Jump to content
İlhan

PayPal Alternatifi 6 Online Ödeme Aracı

Tavsiye Edilen Mesajlar

İlhan    5.354
İlhan

Paypal'ın Türkiye pazarından çekilme kararının yankıları sürerken birçok kişi alternatif bir online ödeme kanalı aramaya başladı. Ülkemizde faaliyet gösteren PayPal alternatifi 6 online ödeme sistemi mevcut. 

İninal

Ülkemizde faaliyet gösteren online ödeme sistemlerinden biri de ininal. İnternet ve mağaza alışverişlerinde kullanılabilecek güvenli alışveriş kartı ininal’i birçok noktadan temin edebilirsiniz.inial kart Ptt, PttMatik, Migros, Migros Jet, Teknosa, D&R ve Yay-Sat bayilerinde bulunabiliyor ve yükleme yapılabiliyor. 5 TL’ye satın alınan kartın aylık kullanım ücreti ise 1 TL. ininal hakkıda daha fazla bilgiyi buradan alabilirsiniz.

121214-ininal-big_hlarge.jpg

BKM Express

Bankalararası Kart Merkezi tarafından geliştirilen BKM Express sistemi, hem kredi ve banka kartlarınızı tek bir hesap altında toplama hem de yüz yüze hem de internet alışverişlerinde kullanma şansı sunuyor. Ayrıca, dilediğiniz herkese istediğiniz zaman para gönderimi de yapmanız mümkün.BKM Express Android ve iOS uygulamaları üzerinden ödeme yapmanızı sağlayan sistemde taksit seçeneklerini belirlemeniz ve kredi kartınızın tüm özelliklerinden faydalanmanız da mümkün. 18 bankanın eklenebileceği BKM Express sistemine dahi olan tüm bankaları buradan öğrenebilir ve sistem hakkında bilgi alabilirsiniz.

bkm_express.jpg

Wirecard

Mobil ödeme, kredi kartı ile ödeme ve ön ödemeli kart seçenekleri sunan Wirecard birçok farklı alışveriş türü için kullanım olanağı sunuyor. Ön ödemeli kartlar ile oyun ve sanal mağaza alışverişleri yapılabilirken, sisteme tanımlanan kredi ve banka kartları ile online alışverişler gerçekleştirilebiliyor. Turk Telekom, Turkcell ve Vodafone ile çalışan sistemde SMS yazma kolaylığında mobil ödeme yapmanız mümkün. Wirecard için detaylı bilgileri buradan alabilirsiniz. 

Wirecard_Kartenstapel_300dpi.jpg

WebMoney

Bireysel ve kurumsal ödeme işlemlerinin yapılabileceği WebMoney transfer sisteminde Para Yükleme, Ödeme Yapma, Para Çekme, Yatırım Yapma gibi birçok işlem gerçekleştirebilirsiniz. Kurumsal hesaplarda Borç Yönetimi ve İş Organizasyonu gibi seçenekler sunan sistem hakkında detaylı bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz.

thumb21.jpg

Payoneer

200’den fazla ülkede geçerli olan Payoneer ödeme sistemi birçok şirketin kurumsal olarak tercih ettiği bir ödeme sistemi. Payoneer sisteminde hesap sahiplerine para gönderme, banka hesabına para çekme, küresel ödemeler yapma ve küresel para transferleri gerçekleştirme işlemleri yapılabilir. Abonelik ücretlerinin oldukça yüksek olduğu ancak özellikle kurumsal kullanıcılar için birçok özelliğin sunulduğu Payoneer sistemi hakkında ayrıntıları burada bulabilirsiniz.

pay%20(1).jpg

Enpara.com

Finansbank'ın şubesiz bankacılık hizmeti olan enpara.com ile tüm bankacılık işlemlerinizi online olarak gerçekleştirmeniz mümkün. Enpara.com ile vadeli, vadesiz mevduat hesabı açabilir, kredi başvurusunda bulunabilir, birikim hesabı oluşturabilir, para transferi ve ödemelerinizi yapabilirsiniz. PayPal gibi farklı kredi kartlarının tek bir havuzda toplanmasına olanak vermese de, online bankacılık işlemleri ve online alışveriş açısından enpara.com iyi bir alternatif olacaktır. Bu servis üzerinden yapılan Netflix, Spotify, iTunes, App Store, Google Play, Windows Store, Apple Musicve Deezer harcamalarında 50 TL'ye kadar yüzde 50 indirim kampanyası ve benzeri kampanyalar olduğunu da hatırlatalım. Detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

maxresdefault%20(13).jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
emregc    401
emregc

Paypal ile holladaya  para gönderiyorduk, şimdi karşı tarafa hangisini tavsiye etmeliyim acep bilemedim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
kindness    194
kindness

PayPal aslında Türkiye'den çekilmedi çektirildi. Lisansı yenilenmedi. Bunda muhakkak PayPal'ın gerekli yükümlülüklerini yerine getirmemesi de vardır ama ben yukarıda ismi geçen firmalardan bazılarının dayatılmasını kolaylaştırmak için olduğunu düşünüyorum.

Diğer bir mevzu ise; PayPal sadece alışveriş yapmanıza yaramıyor, dünya genelinde para transferi de sağlıyor. Açıkçası enpara, bkm vs buların dünyada çok bir kaşılığı yok, PayPal'a rakip olamazlar.  Youtube, Envato vs gibi sitelerden para kazanan insanlar da paypal üzerinden para transferi yapıyordu.

Bu arada Envato Türkiye'ki "author"ları (envato üzerinden para kazanan tasarımcı, yazılımcı vs) için Pay Pal alternatifi olarak Skrill ve Payoneer'i öneriyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73    1.121
Revivo73

Dünyaya gücümüzü sadece yasaklarla gösterebiliyoruz ve sadece yasaklarla gündeme geliyoruz. Interneti'i 1966'da ilk biz geliştirdik ya, Internet ödeme sistemine standardı da biz getireceğiz tabi ki! Paypal dünyanın ilk ve en büyük Internet ödeme sistemi. Bir keresinde Internetten Michigan'daki birine sadece $10 göndermem gerekiyordu, Paypal ile bunu cok ufak bir komisyon ile 30-40 sent'lik komisyon ile yapabildim. Ayrıca!... Paypal'ın senelik üyelik aidatı gibi birşey de yok. Hesabını kullan kullanma içinde duran parayı yiyen uyanıklar yok. Bizde olsa kesin üyelik koyarlar, kullanmasan da içindeki parayı yerler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
61kdeniz    75
61kdeniz

şimdi yurt dışına para göndermenin en kolay yolu nasıldır ? benim bildiğim west union var başka kolay ve az komisyon alan bir yolu var mıdır ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Revivo73    1.121
Revivo73

Araştırmam lazım, çunku cok yakında kendim y.dışından ülkeye gerçekten para da göndercem. Hesabı Paypal üzerine kurmuştum cok kolay ve sorunsuz ve masrafsız para gönderirim diye düşünürken şimdi hangisinden en az kazık yeriz diye düşünmeye başlayacağız. Türk'ün Türkten başka dostu yoktur sözüne "Türk'e kazık yedirmeden adım attırılmaz" sözü de eklenir mi göreceğiz.

İşbankasından bazen nakit transferi yapıyorum başka hesaptan en ufak transfer 6TL, bir akşam bankamatik'ten yaptım "mesai saati dışında old için ücret 10TL " dedi! Paypal ile kıtalar arası 40 sente gönderdiğim parayı ülke içinde 10TL ye gönderdim, birileri ellerini cok güzel ovuşturuyor, önümüzün açılması dileklerimle.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.