Jump to content

Mazda CX3 Satın Almalı mıyım?

Yıldıray

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar sizce RENAULT KADJAR 1.2 BENZİNLİ 2015 model aracımı satıp MAZDA CX3 almayı düşünüyorum sizce nasıl olur aracım şu anda 7 bin kilometrede cevap verirseniz sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende aracımı almadan önce ilk olarak mitsubishi asx alma niyeti ile bayiye gittim fiyat özellik vs herşey tamam dı sadece test sürüşü aracı yok dedi iki gün sonra gelecek diye anlaştık ve ordan çıktım ranault bayisinin önünden geçerken kadjarı gördüm daha önce hiç tv de falan görmemiştim baktım araç güzel test sürüşüde yaptık en full olanını beğenmiştim 1 gün daha düşünmek için ara verdim ertesi gün iş arkadaşım opel mokkaya bakalım dedi gittik baktık bakmamla bu aracı almam demem bir oldu zaten :) sonra yolda cx-3 gördük üstünde test aracı yazıyordu kırmızı renkteydi internetten baktık o da yeni çıkmış en yakın bayi kozyatağında bastık gittik oraya onun da en fulunu test ettik sonuç olarak cx-3 aldım ama hala neden onu aldığımı asx i neden almadığımı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, Yıldıray :

Aile arabası olabilir mi sence 

Aile arabası olur mu ?

Bu sorunun yanıtı aileye göre ve ailenin beklentisine göre değişir.

Örneğin bana hitap etmiyor, çünkü bende 2 çocuk var.

Bana hitap etmiyor, çünkü ben çok sık şehirler arası seyahat ederim.

Bana hitap etmiyor, çünkü ben dağ taş gezen bagajından kamp sandalyeleri, mangalı vs eksik olmayan birisiyim.

Siz arabayı yakından görme, inceleme ve test etme imkanınız oldu mu ? @Yıldıray

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bir aileyim :) istanbulda gorev yapıyorum Van a yilda bir kere gidiyorum dizel otomatik cx-3 un tadı kadar dan iki tık  daha fazla genişlik olarak kadjar daha geniş ama biz Türkler araba alırken hemen bagajina bakıp ooooo bagajı genismis demeye alışmışız. Ben bagajimi doldurdum gelirken yetti yani

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aile arabası olmaz. Yeni evli arabasi, ardından hanım arabası, daha sonrasinda da oğlanın veya kızın ilk arabası olur..:)

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kadjar CX5 ile aynı sınıfta. Daha geniş, daha ferah...

CX-3 ile dört kişi zor seyehat edersiniz. O da bagajınız olmayacak.

CX-3 daha atik, çevik bir araç şehir içi kullanması çok zevkli.

Türk milleti hemen bagajına bakar diyorsunuz, neresine bakalım? Motoruna mı açıp bakalım?

Evliyim 1 çocuğum var. Şuan ki aracımda çocuk koltuğu sürekli takılıdır ona rağmen arkaya 2 kişi rahat oturuyor. 590 litre bagajı var aracın, çocuk arabasından tutun her türlü eşyayı yükleyip uzun yolculuklara çıkabiliyorum. 

Büyük bagajın dezavantajı yok mu var tabiki. O kadar eşyayı alıyor, lastik patlasa işin yoksa hepsini indir stepneyi çıkar bir daha yükle falan :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, M.E.G :

Türk milleti hemen bagajına bakar diyorsunuz, neresine bakalım? Motoruna mı açıp bakalım?

Evliyim 1 çocuğum var. Şuan ki aracımda çocuk koltuğu sürekli takılıdır ona rağmen arkaya 2 kişi rahat oturuyor. 590 litre bagajı var aracın, çocuk arabasından tutun her türlü eşyayı yükleyip uzun yolculuklara çıkabiliyorum. 

