Jump to content

2.Nesil Mazda 3 Ön Konsolda Açılma

montoyajp
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar ön konsol yapışması için servisten dönüş olan var mı . Birde Konya’daki Karabay oto estetikte konsol yaptıran var mı sonuçlar nasıl

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, musa-kağan :

Arkadaşlar ön konsol yapışması için servisten dönüş olan var mı . Birde Konya’daki Karabay oto estetikte konsol yaptıran var mı sonuçlar nasıl

Konsolu yaptırmak yerine bir konsol halısı alın aliexpressten uğraşmayın. Yarın öbür gün konsol kaplanmış diye kazalı airbag patlatmış bile derler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14.03.2018 at 21:01, emrduman :

Geçen cuma Muğla'daydık.  Sağ olsun Okan Bey bizi ağırladı. Rapor tutuldu. Bekliyoruz artık. İnşAllah sıkıntısız hallolur. 

Ön konsoldaki açılmayla alakalı başvurumun üzerinden tam iki yıl geçmiş. Mazda'dan hâlâ ses yok. Bir ay kadar önce Gören Muğla'ya güncel açılma fotoğraflarını gönderdim, kaydı yenileyeceklerdi. Velhasılı Mazda kendi müşterisine destekte sınıfta kaldı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, emrduman :

Ön konsoldaki açılmayla alakalı başvurumun üzerinden tam iki yıl geçmiş. Mazda'dan hâlâ ses yok. Bir ay kadar önce Gören Muğla'ya güncel açılma fotoğraflarını gönderdim, kaydı yenileyeceklerdi. Velhasılı Mazda kendi müşterisine destekte sınıfta kaldı.

Kayıt açtırıp sonuç alan kimse de yok sanırım ya da sonuç alanlar forumda paylaşmıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yurt dışında yayınlanan bülten 7 yıl değişim üzerine yayınlanmışken, bizde bu süre zarfındaki başvuruları bile öteleyip görmezden gelip; bir kaç kişide değişim sonrasını servise gelme oranına göre indirime bağlamışken; bu saatten sonrakilerin işlem göreceğini zannetmiyorum. 

3-4mm lik bir kabarma vardı bende de. O dönemde de başvuruların uzun süre yanıtsız kalması ve sökülecek parçaların fazla olmasından dolayı sonrasında yaşama ihtimalim olan trim sesi endişesinden dolayı başvuru dahi yapmadım. Büyük ihtimal bunda bişe yok daha diyip ciddiye de almazlardı zaten 3-4mm lik durumu.

Kendim alttan metal profil destekleyerek uygulama yaptım. Ağustos ayında 3 sene olacak. Henüz bir sorun veya tekrarlama olmadı. Tamamen ayrılma yoksa, deformasyon fazla değil ise çok zorlanmadan uygulama yapılabilir.  Elim yatkın, ben kendim el atmak istiyorum diyen arkadaşlar olur ise uygulamayla ilgili detay paylaşırım.

DSC_102222.thumb.jpg.ec7dcf88661170c5be1a1b51601c60f9.jpg

İlave:
Yabancı sitelerden elde ettiğim bültenlerde;
7 Mayıs 2010 öncesi araçlarda göğüs yüzeyi erime ve kabarma, 
12 Ocak 2013 öncesi araçlarda sadece kabarma olayı görüldüğü belirtilmiş.

Benim yaptığım uygulama makyajlı kasa olan aracım için sadece kabarma durumuna ilişkin bir uygulama. Göğüs yüzeyindeki erime ve yapış yapış olma durumuyla ilgili bi deneyimim olmadı. Mutlu bayağı uğraşmıştı onunla ama o da tam sonuca varmadan sattı sanırım aracı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 saat önce, musa-kağan :

Kayıt açtırıp sonuç alan kimse de yok sanırım ya da sonuç alanlar forumda paylaşmıyor

Ben paylaştım. 2018 yazında %70 indirim alarak 1500’e değiştirdim. O zaman dolar 7’ye vurmuştu parçalar pahalıydı. Geçen servise sordum. Gelen olursa kayıt açarız ama olmuyor demişti. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu konsolun en azından bir bölümü için kalıp şeklinde plastik kapak çıkarabileceğimiz bir malzeme ne olabilir?

Reçine+cam elyafı ile kalıp çıkarılıyor. Onun gibi bir yöntemle plastik bir kapak yapılabilir mi? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, tansu87 :

Ben paylaştım. 2018 yazında %70 indirim alarak 1500’e değiştirdim. O zaman dolar 7’ye vurmuştu parçalar pahalıydı. Geçen servise sordum. Gelen olursa kayıt açarız ama olmuyor demişti. 

