Jump to content

Pokemon Go

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Şimdiye kadar duymadıysanız bir süre sonra muhakkak duyacağınız oyun. En çok pokemonun camilerde olduğu rivayeti var, şirketin yanındaki cami avlusunda bu öğlen elinde telefon dolaşan tipler mevcuttu :D 

https://eksisozluk.com/pokemon-go--4909151

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Var mı aramızda bu oyunu oynayan? Dolandırıcıların kapkaççıların işine yaşamaya başladığına dair biz haber vardı bugün. 

Oyunun yapımcısı Nintendo çok para kazanmış bu küçük yazılımdan 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim oynamaya da yüklemeye de niyetim yok ama çok ciddi bir meraklı kitlesi var. Camiler pokemon toplanma merkezleri olduğuzun için şirketin yanındaki camide şimdiden insanların ellerinde telefon garip garip dolaştığını görüyoruz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zamaninda pokemona epey ilgi duydugumdan merakimdan yukledim ve oynamaya basladim. :D
Ben pek bir zararini gormedim henuz ama genel olarak yururken telefona bakma eylemi tehlike arz ediyor, dikkatli olmak lazim.

E6553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlkokulum ve ortaokulum evimize çok yakındı,  hafta içi hergün yayınlanan pokemonun yeni bölümünü kaçırmamak için , son ders zili çalınca hızlıca eve gelip çantayı bi kenara atıp hemen televizyonu açardım, başlayıncaya kadar üstümü değişip elimi yüzümü yıkardım bir bardak içecek ve annemin yaptığı yiyeceklerden bir tabak yapıp tv karşısına geçerdim,  pokemon izlemeyi keyif haline getirirdim :D . En son çalan müziği bitinceye kadar o kanalı değiştirmezdim :D .

Pokemon taso koleksiyonum kemere asılabilen taso saklama kabının içinde hala daha duruyor ve  içindekiler listesinide saklıyorum :D .  O tasolar için o kadar çok cips aldım ki hergün harçlığım bitiyordu . Yiyebileceğimden çok fazlasını aldığım için içindeki tasoları alıp cips paketlerini arkadaşlara dağıtıyordum.  Koleksiyonumdaki bütün tasolar kendi yediğim cipslerden çıkanlar, hiç bir taso maçından gelen tasoyu aralarına sokmadım, çiziksiz kusursuz hepsi gıcır gıcır. Her pokemondan bir adet olacak şekilde biriktirdim. Cips paketinden elimdeki pokemonların aynısı tasolar çıkınca, eğerki nadir bulunan bir pokemon değilse onları maçlarda kullanmak için ayrırdım. 

Maçlar için ayırdığım tasoların yarısını maçlarda kaybettim,  maçlarda kazandıklarımı da çizik oldukları için hepsini arkadaşlara hediye ettim dağıttım.

Şu an elimde kendi azmim ile cips yiyerek biriktirdiğim 200 civarında taso var, içlerinde tek olanlar 90-100 adet arasında . Yıl olmuş 2016 hala daha çekmecelerimin diplerinde aynısından olduğu için oraya buraya atılmış tasolar çıkıyor :D . 

Pokemon go' yu ilk fragmanından itibaren sabırsızlıkla bekliyorum ama Sony Android telefonlara ne zaman yüklenebilecek bilmiyorum, tez zamanda gelsin inşallah :tey:.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

37 dakika önce, Holydao :

Google play'de yok ama, apk olarak indirip yukleyebilirsiniz, ben sony experia telefon ile oynuyorum.

Evet henüz tüm ülkelere açılmadı. Bir kaç ülkede var ama dediğin gibi Türkiye'dekiler APK ile kuruyor. iOS için de benzer bir çözüm varmış. 

@GökayT sen de ciddi ciddi hastasıymışsın :) Oyunun asıl amacının obeziteye karşı insanları hareketlendirmek olduğu söyleniyor ama  @Mehmet Özdemir'in de dediği gibi Pokemon bulacağım diye dolandırılanlar da var. Tabii ilginç hikayeler de yok değil , arkadaşım anlattı internette okumuş ( gerçekliği tartışılır )

Birisinin kapısı çalınmış, karşısında tanımadığı bir kız "Sizin evde pokemon varmış girebilir miyim ?" :) 

Bu oyun çok ilginç sonuçlara gebe ama tabii her durumda tek kazanan var, Nintendo :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Pokemon Go Gmail hesabınızı izliyor !

