Jump to content

2.Nesil Mazda 3 Ön Konsolda Açılma

montoyajp
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

%50’si 1350 ise iyi. İstanbul’da servisler daha fazla fiyat veriyor. Bana verilen İndirim oranı %60 ama 1350’den çok az fazla verdim. İyi ki de değişmişim benimki çok kötüydü. Erimişti resmen. Arabadan şimdi zevk almaya başladım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

5aMJbz.pngBende yeni aldığım aracımda açılma yok fakat çatlaklar var bende değişimden yararlana bilirmiyim acaba bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Mehmet Özdemir :

çatlağı bilmiyorum ama diğer izler bir darbe sonucu oluşmuş gibi görünüyor.

İzler darbe gibi duruyor. Ama kesinlik yok. Neden? Ben aracı aldığımda konsolda yol bilgisayarının orada yarıklar vardı. Bildiğin kedi köpek tırmalamış gibi. Alırken sordum. Kendi kendine güneşten açıldı oralar dedi. Gün gün açılmasını izledim dedi. Yani bu plastiğin güneşte deforme olduğu artık kesinleşti ve güneşe karşı farklı sonuçlar çıkabiliyor. Ben kesin darbe diyemiyorum. Güneşten plastik çekmiş ve küçük yarıklar oluşabilir m

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servise başvurun olumsuz yanıt verecekler, sonrasında mazda almanya'ya durumu belirtin.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, e_uzun :

Servise başvurun olumsuz yanıt verecekler, sonrasında mazda almanya'ya durumu belirtin.

4 saat önce, e_uzun :

Çok teşekkür ederim servis bakımı yok aracımın ama sonuçta hatalı üretim inşallah değiştirir ler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

İyi akşamlar benim 2012 model mazda 3 dizel 90000 km de aracım var. Aracımın yol bilgisayarı ile gögüsün yapışık olduğu yerden ayrıldı servise gittim Aralık ayında fotoğrafını çektiler mazda Türkiye ye göndereceklerini söylediler ama şubatın sonu geldi hala cevap vermediler. Bu konuda sizlerden yardım bekliyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bununla ilgili bir başlık var zaten. Konu oraya taşınabilir.

konu ile ilgili mazda türkiye kişiye göre farklı muamele uyguluyor. Fotoğraflar çekildiyse ve araç servis bakımlıysa bu saatten sonra mazda türkiye’yi sürekli arayarak rahatsız etmekten başka çare yok. 

@Mutlu Tekir makyajlı kasalarda da çıkıyor işte. Zamanı gelmedi daha tam olarak. Seneye 2013’ler de gelir sanırım. Ama erime şikayeti gelmedi makyajlılardan. Sadece kalkma var. 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

32 dakika önce, tansu87 :

Bununla ilgili bir başlık var zaten. Konu oraya taşınabilir.

konu ile ilgili mazda türkiye kişiye göre farklı muamele uyguluyor. Fotoğraflar çekildiyse ve araç servis bakımlıysa bu saatten sonra mazda türkiye’yi sürekli arayarak rahatsız etmekten başka çare yok. 

@Mutlu Tekir makyajlı kasalarda da çıkıyor işte. Zamanı gelmedi daha tam olarak. Seneye 2013’ler de gelir sanırım. Ama erime şikayeti gelmedi makyajlılardan. Sadece kalkma var. 

benim araç 2010 ama memleketin soğukluğundan mıdır nedir daha açılma başlamadı.  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, NeW3 :

benim araç 2010 ama memleketin soğukluğundan mıdır nedir daha açılma başlamadı.  

Erime güneşten o belli. Kalkma olayı ise kaloriferden diye düşünüyorum. 

Erime olmayan göğüste kalkma olabiliyor. Kalkma olmayanda erime olabiliyor. Hangisi neyi tetikliyor belli değil. 

Erime belli, güneşten. Şöyle bir durum var. Kaloriferi en sıcakta açıp cama verince yol bilgisayarı ekranı soluklaşıyor. Göğüs çok ısınıyor. Bu da malzemeyi etkiliyor. Diyeceğim ki soğuk memlekette kalorifer açılır. Ama sizinkinde de açılma yok. kafasına göre takılıyor galiba malzeme. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracimda hiçbir deformasyon yok ama sırf Mazda & Mazda Türkiye'nin bu umursamaz tavrı nedeniyle bir sonraki aracım kesinlikle Mazda olmayacak.