Hangi servis bilgi verir misiniz 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Lupara :

Bu konsolun en azından bir bölümü için kalıp şeklinde plastik kapak çıkarabileceğimiz bir malzeme ne olabilir?

Reçine+cam elyafı ile kalıp çıkarılıyor. Onun gibi bir yöntemle plastik bir kapak yapılabilir mi? 

Eriyen kısım yekpare. İlaveten sağ sol havalandırma ızgara üstleri eriyor. Onlar da değişiyor. 

Bir saat önce, musa-kağan :

Hangi servis bilgi verir misiniz 

değişim işlemini florya beka’da yaptırdım ben. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Merhaba arkadaşlar, Ön konsolda açılma olayı benim aracımda da başladı önceleri çok dikkatimi çekmiyordu ama şimdi gözüm ister istemez o noktaya takılıyor, konu ile ilgili yetkili servis ile telefonda iletişime geçtiğimde kayıt açılacağını ve gelen karara göre işlem yapılabileceği belirtildi(henüz servis ile birebir görüşmedim); ancak iyi niyet garantisi kapsamında ücretin bir kısmının müşteriden talep edileceği belirtildi. Bu konu ile ilgili forum üzerinde yaptığım araştırmalar neticesinde bazı servislerin ücretsiz değişim gerçekleştirdiği bazılarının ise ücret talep ederek sorunu çözüme kavuşturduğu sonucuna ulaştım. Konu ile ilgili güncel olarak Türkiye geneli servislerde bu konu ile ilgili çözüm adımları neler olduğunu merak ettiğim için yazma gereksinimi hissettim. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, CRO :

Merhaba arkadaşlar, Ön konsolda açılma olayı benim aracımda da başladı önceleri çok dikkatimi çekmiyordu ama şimdi gözüm ister istemez o noktaya takılıyor, konu ile ilgili yetkili servis ile telefonda iletişime geçtiğimde kayıt açılacağını ve gelen karara göre işlem yapılabileceği belirtildi(henüz servis ile birebir görüşmedim); ancak iyi niyet garantisi kapsamında ücretin bir kısmının müşteriden talep edileceği belirtildi. Bu konu ile ilgili forum üzerinde yaptığım araştırmalar neticesinde bazı servislerin ücretsiz değişim gerçekleştirdiği bazılarının ise ücret talep ederek sorunu çözüme kavuşturduğu sonucuna ulaştım. Konu ile ilgili güncel olarak Türkiye geneli servislerde bu konu ile ilgili çözüm adımları neler olduğunu merak ettiğim için yazma gereksinimi hissettim. Teşekkür ederim.

Bence boyle kullanmaya devam edin. Bir sure sonra alisiyor insan. 

Herhangi bir Fiyat aldiniz mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Lupara :

Bence boyle kullanmaya devam edin. Bir sure sonra alisiyor insan. 

Herhangi bir Fiyat aldiniz mi?

Telefon üzerinden kabataslak konuştuk tahmini olarak işçilik dahil 6-7 Bin Tl civarı tutabileceğini söylediler. Açıkçası bu civar bir ücret çıkarsa %70-80 civarı bir indirim yapılmadıkça ki bence kullanıcı hatasından kaynaklanmayan bir durum en azından bu kadar bir indirimi hakettiği kanısındayım (gönül ister ki bazı üyelerimizin ki gibi sorun ücretsiz bir şekilde giderilsin)  o kadar bütçe ayırma taraftarı değilim, inşallah birebir görüşme gerçekleştirdiğimde beklentilerimi karşılayacak bir sonuç alırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

45 dakika önce, CRO :

Telefon üzerinden kabataslak konuştuk tahmini olarak işçilik dahil 6-7 Bin Tl civarı tutabileceğini söylediler. Açıkçası bu civar bir ücret çıkarsa %70-80 civarı bir indirim yapılmadıkça ki bence kullanıcı hatasından kaynaklanmayan bir durum en azından bu kadar bir indirimi hakettiği kanısındayım (gönül ister ki bazı üyelerimizin ki gibi sorun ücretsiz bir şekilde giderilsin)  o kadar bütçe ayırma taraftarı değilim, inşallah birebir görüşme gerçekleştirdiğimde beklentilerimi karşılayacak bir sonuç alırım.