Büyük bagajın dezavantajı yok mu var tabiki. O kadar eşyayı alıyor, lastik patlasa işin yoksa hepsini indir stepneyi çıkar bir daha yükle falan :D 

neymiş 590 litre bagajı olan araç? :) 

Karşılaştırırken sınıflara dikkat etmek lazım. 16bine geldim, şimdilik bagaj sorunum olmadı. Elazığ'dan 3 kişi geldik Eskişehir'e. Monitör, çantalar, hediyeler vs, bir koltuğu yatırdım mesele kalmadı. Ha 4 kişisin, tatile çıkacaksın port bagaj ister. yılda bir defa lazım olacak bagaj için de araba kötülenmez ayıptır günahtır. Tek sorun var. hava 36-38 hatta 40 dereceyken arkada oturanın üşümesi. Kliması muazzam çalışıyor meretin. Kısmak zorunda kalıyoruz çoğu zaman. Sürüşü pek keyifli yakıtı da ideal , şehir içi sıkıntısız, uzun yolda konforlu bir araç. Kullanmanız lazım şöyle 2-3 ay. Sonra jimba ittai oluyonuz :D Başlarda virajlarda hep dışarıda kalıyordum mesela şimdi istediğim hızla girebiliyorum. Yol tutuş, direksiyon hissi, yüksek tork daha nossun?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 dakika önce, fotifoti :

neymiş 590 litre bagajı olan araç? :) 

Karşılaştırırken sınıflara dikkat etmek lazım. 16bine geldim, şimdilik bagaj sorunum olmadı. Elazığ'dan 3 kişi geldik Eskişehir'e. Monitör, çantalar, hediyeler vs, bir koltuğu yatırdım mesele kalmadı. Ha 4 kişisin, tatile çıkacaksın port bagaj ister. yılda bir defa lazım olacak bagaj için de araba kötülenmez ayıptır günahtır. Tek sorun var. hava 36-38 hatta 40 dereceyken arkada oturanın üşümesi. Kliması muazzam çalışıyor meretin. Kısmak zorunda kalıyoruz çoğu zaman. Sürüşü pek keyifli yakıtı da ideal , şehir içi sıkıntısız, uzun yolda konforlu bir araç. Kullanmanız lazım şöyle 2-3 ay. Sonra jimba ittai oluyonuz :D Başlarda virajlarda hep dışarıda kalıyordum mesela şimdi istediğim hızla girebiliyorum. Yol tutuş, direksiyon hissi, yüksek tork daha nossun?

Biliyorsun aracı fotican :D 

Ben kötülemedim aracı ama bana uygun değil. Yani çocuklu aileler için değil bence. 290 litre bagaja ne sığar? Çocuk arabasını koysan + 1 büyük valiz sığmıyor. Bana kalsa sırt çantamı alır yola çıkarım ama bayanlar çok farklı şunu da yanıma aliyim şunu da derken 2 valiz zaten :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, M.E.G :

Biliyorsun aracı fotican :D 

Ben kötülemedim aracı ama bana uygun değil. Yani çocuklu aileler için değil bence. 290 litre bagaja ne sığar? Çocuk arabasını koysan + 1 büyük valiz sığmıyor. Bana kalsa sırt çantamı alır yola çıkarım ama bayanlar çok farklı şunu da yanıma aliyim şunu da derken 2 valiz zaten :D 

Bekara araba beğenmek kolay :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 ay kadar önce ben de aynı telaşeyi yaşadım aracımı sattım ve bir araç aramaya başladım tercihen jip olmasıydı test sürüşüne çıktığım araçlar;

1- xv 

2- kadjar

3-  renegade

4- cx-3

5- levorg

6- mokka

7- hyundai tuscon

8- juke

9- qashqai

10- civic

11- x1

12- kuga

13- tivoli

14- kia sportage (yeni kasa)

15-  vitara

16- captur

17- crv

18- talisman 

valla dahada çıkabilir şimdilik aklıma gelenler bunlar gördüğünüz gibi skalam çok geniş bunların arasında bu benim için yapılmış dediği tek araş levorg oldu ama kısmet değilmiş alamadım bütçeden dolayı vesselam. 

