Jump to content

2.Nesil Mazda 3 Ön Konsolda Açılma

montoyajp
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Reddedilme gerekçesi belirtildi mi? 

Ve siz daha önce açılmayı kendiniz tamir etmeye çalışmış mıydınız? Yapıştırma vs. gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, kindness :

Reddedilme gerekçesi belirtildi mi? 

Ve siz daha önce açılmayı kendiniz tamir etmeye çalışmış mıydınız? Yapıştırma vs. gibi.

hayır servis müdürü reddedildiğini bile söylemedi ben ısrarla bir kaç kez arayınca sallamıyarak söyledi buda açıkcası benim canımı fazlasıyla sıktı. hayır hiçbir işlem yapmadım 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

işin arkasını iyice bir araştırman gerekli @Mazda41 onlarca aynı araç sahibinin işlemi gerçekleşiyorken seninki niye gerçekleşmedi? görünen o ki o kadar emsal varken, servis işini ciddiye almamış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, Mehmet Özdemir :

işin arkasını iyice bir araştırman gerekli @Mazda41 onlarca aynı araç sahibinin işlemi gerçekleşiyorken seninki niye gerçekleşmedi? görünen o ki o kadar emsal varken, servis işini ciddiye almamış.

1 dakika önce, kindness :

Bana da @Mehmet Özdemir arkadaşımızın dediği gibi servisin işi ciddiye almaması gibi geliyor. 

Neticesinde Mazda servisin tuttuğu rapora göre olumlu/olumsuz dönüş yapıyor. 

abilerim ben Haldız Mazda kadar Mazda düşmanı görmedim.Aracımla gönül bağım olmasa direk satarım. Adamlar problemlerde değil her konuda ilgisiz.Başka bir servise mi başvursam diye düşünüyorum sizce ne yapayım 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bana henüz cevap verilmedi bekliyorum . Öte yandan arkadaşıma garanti süresi içinde bir sefer servise geldiğin için kabül edilmedi dendi. mazda TÜRKİYE verdiği cevap. servisin sorumlusu yakın arkadaşı olmasına rağmen cevap bu şekilde . Şimdi evrakları hazırlayıp tüketici derneğine baş vuru yapacağız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Geçen cumartesi günü Mazda Yeni ye hız sabitleyici taktırmak için gittim. Benim araç da açılma çok az.  Yani bilmeyen biri göremez. Ben yine de konsolda açılma var dedim.  Fotoğrafını çektiler. Merkeze iletiyoruz. Gelişmelerden sizi haberdar edeceğiz dediler. İlerki zamanlarda açılacağı kesin. Şimdiden önlem almak da fayda var. Bakalım bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

27.09.2017 at 22:49, okkko :

Muğlada servis olması lazım...

İyi de olduğunu söylüyorlar... ;p

İyi günler. Hafta içi ön konsol için Denizli'den Muğla'ya gitmeyi düşünüyorum. Bu konuyla ilgilenen belirli birisi var mıdır doğrudan onu bulsam? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

31 dakika önce, emrduman :

İyi günler. Hafta içi ön konsol için Denizli'den Muğla'ya gitmeyi düşünüyorum. Bu konuyla ilgilenen belirli birisi var mıdır doğrudan onu bulsam? 

Gören Otomotiv'den Okan @okkko sitemize üye, irtibat kurabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

29.06.2016 at 00:48, montoyajp :

Herkese merhaba,

2011 model Mazda 3 Impressive sahibiyim. 3 yıldır sorunsuz kullanıyorum ancak canımı sıkan bir durum var. Eklediğim resimden de görebileceğiniz üzere, yol bilgisayarı ve klima göstergesinin bulunduğu kısım ile konsol arasında bir ayrılma oluştu. Aslında yaklaşık 6 aydır bu durum var ancak bir türlü elim değmedi ilgilenmeye. Gördükçe çok canımı sıkmaya başladı. Yetkili servis MEB Başayar (Ankara) ile görüştüğümde konsolu (göğüsü) komple değiştirmek dışında yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler. Şaşmaz Sanayinde gezmediğim usta kalmadı (döşemeci, air bagci, kaportacı,vs) ve kimse sorunu düzeltmek adına bir fikir yürütemedi. Sadece gençten bir delikanlı "abi siyah silikon ile giriş, bir gün beklesin düzelir" dedi ki bu fikir hiç aklıma yatmadı; bir diğeri de "piyasadaki bazı yapıştırıcılarla geçici olarak düzelme sağlarsın, o arada da (tekrar açılana kadar) satarsın" gibisinden edepsizce bir cevap verdi. 

