Jump to content

2008 Focus vs 2010+ Mazda 3 Performans

jingles
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba 2008 model makyajlı kasa otomatik vites Ford Focus Titanium HB araca sahibim.Fakat nasip olursa aracımı satıp otomatik vites 2010 ve üstü Mazda 3 imp.  modeli bir araç almayı düşünüyorum.Siz değerli arkadaşlara sormak istediğim performans olarak mazda 3 focustan iyimidir ?

Zannedersem her iki araçta 105 beygir. Özellikle focus araç doluyken beni rampalarda çok üzüyor.Bu durum mazda içinde geçerlimidir ?

Sizce her iki aracıda kullanan arkadaşlar var ise kıyaslama yapabilirlermi ?

Sonuçta mazda focustan daha donanımlı bir araç fakat gövde ya da şase olarak focus kadar güvenli ve sağlam mı?

Son olarak 50000 Tl bütcem var ve bu parayla en yüksek kaç model mazda alınabilir ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar cevap verecek kimse yokmu. Sorduğum sorular çok mu saçma ya da anlamsız. Forumdaşlık benim bildiğim kadarıyla bu değil :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu kadar sabırsız olmamanızı tavsiye ederim. Her iki aracı kullanan çıkmayabilir. Kullanan foruma giremiyordur vs.

İkisi de 105 hp ise ağırlıklarını karşılaştırın. Ağırlığı az olanın performansı daha iyi olacaktır. 

Yokuşta ise devirli girerseniz ve hangi devirde çıkacağını bilirseniz hiç bir şekilde üzmez. Gerekirse 5500 devir çevireceksiniz.

Gövde şasi zaten ortak platformdan geliştirme. Fark hissedeceğinizi hiç sanmam.

Yerinizde olsam c sınıfı bir araçtan başka c sınıfı bir araca geçeceğime D sınıfına terfi ederdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, jingles :

Arkadaşlar cevap verecek kimse yokmu. Sorduğum sorular çok mu saçma ya da anlamsız. Forumdaşlık benim bildiğim kadarıyla bu değil :(

@Mutlu Tekir arkadaşımızın da dediği gibi ben 2. Nesil Mazda3 AT kullanıyorum ama Focus kullanmadım. Onun için karşılaştırma yapamayacağım için yazmamıştım. Birde insanlar şuan tatilde olduğu için foruma girememiş de olabilirler, forumdaşlık aynı zamanda anlayış gerektirir.. Bu arada peşinen söyliyeyim mazdaclubtr'de ki forumdaşlığı hiçbir yerde bulamazsınız ;) 

Sorularınıza bildiğim yerden başlarsam da; şunu net olarak söyleyebilirim ki Mazda 3 otomatik çok performanslı bi araç değil orası gerçek, haa bu zamana kadar beni hiç ciddi anlamda hiç üzdü mü hayır. Bu birazda beklenti meselesi. Araba ciddi anlamda doluyken yokuşlarda performans düşüklüğü oluyor ama şu ana kadar beni isyan ettirecek bir durum yaşamadım.

Özellikle impresive modelini alırsanız Focus'a göre donanım farkı çok olacaktır. Koltuk ısıtma, kör nokta ekliğini çok arayacağınız ilk aklıma özellikler.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2008 Mode Focus sürmediğim için ben de yorum yapamayacağım.  2010 Mazda 3 performans konusunda ise @kindness a katılıyorum. Beni üzmedi , üzmüyor ne düz yolda ne rampada ama 4 ileri olması, 2. vitesinin çok uzun olması sebebi ile performansı çok iyi denilemez. Aynı aracın manuel olanı çok daha farklı his veriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar kabalık ettiysem özür dilerim fakat açmış olduğum konuyu 23 kişinin okuyup cevap vermemesi üzerine böyle yazdım. Kusura bakmayın :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Performans beklentiniz üst düzeydeyse; otomatik olmayabilir diyorsanız, dizel impressive de bir göz atabilirsiniz. 1. Nesil Mazda 3 otomatikle, 2 Nesil Mazda 3 otomatik arasında pek bir performans farkı yok benim tecrübelerimde. Aynısı 2008 focus için de geçerli olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2008 Focus kullandım, 4 ileri otomatik onlarda. Mazda3 ile neredeyse herşeyi aynı performansıda kafa kafaya üstünlükleri yok. Performans istiyorsanız üzer sizi. Şanzıman oranları çok uzun araç devirlenene kadar yanınızdan dizel dacia loganlar, cliolar kopar gider :) Ama donanım, kalite, yol tutuş, sağlamlık harikadır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar peki farklı segment aracı olarak mazda 6 nasıldır. Performansı kasasına göre nasıldır. Birde bu aracın mazda 3 göre performans haricinde avantaj ve dezavantajları nelerdir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 dakika önce, jingles :

Arkadaşlar peki farklı segment aracı olarak mazda 6 nasıldır. Performansı kasasına göre nasıldır. Birde bu aracın mazda 3 göre performans haricinde avantaj ve dezavantajları nelerdir. 

Bak işte oraya girersen iş çok değişir. Konfor, performans, ses sistemi ( BOSE ), yol tutuşu, bagaj ve iç mekan hacmi v.s. Hangi model yılı düşünüyorsun Mazda 6 da ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 dakika önce, Burak :

Bak işte oraya girersen iş çok değişir. Konfor, performans, ses sistemi ( BOSE ), yol tutuşu, bagaj ve iç mekan hacmi v.s. Hangi model yılı düşünüyorsun Mazda 6 da ?

Maksimum 50.000 tl bütçemiz var ve zannedersem km düşük en fazla 2009 model mazda 6 alabilirim diye düşünüyorum. Mazda 6 larin en full olanı sport modelimi dir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@jingles evet sport modeli fullu oluyor.Mutlaka mazda almanizi tavsiye ediyorum sanayiye aracı alırken ve satarken gidersiniz ancak o kadar sorunsuz bir araçtır ve yol tutuşu tasarimi ön kokpiti çoğu markadan daha iyidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 6 güzel araç fakat fiyatlar çok uçuk. Ancak km si yüksek 2009 model mazda 6 alabilirim. Bakalım hayırlısı.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...