Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Otomatik Kapı Kilidi

Tarahumara
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

1 hour ago, opdria said:

Günaydınlar. Emeğinize sağlık. Mümkünse nasıl yapabiliriz.

Hazirliyorum bir kilavuz. Bitince paylasacagim ama biraz mesakkatli adimlari var. OBD kablosunu modifiye etmek gibi ve biraz bilgisayar programlama bilgisi istiyor. Checksum icin HEX datalarini toplamaniz gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@tarahumara Öncelikle hemen herkesin anlam veremediği, nasıl olmaz diye düşünüp cevap bulamadığı ve servislerin de kayıtsız kaldığı bu konuyu çözdüğünüz için size çok teşekkür ederim. Uygulaması biraz zor görünse de bir süre sonra herkesin bunu yapacağına eminim (şu an bütün mazdalarda navigasyon olması gibi) fakat bu foruma üye servis yetkililerinin bu gelişmeleri görüp hemen uyum sağlayıp böyle hizmetleri bizlere sunması gerek diye düşünüyorum hatta bu gelişmeleri forum üyelerinden öğrenmek yerine kendilerinin bulup çıkartması lazım aslında ben takip etseler de razıyım ama ne yazık ki bahsettiğiniz gibi ek donanım istiyor benzeri yanlış bilgi veriyorlar üstüne üstlük. Tekrar emeğiniz için teşekkürler.

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 hours ago, anilcanatan said:

@tarahumara Öncelikle hemen herkesin anlam veremediği, nasıl olmaz diye düşünüp cevap bulamadığı ve servislerin de kayıtsız kaldığı bu konuyu çözdüğünüz için size çok teşekkür ederim. Uygulaması biraz zor görünse de bir süre sonra herkesin bunu yapacağına eminim (şu an bütün mazdalarda navigasyon olması gibi) fakat bu foruma üye servis yetkililerinin bu gelişmeleri görüp hemen uyum sağlayıp böyle hizmetleri bizlere sunması gerek diye düşünüyorum hatta bu gelişmeleri forum üyelerinden öğrenmek yerine kendilerinin bulup çıkartması lazım aslında ben takip etseler de razıyım ama ne yazık ki bahsettiğiniz gibi ek donanım istiyor benzeri yanlış bilgi veriyorlar üstüne üstlük. Tekrar emeğiniz için teşekkürler.

Rica ederim aslinda mantigini cozdukten sonra uygulamasi cok basit. Gerekli ekipmanlar olduktan sonra islemi yapmasi 30 saniye suruyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Elinize sağlık elm 327 siparişini ben de verdim. Bakalım bunu da becerebilecek miyiz. Yan ayna otomatik kapama kalacak ondan sonra...

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 hours ago, Mehmet Hayri Genç said:

Elinize sağlık elm 327 siparişini ben de verdim. Bakalım bunu da becerebilecek miyiz. Yan ayna otomatik kapama kalacak ondan sonra...

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Onu anca Mazda'nin kendi kitiyle yapabilirsiniz. Yani simdilik oyle gozukuyor. Ayna motoruyla aracin canbuslari arasinda bir baglanti bulamadim ben,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yan aynaları otomatik kapama için modül satılıyordu sizin araca olurmu bilmem ama bi araştırın isterseniz.

ASUS_T00J cihazımdan gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yan aynaları otomatik kapama için modül satılıyordu sizin araca olurmu bilmem ama bi araştırın isterseniz.

ASUS_T00J cihazımdan gönderildi

Teşekkürler araştırayım...
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tarahumara abi eline emeğine sağlık mükemmel bir gelişme.

Aklıma gelen bir soru var bu fallow me home -leaving home aydınlatmasınıda bu tarzda kod değişimiyle yapabilirmiyiz ? Aracı aldığım günden beri kafamda 1- otomatik kilitleme 2- fallow me- leaving home aydınlatma eksikliği var 1.yi hallettin 2.si içinde bir umut olursa mükemmel olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tarahumara abi eline emeğine sağlık mükemmel bir gelişme.

Aklıma gelen bir soru var bu fallow me home -leaving home aydınlatmasınıda bu tarzda kod değişimiyle yapabilirmiyiz ? Aracı aldığım günden beri kafamda 1- otomatik kilitleme 2- fallow me- leaving home aydınlatma eksikliği var 1.yi hallettin 2.si içinde bir umut olursa mükemmel olur

Denemek lazim. Sanirim sizin arac 2014 model. Benim aracimda var follow me home ile leaving home. 2015 sonrasi araclarda geldigini soylediler.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sıkıntı da burda aracım 2015 model ancak bu özellik yok bu özelliğinde kapı klidi gibi yazılım ile programlanabileceğini düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sıkıntı da burda aracım 2015 model ancak bu özellik yok bu özelliğinde kapı klidi gibi yazılım ile programlanabileceğini düşünüyorum

Benim aracim da 2015 model ama ben de var. Garip sizde olmamasi. Mumkunse ozelden vin numaranizi atabilir misiniz bana.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...