Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Otomatik Kapı Kilidi

Tarahumara
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar. Aracım 2017 Power Sense Mazda 3 diesel. 

Mazda Türkiye’nin resmi sitesindeki videolarda, hareket ettikten bir süre sonra kapıların otomatik kilitlendiği ve nasıl ayarlandığı gösteriliyor. Ancak ben böyle bi’ özelliği bulamadım. Facebook grubunda bi’ arkadaş kendi aracının 2015 power olduğunu ve bu özelliğin bulunduğunu söyledi. Yardımcı olur musunuz? 

Acaba renault’taki gibi bir tuşa belli saniye basınca mı aktif oluyor? 

Araç hep kapı/bagaj açılabilir durumda sürüşte. Mesela bagajı, p’ye almadan güvenlik açamaz sandım; ama d’de olmama rağmen, adam açtı bagajı. İstanbul’da hiç hoş olmuyor böyle. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 saat önce, Burak Aydın :

Merhabalar. Aracım 2017 Power Sense Mazda 3 diesel. 

Mazda Türkiye’nin resmi sitesindeki videolarda, hareket ettikten bir süre sonra kapıların otomatik kilitlendiği ve nasıl ayarlandığı gösteriliyor. Ancak ben böyle bi’ özelliği bulamadım. Facebook grubunda bi’ arkadaş kendi aracının 2015 power olduğunu ve bu özelliğin bulunduğunu söyledi. Yardımcı olur musunuz? 

Acaba renault’taki gibi bir tuşa belli saniye basınca mı aktif oluyor? 

Araç hep kapı/bagaj açılabilir durumda sürüşte. Mesela bagajı, p’ye almadan güvenlik açamaz sandım; ama d’de olmama rağmen, adam açtı bagajı. İstanbul’da hiç hoş olmuyor böyle. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

İlk sorunuzun cevabı bu konunun ilk sayfasında var. Avrupa araçlarında bu özellik fabrikadan kapalı geliyor. Bazı işlemler ile kendiniz açmanız lazım. 2. sorunuza gelirsek, aracın viteste iken bagajın açılıp açılamaması da yine otomatik kapı kilidi işlemiyle aynı şekilde aktif edilebiliyor.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Tarahumara :

İlk sorunuzun cevabı bu konunun ilk sayfasında var. Avrupa araçlarında bu özellik fabrikadan kapalı geliyor. Bazı işlemler ile kendiniz açmanız lazım. 2. sorunuza gelirsek, aracın viteste iken bagajın açılıp açılamaması da yine otomatik kapı kilidi işlemiyle aynı şekilde aktif edilebiliyor.

Teşekkürler. Ancak bu işi tek başımıza yapmak, sizler kadar donanımlı değilsek riskli. Aslında bakıldığında sürekli bu işi yapan için çok kolay bir işleme benziyor. Keşke İstanbul’dan forumdaki bir usta veya biri bu işi forum için uygun bir ücret karşılığında yapsa... Her köşe başında “WAG gizli özellik açılır. 50₺-70₺” yazan volkswagenciler var. Bunu tek başımıza yaparken hata yapma riskini alamam ben örnek olarak!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

38 dakika önce, Burak Aydın :

Teşekkürler. Ancak bu işi tek başımıza yapmak, sizler kadar donanımlı değilsek riskli. Aslında bakıldığında sürekli bu işi yapan için çok kolay bir işleme benziyor. Keşke İstanbul’dan forumdaki bir usta veya biri bu işi forum için uygun bir ücret karşılığında yapsa... Her köşe başında “WAG gizli özellik açılır. 50₺-70₺” yazan volkswagenciler var. Bunu tek başımıza yaparken hata yapma riskini alamam ben örnek olarak!

Valla biz forumca 2 haftada bir buluşuyoruz ve isteyen arkadaşlara bu tarz yardımlarda bulunuyoruz. Bir ücret de talep etmiyoruz. Tabi yapılan işlem tamamen sizin insiyatifinizde olan bir şey. 100 lerce araca yaparız sorun çıkmaz, sizin araca işlem yaparken RBCM modülü yanar. Yetkili servislerde de bu özelliği açtıramayacağınıza göre ya bu riski alacaksınız, ya da bu şekilde kullanmaya devam edeceksiniz.

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, Tarahumara :

Valla biz forumca 2 haftada bir buluşuyoruz ve isteyen arkadaşlara bu tarz yardımlarda bulunuyoruz. Bir ücret de talep etmiyoruz. Tabi yapılan işlem tamamen sizin insiyatifinizde olan bir şey. 100 lerce araca yaparız sorun çıkmaz, sizin araca işlem yaparken RBCM modülü yanar. Yetkili servislerde de bu özelliği açtıramayacağınıza göre ya bu riski alacaksınız, ya da bu şekilde kullanmaya devam edeceksiniz.

