Jump to content

Bir Mazda 3'ün Yerini Hangi Araç Doldurur ?

kaan-kahraman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar 2014 Mazda 3 Sedan AT Reflex kırmızı aracım var geçen arkadaşım ısrarla bana sat dedi iyide fiyat verdi bir an aklımı çeldi niyetlendim ama sonra düşündüm ki satıp ne alacam? Bir kere bu görüntü bu hava hiçbir araçta yok alabileceğim sınıfta. Guiletta vardı bende tip çok hoş yol tutuş ve malzeme kalitesi Mazda'nın yanına yaklaşamaz BMW 1 serisi düşündüm arkadan itiş sürüş keyfi var tipte fena değil fiyatları uçuyor 2012 modeller 70 bin civarı Volvo V40 desen tip yok sürüş zevki 0 Mercedes A = dacia Sandero ,Citroen DS4 güzel yarı otomatikleri alınmaz tam otomatikleri yeni çıktı fiyat 75 ten başlıyor 2.eli yani kısaca bizim aracın yerini dolduracak 65-75 bin aralığında araç bulamadım ben Mazda 3 sahibi olmak standartlarınızı çok yükseltiyor gerçekten bu aralıkta bizim Mazda 3 e rakip olabilecek aldıktan sonra onu aratmayacak marka model varsa tavsiyeleri bekliyorum şimdilik vazgeçtim satmaktan bu yüzden.Bu arada arabamda memnun olmadığım tekşey daha önce de belirttiğim performans olayı araba gitmiyor [emoji3] Herkese saygılar

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Birkac ay once ben de konuda kafa yormustum mazda3 almak maksadiyla arstirma yaparken ama gercekten cok zor ciddi bir rakip bulabilmek fiyat/performans olarak.

DS4'lerde arka camin acilmama olayi var, daha dogrusu minibus cami gibi acilma olayi var.

A180 ve BMW1'lerde ne arka koltuk var ne bagaj, acayip kucuk... Yol tutus desen tartisilir ama fiyatlar uzay...

Volvo S40'tansa V40 daha iyi bir rakip olabilir ama onun da ic dizayni (klasik volvo sadeligine ragmen) vasat, fiyat da biraz daha yuksek tabi.

Jeep renegade bakmistim, onun da icine binince jeep'e mi bindin fiat'a mi anlayamiyor insan.

Bir de aklima gelmisken... Dizayn olarak begenmesem de donanim olarak oturup ciddi ciddi incelenmesi gereken bir Auris var, aynalarin otomatik kapanmasindan anahtarsiz calistirmaya kadar, belki degerlendirmeye alinabilir ayni fiyat grubunda oldugu icin, yine de mazda3 cekiciliginin yanindan bile gecemez :D

E6553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, kaan-kahraman :

Merhaba arkadaşlar 2014 Mazda 3 Sedan AT Reflex kırmızı aracım var geçen arkadaşım ısrarla bana sat dedi iyide fiyat verdi bir an aklımı çeldi niyetlendim ama sonra düşündüm ki satıp ne alacam? Bir kere bu görüntü bu hava hiçbir araçta yok alabileceğim sınıfta. Guiletta vardı bende tip çok hoş yol tutuş ve malzeme kalitesi Mazda'nın yanına yaklaşamaz BMW 1 serisi düşündüm arkadan itiş sürüş keyfi var tipte fena değil fiyatları uçuyor 2012 modeller 70 bin civarı Volvo V40 desen tip yok sürüş zevki 0 Mercedes A = dacia Sandero ,Citroen DS4 güzel yarı otomatikleri alınmaz tam otomatikleri yeni çıktı fiyat 75 ten başlıyor 2.eli yani kısaca bizim aracın yerini dolduracak 65-75 bin aralığında araç bulamadım ben Mazda 3 sahibi olmak standartlarınızı çok yükseltiyor gerçekten bu aralıkta bizim Mazda 3 e rakip olabilecek aldıktan sonra onu aratmayacak marka model varsa tavsiyeleri bekliyorum şimdilik vazgeçtim satmaktan bu yüzden.Bu arada arabamda memnun olmadığım tekşey daha önce de belirttiğim performans olayı araba gitmiyor emoji3.png Herkese saygılar

65-70 bin civarı bmw 316i 2012 bulma şansınız var, diğer arabalar görüntü olarak mazdaya rakip olamaz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam mazdayi satacaksaniz eğer; yine mazda alacaksınız gibi.. 3 satarsaniz 6 alınır..o satılırsa cx5 veya RX8 olabilir filan..

Yani standartlariniz öyle değişiyor ki farkli marka beğenmek hakkaten zor..

