Jump to content

Makyajlı 2017 Mazda 3 Japonya'da Tanıtılıp Satışa Sunuldu

MazdaClubTR
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Axela olarak da bilinen makyajlı 2017 Mazda 3 bugün Japonya pazarında satışa sunuldu.

2017 Model Mazda 3, geçtiğimiz aylarda duyurulan G-Vectoring Control, geliştirilmiş ve renklendirilmiş Aktif Sürüş Ekranı gibi yeniliklerle tanıtıldı. Bu ekran bilginin sürücüye yoldan gözünü ayırmasına gerek kalmadan aktarılmasını kolaylaştırıyor. Diğer yeniliklerin yanında Mazda Direksiyon ergonomisini de geliştirdi.

2017M3_HUD_Germany.jpg

Aktif ve çarpışma önleme sisteminde de geliştirmeler içeren 2017 Mazda 3 de ileri görüş kameraları değiştirilerek hız duyarlılığı ve yayaları fark etme özellikleri eklendi. 2017 Mazda 3 paket seçeneklerine eklenen Adaptif Led Farlar ile sürücülere diğer sürücülerin görüşlerini engellemeden yakın ve uzak mesafeler içim üstün bir gece görüşü sunuyor olacak.

2017M3_CUT010_GER_HIGH_InteriorHUD.jpg

2017 Mazda 3 dizel motor seçeneklerinde hızlanma tepkisi geliştirilirken bu motorlar Natural Sound Frequency Control ve Natural Sound Smoother adı verilen sistemler sayesinde kritik 3 frekans aralığında vuruntu - titreşimleri azaltılarak daha konforlu bir sürüş ve daha güzel bir motor sesine sahip olacaklar.

2017 Mazda 3 Japonya'da 14 Temmuz itibari ile satışa sunulurken Avrupa'da yıl sonu itibari ile satılmaya başlanacak

2017M3_CUT02_MME_GER_HIGH_SDN_PE_MT_SOUL_RED.jpg

2017M3_C10_GER_HIGH_MT_WHITE.jpg2017M3_C09_GER_HIGH_MT_WHITE.jpg2017M3_CUT034B_GER_HIGH_Interior_FRONT_DRIVER.jpg2017M3_HUD_Germany.jpg2017M3_CUT13_MME_GER_HIGH_5HB_PE_AT_SOUL_RED.jpg2017M3_CUT028_GER_HIGH_Exterior_HEADLAMP_LED.jpg2017M3_CUT010_GER_HIGH_InteriorHUD.jpg2017M3_CUT035B_GER_HIGH_Interior_SIDE_DRIVER_WHITE.jpg2017M3_CUT035_GER_HIGH_Interior_SIDE_DRIVER_BLACK.jpg2017M3_CUT020_GER_HIGH_SDN_Exterior_FQ.jpg2017M3_CUT022_GER_HIGH_SDN_Exterior_SIDE.jpg2017M3_CUT023_GER_HIGH_5HB_Exterior_SIDE.jpg2017M3_CUT024_GER_HIGH_SDN_Exterior_RQ.jpg2017M3_CUT025_GER_HIGH_5HB_Exterior_RQ.jpg2017M3_CUT026_GER_HIGH_SDN_Exterior_REAR.jpg2017M3_CUT027_GER_HIGH_5HB_Exterior_REAR.jpg2017M3_CUT01_MME_GER_HIGH_5HB_PE_AT_MACHINE_GREY.jpg2017M3_CUT02_MME_GER_HIGH_SDN_PE_MT_SOUL_RED.jpg2017M3_CUT019_GER_HIGH_SDN_Exterior_FQ.jpg2017M3_CUT018_GER_HIGH_5HB_Exterior_FRONT.jpg2017M3_CUT031_GER_HIGH_5HB_Exterior_RR_COMBI_LAMP.jpg

Tüm haberi görüntüle

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Koltuklar ve kol dayama kısmının Mazda 6 ile aynı olması araca cidden daha üst sınıf bir hava katmış. Yine Mazda 6 da ve sonradan daha açık renkte Mazda CX-3'te de kullanılan koyu bordo detaylar da siyah deride çok hoş duruyor.

