Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Otomatik Kapı Kilidi

Tarahumara
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba bende sonunda ELM 327 cihazıma kavuştum. Fakat şöyle bir problemim var

Tüm bağlantıları tamamladım fakat Modül Ayarları sekmesi Forscan Programında görünmüyor acaba nerede hata yapıyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Resim1.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 minute ago, Mustafa Yılmaz said:

Arkadaşlar merhaba bende sonunda ELM 327 cihazıma kavuştum. Fakat şöyle bir problemim var

Tüm bağlantıları tamamladım fakat Modül Ayarları sekmesi Forscan Programında görünmüyor acaba nerede hata yapıyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

O listede RBCM modülünü görebilmeniz lazım. ELM cihazınızda bir switch olmalı. Mümkünse bir fotoğrafını gönderin ELM cihazınızın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, tarahumara :

O listede RBCM modülünü görebilmeniz lazım. ELM cihazınızda bir switch olmalı. Mümkünse bir fotoğrafını gönderin ELM cihazınızın.

Modül bu 

IMG_20161209_123917.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 minutes ago, Mustafa Yılmaz said:

Modül bu 

Doğru gözüküyor. Peki bağlantı kurarken forscan size "şimdi switchin ayarını değiştirin" diye bir uyarı da bulunuyor mu. Eğer bulunmuyorsa Forscan ayarlarından bunu değiştirmeniz lazım. Benim elimdeki cihazın üzerinde switch var diye bir ayar olmalı. Soru şu şekilde:

o08JJ9.jpg

Ayar yapacağınız yer de aşağıdaki ekrandaki MS-CAN support yazan yer.

LZgjL0.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Tarahumara :

Doğru gözüküyor. Peki bağlantı kurarken forscan size "şimdi switchin ayarını değiştirin" diye bir uyarı da bulunuyor mu. Eğer bulunmuyorsa Forscan ayarlarından bunu değiştirmeniz lazım. Benim elimdeki cihazın üzerinde switch var diye bir ayar olmalı. Soru şu şekilde:

o08JJ9.jpg

Evet soruyu soruyor. Bende Kolu diğer tarafa alıp tamam diyorum. 

Windows 10 kullanıyorum bundan kaynaklanır mı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Just now, Mustafa Yılmaz said:

Evet soruyu soruyor. Bende Kolu diğer tarafa alıp tamam diyorum. 

Windows 10 kullanıyorum bundan kaynaklanır mı

Zannetmiyorum. Çok düşük bir ihtimal cihazınınzdaki switch de belki de bir problem vardır. İlk bağlantı kurduğu ekranda modüller arasında RBCM olmalı. RBCM listeye geldikten sonra, ilk gönderdeğiniz ekrandaki listede RBCM as built olan satırı seçip aşağıdaki play tuşuna bastığınız zaman modül programlama ekranına gelir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Tarahumara :

Zannetmiyorum. Çok düşük bir ihtimal cihazınınzdaki switch de belki de bir problem vardır. İlk bağlantı kurduğu ekranda modüller arasında RBCM olmalı. RBCM listeye geldikten sonra, ilk gönderdeğiniz ekrandaki listede RBCM as built olan satırı seçip aşağıdaki play tuşuna bastığınız zaman modül programlama ekranına gelir.

Tekrar Merhaba bu söylediğiniz RBCM modülünü ekranda göremiyorum. Diğer modüllere bağlanmadan sorun yok. 

Benim aracım Reflex bundan kaynaklanır mı peki

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Tarahumara :

Tekrar merhaba. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim. 

Resimdeki modüler ulaşabildiği. Ancak bu farklı bir alan galiba. Çünkü 7B7-01-01 alanları burada mevcut değil

IMG_20161209_153608.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 hours ago, Mustafa Yılmaz said:

Tekrar merhaba. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim. 

Resimdeki modüler ulaşabildiği. Ancak bu farklı bir alan galiba. Çünkü 7B7-01-01 alanları burada mevcut değil

Aracınızda RBCM modülü olmaması gibi bir durum olamaz. İç aydınlatma, merkezi kilit, bagaj kilidi gibi özellikler bu modül üzerinden kontrol ediliyor. Sizin sorununuz o switchi kullanıp MS CAN hattına ulaşamamanız. Bu hatta ulaşamayınca doğal olarak bu hat üzerindeki modüllere de ulaşamıyorsunuz. RBCM de bunlardan biri.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 dakika önce, Tarahumara :

Aracınızda RBCM modülü olmaması gibi bir durum olamaz. İç aydınlatma, merkezi kilit, bagaj kilidi gibi özellikler bu modül üzerinden kontrol ediliyor. Sizin sorununuz o switchi kullanıp MS CAN hattına ulaşamamanız. Bu hatta ulaşamayınca doğal olarak bu hat üzerindeki modüllere de ulaşamıyorsunuz. RBCM de bunlardan biri.