X1,CRV,levorg,sportage ve talisman fiyattan dolayı elendi, civic ve renagade bende inanılmaz bir hayal kırıklığı yarattı ve elendi , tivoli çok beğendim ama güvenemedim, suzuki ye güvenmediğimden daha doğru Tr distibürütörüne güvenmediğimden elendi, mokka rezalet ötesi,nissan hele aman Allahım böle bir kalite yoksunluğu olamaz, renault sevmediğimden almadım , bunları eledikten sonra karşımda xv,kuga,tuscon ve cx-3 kaldı.

aslında kugayı alacaktım ama sonra eşimle ortak kullanacağımdan dolayı onuda eledim cx-3 ilk test sürüşünde hoşuma gitti iç diyaznı dinamik duruşu ama içi çok dar gelmişti bebek olacak bagajı çok ufak olunca da aklım kalsada cx-3 de elendi kaldı xv ve tuscon , tusconu beğendim güzel araç yapmışlar ama dedimki madem cip alıyorum 4x4 olsun onada bütçem yetmedi derken kaldı xv neyse tabi bu süreç beni nisan ayına adar taşıyınca 2015 model tüm xvler tükendi derken g.antepte buldum pazarlığımı yaptım 1 saat süre istedim tam alıcam derken bayraktarda da bir tane varmı g.antep ile 82 bine anlaştım burası ne yaptıysam 83 ün altına inmedim dedim git gel yapmayım xv yi aldık

tabi ne yazıkki performans olarak 240 hp lik roccodan inip buna binince epey bir dumur oldum ama derken alıştım güzelliklerini fark ettim inanılmaz bir yol tutuşu var hele eskişehirden dönerken eşim dedi ki tabelada milli park yazıo hadi girelim girdik yaklaşık 20 km kadar yolumdan saptım köylerden geçtik çok güzel yollardı derken parka geldik bir manzara var ki sormayın gitsin işte tam orada aracımın değerini anladım benim aracım la beraber 3 araç indik en önde ben varım araçlar xv yani biz cx-3 ve renegade ama 4x4 vesselam bir ben geri çıktım cx-3 ve renegade ( özellikle renagade beni çok şaşırttı) kaldılar çıkmadılar gerçi epey bir çamur ve dik bir yokuştu başta bende çıkamadım derken birden tar tar tar die bir ses ve araba hareket etmeye başladı tabi benim ağız kulaklarda neyse diğer arkadaşlara da yardım ettik çıktık eee artık yorum sizin he birde xv nin süspansiyonları aşırı sert

he bu arada bagaj konusunu takmaya değmez cip alıyorsanı port bagajda alın kafanız rahat etsin ben öyle yapıcam mesela

4 saat önce, M.E.G :

bagaj çocuklu aileler için elbet önemli ama mesela benim aracımın da bagajı ufak ama port bagaj almayı planlıyorum o yüzden bence bagaj yüzünde insan zevkinden vazgeçmemeli he tabi büyük bagaj avantaj olur o ayrı mesele

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

renegade tam bir çöp :D ağlayan ağlayana @muratdmrblk1903 cx3'ün çıkamaması ilginç olmuş. bence xv cvt olduğu için kaybediyor. Benim açımdan en azından.

siz xv ile ne yakıyorsunuz km'de? 

bu arada dh forumda bir superb sahibinin yorumunu eklemek istiyorum. Bizim sorun anlayışımızla, vosvos grubu sahiplerinin sorun anlayışı arasındaki farkı anlamak açısından :D 