Aracımdan çok memnunum ve satmayı düşünmüyorum, zira düşünsem bile böyle bir hile! yapacak insan da değilim. Ancak tek istediğim bu durumun düzeltilebilmesi.

Buna benzer sorunların özellikle Peugeot ve eski kasa BMW'lerde olduğunu söylüyorlar (teyite muhtaç bilgidir). Çevresinde buna benzer bir sorun yaşayan ve daha da önemlisi çözüm yolu önerebilecek birileri var mı acaba? 

Herkese şimdiden teşekkürler.

DSC_0018.JPG

Ben de 20111 Mazda 3 kullanıcısıyım, aracı 2011 de aldıktan yaklaşık 6 ay sonra aynı problem oluşmuştu ve yetkili serviste değiştirilmişti ama tabi garanti kapsamındaydı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

04.03.2018 at 21:59, Burak :

Gören Otomotiv'den Okan @okkko sitemize üye, irtibat kurabilirsiniz.

@okkko Okan Bey'e site üzerinden mesaj attım ama görmedi herhalde. Kendisi Muğla'da satışta mı serviste mi biliyor musunuz? Ona göre bayiyi arayıp kendisiyle görüşeyim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, emrduman :

@okkko Okan Bey'e site üzerinden mesaj attım ama görmedi herhalde. Kendisi Muğla'da satışta mı serviste mi biliyor musunuz? Ona göre bayiyi arayıp kendisiyle görüşeyim.

Her ikisinden de ulaşabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Geçen cuma Muğla'daydık.  Sağ olsun Okan Bey bizi ağırladı. Rapor tutuldu. Bekliyoruz artık. İnşAllah sıkıntısız hallolur. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar 2011 impressive aracımda aynı sıkıntı vardı. Herter Mazda serviste tutulan rapor ile halledildi çok şükür. Ayrıca Asalet beye ilgi alakasından dolayı çok  teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16.03.2018 at 00:10, gknctn :

Arkadaşlar 2011 impressive aracımda aynı sıkıntı vardı. Herter Mazda serviste tutulan rapor ile halledildi çok şükür. Ayrıca Asalet beye ilgi alakasından dolayı çok  teşekkür ederim. 

herhangi bir ücret ödediniz mi? ben de ankaradayım da :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende cx-3 araç var istanbul musluoğlu mazda ya gittiğimde garanti ile ilgili konu açılmıştı. orada görevli özgül hanım var bu eski kasa mazda 3 lerde gögüste açılma olayı araç hiç servise gitmemiş olsa bile bundan sonra bize gelmesi durumunda garanti ile yapacaklarını söyledi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23.03.2018 at 15:38, mazdarunner :

herhangi bir ücret ödediniz mi? ben de ankaradayım da :)

Eğer başvuru kabul edilirse herhangi bir ücret ödemesi olmuyor. %100 garantiden değişiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Bugün mazda unatlar diyarbakıra gittim öglen kaydımı yaptırdım bagaj havuzu aksesuar falan alıyım dedim yokmuş batmana geldim geri ,aradilar malesef ön göğüs degısiminiz onaylanmamıştır dediler bakımları yetkili servis olmadığından dolayı en son bakım 20-30 Bin arası yapılmış şuan 78 binde gözüküyor aracınız dediler hiç bakım yaptirmayan götürüp değistirebiliyor ama bize gelince mi boyle oluyo anlamadim ilk aracımı servise götürüyordum hep bakım için 2010 modeldi onun böyle bi problemi yoktu neyse bunun peşini birakmiycam

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yukarıdaki örnekte servisteki birinini yorumu var, diğerinde gelen sonuç. ikisini karıştırmayın derim. O zmaan özgül hanımı arayın size getriyeim değişin deyin?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...