Jump to content

Power Serisinde Kısıtlanmış Özellikler Var mı?

emre39
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

yeni kasa mazda 3 power serisi de wosvagen de olduğu gibi kısıtlanmış özellikler var mı?

arkadaşlar sonradan açılan bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan önerilerini bekliyorum.

şimdiden teşekkürler. :)    

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Wv denildiğildiğinde ekstra para ile satılan opsiyonel yığınla donanım geliyor aklıma. Bunu mu demek istiyorsunuz?
Power en üst donanım, opsiyonel olarak Sense alabiliyorsunuz.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kısıtlanmış özellikten kasıt sanırım yazılımla açılabilen özellikler. ben şimdiye dek hiç duymadım mazda da böyle bir şey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, agk :

kısıtlanmış özellikten kasıt sanırım yazılımla açılabilen özellikler. ben şimdiye dek hiç duymadım mazda da böyle bir şey.

Ama öyle olsaydı @emre39 arkadaşımız Mazda 3 diye bir genelleme yapardı. Burada Mazda 3 "Power" diye özellikle belirtmiş. Power'da yazılımla açılan özellik, Refleks'de de açılır sonuçta. @emre39soruna detay/açıklık getirirsen bizi beyin jimnastiği yapmaktan kurtaracaksın. :D Ve daha kolay yardımcı olacağız sana.:fiuw:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yazılımla açılabilen özellikler den bahsetmek istemiştim arkadaşlar power yazmamın sebebi power da olan donanım özellikleri alt versiyonlarda yoktur diye düşündüm mesela MZD Connect 7'' dokunmatik ekran Aktif Sürüş Ekranı gibi  Yazılımla açılabilen özelliklerden kastım Kumanda dan 4 cam açılabilir mi, gece kapıları açma tuşuyla karşılama farları açılır mı, kapıları kilitledin mi yan aynalar otomatik kapanıyor mu, dokunmatik ekrana exra özellikler geliyor mu ? Aktif sürüş ekranına  Sense deki gibi yol işaretleri geliyor mu Gibi özellikler arkadaşlar  wosvagen  de belli bir ücret karşılığı bu donanımlar açılıyor fabrikadan çıkarken yada türkiye  gelirken kısıklanıyor gibi :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Sistem güncellemesiyle ve bazı özellikleri (kolayca) açıp kapatma gibi konumarımız vardı. Örneğin araç hareket hâlindeyken ekran dokunmatiği aktif hâle getirilebiliyor. Temmuz ayı içindeki yeni bir konu -biraz mühendislik işiyle- kapıların otomatik kilidini devreye sokuyor.

Kumandadan cam açma, far, otomatik ayna ve diğerleriyle ilgili bir haber yok şimdilik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Merhaba Arkadaşlar,

2010 Mazda 3 Hatcback impressive gizli özelliklerini daha önce açtıran oldu mu? Eğer açtırdıysanız ne gibi özellikler aktifleşiyor?Bilgi ve/veya tecrübesini paylaşan olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür eder sağlıklı günler dilerim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Japonlar genelde düz mantık. Araç neyse o.Almanlar ve özellikle wv gibi gir araç beynine birçok gizli özelliği aktif et diye numaraları pek yok. Varsada ben bilmiyorum, görmedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, Mehmet Tahir :

Araba kumandası ile camları açma/kapama gibi

Bu gizli bir özellik olmadığı gibi, 2.nesil Tüm İmpressive'lerde de olan bir özellik değil. Bir seriye konulan bir özellik. Kumanda ile global kilitleme-açma. Camlar+sunroof kumanda edilebiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, İlhan :

Bu gizli bir özellik olmadığı gibi, 2.nesil Tüm İmpressive'lerde de olan bir özellik değil. Bir seriye konulan bir özellik. Kumanda ile global kilitleme-açma. Camlar+sunroof kumanda edilebiliyor.

Ben tam olarak bilmiyorum gizli olup açılan özelliği var mı ya da bütün özellikleri açık mı diye. Gizli özelliklerinin olduğunu duydum  emin olmak için forumdan sordum. (Benim aracımda camlar kumanda ile kapanmıyor. ''2.nesil Tüm İmpressive'lerde de olan bir özellik değil'' yazmışsınız onu nasıl öğrebilirim. Kumanda ile kontrol etmek yeterli mi yoksa kitapçığın bakmak mı gerek?)

14 saat önce, vethekim :

Japonlar genelde düz mantık. Araç neyse o.Almanlar ve özellikle wv gibi gir araç beynine birçok gizli özelliği aktif et diye numaraları pek yok. Varsada ben bilmiyorum, görmedim.

Teşekkür ederim ben de bilmiyorum duydum doğruluğu nedir diye merak ettim.

15 saat önce, Zealot :

Mazda 3 ün gizli bi özelliği yok. Herşeyi apaçık ortada... 

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 dakika önce, Mehmet Tahir :

Ben tam olarak bilmiyorum gizli olup açılan özelliği var mı ya da bütün özellikleri açık mı diye. Gizli özelliklerinin olduğunu duydum  emin olmak için forumdan sordum. (Benim aracımda camlar kumanda ile kapanmıyor. ''2.nesil Tüm İmpressive'lerde de olan bir özellik değil'' yazmışsınız onu nasıl öğrebilirim. Kumanda ile kontrol etmek yeterli mi yoksa kitapçığın bakmak mı gerek?)

Camlar ve kontak kapalıyken dışarıdan kapı açma tuşuna basılı tutun 8-10 saniye.. Camlar ve sunroof açılıyorsa vardır bu özellik sizin aracınızda.  Forumda bir yerde geçiyordu bu özelliğin olduğu seri-model yılı vs belirtilmişti. Bulursam paylaşırım o konuyu-mesajı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, İlhan :

Camlar ve kontak kapalıyken dışarıdan kapı açma tuşuna basılı tutun 8-10 saniye.. Camlar ve sunroof açılıyorsa vardır bu özellik sizin aracınızda.  Forumda bir yerde geçiyordu bu özelliğin olduğu seri-model yılı vs belirtilmişti. Bulursam paylaşırım o konuyu-mesajı.

İlk önce kapıları kapıları kilitlemek gerekiyor, sonrasında bırakıp tekrar kilitleme tuşuna 8-10 saniye basılı tutmak gerekiyor. Değil mi @İlhan  Ben öyle yapıyoryum çünkü. Sanki kilitlemeden çalışmıyor diye kalmış aklımda. 

İlk üretilen araçlarda bu özellik mevcut. 2010 sonları ve sonraki modellerde yok zaten. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, İlhan :

Tamam çok teşekkür ederim dediğiniz şekilde kontrol edeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 dakika önce, Mehmet Tahir :

Tamam çok teşekkür ederim dediğiniz şekilde kontrol edeceğim.

Ama aracınızın en temel ve bir türlü kimsenin çözemeyip ve anlam veremediği bir gizli özellik var.

Bu özelliği satan başta olmak üzere ne servis ne de aracın sahibi biliyor.

Ne zaman bu özelliği fark ediyoruz - ediyorsunuz?

Aracı değiştirmek istediğinizde başka marka modele yöneldiğinizde çıkıyor bu gizli özellik.

Araç / marka sahibine bağımlılık yapıyor.

Başka bir araç kullandığınızda yahut almak istediğiniz aracı incelediğinizde.. Sürekli sudan bahaneler, kusurlar, kulplar buluyorsunuz kendinize yeni otomobiller / markalar için. :D 

Bu gizli özelliği bir kapattırabilirsem aracımı değiştireceğim. :D  :geyik: 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...