Jump to content

2.Nesil Mazda 3 Ön Konsolda Açılma

montoyajp
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese geçmiş olsun.  Ön göğüs kısmına konan halı güzel fikir. Fakat siyah olması güneşi daha çok çekeceği anlamına gelecek. Ben bu zamana kadar açık renkli kalın bir bez parça koyuyordum yaz aylarında. Görsellik tabi iyi olmuyor ama amaç aracı korumak. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

geçen hafta mazda musluoğlu servisini aradım bana yakında ön göğüsle ilgili bülten beklediklerini şu an müracaat almadıklarını söylediler. 3 ay olmuş hala beklediklerin söylediler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, musa-kağan :

geçen hafta mazda musluoğlu servisini aradım bana yakında ön göğüsle ilgili bülten beklediklerini şu an müracaat almadıklarını söylediler. 3 ay olmuş hala beklediklerin söylediler

Hepsi ayrı havadan çalıyor. Evo kayıtlar başladı diyor. Beka bizim haberimiz yok diyordu. Gittik başvuru yaptık yine de. Hiçbirinin birbirinden haberi yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, tansu87 :

Hepsi ayrı havadan çalıyor. Evo kayıtlar başladı diyor. Beka bizim haberimiz yok diyordu. Gittik başvuru yaptık yine de. Hiçbirinin birbirinden haberi yok. 

Servis var mazda aldırır ,  servis var mazda sattırır. 😀

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben adana mazda mici servisine basvurdum, fotograflama yaptilar fakat onlar talebimi mazda turkiyeye ilettiler mi bilgim yok, sonrasinda y telefonla yaptigim gorusmelerde de basvurumun yapildigi ve talebimin iletildigine yonelik net bir bilgi vermediler. Bu sebeple resimlerle beraber kendim mazda turkiye mail adresine degisim talepli yazimi yolladim fakat onlarda cevap vermedi..yine mazda global email adresine aracin resimleri ile birlikte talebimi ve sorunlarimi icerir mail attim...mazda turkiye nin cevap vermedigi maile, mazda global ""durumdan dolayi uzgunuz, malesef mesafeden dolayi teknik yardim verme imkanimiz yok, sizin adiniza mazda turkiye ile irtibata gececegiz"" seklinde cevap verildi. Bugun de mazda turkiye ile yaptigim gorusmede basvurumun inceleme asamasinda oldugunu ogrendim... kendim aramasam basvurumun alindigina dair mail veya telefon yolu ile bilgi vermeye bile tenezzul edilmiyor gercekten uzucu bir durum...Bakalim basvuruyu nasil sonuclandiracak ne turlu bir cozum yolu sunacaklar...herkese iyialsamlar.

Ayrica on gogusle ilgili bulten bekliyoruz diyerek kayit almayanlara da itibar etmeyiniz...resmen baslarindan savma soylemleri.bulten cikacak olsa bile sorunla ilgili kayit acip sizin adiniza iletmeleri gerekir...bulten cikacak diye yillarca bekleyelim ozaman

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben de beka'dan yaptım işlemi. önce itiraz ettiler ama ısrar edince fotoğrafları çekip iş emri çıkardılar. geçen gün aradılar. hepsi tamam. gelecek indirim oranını bekliyoruz dediler. ben de global'a yazdım. bi faydası olur  u bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

.gelecek indirim onayi mevzusu ne demek mis acaba...degisim karari ciksa bile masrafin sadece bir kismini mi karsilayacaklar? Bu konuda aciklayici bilgi verildi mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Yalçın :

.gelecek indirim onayi mevzusu ne demek mis acaba...degisim karari ciksa bile masrafin sadece bir kismini mi karsilayacaklar? Bu konuda aciklayici bilgi verildi mi ?

Kimi servis değişimden hiç para almıyor ,  kimisi bir miktar vereceksin diyor kimi tümünü vereceksin diyor. Mazda servisleri eyalet düzenine geçmiş haberimiz yok. Her biri ayrı telden çalıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda Türkiye bu işi savsaklıyor kesin bir şey söylemiyorlar bir başvuru 6 ay sürer mi? Verdikleri tek cevap var biz size servislerimiz aracılığıyla bilgi vereceğiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evo diyor ki %60-70 beka diyor ki %20-30 masrafı karşılarlar. Evo diyor ki şu an bununla ilgili çalışma yapılıyor. Beka diyor ki bizim bişeden haberiniz yok. 

Mazda türkiye telefonları kendi açmıyor. Çağrı merkezi taşeronları var. Onlar aracılığıyla işlem yapıyorlar. Yani direkt muhattabımız olmuyor. 

Ben hem mazda türkiye hem de mazda europa’ya yazdım. Sizler de ingilizce metin hazırlayıp gönderirseniz belki çözüm süreci hızlanır. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

43 dakika önce, tansu87 :

Evo diyor ki %60-70 beka diyor ki %20-30 masrafı karşılarlar. Evo diyor ki şu an bununla ilgili çalışma yapılıyor. Beka diyor ki bizim bişeden haberiniz yok. 

Mazda türkiye telefonları kendi açmıyor. Çağrı merkezi taşeronları var. Onlar aracılığıyla işlem yapıyorlar. Yani direkt muhattabımız olmuyor. 

Ben hem mazda türkiye hem de mazda europa’ya yazdım. Sizler de ingilizce metin hazırlayıp gönderirseniz belki çözüm süreci hızlanır. 

Her 15 gune bir mazda turkiyeye yaptigimiz basvurudan sonuc alamadigimiza iliskin mazda globale mail atacagim, en azindan donus yapiyorlar...mazda tr ye attigim kacinci mail fakat halen ""maliniz bize ulasmistir"" seklinde dahi bir cevap vermediler..

