Jump to content

Temizlik

razumuhin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selam arkadaşlar;

her sene her sene detaylı iç temizlik ve dış boya koruma yaptırmak tan fenalık gelmesi,

fiyatlar ın iyice uçmuş olması sebebiyle araçlarımın detaylı temizlik ve parlatma işini kendi garajımda 

içime sine sine yapmaya karar verdim. Ufaklık olması sebebiyle koltuklar kötü durumda, ayrıca kapı kolları, 

direksiyon gibi yerler baya kirlenmiş durumda. Araçların dışına uygulama yapmak aslında gözümde büyüyor 

becerebilir miyim elimde alet edevat olmadan bilmiyorum.  

bazı araştırmalar yaptım genel kanı itibariyle Meguiars ürünleri çok tutuluyor. 

Forumdaşlarımın araçları konusunda titiz olduğunu bildiğimdem ürün, uygulama şekli vb konularda tüyo ve tavsiyelere ihtiyacım var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forumda bu işleri aynı sizin gibi düşünüp kendisi yapmaya kalkan üyelerimiz var. Son zamanlarda @SpeedMazda ve @spade35 in konularını hatırlıyorum. Konularını bir inceleyin, şu an mobilim, bulamadım. 

Benim imkanım olsa ben de kendim halletmek isterdim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Srkn üstadım Valla aracın birini en son 11 ay önce yaptırdım. diğerini ise 18 ay kadar önce. ikisinede deyatlı iç temizlik ve dış boya koruma yaptırmıştım. çok da memnun kalmıştım ancak maliyet ciddi tutuyor nihayetinde. @Mehmet Özdemir O konuları tabiki inceledim. yeni konu açmamım sebebi aslında o kunuları kirletmeden burdan tek tek kafama takılanları sorabilmek. Belki adminler daha sonra konuları birleştirme vs uygun görürlerse yaparlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 minutes ago, razumuhin said:

@Srkn üstadım Valla aracın birini en son 11 ay önce yaptırdım. diğerini ise 18 ay kadar önce. ikisinede deyatlı iç temizlik ve dış boya koruma yaptırmıştım. çok da memnun kalmıştım ancak maliyet ciddi tutuyor nihayetinde. @Mehmet Özdemir O konuları tabiki inceledim. yeni konu açmamım sebebi aslında o kunuları kirletmeden burdan tek tek kafama takılanları sorabilmek. Belki adminler daha sonra konuları birleştirme vs uygun görürlerse yaparlar.

Anlaşıldı.Elinizdeki malzemeleri bana yazarmısınız ona göre size almanız gerekenleri ve neyi nasıl uygulayacağınızı detaylı şekilde yazacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 minute ago, razumuhin said:

:) peki 

elimde bulunan

autoglym cam cilası  

wurth silikon sprey

bolca mikrofiber bez ve normal tamiratlar için kullandığım matkap var .. daha önce hep dışarda yaptırdığım için pek de malzeme yok denebilir.

:) birazdan size gerekli olan listeyi ve alacağınız yeri göndereceğim.İlk etapta abartmıyorum,bunlar dış yüzeyi ipek gibi yapmak için yetecektir,siz listeye göz gezdirin sonrada neyi nasıl ve ne şekil uygulayacağınızı yazacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 minutes ago, razumuhin said:

@Srkn hocam gönderdiğin ürünlere bakıyorum.Bunların uygulaması her hangi bir makine olmadan el ile olucak değil mi?

Polisaj makinesini kullanmasını bilmiyorsan sakın deneme boyayı yakarsın,kola kuvvet :)

Bu arada dikkat edersen ürünler bölünmüş ürünlerdir yani orijinal ambalajı ile gelmeyecek daha uygun oluyor bu şekilde.

Meguiars sarı pet ten 2 adet alacaksın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11.07.2016 at 23:40, Srkn :

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, şimdiki aracıma hiç böyle şeyler yapmaya niyetim yok ama , bundan sonrakine boya temizliği parlatma falan yapmak için burdaki verdiğiniz ipuçlarından faydalanıcam, erdem boya netin fiyatlarıda gerçekten makulmüş .

Şu hamur ile görünmeyen kirlerin çıkartılması işlemini ilk defa gördüm, sitedeki tanıtım videosunu da izleyince etkilendim.

Hamur ile aracı ovalamadan önce araca sıktığı şey normal su mu yoksa özel bir kimyasal mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, GökayT :

Şu hamur ile görünmeyen kirlerin çıkartılması işlemini ilk defa gördüm, sitedeki tanıtım videosunu da izleyince etkilendim.

Hamur ile aracı ovalamadan önce araca sıktığı şey normal su mu yoksa özel bir kimyasal mı ?

Kil hamuru deniliyor Gökay.

Bu işlem yapılmadan evvel aracın güzelcene yıkatılarak temizlenmesi gerekiyor. Kilin uygulanacağı yüzeye ama spreyle ama bir pet şişe yardımıyla su dökülüyor. Bunun amacı kilin yüzeyde kolay kayması ve aracın çizilmesini engellemek. Bu kil boya koruma/pasta cila öncesi, yüzeyi pürüssüz hale getiriyor. Çünkü gözle görülmeyen, kaportanın yüzeyinde bir dünya pütürler oluyor. Bu kil sayesinde tüm bunlar kayboluyor.

Yakın zamanda bu işlemi yapacağım bende.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnanılmaz ürünler var.. ne kadar geniş ve detaylı bir dünyaymış ..

ben kafaya koydum takvimimi belirledim. inşallah Serkan hocamın klavuzluguyla yapıcam bu işi 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Merhaba

Aracıma kendi başıma cila atmak istiyorum Biraz araştırdım aşağıdaki 2 ürünü buldum. Sizce hangisini almalıyım . Yada önerebileceğiniz kaliteli başka ürün varmı?

http://www.hepsiburada.com/meguiar-s-gold-class-sivi-pasta-cila-857016-p-OTMOTM857016

http://www.hepsiburada.com/3m-likit-cila-performance-finish-39030-p-OTCSI11201?magaza=İstanbulgross

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

işe başlamadan önce :)

20160730_133334.jpg

20160730_133344.jpg

20160730_133351.jpg

Bunlarda sonrası :) @Srkn hocam'a çok teşekkür ederim. Ürünleri bana tavsiye edip bıkmadan kullanımlarını bana tek tek anlattığı için. 

20160730_175315.jpg

20160730_163351.jpg

20160730_175252.jpg

20160730_175245.jpg

20160730_163520.jpg

20160730_175230.jpg

20160730_163505.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...