Kıçı kırık bagaj amortisoru ve koltuk civatasi için bülten çıkart, A-B diğer markaların 20-30 yıl giden göğsü sende 10 yili bulmadan erisin, açılsın. 

Seri urettirdikleri yerde, bu göğse adet başı 50 $ bile vermiyorlardır.

Sözde indirimle ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorlar.

Kronik olarak! bozulan bir diğer parçada hava aktuatörü, yakında onu da sık sık duymaya başlarız.

Etkili Mazda Gemisini Kurtaran Kaptan Servisi olarak, herhangi bir yetkili servisin vereceği fiyattan %60 indirimli, aktuatör tamiri yapılır. 

Var mı arttıran?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, quiteguide :

Aracimda hiçbir deformasyon yok ama sırf Mazda & Mazda Türkiye'nin bu umursamaz tavrı nedeniyle bir sonraki aracım kesinlikle Mazda olmayacak.

Kıçı kırık bagaj amortisoru ve koltuk civatasi için bülten çıkart, A-B diğer markaların 20-30 yıl giden göğsü sende 10 yili bulmadan erisin, açılsın. 

Seri urettirdikleri yerde, bu göğse adet başı 50 $ bile vermiyorlardır.

Sözde indirimle ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorlar.

Kronik olarak! bozulan bir diğer parçada hava aktuatörü, yakında onu da sık sık duymaya başlarız.

Etkili Mazda Gemisini Kurtaran Kaptan Servisi olarak, herhangi bir yetkili servisin vereceği fiyattan %60 indirimli, aktuatör tamiri yapılır. 

Var mı arttıran?

kapı kilidi içinse aliexpreste uygun fiyatlı motorlar var. 

Ben de ön konsolu korumaya çalışıyorum.Yazın bir camı hafif açık bırakmaya çalışıyorum içerideki sıcaklar artmasın diye. Gölgeye koymaya çalışıyorum. Güneşte kaldımı da kalın bir bez ile komple göğüsü kapatıyorum, üstüne de güneşlik. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kapı değil.

İç/dış hava sirkülasyonunu sağlayan hvac aktüatörü.

Forumda bir yerlerde konusunu da vardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

44 dakika önce, quiteguide :

Kapı değil.

İç/dış hava sirkülasyonunu sağlayan hvac aktüatörü.

Forumda bir yerlerde konusunu da vardı.

Xedos’da sunroof’ta güneş enerjisi ile o işi yapan bişe vardı. Teee kaç sene öncesi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18.02.2019 at 10:48, tansu87 :

Erime olmayan göğüste kalkma olabiliyor. Kalkma olmayanda erime olabiliyor. Hangisi neyi tetikliyor belli değil. 

Erime belli, güneşten. Şöyle bir durum var. Kaloriferi en sıcakta açıp cama verince yol bilgisayarı ekranı soluklaşıyor. Göğüs çok ısınıyor. Bu da malzemeyi etkiliyor. Diyeceğim ki soğuk memlekette kalorifer açılır. Ama sizinkinde de açılma yok. kafasına göre takılıyor galiba malzeme. 

Bülteni bulamadım şuan,drive atmadığım için kaynayıp silinmiş. Belirli bir yıl aralığındaki  modelde erime ve açılma ondan sonrakilerde sadece açılma sorunu olduğuna dair bir bülten vardı Mazda tarafından yurt dışında yayınlanmış. Bültende belirtilen  üretim aralıkları makyaj öncesi ve sonrasına denk geliyordu gibi kalmış ama emin değilim. 
Makyajsızlarda erime ve açılma birlikte görülebiliyor, makyaj sonrasında sadece açılma sorunu var. Sorunu yaşayanlarda gördüğüm kadarıyla da bu şekilde.