ELM 327 ile ilgili bir sorun mevcut o zaman. Bağlantıları kontrol etmek için yarın ELM yi açacağım. Bunun için oldukça fazla uğraştım. Bu aldığım 3. ELM 327 :( Tekrar Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ELM 327 ile ilgili bir sorun mevcut o zaman. Bağlantıları kontrol etmek için yarın ELM yi açacağım. Bunun için oldukça fazla uğraştım. Bu aldığım 3. ELM 327 :( 

Biraz şanssızlık olmuş. Ben, çinden aldığım en ucuz cihazın içini açarak kendim lehimledim switchi. İlk denemede çalıştı.

Çok estetik olmadı ama sorunsuz çalışıyor.

MoL6E2.jpg

QvZRAG.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Tarahumara :

Biraz şanssızlık olmuş. Ben, çinden aldığım en ucuz cihazın içini açarak kendim lehimledim switchi. İlk denemede çalıştı.

MoL6E2.jpg

QvZRAG.jpg

Yarın kendi ELM 327 mi tekrar bir test edeceğim. Olmaz ise sizden bu cihazı temin etme şansım olur mu acaba? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yarın kendi ELM 327 mi tekrar bir test edeceğim. Olmaz ise sizden bu cihazı temin etme şansım olur mu acaba? 

Siz bir bakın olmazsa bir çaresine bakarız. Ben de sürekli kullanıyorum kabloyu. Modüllerde denemeler yapıyorum. Bu arada mazda3revolution a da yazmışsınız ama reflex modeli Türkiye'ye has bir donanım paketi. Yurt dışında başka isimde ve içerikte donanım paketleri.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Tarahumara :

Siz bir bakın olmazsa bir çaresine bakarız. Ben de sürekli kullanıyorum kabloyu. Modüllerde denemeler yapıyorum. Bu arada mazda3revolution a da yazmışsınız ama reflex modeli Türkiye'ye has bir donanım paketi. Yurt dışında başka isimde ve içerikte donanım paketleri.

Evet bu konuda biraz araştırma yapayım dedim ama söylediğiniz çok mantıklı. Bu modülün olmama ihtimali yok. Başka birisi aynı sorunu yaşamış olabilir diye şansımı denemek istedim ama söylediğiniz doğru aklıma gelmedi farklı donanımlar. Umarım sorun çıkmadan hallederim şunu. İlginize teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

MoL6E2.jpg
QvZRAG.jpg

Çalışıyorsa sorun yok [emoji1] sen de az değilsin ey zahit [emoji1]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

09.12.2016 at 11:48, Tarahumara :

Evet sorunu buldum. @Tarahumara nın dediği gibi ELM 327 ile ilgili bir sorun vardı. Lehimlenen ayarlardan bir tanesi kopmuş lehimleyerek sorunu hallettim. İlgisinden dolayı @Tarahumara ya teşekkürler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

01.08.2016 at 13:43, tarahumara :

lmanız ger

Lehimlenecek uçlar yada lehimli uçlar nelerdir acaba ? Lehimleme varsa lehimlenen soket pin bağlantısını paylaşabilir misiniz ? Bende çinden sipariş verdim ama maalesef gelmedi aliexpress de paramı iade etti bir arkadaşta bluetooth elm kablosu var onunla deneyeceğim bakalım. Sonuçları göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 minutes ago, nanotek87 said:

Lehimlenecek uçlar yada lehimli uçlar nelerdir acaba ? Lehimleme varsa lehimlenen soket pin bağlantısını paylaşabilir misiniz ? Bende çinden sipariş verdim ama maalesef gelmedi aliexpress de paramı iade etti bir arkadaşta bluetooth elm kablosu var onunla deneyeceğim bakalım. Sonuçları göreceğiz.

İlk sayfamdaki detaylı anlatımda paylaşmıştım ama yine paylaşayım. Bu arada bluetooth modülü ile sağlıklı çalışabileceğini zannetmiyorum ama yine de denemeden bilmek zor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, nanotek87 :

Bende bağlantıyı @Tarahumara arkadaşımızın paylaştığı sayfa üzerinden yaptım. Orada açıkça belirtilmiş zaten. Ama isterseniz yine cihazı çekip gönderirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...