Jump to content

92-97 626 Klima Dolum Miktarı

Böcek
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dün klimaya gaz bastırdım adam siyah olan kapağı ve ön panjurun altınaki kırmızı 2. Kapağı da açarak gaz basıcaktı makinada bir mavi birde kırmızı hortumlar var neyse mavi olnı yukardaki kapağa uydu ama kırmızı olan panjur tarafındakine uymadı sonra tek yerden gaz basıcaz ozaman dedi ve yukardaki ağızdan gazı bastı ortalama 15 dakika filan sürdü 650 gr klima gazı aldı araç makinede hazır menü rehber gibi birsey vardı ordan mazdayı buldu 626 yı buldu 92-97 olarak çıkmadı ama 91 -94 626 olan bi menü vardı onu ok yapıp r134a gazını bastı sonra makine işlemmi bitirdi birde sisteme otomatik yağ bastı sonrada 5 dakika kadar kaçak testi yaptı bir sorun çıkmadı işlem bitti klimayı açtım maşallah hemen soğuk hava geldi sevindim eve gelene kadar klima açık 2. Seviyede geldim üşüdüm arabanın içinde sorum fazla uzattım galiba soruma gelim yapılan işlem doğrumu sizce ilk kez arabamda klima gazı bastırdım [emoji4]

GALAXY J7

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Soğutuyor maşallah [emoji4]

GALAXY J7

Bence kurcalama nazara gelmesin, benim 92 modelde de vardı, soğutmasında falan sorun yoktu ama araç çalışır vaziyette rölantide dururken acayip bir ses yapıyordu, gittiğim klimacı 92 model arabanın kliması çalışıyor ve soğutuyorsa hemen bas git kimseye de elletme dedi (tanıdıktı) [emoji6]

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Allaha şükürler olsun ses filan yok maşallah sadece gazı ben kendi merakımdan havaya uçurmuştum ozamanlarda havalar serindi şimdi ısındı klimasız olmuyor bende gidip gaz bastırdım memnunum

GALAXY J7

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçenlerde yaşadığımız kavurucu sıcaklarda 44-45 dereceleri gören günlerden birinde arabayı mecburen güneşe bıraktım. Birkaç saat sonra arabayı alıp İzmir'e dönerken klima 3. kademede 7-8 dakikada anca soğuttu. Normal günlerde 2. kademede 1-2 dakika içerisinde soğutuyordu içeriyi ve bazen 1. kademeye düşürüyordum. Fakat son zamanlarda soğutması yeterli gelmiyor sanki. Acaba diyorum bir bakıma götürsem mi, bir yandan da diyorum boşver elletme sonra daha çok uğraştırır. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Auora 44-45 dereceden ve güneşin altında beklemiş arabadan bahsediyorsun o arabanın kaportasına elle dokunsan yanarsın normal zamanlarda 2. Seviyede yeter evet ama bazı istisnai durumlardaki seninki gibi.. 3.seviyede 7-8 dakikada soğutması normal sayılır bence öyle durumlarda once tüm camları aç arabadaki sıcaklık çıksın sonra klimayı aç daha faydalı olur

GALAXY J7

Klima gazında azalmış olabilir ama bahseddiğin sıcaklara göre normal geldi bana [emoji4]

GALAXY J7

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...