Aracı park halindeyken güneşlik kullansak da, camı içerisi fazla ısınmasın diye aralık bıraksak da açılma eğilimi var ise sonuç değişmiyor maalesef. Kalorifer olayı da çok sıkıntı değil bence, çünkü kaloriferden gelen sıcak havadan boru eklerinden sızan kısım ulaşıyor o bölgeye. Ekranın mürekkep yapısından dolayı ısıya tepki vermesi normal ama plastiği yumuşatacak kadar sıcak hava çıkmıyor ki. 70 derece sıcaklık mı üflüyor kalorifer? Yazın güneş altında 70 derecelere çıkabiliyor araç içi sıcaklık. Ki seyir halinde iken klima vs açılsa bile ön camdan gelen güneş ışığı ile göğüs yüzeyinde oluşan ısı yine içerideki havanın ısısından fazla. Erime de sıcaklıktan ziyade güneşin uv ışınlarından kaynaklı olabilir. 

Servis başvurusu yapıp sonuç bekleyen arkadaşlar sonucu beklesinler tabi. Olumsuz cevap gelenler, açılma henüz yok ama olacak gibi diyen arkadaşlar biraz ellerinden iş gelebiliyorsa bilgi ekranını söküp alttan destek plakası yapıştırabilirler epoksi yapıştırıcı ile. (Fikir isteyen arkadaşlara kendi aracıma yaptığım uygulamadan bir kaç resim gönderebilirim, bende açılma yok diyordum o yüzden servise de başvurmamıştım ama yaptıktan sonra 4mm civarı açılma varmış şimdi daha iyi oturdu demiştim...)
Erime başlamamış olanlara önlem için de seramik 0.5 numara ön cam filmleri tavsiye edebilirim. Marka önemli değil herkes bütçesine göre hareket edebilir %99 UV kesme, %70 oranlarda anlık ısı kesme özellikli kaliteli cam filmleri mevcut görüntüyü bozmayan. Erime olmuş, yapış yapış durumda olanlar için @Mutlu Tekir daha iyi fikir verebilir. Başına gelmişti, bir ara silme uygulaması yapıyordu ama ne durumda tam bilmiyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18.02.2019 at 10:48, tansu87 :

Haklısınız bende de erime var ama yazın belli oluyor kışın şükür oda yok. Malzeme söylediğiniz gibi kafasına göre takılıyor. Umarım kafayı iyice bozup açılıp saçılmaz.🙂

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, ibrasoft :

Bülteni bulamadım şuan,drive atmadığım için kaynayıp silinmiş. Belirli bir yıl aralığındaki  modelde erime ve açılma ondan sonrakilerde sadece açılma sorunu olduğuna dair bir bülten vardı Mazda tarafından yurt dışında yayınlanmış. Bültende belirtilen  üretim aralıkları makyaj öncesi ve sonrasına denk geliyordu gibi kalmış ama emin değilim. 
Makyajsızlarda erime ve açılma birlikte görülebiliyor, makyaj sonrasında sadece açılma sorunu var. Sorunu yaşayanlarda gördüğüm kadarıyla da bu şekilde.

Aracı park halindeyken güneşlik kullansak da, camı içerisi fazla ısınmasın diye aralık bıraksak da açılma eğilimi var ise sonuç değişmiyor maalesef. Kalorifer olayı da çok sıkıntı değil bence, çünkü kaloriferden gelen sıcak havadan boru eklerinden sızan kısım ulaşıyor o bölgeye. Ekranın mürekkep yapısından dolayı ısıya tepki vermesi normal ama plastiği yumuşatacak kadar sıcak hava çıkmıyor ki. 70 derece sıcaklık mı üflüyor kalorifer? Yazın güneş altında 70 derecelere çıkabiliyor araç içi sıcaklık. Ki seyir halinde iken klima vs açılsa bile ön camdan gelen güneş ışığı ile göğüs yüzeyinde oluşan ısı yine içerideki havanın ısısından fazla. Erime de sıcaklıktan ziyade güneşin uv ışınlarından kaynaklı olabilir. 