Son günlerin popüler oyunu Pokemon Go daha ülkemizde resmen yayınlanmamış olmasına rağmen dolaylı yoldan pek çok telefona indirilirken, kullanıcıların göz ardı ettiği bir tehlike var: Gmail ile kaydolunan Pokemon Go tüm maillerinizi okuyor!

45rhka8x.jpg

Pokemon Go çılgınlığı beraberinde küçümsenmeyecek bir güvenlik riskini de beraberinde getirdi. Pokemon Go'yu telefonlarına kuranlar mecburen Gmail hesapları üzerinden oyuna erişim sağlayabiliyor. Kullanıcılar şifrelerini vererek Pokemon Go'ya girerken diğer yandan Google hesabına da tam erişim sağlıyor. Bu da Pokemon Go'nun yapımcısı Niatic Labs'ın tüm maillerinizi okuması bir yana mail dahi gönderebilecek kadar yetkilendirildiği anlamına geliyor.

Google'ın hesaplarına tam yetki verilen uygulamalarla ilgili kuralı şöyle: Google hesaplarına tam erişim sağlayacak uygulamalara kullanıcıların kesinlikle tam güvenmesi gerekiyor. Tam yetki verilen uygulamalar Google şifresini değiştiremiyor ve Google Wallet gibi ödeme aracını kullanamıyor; ancak mailler okunabiliyor veya mail istenirse gönderilebiliyor.

Örneğin iPhone'a yüklenen Google Maps ile iPhone'lar Google hesabına tam erişim sağlarken, kullanıcı bu telefona güvendiğinden bunu yapıyor. Ancak güvenilir olmayan bir uygulamaya tam yetki verildiğinde sonunu kestirebilmek oldukça güç ve güvenlik riski var.

POKEMON GO İÇİN GOOGLE HESABINA VERDİĞİM YETKİYİ NASIL KALDIRIRIM?

Öncelikle bu adrese girerek Google hesabınıza hangi uygulamalara tam yetki verdiğinize bakın. Pokemon Go Release'i görüyorsanız üzerine tıklayın. Daha sonra 'Kaldır' ibaresine dokunun. Böylece Google hesabınıza Pokemon Go için yetkiyi kaldırmış oluyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşım söyledi biraz önce, facebook da etkinlik açılmış. Hafta sonu İstanbul Caddebostan sahilde olacakmış pokemoncular :D Benzer görüntüler orada da olabilir :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

40 dakika önce, fotifoti :

Evet, dün en çok anlatılan hikayelerden biri idi demek ki doğruymuş :D Eğer bu doğru ise muhtemelen şu eve gelen abla da doğrudur :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 saat önce, Holydao :

Google play'de yok ama, apk olarak indirip yukleyebilirsiniz, ben sony experia telefon ile oynuyorum.

Apk'ları sakın indirmeyin, şöyle güvensiz böyle güvensiz diyenler var, o yüzden tedirgin oldum indirmedim, ama indirenlerinde sıkıntı yaşadığını hiç duymadım, herkes çatır çatır oynuyor. Eğer ki orjinal versiyonun gelmesi çok uzun sürecekse apk yı indirmeyi düşünebilirim. Kararsız kaldım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, GökayT :

Apk'ları sakın indirmeyin, şöyle güvensiz böyle güvensiz diyenler var, o yüzden tedirgin oldum indirmedim, ama indirenlerinde sıkıntı yaşadığını hiç duymadım, herkes çatır çatır oynuyor. Eğer ki orjinal versiyonun gelmesi çok uzun sürecekse apk yı indirmeyi düşünebilirim. Kararsız kaldım. 

Atı alan Üsküdar'ı geçti haberin olsun :D 

http://www.haberturk.com/ekonomi/teknoloji/haber/1265930-eskisehir-ve-ankara-pokemon-arayisinda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, fotifoti :

En beğendiğim yorum "kalk ekmek al desen gitmez, pokemon için Şehiri dolaşıyor"

Adamın bir tanesi yazmış neredeyse tuvalete bile arabayla giden ben dışarı bir çıktım 3 saat sonra dönebildim diye. Amaç obeziteye karşı ise ki öyle olduğunu okudum hakikaten amacına ulaşacak gibi . Tabii bu arada 9 milyar $ kazanmış şirket o da işin bonusu :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...