, beyin proplemleri çok çıkıyor şeklinde bir şey kalmış aklımda.

Fransıza arkanızı, Japona önünüzü dönün bence de

Her ne ise son karar, hayırlısı olsun hakkınızda

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selamlar,

Primera larda fena değil. Ben geçmişte kısa bir süre kullanmıştım. Memnun kalmıştım ancak, beyin proplemleri çok çıkıyor şeklinde bir şey kalmış aklımda.

Fransıza arkanızı, Japona önünüzü dönün bence de

Her ne ise son karar, hayırlısı olsun hakkınızda

Sagolun tesekkurler yorumlariniz icin [emoji4] Ama bir kere fransızları deneyimledim bi kere daha bulasirmiyim bilemiyorum [emoji848]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, İlhan :

< .. .. > direktörüm şirkete alınacak olan araçlar konusunda beni dinlemeyip. Bundan 2 yıl önce gidip Citreon C5 1.6 Dizel Otomatik aldı..Yapmayın, etmeyin, almayın dememi dinlemedi...Corolla'dan sonra ilk sürüş izlenimi deneyim..Araba harika, çok konforlu, yol tutuşu harika, sessiz, o var şu var bu var...İyi ki almışız bunu İlhan..Sen istemiyordun ama...O gün söylediğim tek şey ben uzun vadeye bakarım müdürüm..Sizinle bir süre geçsin tekrar bu fikirlerinizi düşüncelerinizi konuşuruz dedim..

Çok süre geçmedi..15 gün sonra baskı balatayı eline alan ilk kişi direktörüm oldu. :D

Aydın'daki saha arkadaşımız ufak bir kaza yaptı..Ön tamponu hasar aldı..1 Tampon için araç 1,5 hafta yattı serviste..

İzmir'deki saha arkadaşım, patronumu hava limanından karşılayıp, müşteri ziyaretine gidiyor..Araç yolda durmuş, öncesinde tabi patır kütür bir ses..Ardından araç yolda kalıyor yürümüyor..Patron buna şahit oluyor..

<.. ..>

2000'lerde arabam Peugeot idi. Peugeot = Citroen aynı grup üretimi. Tasarımı estetik olarak güzeldir ancak garip arızaların arabasıdır. İstanbul'da kadıköy - fatih köprüsü araındaki otobanda bir kere vites takılmıştı 3 yada 4. vitesti hatırlamıorum İçerenköydeki evime kadar 4. viteste gitmiştim .) Bir arkadaş ta Citroeniyle otobanda giderken 5 vitesten kendi kendine boşa atıormuş. Başka Citroenli bir arkadaş ta arka torsiyon cubuğu kaportayı ezmiş onu yeniletti bir maaşını ona harcadı, ha benim de torsiyon yenilenmişti şimdi hatırladım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hmm bu da demek oluyorki fransız araçlarının çokta problemsiz olmadigi tecrübeyle sabittir. Bu yasanmisliklar hem sizi hemde diger suruculeri kim bilir ne durumlara soktu. Simdi kendi anilarim canlandi nele cektim yav [emoji1]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İki Peugeot'tan sonra Ford'a geçtim bir anda tüm sorunlar sıfıra indi. Ancak Ford'ta da tip yok bence. Ford'u satıp Mazda alınca hem sorunsuz hem tipi düzgün araç oldu.  Bu arada ilk Peugeot'umla 3 sefer ikincisiyle de bir defa yolda kaldım toplam 4 kez çekiciyle muhatap oldum .) Ancak tabi bunlar bireysel deneyimler her Peugeot alan sorun yaşar diye kanun da yok ancak geçen hafta yaşanan bazı siyasi gelişmeler Fransız arabalarından tamamen uzaklaştırdı beni ki o bambaşka konu. Japon Kore arabası alacan Türk dostu ülke bunlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende laguna yla 3 kez yolda kalmistim [emoji17] Ama inkar edemeyecegim tek olumlu yanı konforuydu. Biliyorum suanda hangi araca binsem (D sınıfı haricinde) bu aracın sundugu rahatligi ve konforu vermeyecek [emoji4]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...