Jump to content

1.Nesil Mazda 3 Teybe USB-AUX Adaptörü

Serdar Ç.
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba;

Uzun zamandır araştırmasını yaptığım Android Multimedya cihazını maddi sebeplerden dolayı alamayacağım için daha ekonomik farklı bir uygulamaya gittim. Teybimde AUX vardı ama bağlanmak her zaman rahat olmuyordu, en azından bir USB çıkışı olsun istedim ve bunu multimedya cihazından daha uygun bir maliyete kendin yap (DIY) olarak yaptım. Öncelikle aracınızda AUX çıkışı olmamasından ziyade araç teybinizin arkasında aşağıdaki fotoğrafta sarı daire içindeki çıkış var ise aynı aparatı kullanıp hem USB hem AUX çıkışı alabilirsiniz.

NOT: Eğer mevcutta o çıkışta bir kablo takılıysa ve aracınızda AUX var ise o AUX iptal olacaktır.

8r977p2cbu27r7r6g.jpg

1- SATIN ALDIĞIM USB-AUX ADAPTÖR ( ÜRÜN LİNKİ : http://tr.aliexpress.com/item/Auto-Car-USB-3-5mm-Aux-In-Adapter-MP3-Player-Cable-Radio-Interface-Car-AUX-Cable/32647690009.html?spm=2114.13010608.0.60.bs490c )
mb7wjhrn5n5j1cc6g.jpg

2- ORTA KONSOLA DEKORATİF BİR MONTAJ İÇİN ALDIĞIM PARÇA (ÜRÜN LİNKİ: http://tr.aliexpress.com/item/New-Arrival-2m-Car-Truck-Boat-Dashboard-Flush-Mount-USB-Male-To-Female-Extension-cable-Line/32643292012.html?spm=2114.13010608.0.52.bs490c)
7hfdpq0q6uncpcz6g.jpg

3- TEYBİN SÖKÜLMESİ - TORNAVİDANIN AÇTIĞI VE ÜSTÜNDEKİ OLMAK ÜZERE TOPLAM 4 SİYAH VİDAYI SÖKÜYORUZ...

8o8lq2btf85183l6g.jpg

4- VİTES KOLUNUN ETRAFINDA ÇERÇEVE EL YORDAMIYLA ÇIKARILIP KÜLLÜK ALTINDA 2 SİYAH VİDAYI SÖKÜYORUZ

33fzo24k4xb2vg76g.jpg

5- VİDALARI SÖKTÜKTEN SONRA ELİMİZİ KÜLLÜĞE SOKUP KENDİMİZE ÇEKİYORUZ. BURADA KÜLLÜK, ÇAKMAKLIK VE AIRBAG IŞIĞI OLAN PANEL YEKPARE. BAĞLANTISINDA HİÇ VİDA YOK.BİRAZ ZORLAYIP ÇEKİNCE PANEL ÇIKIYOR...

2j14428t31c41v56g.jpg

6- PANELDEKİ TÜM KABLO JACKLARINI ÇIKARIYORUZ. HANGİSİNİ NERDEN SÖKTÜM DİYE KORKMAYIN, HEPSİ BİRBİRİNDEN FARKLI ( JAPONLAR BUNU DA DÜŞÜNMÜŞ :) )

SADECE KÜLLÜK AMPÜLÜNÜ ÇIKARAMADIĞIM İÇİN, AMPÜLÜN BAĞLI OLDUĞU PLASTİK YATAĞI AYRICA SÖKEREK PANELDEN AYIRMANIZ GEREKİYOR.

m6vpewlyqojf09g6g.jpg

7- USB-AUX ADAPTÖRÜN BAĞLANTISI VE AŞAĞIYA GİZLENMESİ ( TEYBİN ARKASINDA YER YOK ANCAK ALT TARAFTA KLİMA DÜĞMELERİNİN ARKASI GAYET BOŞ VE ORAYA ÇOK İYİ SAKLANIYOR.