2 haftada 1 ise, ilk fırsatta ben de katılmak isterim. 2 arkadaşız biz. Birimizde Mazda 3 var, birimizde Cx-5. 

Buluşma adresi neresi oluyor? Biz Büyükçekmece tarafındayız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Burak Aydın :

2 haftada 1 ise, ilk fırsatta ben de katılmak isterim. 2 arkadaşız biz. Birimizde Mazda 3 var, birimizde Cx-5. 

Buluşma adresi neresi oluyor? Biz Büyükçekmece tarafındayız.

Forum takviminden buluşma günlerini görebilirsiniz. İki haftada bir perşembe günleri. %90 Maltepe tarafında buluşuyoruz. Takvimden önceki buluşma kayıtlarına da bakabilirsiniz.

https://www.mazdaclubtr.com/calendar/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
01.08.2016 at 01:11, Tarahumara :

3 günlük uğraşımın sonunda başarıya ulaştım :D Aracın Rear Body Control Module ünde ufak bir kod değişikliği ile aktif edilebiliyor bu özellik. Yalnız her araç için bu kod değişebiliyor. Rusya forumlarındaki bir arkadaşın da yardımıyla çözdüm. CMU ile hiçbir alakası yok. İstediğiniz kilitleme şeklini CMU dan ayarlıyorsunuz. İster vitesi P den çıkarınca kilitleyecek şekilde isterseniz de araç belli bir hızı aştığında. Kilit açmayı da yine ister vitesi P ye alınca isterseniz kontak kapatınca. Yabancı forumlardaki bazı arkadaşlar CMU da değişiklikler yaparak sonuca ulaşmaya çalışıyorlar. Her aracın fabrikadan çıkarken özelliklerini belirten bir asbuild datası var. Bu datanın bloğunun içinde araçtaki her bir modül için şifreli şekilde tanımlamalar var. Kapıları kontrol eden modül aracın bagajında sol taraftaki bir modül. Bu modül içindeki HEX codelarını Checksumları ile uyumlu bir biçimde değiştirirseniz bu özellik aktif oluyor. Istanbul'daki servise sordum kendim uğraşmadan önce ama bunun mümkün olmadığını söylediler. Yurtdışındaki modellerde ekstra donanımlar varmış sadece yazılım ile olabilecek bir şey değilmiş. Pehh.

dbYloV.jpg

merhaba tarahumara  foruma yeni katıldım mazda 3 HB 2014 power sense aldık otomatık kapı kilitleme yapmak istiyoruz ama verdiginiz linkteki siteye ulaşamıyoruz  gerçi konu 2 yıllık bir konu ama   başka bir yöntemi varmıdır diye sormak istedim tesekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, selimcandeniz :

verdiginiz linkteki siteye ulaşamıyoruz

Hangi linkten bahsediyorsunuz acaba? Eğer mazdanın kendi asbuilt sayfa linkinden bahsediyorsanız internet explorer ile açılıyor sadece.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, Tarahumara :

Hangi linkten bahsediyorsunuz acaba? Eğer mazdanın kendi asbuilt sayfa linkinden bahsediyorsanız internet explorer ile açılıyor sadece.

Evet Tarahumara o sayfadan  bahsediyorum evde 3 bilgisayardan denedik. Sistem hatası veriyor sayfa hata veriyor return basıyorum olmuyor yapamadım maalesef başka bir yolu yokmudur teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, selimcandeniz :

Evet Tarahumara o sayfadan  bahsediyorum evde 3 bilgisayardan denedik. Sistem hatası veriyor sayfa hata veriyor return basıyorum olmuyor yapamadım maalesef başka bir yolu yokmudur teşekkür ederim 

Tarahumara şu anda site aktifmi bilginiz varmı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
21.03.2018 at 19:33, selimcandeniz :

merhaba tarahumara  foruma yeni katıldım mazda 3 HB 2014 power sense aldık otomatık kapı kilitleme yapmak istiyoruz ama verdiginiz linkteki siteye ulaşamıyoruz  gerçi konu 2 yıllık bir konu ama   başka bir yöntemi varmıdır diye sormak istedim tesekkür ederim

@Tarahumaramerhabalar otomatik kapı kilitleme ile ilgili sizinle buluşsak yardımcı olabilirmisiniz ben çorluda oturuyorum. Siz bu konuda çok tecrübeli siniz  uygun olduğunuzda istediğiniz yeregelebilirim teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 dakika önce, selimcandeniz :

