Jump to content

2.Nesil Mazda 3 Ön Konsolda Açılma

montoyajp
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Henüz bir cevap veya alınmış bir sonuç yok ama Mazda Türkiye bu şikayetleri göz önüne alıp Avrupa ile temasa geçmiş. Oradan gelecek yanıtı bekleyeceğiz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Geçen hafta İzmir Mazda servise başka bir iş için gittiğimde Mazda Türkiye'nin konuyla ilgili bülten yayınladığını söylediler. En yakın zamanda ön onaylar alındıktan sonra araçların peyder pey çağırılacağı söylendi. Ancak ben bülteni bulamadım. Belki ulaşabilecek arkadaşlar varsa konunun yayınlandığına dair teyit edebilirler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu iyi niyet ve servis devamlılığı çerçevesinde çözülebilen bir sorundur.

...

YAZDIKLARIMI BAŞKA YERİNDEN ANLAYIP ALINTI YAPAN KENDİNİ BİLMEZLER YÜZÜNDEN İYİ NİYETLİ YAKLAŞIMIMA DAİR YAZIMI SİLİYORUM. BU KONU DA BENİM İÇİN KAPANMIŞTIR. ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN...

...

Bu konudaki samimi kanaatim budur...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Son durum nedir bir gelisme var mi

Fiat aracimda car Hyundai de servislerine gittigimde ilgi alaka cok iyi bilhassa yol yardimda oyle ama Mazdadakiler burunlarindan kil aldirmiyor bundan sonra asla 0 Mazda otomobil almam 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Slm.

Anlaşılan Mazda bu sorunu çözmeyecek. 

Aynı sorun benim araçta da var ancak çok fazla değil. Güneste kendini gösteriyor garajda sabah bakınca düzelmiş oluyor. Yani parça sıcakta deforme oluyor. Parçanın iç kısmına eğilip bükülmesini önleyecek sert bir parça monte edilse sorun çözülür kanımca. Macun benzeri bir şeyle kalıbını alıp alimünyum krom gibi bir çubukla kalıbı çevreleyen bir malzeme yapıp iç kısma dyson gibi bir yapıştırıcıyla yapışyırıp destek olunabilir. Hatta aynı parça çok ince çelik telle alt kısma gerdirilerek daha da sağlamlaştırılabilir.  Eğer benimki daha da ilerlerse deneyebilirim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

41 dakika önce, Exe :

Slm.

Anlaşılan Mazda bu sorunu çözmeyecek. 

Aynı sorun benim araçta da var ancak çok fazla değil. Güneste kendini gösteriyor garajda sabah bakınca düzelmiş oluyor. Yani parça sıcakta deforme oluyor. Parçanın iç kısmına eğilip bükülmesini önleyecek sert bir parça monte edilse sorun çözülür kanımca. Macun benzeri bir şeyle kalıbını alıp alimünyum krom gibi bir çubukla kalıbı çevreleyen bir malzeme yapıp iç kısma dyson gibi bir yapıştırıcıyla yapışyırıp destek olunabilir. Hatta aynı parça çok ince çelik telle alt kısma gerdirilerek daha da sağlamlaştırılabilir.  Eğer benimki daha da ilerlerse deneyebilirim. 

Çözecek çözmesine de biraz beklemek sabır gerekiyor sanırım. Bununla ilgili bülten gelmiş çünkü yetkili servislere. Ama herkes yararlanabilir mi ? Orasını zaman ve bu forum gösterecek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar kalıp metal işi zor. İndim garajda söktüm orayı yakından görmek için. Yapılabilecek tek şey bilgisayar ekranının plastiğe (göğüse) geçen tırnak kısmı içerden kalın plastikle geçilmiş. En fazla o güçlendirilebilir. Onun içinde aklıma şu ikisi karışınca çelik gibi olan yapıştırıcılar geldi. Hamur gibi olduktan sonra ince parmak kalınlığında şerit yapıp içindeki kalın şeride yapıştırmak en azından genleşmesine biraz engel olur. 

Tabi bunlar hep düşüncede kalan şeyler... 