aoelkv8dc3nwm4u6g.jpg

8-ADAPTÖRDEN ÇIKAN USB VE AUX SOKETLERİNİ ÇAKMAKLIĞIN OLDUĞU KISMA DOĞRU SALLIYORUZ... KABLO ÇOK UZUNDU VE KESMEDİM FAZLALIĞI DEMET YAPTIM VE ARKAYA GİZLEDİM.

os4sf1z8rippfxo6g.jpg

9- KONSOL İÇİN ALDIĞIM ÇIKIŞ İLE BAĞLANTILARINI KABLO KESİP- EK YAPMAMAK İÇİN DİŞİ-ERKEK SOKETLERİNDEN BİRBİRİNE BAĞLADIM....

nvg4adzk38guq346g.jpg

10- UYGULAMANIN BİTMİŞ HALİ VE GÖRÜNÜMÜ....

c4seg93w606dv496g.jpg

11- USB SOKETİNİN DURUŞU. - BU SOKETİN AUX'LU OLANI DA VAR AMA BEN YANLIŞ ALDIĞIM İÇİN AUX ÇIKIŞI İÇERDE KALDIĞI, KULLANMADIĞIM İÇİN DE ÇOK ÖNEMSEMEDİM. BELKİ İLERDE DEĞİŞTİRİRİM...

ltab282k561278r6g.jpg

Arkadaşlar uygulamayı tek başıma yaptığım için her aşamasını fotoğraflayamadım. Özellikle vites kolunun çerçevesinin sökülmesinde dikkat etmeniz gerekiyor, montajı vidasız tırnaklı yanlış bir harekette kırma ihtimali var.

O yüzden bu cihaza benzer bir cihazın montaj videosunu aşağıda paylaşıyorum. Özellikle göğüslükteki dekoratif çıtanın ve vites etrafnın sökülmesiyle ilgili çok yardımcı olacaktır.

UYGULAMANIN AVANTAJLARI

• Orjinal teybinize USB ve AUX çıkışı sağlayıp daha fazla bağlantı ve müzik noktası oluşturabiliyorsunuz. Ses kalitesinde ve aktarımında sıkıntı olmuyor, CD düğmesine iki kez basarak USB moduna geçiyorsunuz. Direksiyon kontrollerini kaybetmiyorsunuz aynı CD kullanır gibi her kontrolü kullanabiliyorsunuz. USB'yi çıkardığınızda veya aracı kapatıp açtıktan sonra müzikler kaldığı yerden devam ediyor. Klasör atlama, şarkı atlama, şarkı ileri-geri sarma gibi özellikler çalışmaya devam ediyor.

UYGULAMANIN DEZAVANTAJLARI

• Eğer aracınızda orjinal AUX çıkışı var ise bu uygulamayı yapınca o artık iptal oluyor ve teybin üzerindeki MEDIA düğmesi de iptal oluyor. Çünkü bu cihazı bağlamak için teybin arkasından bu sistemin soketini çıkarmış oluyorsunuz. Ama yine de bu cihaz üzerinden AUX almış oluyorsunuz.
  • USB  moduna geçtiğinizde 10 nolu fotoğrafta gördüğünüz gibi teyp ekranında şarkı bilgisini göremiyorsunuz. Bunun yerine eğer USB belleğinizde klasör yaptıysanız bu klasörleri EX-1, EX-2, EX-3 olarak gösteriyor.

Arkadaşlar aklıma gelen herşeyi yazdım. Atladığım unuttuğum şeyler olabilir, kafanıza takılan birşey olursa bu konu altından yardımcı olmaya çalışırım...

Herkese kazasız ve müzikli eğlenceli sürüşler dilerim...

• Beğen 3
  • Teşekkürler 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Ya evet ben orayi unuttum aslinda orasi daha gizli olurdu ama artik deldik ortayi :)
Gerci artik o adaptore de ihtiyacim kalmadi ama...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Benim 2006 mazda 3 aracımda dün cd dinlerken ekranda check cd yazdı ve 6 cd yide teker teker çıkarttı,cd takıyorum uzun uzun okuyor ve yine check cd yazıp cd yi geri çıkartıyor,yaptığınız uygulama çok hoşuma gitti acaba aynı ürünleri alsam bende uygulayabilirmiyim yani benim aracın teybide desteklermi bu arada teyp üstünde media tuşu var,birde sormak istediğim ses kalitesi cd ile aynımı kalite kaybı varmı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konunun basinda belirttigim gibi eger arkada aux cikis soketi varsa adaptoru kullanabilirsiniz. Ses kaybi hic yok mp3 cdler ayni kalitede dinleyebilirsiniz.
Ben android multimedya cihazi aldigim icin adaptor bosa cikti isterseniz uygun bir fiyata size verebilirim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, spade35 :