Bir gelisme olursa buradan yazarsaniz memnun olurum. 
Ben de konsol degisikligi dusunuyorum ama bir iki servise sordugumda ellerinde yoktu. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

35 dakika önce, Lupara :

Bir gelisme olursa buradan yazarsaniz memnun olurum. 
Ben de konsol degisikligi dusunuyorum ama bir iki servise sordugumda ellerinde yoktu. 

Gelişme olursa tecrübelerimi buradan paylaşırım forum üyeleri güncel durum hakkında bilgi sahibi olur en azından, Hangi servislere sordunuz acaba? Birde ücret talebi veya tutar konusunda birşey söylediler mi? Servisten servise bir farklılık var mı kestirebilmek adına soruyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, CRO :

Gelişme olursa tecrübelerimi buradan paylaşırım forum üyeleri güncel durum hakkında bilgi sahibi olur en azından, Hangi servislere sordunuz acaba? Birde ücret talebi veya tutar konusunda birşey söylediler mi? Servisten servise bir farklılık var mı kestirebilmek adına soruyorum.

Ben gecen sene mepaz, goren ve herter e sordum. 4000 civari bir rakamdan bahsetmislerdi. Ama ellerinde hazir konsol olmadigi belirtmislerdi. 

Mepaz, "fotograf cekip mazdaya gonderiyoruz. Servis bakimli araclarda bir miktarini mazda karsilayabiliyor" demisti. 

Daha sonra bir ses cikmadi. Uzak oldugu icin ben de ilgilenemedim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

bende cuma günü 2010 mazda 3 aldım. onda da torpidonun üst kısmında erime vardı. kocaeli haldız mazda servisini aradım direk mazda %50 sini karşılıyor dedi. size de 2 bin civarı masraf cıkar dedi. daha sonra esenyalı musluoglu yetkili servisi aradım onlarda oraya gelmemi fotoğraflarını cekip genel merkeze göndereceklerini ordan gelen cevaba göre değişim yapabileceklerini söylediler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar aracımı yeni aldığım yıllarda kış aylarında kalorifer sistemini sürekli ön cam ve ayak kısmına yöneltiyordum. Müzik sisteminin üzerindeki ızgaraları kapalı tutuyordum. Yine soğuk kış aylarında bir yolculuk esnasında ön ızgaraların üzerindeki, yol bilgisayarında üstten başlamak üzere rakamlarda solma ve aşağıya doğru silinme başlıyordu. Bu problemi buruda paylaşmıştım. Daha sonra bu olay kış aylarında araç ısınmaya başlayınca oluşunca şüphelendim ve üst ızgaraların yanlarındaki silindir düğmelerinden açtım ve ekran normale döndü. Şunu keşfettim. Kışın ön ızgaraları kapatınca ve kalorifer sistemi açılınca (benim araçta 23-24 derecelerden sonra sorun yapıyordu) ekranların olduğu bölüm çok fena ısınıyor, bu açılmaya sebep olabilirmi. Çünkü şikayetlerin büyük bölümü bu alanda. Henüz benim araçta açılma yok, yazın sürekli güneşlik kullandığım için erime falanda görülmedi. Henüz açılma olmamış veya açılma çok hafif olan arkadaşların bu konuya dikkat etmesini öneririm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Renegade kalorifer ile pek alakası yok. O kısımın dirençsiz olmasından kaynaklanıyor.. Yazın güneş altında araç içi trimler komple çok daha fazla ısıya maruz kalıyor. 

Erime olayı makyajlı kasada yok zaten, koyduğun güneşlikle erimeyi önleyemiyorsun. Yurt dışında yayınlanan bültende makyajsız kasada erime ve kabarma, makyajlı kasada kabarma sorunu yaşandığı şeklinde belirtilmiş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, aysberk61 :

bende cuma günü 2010 mazda 3 aldım. onda da torpidonun üst kısmında erime vardı. kocaeli haldız mazda servisini aradım direk mazda %50 sini karşılıyor dedi. size de 2 bin civarı masraf cıkar dedi. daha sonra esenyalı musluoglu yetkili servisi aradım onlarda oraya gelmemi fotoğraflarını cekip genel merkeze göndereceklerini ordan gelen cevaba göre değişim yapabileceklerini söylediler.

Ellerinde konsol varmi acaba? Varsa ben yaptirayim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Erime 2009 2010 modellerde mevcut. 2011 2012 2013 model sahibi olan eriyen diyen gormedim okumadim.

Acilma hepsinde mevcut şansa bagli kiminde acilma da olmuyor 

Ön cama kaliteli film cektirmek lazim. llumar bu isin superstari isiyi yuzde 50 kesiyo

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...