Isin komik tarafi yetkili servis daha kaydi acmadan once bu surec en az 3-4 ay surebilir, halihazirda uzunca sure donus yapilmayan ayni soruna iliskin kayitlarimiz var diyorlar. 2 tane sacma sapan foto cekip yollaniliyor bu fotolar uzerinden aylarca neyi inceliyorlar acaba...bu ikinci mazda aracim fakat muhatap alinmadigimizdan dolayi soguttular mazdadan beni. bakalim nasil bir cevap verilecek basvurulara

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir dahaki arabam kesinlikle ford olacak. Mondeo olabilir. Hem almanya’da üretiliyor. Hem d sınıfı. Hem vw gibi malının arkasında durmamazlık yapmıyor. Mazda da malının arkasında durmuyor. Bekletiyor süründürüyor. Ford’un En önemli özelliği yedek parçası orijinal ve yan sanayi her zaman bulunuyor ve uygun fiyatlı. Müşterisine de saygı duyuyor. 

Bir adet bagaj açma düğmesi 480 lira olur mu be kardeşim. Bir tane buton ve soketli plastik kablo bu. Ayıptır yaa

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaslar. Ben de 4 ay kadar once mugla goren otoya gittim denizliden ve basvurumu yaptim. Gecen haftalarda durum nedir ne degildir ogrenmek icin aradim. Sonuc şu: Ne kadar surecegi belli degil. Ön konsoldaki açılma derecesine göre öncelik belirliyormuş mazda. Bana telefonda söylenen bu. Neyse. Aracımı satmayi düşünüyorum o zaman ne olacak dedigimde; şase nosuna gore basvuru yapildigi icin araç el degistirse de fark etmez cevabini aldim. InsAllah bu durumu yasayan herkes kisa surede bu sorundan kurtulur. Artik nasil kisa surecekse!!! 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 dakika önce, emrduman :

Merhaba arkadaslar. Ben de 4 ay kadar once mugla goren otoya gittim denizliden ve basvurumu yaptim. Gecen haftalarda durum nedir ne degildir ogrenmek icin aradim. Sonuc şu: Ne kadar surecegi belli degil. Ön konsoldaki açılma derecesine göre öncelik belirliyormuş mazda. Bana telefonda söylenen bu. Neyse. Aracımı satmayi düşünüyorum o zaman ne olacak dedigimde; şase nosuna gore basvuru yapildigi icin araç el degistirse de fark etmez cevabini aldim. InsAllah bu durumu yasayan herkes kisa surede bu sorundan kurtulur. Artik nasil kisa surecekse!!! 

Tamamiyle belirsiz sure vererek vatandasin ayipli ifa kapsaminda hukuki surec baslatmasini engellemeye yonelik eylemler yaptiklari...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

merhabalar, 2011 model mazda3 aracimizda ön konsolda acilma mevcut. 2 hafta önce Ankara Herter'e basvurduk. Bugun aradilar, yarisi bizden yarisi onlardan olacak sekilde cevap donulmus. 1350 lira gibi bir rakam odememiz gerekiyormus. daha once Herter'de ucretsiz degisim yapilan arkadaslar vardi diye hatirliyorum. neye gore farkli cevap donuluyor anlamadim. sizce 1350 lira bu islem icin normal bir rakam mi? ya da buna itiraz etme vs. gibi bir sansimiz var midir? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 dakika önce, bengu :

merhabalar, 2011 model mazda3 aracimizda ön konsolda acilma mevcut. 2 hafta önce Ankara Herter'e basvurduk. Bugun aradilar, yarisi bizden yarisi onlardan olacak sekilde cevap donulmus. 1350 lira gibi bir rakam odememiz gerekiyormus. daha once Herter'de ucretsiz degisim yapilan arkadaslar vardi diye hatirliyorum. neye gore farkli cevap donuluyor anlamadim. sizce 1350 lira bu islem icin normal bir rakam mi? ya da buna itiraz etme vs. gibi bir sansimiz var midir? 

arayan bendim sizi , %50’sini Mazda Türkiye iyi niyet olarak karşılıyor 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

45 dakika önce, dr_azoom :

arayan bendim sizi , %50’sini Mazda Türkiye iyi niyet olarak karşılıyor 

aa guzel tesaduf olmus:) daha önce surekli servis bakimi olmayan kullanicilardan ucretsiz degisim yapilanlar vardi diye biliyorum hatta Herterde yaptirilmisti sanirim degisim de. bu durum neye gore degisiyor peki? itiraz  sansimiz yok mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@bengu 1350 çok istemişler olması gereken ücretsiz değişim. Eğer sıkıntı büyük değilse onarımı için araştırmanızı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, e_uzun :

@bengu 1350 çok istemişler olması gereken ücretsiz değişim. Eğer sıkıntı büyük değilse onarımı için araştırmanızı tavsiye ederim.

onarım derken servis dışında bir ustaya yaptirmaktan mi bahsediyorsunuz? bizdeki acilma baya fazla aslinda, degisim disinda birsey olur mu bilmiyorum. ucretsiz degisim icin mazda tr ye mi itiraz etmek gerekir acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, bengu :

onarım derken servis dışında bir ustaya yaptirmaktan mi bahsediyorsunuz? bizdeki acilma baya fazla aslinda, degisim disinda birsey olur mu bilmiyorum. ucretsiz degisim icin mazda tr ye mi itiraz etmek gerekir acaba?

İtirazınızı yapın yine de Mazda Türkiye'nin zerre umrunda değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...