Jump to content

Piyasanın Haddinden Fazla Şişik Olduğunun Kanıtı!!!!

Sonernler

Tavsiye Edilen Mesajlar

Şişirin bakalım daha ne kadar şişirebileceksiniz piyasayı çok merak ediyorum ve hayranlıkla bekliyorum... Bu neyin kafasıdır arkadaş her malın bir ederi var ne kadar orjinal olsada yazıktır....Yapmayın bunu şimdiki piyasada araç almak isteyenleride araç almaktan soğutuyorsunuz yeminle ... Arkadaşlar ekteki araca bir bakın ve piyasanın ne durumda olduğunu siz düşünün >:(

civic.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 40
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt
1 saat önce, Sonernler :

Şişirin bakalım daha ne kadar şişirebileceksiniz piyasayı çok merak ediyorum ve hayranlıkla bekliyorum... Bu neyin kafasıdır arkadaş her malın bir ederi var ne kadar orjinal olsada yazıktır....Yapmayın bunu şimdiki piyasada araç almak isteyenleride araç almaktan soğutuyorsunuz yeminle ... Arkadaşlar ekteki araca bir bakın ve piyasanın ne durumda olduğunu siz düşünün 

civic.jpg

yeni moda vtec oldu abi. nerde tofaşçı var borç harçla bunları emeklılerden ailelerden alıp oynuyolar. sonrada şişirip koyuyolar. ilanlara baksan satanların hepsi gençtir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir de bunu zaten piyasada az bulunan Mazda,Subaru gibi markalarda uygulayanlar var ki allah düşman başına vermesin. 1 aydır iki markanın modellerine bakıyorum (zaten Subaru için haftada 1 ilan ya düşüyor ya düşmüyor) ve artık tükenme noktasına geldim.2004 model Comfort model için 38bin lira isteyeni bile gördüm el insaf ya sıfır 2016 modeli zaten 64bin lira. Bir de anlamadığım bu insanlar bu fiyatlara satabileceklerini nasıl düşünüyorlar aynı sitede 2010 model için 42 bin istiyorlar insanlar niye 2004 modele o parayı versin anlamıyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yeni moda vtec oldu abi. nerde tofaşçı var borç harçla bunları emeklılerden ailelerden alıp oynuyolar. sonrada şişirip koyuyolar. ilanlara baksan satanların hepsi gençtir.

Orası oyle onu tahmin etmek güc degilde. Bu sonucta 2000 model 16 yasinda bir arac ve soyledigi kadarda orjinal durmuyor. Yani bu aracı bu fiyata satabilecegini dusunmek aptalliktan baska birsey degil. Daha gecen bir tanidigim 2004 model 1.6 Toyota Corolla Sol Hb modelini 30.000 e sattı. Ya yazıktir ya bu kadar eski araclara bu kadar para veresiye kadar bi sınıf dusugunu ama daha yuksek modellisini alirim. Yani bu mantalite ve mantigin artik degismesi gerekiyor. [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir de bunu zaten piyasada az bulunan Mazda,Subaru gibi markalarda uygulayanlar var ki allah düşman başına vermesin. 1 aydır iki markanın modellerine bakıyorum (zaten Subaru için haftada 1 ilan ya düşüyor ya düşmüyor) ve artık tükenme noktasına geldim.2004 model Comfort model için 38bin lira isteyeni bile gördüm el insaf ya sıfır 2016 modeli zaten 64bin lira. Bir de anlamadığım bu insanlar bu fiyatlara satabileceklerini nasıl düşünüyorlar aynı sitede 2010 model için 42 bin istiyorlar insanlar niye 2004 modele o parayı versin anlamıyorum. 

Bende aynı sizin gibi uzun suredir gece gündüz araç bakıyorum. Bunun gibi yüzlerce örnekle karşılaştım. Ben kendi aracim olan 2004 model Laguna 2 yi 22.000 ne aldim 21 e verdim ki 2.000 de masraf yapmistim. Millet halen bu sisik piyasada birilerini kaziklamaya ve yontmaya calismak nedir. Simdi bu piyasayada ben magdurmuyum yoksa kaziklanan mi ? Bunu daha da uzatabiliriz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@cotchu  arabalara 60biner lira mı istesek ?

gider sıfırını alırız. Bitin pazarı nurlanmış gibi ...

