Jump to content

Mazda 323 Aracımı Aldım

Ogün06
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamın aleyküm, yaklaşık 3 saat önce Fiat Tipo aracımızı satıp tekrar Mazda 323'e kavuştuk çok şükür. Ben daha önce 626 kullandım ve az çok onu biliyordum ancak 323'ü hiç bilmiyorum siz abilerden ricam bu aracın göğüsünü nasıl korurum çatlamasından çok korkuyorum çünkü aynı problem bilirsiniz 626'da da var. Şu an aracımda 10w 40 yağ var Mobil1 ve araç 205 binde kaç numara ve marka yağ koymalıyım sizlerin önerileri nedir. Aracı kaç devirlerde kullanmalıyım, bu araçların hararet ibreleri hep ortada ve bu hafta cumartesi yola çıkacağız araç da 5 kişi olacağız hararette neyine dikkat etmem lazım gerek trafikte gerek uzun yolda. Benim aklıma gelenler bunlar sizlerinde aklına gelen varsa yazarsanız benimle paylaşırsanız çok sevinirim. İnşAllah uzun yıllar bineceğimiz bir araç olacak siz abilerim görüş öneri ve tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum. Ankara Mamak'ta yaşıyorum irtibata geçmek isteyen olursa daima beklerim. Selam aleyküm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın inşallah. Yalnız ukalalık olarak algılamayın ama 'mı' ekini burada ayırınca soru cümlesi oluyor ' Mazda mı aldım?' gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı uğurlu olsun bildiğim kadarıyla 10 40 yağ uygun hararet ortayı geçmez geçerse sorun vardır kırmızıya kadar gelirse de aracı durdurun yoksa sıkıntı olur. İlk zamanlarda yagini suyunu sürekli kontrol edip huyunu suyunu öğrenirseniz ona gore davranırsınız.

ASUS_T00J cihazımdan gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Mürsel abi. Göğüsünü nasıl koruyabilirim acaba bu badem yağı diye satılan piyasa göğüse sürülenlerden öneriyor'musunuz. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Önce hayırlı olsun . ben mazda 323 de hortum patlamasından dolayı hararet sorunu yaşadım. Hortumları kontrol et veya ettirt. Çatlak, yıpranmış, gevremiş hortumlarını değiştir uzun yola çıkmadan. Keyifli ve güzel bir araç. Allah tadını aldırsın, kaza bela vermesin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Allah razı olsun abilerim Allah kimseye kaza bela yaşatmasın. Diğer bir sorum aracın göğüsünde tırnak ucu kadar bir çatlak var orayı nasıl halledebilirim ilerleyen zamanla çatlak genişler mi acaba. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

58 dakika önce, Ogün06 :

Allah razı olsun abilerim Allah kimseye kaza bela yaşatmasın. Diğer bir sorum aracın göğüsünde tırnak ucu kadar bir çatlak var orayı nasıl halledebilirim ilerleyen zamanla çatlak genişler mi acaba. 

Göğüs rengi siyah sanırım. Dayanıklı siyah renkli endüstriyel silikonlar var, ısıya dayanıklı ürünlerle bu çatlakları dolduruyorlarmış. Doğancı ve Şahin cilerden duydum bir değerlendirin derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. ben de aldım yakın zamandan 93 323GLX henüz kavuşamadım aracıma ama :) memlekette haftaya kavuşacaz inş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...