" Yeni superb sahibi olarak söylüyorum :) 
Gerçi ben tüm sorunlarımı çözdüm. Biraz uğraştırdı ama şimdi benim aracım tamamen problemsiz. 
Forumdaki yeni skoda superb başlığını okursanız, nelerle karşılaşmışız, nasıl çözmüşüz vs görebilirsiniz.
Karşılaşılan problemler çoğunlukla büyük sorunlar değil. En büyüğü klimanın geçici arızası idi mesela. Genelde ıvır zıvır ama can sıkıcı şeyler. 
Klimanın yetersiz çalışması, ekranın kendiliğinden resetlemesi, sunroofdan tıkırtı, sağ fıskiyenin yetersiz su püskürtmesi, cam üzerindeki krom çıtanın çıkması, torpido yan tarafındaki kapı içi kapağın gevşekliğinden kaynaklı zırıltı sesi, koltuk ray vidasının gevşemesi sonucu çıt çıt ses gelmesi gibi problemler. hepsi çözülebiliyor ama uğraş istiyor.
Bunda aracın yeni piyasaya çıkması etken. zamanla geri, bildirimlerle çözülecektir. "

royalblue14.7.2016 14:27:21

bu klima problemini arkadaşta gördüm. Ha klima var ha yok yani o hesap. çok güzel piştik arabada

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, fotifoti :

renegade tam bir çöp :D ağlayan ağlayana @muratdmrblk1903 cx3'ün çıkamaması ilginç olmuş. bence xv cvt olduğu için kaybediyor. Benim açımdan en azından.

valla renegade test sürüşüne gittim bebekteydi okdar yol gittim ziyan oldum yani bana bir araç denettiler motor titriyor dururken şanzuman takılıyor geçişler rezalet test sürüş aracından indim içeri girmeden vın kadın arkadam aradı ne oldu beyfendi sizi içeri bekliyorduk dedim bence sende çalışma artık orda :D neyse dikkat ettiyseniz yakıttan hiç bahsetmedim çünkü yakıt derdim yok hemde aracı eşim ağırlıklı kullanacak yılda max 10 bin için dizelle uğraşamam dedim yakıt derdimin olmaması şirketim adına kayıtlı olduğundan araç oldukça indirimli alıyorum ve işe arabayla pek gidip gelmiyorum ( s0n 3 ay hariç bebeğim oldu ne olur ne olmaz diye arabay alıyorum) gelelim yakıt konusuna işte orada oldukça cömert bir araç malum istanbul burası yaz ayınıda işin içine katarsak 12 km lik yolda full trafik ( yaklaşık 1 saat 15 dkde gidiyorum) boş olduğunda da performanslı kullanım ve full klimayıda eklendiğinde en son 14.4 lit gibi çılgın bir rakamla karşılaştım :D

bu arada bende başta cvt ye çok olumlu bakmıyorudm ama kullandıkça şimdi diyorum ki cvt inanılmaz rahat ve konforlı özellikle kardeşimin beetle nı hatta babamın a6 sını kullandıktan sonra bile diyorum ki farklı sıfır his hatta başlarda acaba bu aracda vites değişimi yokmu demiştim :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, fotifoti :

Xv'den soğuma temel sebeplerim arasında 

1- Performans

2- Servis ve yedek parçalarının fahiş fiyat olması. 

Şu fiyatları gördükten sonra. Özellikle 4 bin liraya yakın bir tek Xenon far fiyatı !!...Büyük konuşmak istemiyorum ama, çok sevdiğim Subaru markasını bir süreliğine planlarım arasından çıkardım. Minimum sıradan bir periyodik bakıma 650-750 lira arası fiyat biçiyorlar..CX-3'ün periyodik bakımı 300-350 lira arası..

Benzer şeyleri az çok SubaruClubTR'de yazmışımdır belki görmüşsündür Murat. Bazı kullanıcı arkadaşlar alternatif Y.içi / Y.dışı yedek parça tedarik zincirlerini kulanıp, alternatif usta ve özel servislerle işlerini hallediyorlar. Açıkçası bende bu zaman lüksü olmadığı için, böyle bir işe kalkışmam mümkün değil. 

Ama XV aslında tam bana/bize hitap eden bir otomobil. Bagajı bize yeter, araç yerden yüksek, 4x4..güvenli, sağlam,vs.vs.. Ama performans, yakıt ve satın alma sonrası hizmet alabilme konusu ciddi sıkıntılı..