Haklısınız bazı araclara oyle fiyat istiyorlar ki onun yerine gidip sıfır almak daha mantıklı [emoji4]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tek belirli markalarda değil ki böyle. Toyota corolla 2005 model otomatik vites aracı 40bin istiyorlar. Corolla 2010 model otomatik vites aracı 50bin tl den aşağı bulamıyorsunuz. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tek belirli markalarda değil ki böyle. Toyota corolla 2005 model otomatik vites aracı 40bin istiyorlar. Corolla 2010 model otomatik vites aracı 50bin tl den aşağı bulamıyorsunuz. 

Aynen haklisiniz bende onu demek istedim. Yani cok temizse belki 1-2 bin fazla ederde 5-6-7 bin fazlasini istemek nedir onu anlayamiyorum[emoji848]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracın kaput altı 16 yıllık arabaya göre baya temiz görünüyor sanki dün fabrikadan cıkmış gibi. Uzun yıllar doldurduğu halde bu kadar parlak görünen araçları ben zaten cok uygun fiyattan bıraksa bile almam ki bu tip araçlar  genelde düşük fiyatta bir galeri veya benzeri yere satılır oradan yeni ilanla tekrar satışa cıkar Bu marka ve model için değil genelde tüm alımlar için tavsiyem zaten araç bakma satıcı bak bir de o aracın önceki sahipleri hangi tarihler arasında kimlerdi sigorta kayıtlarından onu incelemek. Burada satıcı 2. sahibiyim demiş. Şimdi önceki sahibi 2000- 2016 arasında bu sahibi de atıyorum, Şubat 2016'dan bu yana sahibi ise o zaman yine sorun, 2. sahibi olsa dahi kurtarmaz.

9LQYjZ.jpg

y.çözünürlük: http://i.hizliresim.com/ZdZ5qa.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracın kaput altı 16 yıllık arabaya göre baya temiz görünüyor sanki dün fabrikadan cıkmış gibi. Uzun yıllar doldurduğu halde bu kadar parlak görünen araçları ben zaten cok uygun fiyattan bıraksa bile almam ki bu tip araçlar  genelde düşük fiyatta bir galeri veya benzeri yere satılır oradan yeni ilanla tekrar satışa cıkar Bu marka ve model için değil genelde tüm alımlar için tavsiyem zaten araç bakma satıcı bak bir de o aracın önceki sahipleri hangi tarihler arasında kimlerdi sigorta kayıtlarından onu incelemek. Burada satıcı 2. sahibiyim demiş. Şimdi önceki sahibi 2000- 2016 arasında bu sahibi de atıyorum, Şubat 2016'dan bu yana sahibi ise o zaman yine sorun, 2. sahibi olsa dahi kurtarmaz.

9LQYjZ.jpg

y.çözünürlük: http://i.hizliresim.com/ZdZ5qa.jpg

Abi haklı olabilirsinde ne kadar olursa olsun bence her malın bi ederi var. Hadi cok orjinal boyasız darbesiz olsun 2-3 bin fazla istesin ama abartıpta bu kadar fiyat istemenin kimseye bi faydası yok yani.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Sonernler :

Abi haklı olabilirsinde ne kadar olursa olsun bence her malın bi ederi var. Hadi cok orjinal boyasız darbesiz olsun 2-3 bin fazla istesin ama abartıpta bu kadar fiyat istemenin kimseye bi faydası yok yani.

Bu araç fırsatçının eline geçmiş bir kere. Honda nın bu modeli çok güzel çizime sahipti sonraki seride bu karakter kayboldu. Bu şekilde belli model temiz ve uygun fiyattan almak istiosan, o fırsatcının yaptığı gibi ilk sahibinden temiz bir tane alacaksın ki o da her zaman ilana bile geçmio, satacak kişi önce arkadaşları akrabalarına haber verio. O duruma karşı çözüm olarak, mahallelerde yollarda otoparklarda parkedili böyle temiz araç gördüğünde aracın camına ufak bir "satmak istiyorsan ara" şeklinde not bantlayacak şansını deneyeceksin, hayatta alternatif  cok .)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, weya :

@cotchu  arabalara 60biner lira mı istesek ?

gider sıfırını alırız. Bitin pazarı nurlanmış gibi ...