HUD'a bir de vites bilgisini ekleselerdi ne güzel olurdu ama yine de Mazda'nın her yeni model ve güncellemede bizi şaşırtmaya devam etmesini hayranlıkla izliyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, Uygar :

Çok güzel olmuş ta, keşke şöyle biraz daha performanslı olsa :P 

Bu saatten sonra seni hangi performans keser çok merak ediyorum :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Adamlar araba yapmıyor sanat yapıyor resmen. Tebrikler Mazda !

Eleştirilen tüm sıkıntılar giderilmiş gibi duruyor. Elektrikli park freni, ekran konumu, 4cam kumanda ışıkları v.s. baya elden geçen şey var. Harika tadından yenmeyecek bir araba olmuş. Buna 1.5dizelin de çok yakışacağını düşünüyorum. Bende makyajlı dizel+otomatik+power için talibim. İnşallah tek kronik sorun olan ses yalıtımı da iyileştirilmiştir. Böyle prestijli bir araca yakışan sessizliğe kavuşmuştur.

Umarız en kısa zamanda gelir. Mazda Türkiye aksine uğraşsa da !!! bu araba iyi satar :D

Yeniden Mazda'cı olabilmek için sabırsızlanıyorum. Herkese iyi forumlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, Bikes44 :

Adamlar araba yapmıyor sanat yapıyor resmen. Tebrikler Mazda !

Eleştirilen tüm sıkıntılar giderilmiş gibi duruyor. Elektrikli park freni, ekran konumu, 4cam kumanda ışıkları v.s. baya elden geçen şey var. Harika tadından yenmeyecek bir araba olmuş. Buna 1.5dizelin de çok yakışacağını düşünüyorum. Bende makyajlı dizel+otomatik+power için talibim. İnşallah tek kronik sorun olan ses yalıtımı da iyileştirilmiştir. Böyle prestijli bir araca yakışan sessizliğe kavuşmuştur.

Umarız en kısa zamanda gelir. Mazda Türkiye aksine uğraşsa da !!! bu araba iyi satar :D

Yeniden Mazda'cı olabilmek için sabırsızlanıyorum. Herkese iyi forumlar.

Ön sipariş mi versek ne :D

Bende 2017 reflex sedan'a talibim ama 2017 hazirandan önce gelir mi onu bilmiyorum işte :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 hours ago, Mazda41 said:

Araba mukemmel sadece jantları begenmedim

Aynen katılıyorum. Araç benim de çok hoşuma gitti ama eski jantları daha güzel tasarıma sahip. Zevk meselesi tabi bu ama bana çok sıradan geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda = sanat :rolleyes:benim cahilliğime verin de video birsey dikkatimi çekti .katlanır aynalar hareket halindeyken kapanabiliyor mu?? ilkkez gördüm baya artistik bi hareketmiş.hos geldi gözüme:rolleyes:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

54 dakika önce, Dagiki :

mazda = sanat :rolleyes:benim cahilliğime verin de video birsey dikkatimi çekti .katlanır aynalar hareket halindeyken kapanabiliyor mu?? ilkkez gördüm baya artistik bi hareketmiş.hos geldi gözüme:rolleyes:

Park halinde de, hareket halinde de aynaları kapı kolunda yer alan aynaları kapatma butonuyla kapatabiliyorsunuz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

slm arkadaslar aranıza yenı katıldım umarım uzun surelı olur . japonyada satılan yenı mazda 3lerın ıc konsolu ozellıkle elfırenı bardaklık kısmı sımdıkılerle aynı dıyer yerlı dıreksıyon  ekren sadece yenılenmıs gıbı https://www.youtube.com/watch?v=hu-qHqdXPbcer resımlerdekı gıbı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu araca aşık olmamak elde değil. (bir gün almak nasip olursa garajlı bir evde alacağım yanında. dışarıda kalmasına dayanamam.);D

Hibrit modellerinde el freni elektronik herhalde.iç aksam muhteşem olmuş ama. O0

eski jantlar daha bi güzeldi sanki.???

işallah aracın otomatik vitesini revize etmişlerdir. ???

Yalıtım düzeyi de  artmışsa başka bir problemi kalmıyor.:tey:

Ne zaman gelir acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...