En iyisi orjinali ama ben ülkemizdeki esnaflığa, servisçiliğe güvenemiyorum o yüzden bu tür farazi şeyler düşünmüyorum. 

Yarın Mazda yazı gönderse de servislere, bizimkiler mutlaka bir mazeret bulup yapmaktan kaçarlar. Yok servis bakımlı olmalıymışmış, yok hatalı kullanımmışmış falan filan... Oysa serviste o parçanın ne bakımı yapılıyor ki? Mazda da hatalı üretim diye kabullense tüm dünyada değişime gitmesi gerekli o iş de bana biraz uzak ihtimal geliyor.. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18.07.2017 at 19:57, Axela3 :

Geçen hafta İzmir Mazda servise başka bir iş için gittiğimde Mazda Türkiye'nin konuyla ilgili bülten yayınladığını söylediler. En yakın zamanda ön onaylar alındıktan sonra araçların peyder pey çağırılacağı söylendi. Ancak ben bülteni bulamadım. Belki ulaşabilecek arkadaşlar varsa konunun yayınlandığına dair teyit edebilirler.

izmir servis biraz sizi sakinleştirmek için söylemiş , şuan için herhangi bir bülten yok 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende 2011 mazda 3 kullanıyorum.Aynı sorun bende de uzun suredir var. az önce diyarbakır mazda servisi ile telefonda konuştum. ne yazık ki herahangi bir bultenden haberleri yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kendi çözümümüzü üretmeliyiz. Gerisi boşa belkemek bence. İyi, mantıklı ve ekonomik bir yol bulunursa çok iyi olur. Bu işlere eli yatkın pratik düşünebilen arkadaşlar çıkar elbet. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok zor olmayan bir çözümü var aslında ama açıklık durumuna göre uğraşı kısmı artabilir. 
Ben kendim yaptım. Bende bariz bir açılma yoktu, hem arada ses geliyordu söküp temizlik, bez bantla sesi keserim diye hemde sökmüşken destek atayım dedim. Ama uygulamayı yaptıktan sonra ilgili kısmın 2mm kadar daha iyi oturduğunu görünce arada boşluk bende de varmış dedim. Ben aracımın bakımlarını kendim yaptığım için tam açılma durumunda, olumlu cevap gelse dahi iyi niyet garantisi fln bana işlemeyecekti zaten. O yüzden kendim uygulama yaptım. 
Konu Mazda Türkiye den cevap beklenir konumda olduğu için konu açarak yaptığım çözümü paylaşmadım ama öncesi/sonrası fotoğrafı ekleyeyim. Talep edilirse uygulama ile ilgili konu açar fotoğraflarını paylaşırım.

DSC_102222.thumb.jpg.86ca691560370208299cbf5ddab99343.jpg

ibrasoft tarafından düzenlendi
imla
  • Beğen 2
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 dakika önce, ibrasoft :

Çok zor olmayan bir çözümü var. Aslında ama açıklık durumuna göre uğraşı kısmı artabilir. 
Ben kendim yaptım. Bende bariz bir açılma yoktu, hem arada ses geliyordu söküp temizlik, bez bantla sesi keserim diye hemde sökmüşken destek atayım dedim. Ama uygulamayı yaptıktan sonra ilgili kısmın 2mm kadar daha iyi oturduğunu görünce alanın bende de varmış dedim. Ben aracımın bakımlarını kendim yaptığım için açılma durumunda, olumlu cevap gelse dahi iyi niyet garantisi fln bana işlemeyecekti zaten. O yüzden kendim uygulama yaptım. 
Konu Mazda Türkiye den cevap beklenir konumda olduğu için konu açarak yaptığım çözümü paylaşmadım ama öncesi sonrası fotoğrafı ekleyeyim. Talep edilirse uygulama ile ilgili konu açar fotoğraflarını paylaşırım.