Konunun basinda belirttigim gibi eger arkada aux cikis soketi varsa adaptoru kullanabilirsiniz. Ses kaybi hic yok mp3 cdler ayni kalitede dinleyebilirsiniz.
Ben android multimedya cihazi aldigim icin adaptor bosa cikti isterseniz uygun bir fiyata size verebilirim...

Açıkçası bende android multimedia düşünüyordum ama çok kararsız kaldım satış montaj yapan yerleri aradım düzgün bir bilgi veremediler kimisi android cihaz takılınca aracın orjinal bilgi ekranının komple işlev dışı kaldığını söyledi kimisi yol bilgisayarı ve dış sıcaklık bilgisinin işlev dışı kaldığını söyledi kimisi radyo cd çalar ekranının işlev dışı kaldığını söyledi kimisi bütün işlevlerin aktif olduğunu söyledi kimi kullanıcı ses kalitesinin orjinal cd çalardan çok vasat olduğunu söylüyor,sizde durum nedir acaba cihazı yenimi taktınız markası nedir nerede ve kaç tl ye taktırdınız ve taktırdığınız yerin iletişim bilgisini alabilirmiyim verdiğiniz bilgiler doğrultusunda içime sinmezse sizin boşa çıkan aparatı alabilirim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teybi söküp resmini çektim aynı sizin teyp gibi boşta bir soketim var ama benim aracımda orjinal kullanılabilir aux girişim yoktu bu durumda çalışırmı o giriş bilemiycem bu konularda çok bilgim yok

DSC_0301.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 saat önce, spade35 :

Dostum sanırım forumda karşılaşamıycaz uygun görürseniz telimi yazayım ya konuşalım yada whatsapp tan görüşelim sizin boşa çıkan aparatı alayım ben 0531 520 01 06

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...
12.09.2016 at 16:22, constantine41 :

Teybi söküp resmini çektim aynı sizin teyp gibi boşta bir soketim var ama benim aracımda orjinal kullanılabilir aux girişim yoktu bu durumda çalışırmı o giriş bilemiycem bu konularda çok bilgim yok

DSC_0301.JPG

Evet uygun soketi alırsanız aux olarak kullanabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Dostum eline sağlık bende modülü alıp uyguladım fakat şu karışık modda bir sonraki parçaya geçme konusu bir türlü olmuyor, rdm yapıyorum tamam karışık çalıyor fakat rdm den sonraki parçaya geçmek için sonraki diyince ilk parçaya dönüyor rdm kendiliğinden kapanıyor, rdm ye bir kez basıp kapayıp tekrar açınca yine sonraki rdm parçası geliyor. Bunun bir kolay yolu yok mu ben bulamadım ama.. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30.06.2016 at 09:12, Serdar Ç. :

Arkadaşlar merhaba;

Uzun zamandır araştırmasını yaptığım Android Multimedya cihazını maddi sebeplerden dolayı alamayacağım için daha ekonomik farklı bir uygulamaya gittim. Teybimde AUX vardı ama bağlanmak her zaman rahat olmuyordu, en azından bir USB çıkışı olsun istedim ve bunu multimedya cihazından daha uygun bir maliyete kendin yap (DIY) olarak yaptım. Öncelikle aracınızda AUX çıkışı olmamasından ziyade araç teybinizin arkasında aşağıdaki fotoğrafta sarı daire içindeki çıkış var ise aynı aparatı kullanıp hem USB hem AUX çıkışı alabilirsiniz.

NOT: Eğer mevcutta o çıkışta bir kablo takılıysa ve aracınızda AUX var ise o AUX iptal olacaktır.