MJ7Jm1.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 dakika önce, muratdmrblk1903 :

valla renegade test sürüşüne gittim bebekteydi okdar yol gittim ziyan oldum yani bana bir araç denettiler motor titriyor dururken şanzuman takılıyor geçişler rezalet test sürüş aracından indim içeri girmeden vın kadın arkadam aradı ne oldu beyfendi sizi içeri bekliyorduk dedim bence sende çalışma artık orda :D neyse dikkat ettiyseniz yakıttan hiç bahsetmedim çünkü yakıt derdim yok hemde aracı eşim ağırlıklı kullanacak yılda max 10 bin için dizelle uğraşamam dedim yakıt derdimin olmaması şirketim adına kayıtlı olduğundan araç oldukça indirimli alıyorum ve işe arabayla pek gidip gelmiyorum ( s0n 3 ay hariç bebeğim oldu ne olur ne olmaz diye arabay alıyorum) gelelim yakıt konusuna işte orada oldukça cömert bir araç malum istanbul burası yaz ayınıda işin içine katarsak 12 km lik yolda full trafik ( yaklaşık 1 saat 15 dkde gidiyorum) boş olduğunda da performanslı kullanım ve full klimayıda eklendiğinde en son 14.4 lit gibi çılgın bir rakamla karşılaştım :D

bu arada bende başta cvt ye çok olumlu bakmıyorudm ama kullandıkça şimdi diyorum ki cvt inanılmaz rahat ve konforlı özellikle kardeşimin beetle nı hatta babamın a6 sını kullandıktan sonra bile diyorum ki farklı sıfır his hatta başlarda acaba bu aracda vites değişimi yokmu demiştim :D

ahahah sorduğuma pişman oldum :D geçen haftasonu istanbuldaydım klima hep açıktır bende, istanbula girişte doldurdum, iki gün dolandım. Florya -beşiktaş 2 saatte gittim, bahçelievlere 1 saatte döndüm, ertesi gün eskişehire geldim. Ortalama 6.2. ben cx3 ile devam edeyim :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, İlhan :

Xv'den soğuma temel sebeplerim arasında 

1- Performans

2- Servis ve yedek parçalarının fahiş fiyat olması. 

Şu fiyatları gördükten sonra. Özellikle 4 bin liraya yakın bir tek Xenon far fiyatı !!...Büyük konuşmak istemiyorum ama, çok sevdiğim Subaru markasını bir süreliğine planlarım arasından çıkardım. Minimum sıradan bir periyodik bakıma 650-750 lira arası fiyat biçiyorlar..CX-3'ün periyodik bakımı 300-350 lira arası..

Benzer şeyleri az çok SubaruClubTR'de yazmışımdır belki görmüşsündür Murat. Bazı kullanıcı arkadaşlar alternatif Y.içi / Y.dışı yedek parça tedarik zincirlerini kulanıp, alternatif usta ve özel servislerle işlerini hallediyorlar. Açıkçası bende bu zaman lüksü olmadığı için, böyle bir işe kalkışmam mümkün değil. 

Ama XV aslında tam bana/bize hitap eden bir otomobil. Bagajı bize yeter, araç yerden yüksek, 4x4..güvenli, sağlam,vs.vs.. Ama performans, yakıt ve satın alma sonrası hizmet alabilme konusu ciddi sıkıntılı..

MJ7Jm1.jpg

evet ne yazık ki abi bunlar en büyük handikaplar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, fotifoti :

ahahah sorduğuma pişman oldum :D geçen haftasonu istanbuldaydım klima hep açıktır bende, istanbula girişte doldurdum, iki gün dolandım. Florya -beşiktaş 2 saatte gittim, bahçelievlere 1 saatte döndüm, ertesi gün eskişehire geldim. Ortalama 6.2. ben cx3 ile devam edeyim :D 

araç dizel mi diye sormuyorum :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...