Jump to content
Misafir

2.Nesil Mazda 3 MT Vites Topuzu Kırılması

Tavsiye Edilen Mesajlar

SafaTR

Gerçekten güzel olmuş orjinal gibi duruyor. El işçiliği gerçekten farklı bir güzellik. 

Hayırlı olsun :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mazda41

Cok guzel omua iyiki dikiş attirmamissiniz bence guzel durmazdi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
3 saat önce, Mazda41 :

Cok guzel omua iyiki dikiş attirmamissiniz bence guzel durmazdi

Güzel durması için, aynı dokunuşların.

El freni ve direksiyonada olması gerekirdi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
FatihT
2 saat önce, İlhan :

Güzel durması için, aynı dokunuşların.

El freni ve direksiyonada olması gerekirdi.

Duygularıma tercüman oluyosun ilhan abi 1 saat önce senin dediklerinin temellerini attım vites topuzunu el freni ve direksiyon için mavi kalın dikişli deri yaptırıyorum hatta ustamız el freninin sadece elciği için değil al trime inen lastik parça içinde çok güzel bir düşünce paylaştı orayada yapcak :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan
1 dakika önce, Fatih_ :

Duygularıma tercüman oluyosun ilhan abi 1 saat önce senin dediklerinin temellerini attım vites topuzunu el freni ve direksiyon için mavi kalın dikişli deri yaptırıyorum hatta ustamız el freninin sadece elciği için değil al trime inen lastik parça içinde çok güzel bir düşünce paylaştı orayada yapcak :D

Yukarıda söylemeyi unutmuşum.

Mümkünse vites kolu körüğündeki deriyede aynı dikişler uygulanmalı diye düşünüyorum..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
FatihT
Bir saat önce, İlhan :

Yukarıda söylemeyi unutmuşum.

Mümkünse vites kolu körüğündeki deriyede aynı dikişler uygulanmalı diye düşünüyorum..

Evet onuda yaptırmak lazım abi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa Y.

Özellikle direksiyon fotoğraflarını heyecanla bekliyorum, iyi bi iş çıkarsa Eskişehir e kadar gelirim heralde.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
FatihT
Bir saat önce, Mustafa Y. :

Özellikle direksiyon fotoğraflarını heyecanla bekliyorum, iyi bi iş çıkarsa Eskişehir e kadar gelirim heralde.

Abi gel buyur beklerim ama ustamız biraz nazlı haberin olsun ben bu akşam ikna etmek için saat 8 den beri dil döküyorum bi "ufak" hediyeyle  işi bağladık :D çok uğraşıyorum diyo vites topuzu için 4 saat uğraştı kendi yaptığını beğenmeyen bi abimiz işçilik çok güzel..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mustafa Y.

Valla inanmazsın vites topuzunu kendim hanımın kullanmadığı siyah bi çantasından bi parça alıp bende çok uğraştım ama bi halta benzemedi, bende ebayden kullanılmış bi mx-5 topuzu aldım. Direksiyon için çok kaliteli bi deri boyası aldım,güzelce boyadım iyi olmuştu ama sonra boya yok oldu resmen, bende pes ettim bu deri işlerinden. İşi ehline bırakacan. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
FatihT
24 dakika önce, Mustafa Y. :

Valla inanmazsın vites topuzunu kendim hanımın kullanmadığı siyah bi çantasından bi parça alıp bende çok uğraştım ama bi halta benzemedi, bende ebayden kullanılmış bi mx-5 topuzu aldım. Direksiyon için çok kaliteli bi deri boyası aldım,güzelce boyadım iyi olmuştu ama sonra boya yok oldu resmen, bende pes ettim bu deri işlerinden. İşi ehline bırakacan. 

sen iyi cesaretini toplayıp uğraşmışsın abi ben elime yüzüme bulaştırırım bu işleri...topuzu götürdüm direk yaptırdım 4 saat uğraştı zaten yarım saat aynı deriden olcak diye deri aradı dükkanda başka dik diyorum işime karışma kendin yapsaydın diyo :D yarın bende direksiyonu boyamak için niyetleniyorum bugün aldım boyayı boyadıktan sonra da derisini diktircem... perşembe gününe randevu aldık ustamızdan her hafta birini yaparım diyo ama nerden başlıcak kendisi karar verecek her uygulama sonrası burda paylaşırım...  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
korayoz7

Yazıların bulunduğu plastik parçadan Bulabilirmiyiz?

20181126_194721.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
12 dakika önce, korayoz7 :

Yazıların bulunduğu plastik parçadan Bulabilirmiyiz?

20181126_194721.jpg

AliExpress te bolca model var. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
korayoz7
15 dakika önce, Mutlu Tekir :

AliExpress te bolca model var. 

Topuzdan bahsetmiyorum abi 12345r yazan su plastikten bugün yere düşürdüm derisini degistiriyim diye   oda çatladı gözüme bulasti

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
2 saat önce, korayoz7 :

Topuzdan bahsetmiyorum abi 12345r yazan su plastikten bugün yere düşürdüm derisini degistiriyim diye   oda çatladı gözüme bulasti

Onu bulmaya çalışasıya kadar zevkine uyan bir tanesiyle değiş işte. Ya da çıkmacıları dolaşacan.

https://tr.aliexpress.com/w/wholesale-mazda-3-gear-knob.html?initiative_id=SB_20181126145134&site=tur&groupsort=1&SortType=price_asc&g=y&SearchText=mazda+3+gear+knob

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
korayoz7
8 saat önce, Mutlu Tekir :

Sağol abi olmassa öyle yaparız 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.