8r977p2cbu27r7r6g.jpg

1- SATIN ALDIĞIM USB-AUX ADAPTÖR ( ÜRÜN LİNKİ : http://tr.aliexpress.com/item/Auto-Car-USB-3-5mm-Aux-In-Adapter-MP3-Player-Cable-Radio-Interface-Car-AUX-Cable/32647690009.html?spm=2114.13010608.0.60.bs490c )
mb7wjhrn5n5j1cc6g.jpg

2- ORTA KONSOLA DEKORATİF BİR MONTAJ İÇİN ALDIĞIM PARÇA (ÜRÜN LİNKİ: http://tr.aliexpress.com/item/New-Arrival-2m-Car-Truck-Boat-Dashboard-Flush-Mount-USB-Male-To-Female-Extension-cable-Line/32643292012.html?spm=2114.13010608.0.52.bs490c)
7hfdpq0q6uncpcz6g.jpg

3- TEYBİN SÖKÜLMESİ - TORNAVİDANIN AÇTIĞI VE ÜSTÜNDEKİ OLMAK ÜZERE TOPLAM 4 SİYAH VİDAYI SÖKÜYORUZ...

8o8lq2btf85183l6g.jpg

4- VİTES KOLUNUN ETRAFINDA ÇERÇEVE EL YORDAMIYLA ÇIKARILIP KÜLLÜK ALTINDA 2 SİYAH VİDAYI SÖKÜYORUZ

33fzo24k4xb2vg76g.jpg

5- VİDALARI SÖKTÜKTEN SONRA ELİMİZİ KÜLLÜĞE SOKUP KENDİMİZE ÇEKİYORUZ. BURADA KÜLLÜK, ÇAKMAKLIK VE AIRBAG IŞIĞI OLAN PANEL YEKPARE. BAĞLANTISINDA HİÇ VİDA YOK.BİRAZ ZORLAYIP ÇEKİNCE PANEL ÇIKIYOR...

2j14428t31c41v56g.jpg

6- PANELDEKİ TÜM KABLO JACKLARINI ÇIKARIYORUZ. HANGİSİNİ NERDEN SÖKTÜM DİYE KORKMAYIN, HEPSİ BİRBİRİNDEN FARKLI ( JAPONLAR BUNU DA DÜŞÜNMÜŞ :) )

SADECE KÜLLÜK AMPÜLÜNÜ ÇIKARAMADIĞIM İÇİN, AMPÜLÜN BAĞLI OLDUĞU PLASTİK YATAĞI AYRICA SÖKEREK PANELDEN AYIRMANIZ GEREKİYOR.

m6vpewlyqojf09g6g.jpg

7- USB-AUX ADAPTÖRÜN BAĞLANTISI VE AŞAĞIYA GİZLENMESİ ( TEYBİN ARKASINDA YER YOK ANCAK ALT TARAFTA KLİMA DÜĞMELERİNİN ARKASI GAYET BOŞ VE ORAYA ÇOK İYİ SAKLANIYOR.

aoelkv8dc3nwm4u6g.jpg

8-ADAPTÖRDEN ÇIKAN USB VE AUX SOKETLERİNİ ÇAKMAKLIĞIN OLDUĞU KISMA DOĞRU SALLIYORUZ... KABLO ÇOK UZUNDU VE KESMEDİM FAZLALIĞI DEMET YAPTIM VE ARKAYA GİZLEDİM.

os4sf1z8rippfxo6g.jpg

9- KONSOL İÇİN ALDIĞIM ÇIKIŞ İLE BAĞLANTILARINI KABLO KESİP- EK YAPMAMAK İÇİN DİŞİ-ERKEK SOKETLERİNDEN BİRBİRİNE BAĞLADIM....

nvg4adzk38guq346g.jpg

10- UYGULAMANIN BİTMİŞ HALİ VE GÖRÜNÜMÜ....

c4seg93w606dv496g.jpg

11- USB SOKETİNİN DURUŞU. - BU SOKETİN AUX'LU OLANI DA VAR AMA BEN YANLIŞ ALDIĞIM İÇİN AUX ÇIKIŞI İÇERDE KALDIĞI, KULLANMADIĞIM İÇİN DE ÇOK ÖNEMSEMEDİM. BELKİ İLERDE DEĞİŞTİRİRİM...

ltab282k561278r6g.jpg

Arkadaşlar uygulamayı tek başıma yaptığım için her aşamasını fotoğraflayamadım. Özellikle vites kolunun çerçevesinin sökülmesinde dikkat etmeniz gerekiyor, montajı vidasız tırnaklı yanlış bir harekette kırma ihtimali var.