@Tarahumaramerhabalar otomatik kapı kilitleme ile ilgili sizinle buluşsak yardımcı olabilirmisiniz ben çorluda oturuyorum. Siz bu konuda çok tecrübeli siniz  uygun olduğunuzda istediğiniz yeregelebilirim teşekkür ederim 

İki haftada bir Maltepe'de buluşuyoruz forumdan arkadaşlarla. Hoş bu aralar işlerim sebebiyle pek iştirak edemiyorum ama yakında geleceğim inşallah. Siz de denk getirip gelirseniz bir buluşmaya orada yardımcı olmaya çalışırım. Siteyi takip ederseniz etkinlik kaydı açılıyor buluşmalardan önce.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

57 dakika önce, Tarahumara :

İki haftada bir Maltepe'de buluşuyoruz forumdan arkadaşlarla. Hoş bu aralar işlerim sebebiyle pek iştirak edemiyorum ama yakında geleceğim inşallah. Siz de denk getirip gelirseniz bir buluşmaya orada yardımcı olmaya çalışırım. Siteyi takip ederseniz etkinlik kaydı açılıyor buluşmalardan önce.

Çok iyi olur teşekkür ederim sizde bilgisayar ve ara bağlantı modülü varmıydı yoksa sipariş vereyimmi yada gelen arkadaşlarda olurmu 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, selimcandeniz :

Çok iyi olur teşekkür ederim sizde bilgisayar ve ara bağlantı modülü varmıydı yoksa sipariş vereyimmi yada gelen arkadaşlarda olurmu 

Bende var gerekli ekipman

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
28.09.2016 at 22:14, Mustafa Yılmaz :

Teşekkür ederim. Bunu almak mantıklı bu şekilde hazır olacağını düşünmemiştim. 

Bu ürün bitmiş var mı benzeri?

9. sayfada buldum.

https://tr.aliexpress.com/item/ELM327-USB-V1-5-modified-for-Ford-ELMconfig-CH340-25K80-chip-HS-CAN-MS-CAN-VINT/32761077242.html?shortkey=RriMJb6R&addresstype=600

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...
02.04.2018 at 21:38, Tarahumara :

Merhabalar, etkinlik takviminde göremedim ama eğer buluşmalarınız devam ediyorsa imkanlar dahilinde katılmak isterim. 

Otomatik kapı kilitleme aktiflestirme konusunda da desteğinizi alırım ^^ 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

CX-3 için gelişme var mı ?

verilen adresten database kontrolü yaptım CX-3 için 7B7 satırı yok ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 saat önce, SoulCUTTER :

CX-3 için gelişme var mı ?

verilen adresten database kontrolü yaptım CX-3 için 7B7 satırı yok ...

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Tarahumara :

Konuyu ilk açtığım zamanda Cx3 almayı planlıyordum.

Çok teşekkürler @Tarahumara ...

Elimde henuz OBD cihazı yok ve forscan baglantisi da yapmadim dolayısı ile ancak konuda verilen adresten VIN ile aracıma ait modülleri sorgulayınca 726 lı satır bulunmuyor. Ancak anladığım kadarı ile BCMM ayrı bir modül, forscan ile ulaşılabilir diye anladım ...

Yeni olduğum için kusuruma bakmayın. aracın infotainment menusunde neredeyse herşey inactive durumda. yani silik olarak görünüyor ve ayarlarını değiştiremiyorum. hatta tıklayıp göremiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Herkese merhaba , sayfalardir konuyu okuyorum fakat hiçbir şey anlamadım. Bu benim bu konulardaki bilgisizligimden. Bundan önceki aracım Lancer di ve Mitsubishi forumda bu tarz konular olduğunda kendisi yapmak isteyenler için bilgiler verilirdi ve ardından ( benim gibi) anlamayanlar için yaptirabilecekleri özel servisler onerilirdi. Mesela Ankara ibaotomotive uğradığımda aracımda açılabilecek bütün ek özellikleri bilgisayara bağlayıp açmış ve ufak tefek parça montajiyla yapılabilecek özellik açma işlemlerini de yapabileceğini söylemişti. Bu iş ve işlemler benim gibiler için çok iyiydi. Günlerdir bu forumda sizlerin yaptıklarınızı okuyorum , harika işler basarmisssiniz gerçekten. Fakat benim gibi anlamayanlarin bu özellik ekleme işlerini yaptirabilecekleri bir adres görmedim. Varsa böyle bir adres paylaşırsanız gerçekten memnun olurum. 

Mesela, Android carplay, camları kumanda ile kapatma , hizlaninca kapıları kilitleme gibi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...