Servis başvurusu yapıp sonuç bekleyen arkadaşlar sonucu beklesinler tabi. Olumsuz cevap gelenler, açılma henüz yok ama olacak gibi diyen arkadaşlar biraz ellerinden iş gelebiliyorsa bilgi ekranını söküp alttan destek plakası yapıştırabilirler epoksi yapıştırıcı ile. (Fikir isteyen arkadaşlara kendi aracıma yaptığım uygulamadan bir kaç resim gönderebilirim, bende açılma yok diyordum o yüzden servise de başvurmamıştım ama yaptıktan sonra 4mm civarı açılma varmış şimdi daha iyi oturdu demiştim...)
Erime başlamamış olanlara önlem için de seramik 0.5 numara ön cam filmleri tavsiye edebilirim. Marka önemli değil herkes bütçesine göre hareket edebilir %99 UV kesme, %70 oranlarda anlık ısı kesme özellikli kaliteli cam filmleri mevcut görüntüyü bozmayan. Erime olmuş, yapış yapış durumda olanlar için @Mutlu Tekir daha iyi fikir verebilir. Başına gelmişti, bir ara silme uygulaması yapıyordu ama ne durumda tam bilmiyorum.

Burada paylaştım abi. Erime sorunu çözümü diye. 

Ama geçici bir çözüm sanırım güneş alsın 3 4 saat sonra tekrardan yapış yapış oluyor. Belki ısrarla silerek uzun vadede bu yapışkan yağ bitirilebilir. Ama en garantisi aliexpressten halı alıp koymak. Belki görüntüsü kötü ama yansıma sıfıra iniyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Mutlu Tekir :

Burada paylaştım abi. Erime sorunu çözümü diye. 

Ama geçici bir çözüm sanırım güneş alsın 3 4 saat sonra tekrardan yapış yapış oluyor. Belki ısrarla silerek uzun vadede bu yapışkan yağ bitirilebilir. Ama en garantisi aliexpressten halı alıp koymak. Belki görüntüsü kötü ama yansıma sıfıra iniyor. 

Paylaştığını görmüştüm bi yerlerde ama hatırlayamadım hangi sayfada olduğunu 🙂
Yaptığın işlemden çok uzun vadedeki durumu, kalıcı olup olmadığı ile ilgili geri dönüş için etiketlemiştim seni.  Alttan alttan kusuyor sanırım.
Şimdi yazarken aklıma geldi, autoking de göğüs tamiri sonrası bi boyama işlemi yapıyorlar. Kapı döşemesinde bi nokta için yaptırmıştım ben de. O tarz bir uygulama ile denenebilir mi merak ettim sağlıklı olup olmayacağını. Yüzeyi senin yöntemle temizledikten sonra, üzerine onların kullandığı sprey boya ile ince bir kat boyayıp desen ve şekli bozmadan güneşin alta geçişini engellemek... Sadece fikir yürütüyorum ama işlem sağlıklı olacaksa bile uygulama için göğsün dışarı alınıp boyanması gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, ibrasoft :

Paylaştığını görmüştüm bi yerlerde ama hatırlayamadım hangi sayfada olduğunu 🙂
Yaptığın işlemden çok uzun vadedeki durumu, kalıcı olup olmadığı ile ilgili geri dönüş için etiketlemiştim seni.  Alttan alttan kusuyor sanırım.
Şimdi yazarken aklıma geldi, autoking de göğüs tamiri sonrası bi boyama işlemi yapıyorlar. Kapı döşemesinde bi nokta için yaptırmıştım ben de. O tarz bir uygulama ile denenebilir mi merak ettim sağlıklı olup olmayacağını. Yüzeyi senin yöntemle temizledikten sonra, üzerine onların kullandığı sprey boya ile ince bir kat boyayıp desen ve şekli bozmadan güneşin alta geçişini engellemek... Sadece fikir yürütüyorum ama işlem sağlıklı olacaksa bile uygulama için göğsün dışarı alınıp boyanması gerekir.

Konu kenarda dursun.

İbrahim abi, bu erime olayı tek başına bir olay değil. Bunun ilerisinde çatlamalar var. O üst katman plastiğin yapısı değişiyor. Eskisi gibi sünek değil gevrekleşiyor. En ufak bir darbede dahi parçalanıyor. Sorun sadece erime olarak görülmemeli. İmkanı olan değişsin, imkanı olmayan benim yöntemi denesin bol bol, UV filtreleyen göğüs temizleyici denenebilir. En son çare de deri görünümlü bir vinil ile kaplamak. Benim yolum yetkili servisten geçmiyor, şu aralar da yoğunum, yoksa değişim başvurusunda bulunacağım, 100bin km boyunca kesintisiz yetkili servis bakımlı, üstüne servisten alışverişlerim de oldu Herter, Asalet abi sağolsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...