O yüzden bu cihaza benzer bir cihazın montaj videosunu aşağıda paylaşıyorum. Özellikle göğüslükteki dekoratif çıtanın ve vites etrafnın sökülmesiyle ilgili çok yardımcı olacaktır.

UYGULAMANIN AVANTAJLARI

• Orjinal teybinize USB ve AUX çıkışı sağlayıp daha fazla bağlantı ve müzik noktası oluşturabiliyorsunuz. Ses kalitesinde ve aktarımında sıkıntı olmuyor, CD düğmesine iki kez basarak USB moduna geçiyorsunuz. Direksiyon kontrollerini kaybetmiyorsunuz aynı CD kullanır gibi her kontrolü kullanabiliyorsunuz. USB'yi çıkardığınızda veya aracı kapatıp açtıktan sonra müzikler kaldığı yerden devam ediyor. Klasör atlama, şarkı atlama, şarkı ileri-geri sarma gibi özellikler çalışmaya devam ediyor.

UYGULAMANIN DEZAVANTAJLARI

• Eğer aracınızda orjinal AUX çıkışı var ise bu uygulamayı yapınca o artık iptal oluyor ve teybin üzerindeki MEDIA düğmesi de iptal oluyor. Çünkü bu cihazı bağlamak için teybin arkasından bu sistemin soketini çıkarmış oluyorsunuz. Ama yine de bu cihaz üzerinden AUX almış oluyorsunuz.
  • USB  moduna geçtiğinizde 10 nolu fotoğrafta gördüğünüz gibi teyp ekranında şarkı bilgisini göremiyorsunuz. Bunun yerine eğer USB belleğinizde klasör yaptıysanız bu klasörleri EX-1, EX-2, EX-3 olarak gösteriyor.

Arkadaşlar aklıma gelen herşeyi yazdım. Atladığım unuttuğum şeyler olabilir, kafanıza takılan birşey olursa bu konu altından yardımcı olmaya çalışırım...

Herkese kazasız ve müzikli eğlenceli sürüşler dilerim...

Serdar kardeşim bir bakarmısın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...

2006 model mazda  3 arabama aux ve usb girişi taktırmak istiyorum. İstanbul da bunu daha önce yaptıran arkadaşlar var mı  ya da yapan bi ustayı tavsiye edecek arkadaşlar var mı yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben 2. Nesil mazda 6 için aliexpressden teybin arkasındaki yuvaya uygun aux bağlantısı aldım ve montajını kendim yaptım, usb bağlanmıyor ama.  Sadece tablet, telefon veya mp3 çaların kulaklık çıkışına bağlayıp sesi arabadan alıyorum.

Bu sizin işinizi görür. https://m.tr.aliexpress.com/item/32815107302.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32815107302&productSubject=3-5mm-Auxiliary-Audio-Aux-Cable-USB-Adapter-Car-MP3-Player-For-Mazda-3-Mazda-6

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, ahmet_eyigün :

yardımınız için teşekkür ederim ama fotoğraflar silinmiş tam anlayamadım.

Aux ve usb bağlantı aparatı ın aliexpreesdeki linkini atmıştım, bağlanmıyor mu linke

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, ahmet_eyigün :

linke bağlanıyor fakat anlatan arkadaş fotoğraflar koymuş onları göremiyorum.

Anladım silinmiş olabilir, bende de görünmüyor resimler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12.09.2016 at 15:22, constantine41 :

DSC_0301.JPG

Aliexpresde attığım linkdeki beyaz soketi yuvaya yerleştirip, aux ve usb kablosunu dışarı alacak şekilde Teybi geri monte edin. Youtubda baktım sökülmesi çok kolay, benim mazda 6 da vitesi ordan başlıyordum sökmeye

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...