DSC_102222.thumb.jpg.86ca691560370208299cbf5ddab99343.jpg

Üstad malzemeleri ve uygulamayı anlatabilir misin? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11.08.2017 at 14:19, ibrasoft :

Çok zor olmayan bir çözümü var aslında ama açıklık durumuna göre uğraşı kısmı artabilir. 
Ben kendim yaptım. Bende bariz bir açılma yoktu, hem arada ses geliyordu söküp temizlik, bez bantla sesi keserim diye hemde sökmüşken destek atayım dedim. Ama uygulamayı yaptıktan sonra ilgili kısmın 2mm kadar daha iyi oturduğunu görünce arada boşluk bende de varmış dedim. Ben aracımın bakımlarını kendim yaptığım için tam açılma durumunda, olumlu cevap gelse dahi iyi niyet garantisi fln bana işlemeyecekti zaten. O yüzden kendim uygulama yaptım. 
Konu Mazda Türkiye den cevap beklenir konumda olduğu için konu açarak yaptığım çözümü paylaşmadım ama öncesi/sonrası fotoğrafı ekleyeyim. Talep edilirse uygulama ile ilgili konu açar fotoğraflarını paylaşırım.

Acil konu bekliyoruz tesekkurler:rolleyes:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 saat önce, Mazda41 :

Acil konu bekliyoruz tesekkurler:rolleyes:

19 saat önce, Exe :

Üstad malzemeleri ve uygulamayı anlatabilir misin? 

Bugün izine ayrılıyorum. İzin dönüşü konu olarak açar sizleri de etiketlerim. Hem daha sıcak bölgede gevşeme veya geri salma yapacak mı testini de yapmış olurum tatilde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar, Mazda Türkiye kendilerine yaptığımız başvuru neticesinde Mazda Avrupa'dan olumlu sayılabilecek bir cevap geldiği bilgisini iletti tarafımıza. Size tam bir açıklama yapmadan önce bizim de aklımıza takılan bazı noktaları sorduk, cevabını bekliyoruz. Akabinde sizlere bu işin çerçevesinin de belirtileceği bir bilgi vereceğiz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tüm seride mi, belirli bir yıl/ay aralığında mı veya şase numarasından belli mi kabarma yapan konsolun kullanıldığı araç grubu acaba. Yurt dışındaki bültende Nisan 2018e kadar garantiden değişimden bahsedilmiş. Seri belli olursa en azından sorun oluşmadan ilgili tarih geçmeden çözüme kavuşturulur. Süre dolduktan sonra ortaya çıkan araçlar için sıkıntı olur.

Naçizhane kişisel görüşüm. Tabii ki elecek yanıtı beklemekten başka yapacak birşeyimiz yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, MazdaClubTR :

MazdaClubTR'nin  problemi Mazda Türkiye'ye bildirmesinin ardından kendilerinin Mazda Avrupa ile yaptığı görüşmelerde sorun yaşayan araç sahiplerine belli bir oranda yardımcı olma yönünde bir yaklaşım oluştuğu bilgisini aldık. Problem yaşayan araç sahiplerine şikayetlerinin büyüklüğü ve aciliyetine göre sırası ile yardımcı olmayı hedefliyorlar. Bu sebeple sorun yaşayan araç sahiplerinin bölgelerdeki yetkili servislere başvurması gerekiyor. Yapılacak ekspertiz çalışmasına göre her olay için ayrı ayrı değerlendirme yapılacak ve buna uygun olarak bir çözüm üretilmeye çalışılacak. Mazda'dan aldığımız bilgiye göre sadece bu konuya mahsus olmak üzere yetkili servise sadakat konusu aranmayacak. Yani araç sahibi bakımlarını yetkili servis dışında yaptırmış olsa bile Mazda bu konuda yardımcı olmayı arzu ediyor.

Bu bir geri çağırma olmadığı için  yetkili servislere bir bülten veya bildirim gitmedi. Araç sahipleri başvurdukça servisler Mazda Türkiye ile iletişime geçip onlardan bilgi alabilecekler. Bu problem 2. Nesil Mazda3 BL kasalara özel olduğu biliniyor. Buna ek olarak bu bir geri çağırma olmadığı için herhangi bir üretim yılı, şase no v.b. kısıt bulunmadan problem yaşayan araç sahipleri başvuruda bulunabilecek.

Bende mi bi sıkıntı var ama ben bu açıklamayı tam anlayamadım 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...