Abi düşüncemi biliyorsun zaten. Neden olmasın. Zaten dizelin tahtı 10 sene daha sürer. Ondan sonra hepsi para etmeyecek. Mümin dediydi dersin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu araç fırsatçının eline geçmiş bir kere. Honda nın bu modeli çok güzel çizime sahipti sonraki seride bu karakter kayboldu. Bu şekilde belli model temiz ve uygun fiyattan almak istiosan, o fırsatcının yaptığı gibi ilk sahibinden temiz bir tane alacaksın ki o da her zaman ilana bile geçmio, satacak kişi önce arkadaşları akrabalarına haber verio. O duruma karşı çözüm olarak, mahallelerde yollarda otoparklarda parkedili böyle temiz araç gördüğünde aracın camına ufak bir "satmak istiyorsan ara" şeklinde not bantlayacak şansını deneyeceksin, hayatta alternatif  cok .)

Cok mantikli bir davranis olacakatir [emoji106][emoji106]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

45 dakika önce, Sonernler :

Cok mantikli bir davranis olacakatir emoji106.pngemoji106.png

O tür araçlar ilk sahibinden daha cok merkezi ve eski mahallelerde cok bulunuyor, örneğin Bursa'daki mahallem eski ve merkezidir ve son haftadır iftar öncesi pide almak için uzun mesafe yürüyorum modeli eski ancak kendisi temiz baya araca rastlıyorum. Genelde hep aynı sokakta parkedili oluolar, ciddi almayı düşünsem sürücü camına bir kağıt bantlardım, ufak not ile. Her halukarda fırsatçılarla muhatap olmamış olurdum .)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, cothcu :

Abi düşüncemi biliyorsun zaten. Neden olmasın. Zaten dizelin tahtı 10 sene daha sürer. Ondan sonra hepsi para etmeyecek. Mümin dediydi dersin.

sebep ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bunun tek çözümü 10 yaşını gecmiş araçtan fazla vergi alınması. Yol güvenliği, can güvenliği, araç güvenliği açısından da mantıklı olur. Eğer yerli aracımız olsaydı yeni araç satısını teşvik edeceği icin de mantıklı olurdu. O opsiyonumuz yok maalesef. Belki eski araçlara yüksek sigorta çıkması biraz fiyatları dizginler diyordum o da olmadı :) bu haliyle benim malım kıymetli deneye devam edecekler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

29 dakika önce, fotifoti :

Bunun tek çözümü 10 yaşını gecmiş araçtan fazla vergi alınması. Yol güvenliği, can güvenliği, araç güvenliği açısından da mantıklı olur. Eğer yerli aracımız olsaydı yeni araç satısını teşvik edeceği icin de mantıklı olurdu. O opsiyonumuz yok maalesef. Belki eski araçlara yüksek sigorta çıkması biraz fiyatları dizginler diyordum o da olmadı :) bu haliyle benim malım kıymetli deneye devam edecekler

Dediğin olay felaket yanlış, benim araç 10 yıllık ve can güvenliği açısından fazla vergi ödesem... Alttaki resimlere bak, birinde 2016 model bol güvenlikli (yeni ya!) Fiat Egea başka bir aracın da müdahil olmadığı düz yolda giderken yaptığı kaza (arkadan tır, tanker carpmış değil) ve benim eski ve güvensiz (!) araç başka bir aracın burnunu sokması ile yaşanan kaza, resimleri karşılaştır sonra can güvenliğine göre vergi belirle haydi kolay gelsin .)

PM0QW9.jpg

ZdZpNZ.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 yıllık Fiat'ı da kıyaslamak ister misin @revivo73 hocam :) diyorum ya handikapımız kendi sağlam aracımızı üretemiyor olmamız. Eski aracı sadece can güvenliği olarak da düşünmemek lazım. Emisyonu, yedek parçası vs. Almanya'yı iyi biliyorsun. Orada 10 yaşında araç ile sıfır farkını bir anlatabilir misin?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, weya :

sebep ?

Hybrid ve elektrikliler mecburen piyasa fiyatına düşecek. bunun sinyallerini bütün otomotiv üreticileri verecek.

Hükümetin yükselişi de durdu dolayısıyla yeni kan zamanı da geldi. Onlar da yani yeni gelenler bi el atar birşeyler değiştirir.

Skyactiv 2 gibi TSI yeni nesil gibi benzinli motorlar çıkıyor. Yakıt oranı iyice düşecek. Dizelle arasında bir fark kalmayacak. Zaten bugün bile dizel 3,90 iken benzin 4,5 TL. bir zamanlar aralarında 1,25 TL vardı hatırlarsın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...