Jump to content

2009 Golf almak isteyenler(Kasa çok değişmiş)

NeBiAnd
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2009 VW Golf VI Nevada’da yakalandı

Volkswagen’ın en çok satan modeli Golf’ün yeni kasası, ABD’nin Nevada eyaletinde, İsveçli “Teknikensvarld” tarafından görüntülendi. Resimlere bakıldığında, güncel model ile büyük farklar bulunmayan araç makyajlanmış gibi duruyor.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

post-19-141695256338_thumb.jpg

post-19-14169525634_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 55
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Superas

6

• OveRMinD

9

• NeBiAnd

5

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Guest mustafa_g

ben onu bilmem abicim. golf'e golf demem golf gti olmadıkça.

dün kuzenin 1.6 golfünü kullandım da, abartmıyorum benim eski arabam 323hb 1,6 onun etrafında daireler çizerdi. o kadar hantal arabamı olur yaaa

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest UguR_866

ben onu bilmem abicim. golf'e golf demem golf gti olmadıkça.

dün kuzenin 1.6 golfünü kullandım da, abartmıyorum benim eski arabam 323hb 1,6 onun etrafında daireler çizerdi. o kadar hantal arabamı olur yaaa

aynen abi sana katılıyorum benim bi tanıdıktada 2002 seat leon stella var. bi kac sefer kullanma şansı buldum. o ne hantal bi aractı öle yaa.sen 323 diyorsun bende benim 75hp lik 1400cc lik 106 bile kalkışta daha atak.

falla şaştım kaldım ilk anda kullanıcısından dolayı böle oldugunu sandım ama değilmiş.bunu anladım. Alman ların kronik hatası diye düşünüyorum, öle kocaman kasalı arac yada öle bi kasayaı diim 1.6lt lik bi motor kaldırmıyo işte.

şimdi yeni yeni uyanıyorlar böle kasası büyük aracların hp lerini yükseltiyorlar.ama ne kadar yararlı olacak hep beraber göreceğiz. :);)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

aynen abi sana katılıyorum benim bi tanıdıktada 2002 seat leon stella var. bi kac sefer kullanma şansı buldum. o ne hantal bi aractı öle yaa.sen 323 diyorsun bende benim 75hp lik 1400cc lik 106 bile kalkışta daha atak.

falla şaştım kaldım ilk anda kullanıcısından dolayı böle oldugunu sandım ama değilmiş.bunu anladım. Alman ların kronik hatası diye düşünüyorum, öle kocaman kasalı arac yada öle bi kasayaı diim 1.6lt lik bi motor kaldırmıyo işte.

şimdi yeni yeni uyanıyorlar böle kasası büyük aracların hp lerini yükseltiyorlar.ama ne kadar yararlı olacak hep beraber göreceğiz. :);)

adı üstünde stella, burda o marka yer temizlik bezi var ancak yer temizler :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bahsettiğiniz motor abimin 2001 model Leon'unda da olan 4 sübaplı 100 HP motoru, iğrenç bi motor harbiden, ve yeni A3'lerde bile kullanılıyo halen...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Bahsettiğiniz motor abimin 2001 model Leon'unda da olan 4 sübaplı 100 HP motoru, iğrenç bi motor harbiden, ve yeni A3'lerde bile kullanılıyo halen...

evet, eski teknoloji vw motorlarını seat modellerinde kullanıyor. fakat ufak bir düzeltme; 4 değil 8 sübaplı 102hp motorlar :) seat bayisindeki eleman "bu arabadaki motorla audi a3 deki motor aynı" dediğinde "hmmm evet biliyorum, aynı dandik motoru kullanmışlar" dediğimde eleman dumur olmuştu :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 sübap olayını işe gelirken yolda fark ettim yanlış yazdığımı, düzeltmek için girdim ama fark edilmiş zaten. 102 HP olayı da şaibeli biraz, abimin ruhsatta 100 HP yazıyo :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eski bir golf kullanıcısı olaraktan, olaya açıklık getireyim, 1998-1999-2000-2001-2002-2003 model golf 4 lerde 100 beygir 8 subap, 2004 model itibariyle 102 beygir 8 subap, fsi ları,1.8 leri dahil etmiyorum...

Ve o 8 subaplı 100 beygirlik dediğiniz motor çok sağlam ve eski versiyon olduğu için de yıllarca kendini kanıtlamış bir motordur, 6 yıl kullandım en ufak bir problemle karşılaşmadım. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Motorda bozulabilecek bişey yok ki, elektronik hiçbi şey yok, tamamen mekanik, koy yağını suyunu 200 yıl dayansın...

200 yıl kaç bin km peki :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

Eski bir golf kullanıcısı olaraktan, olaya açıklık getireyim, 1998-1999-2000-2001-2002-2003 model golf 4 lerde 100 beygir 8 subap, 2004 model itibariyle 102 beygir 8 subap, fsi ları,1.8 leri dahil etmiyorum...

Ve o 8 subaplı 100 beygirlik dediğiniz motor çok sağlam ve eski versiyon olduğu için de yıllarca kendini kanıtlamış bir motordur, 6 yıl kullandım en ufak bir problemle karşılaşmadım. :)

konu motorun dayanıklılığı değil zaten, arabanın hantallığı. ama yine de şöyle bir düşünürsek 1990-1994 arası üretilmiş 323HB ve sedan modellerinde Mazda 16 valf kullanırken 2003 model golfün halen 8 valf motorla devam etmiş olması biraz tuhaf değil mi? elbette vw motor teknolojisinde geri demek mümkün değil ama sanırım 3. dünya ülkelerine gönderdiği arabalarda eski motorları kullanmayı tercih etmiş olmalı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Golf'ün baz modeli 102 beygir olan halen 8 valf yanılmıyorsam, Skoda,Seat,Audi hepsinde aynı motoru kullanıyor işte paşalar gibi, pazar kaldırdığı sürece de kullanır, neden değiştirsin?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şöyle söyliim, benim otomatik guzu, kuzenin manuel A3'ünü tokatlar... (Tabi jantları filan değiştirmeden önce)

EDIT: A3 2007 veya 2008 model, tam hatırlamıyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...