Mazda, aşkın kaportaya bürünmüş halidir..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

BMW 3.16 ların 2012 sonrası F30 kasaları güzel gerçekten kullandım çok hoşuma gitti ama dediğiniz fiyatlara ancak ağır hasar kayıtlı olanlarını bulabilirsiniz bana en yakın olan yine BMW 1.16 yeni kasalar sürüşünü çok beğendim Bi xenon farlarla kırmızısı çok hoş duruyor ama Fiyatı 75-80 lere çekmek gerekiyor

Bide ezelden beri hoşuma giden Mercedes C180 2010-2011 kasalar (hem fırtına hem liman diye reklamları vardı[emoji3]) hoşuma gidiyor hala ama Mercedes almak her zaman cesaret istiyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bide ezelden beri hoşuma giden Mercedes C180 2010-2011 kasalar (hem fırtına hem liman diye reklamları vardı[emoji3]) hoşuma gidiyor hala ama Mercedes almak her zaman cesaret istiyor

C180'e saygım sonsuz [emoji41]

Şimdi  belki itirazlar gelecek ama leon fr 150 hp birkaç opsiyonla alınabilir. Motoruyla geride kaldığı birçok şeyi telafi edebilir. 

Itiraz degil de... Muhalefet diyelim :D

Yoksa Leon da iyidir, guzeldir, hostur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi  belki itirazlar gelecek ama leon fr 150 hp birkaç opsiyonla alınabilir. Motoruyla geride kaldığı birçok şeyi telafi edebilir. 

Seat leon güzel bir araba gerçekten ama ne yazık ki birazda kullanan kesimden dolayı hırsız yada soytarı arabası diye tanınıyor ne yazık ki [emoji4]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 3 sahibi olarak aracınızı değiştirmeye kalktığınızda, kendi segmentinde yani "C" sınıfı bir başka markanın aracını beğenemiyorsunuz. Ya tasarımına, ya donanımına, tipine, kılına tüyüne muhakkak bir şeyine takılıyorsunuz.

Haliyle şahsen ben değiştirecek olsam direk "D" segmenti veya "Crossover" otomobillere bakarım. Önceliğim 2.Nesil Mazda 6 olur bu sınıfta. Subaru Legacy, Arkasından Mondeo, Honda Accord olur. (2.EL)

Crossover'da CX-5 2.el fiyatlarına yaklaşamayadığım için, önceliğim Subaru Forester olur.

@fatalhand aksine katılıyorum sana..Leon o segmente o paraya, o donanıma ve o performansa alınabilecek en dolu/donanımlı "C" segmenti otomobil. Fakat şu var benim için tamamen "Mantık" alışverişi olur. 1 hafta önce Mazda 2'si olan kayınçoma, 1.2TSI 110hp Seat Leon aldı. Aynen oda tamamen mantık alışverişi yaptı. C segmenti araç istiyor, daha fazla iç ve bagaj hacmi. Yanında konfor, güvenlik ve yakıt ekonomisi..En ideal seçim Leon idi..Özellikle Leon FR'larda yok yok... Ama ben tercih eder miyim ? Yaşım gereği olsun, ihtiyaç ve beklentilerim olsun karşılamıyor Leon..Ama bir çok kişiye hitap edebilecek bir model şu aralar.

@kaan-kahraman bu işte bütçe önemli, almayı düşünseniz bütçeniz ne olur ?

Sonra yüksek motor hacimli araçları tercih eder misiniz ?

Ettiğinizde, Lpg düşünür müsünüz ? 

Önceliğiniz "Performans mı" 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlhan bey kendi aracımı 65 bin bandında satabilirim kendim de 10 bin eklesem 75 bin bandında araçlar olabilir. Aradığım özellikler ise bu aracım gibi ilgi çeksin tarz sahibi olsun ve aracımdan performanslı olsun istiyorum yakıtı çok da önemsemiyorum bunları birleştirince aradığıma en yakın araç 2012 sonrası BMW 1.16i 136 hp oluyor. Yüksek hacim istemiyorum BMW nin twin turbo motorları veya Alfa nın 1.4 170 hp multiairleri gibi motorlar daha cazip geliyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kış paketli, fr plus paketli, bir leon apollo mavi renk ve 18" jant opsiyonuyla hem kalite hem de dış görünüşüyle mazda 3 ile başabaş bir araç olabiliyor. 1.2 tsi bile çok iyi ama 1.4 150 hp şuan piyasadaki en ideal motorlardan biri. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@fatalhand seat leonun yüzü biraz eskidi bence heryerde görüyorsunuz bide dediğim gibi imajı kötü Diyarbakır da polis direk durduruyor görünce [emoji4]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 3'ün görünüm çok iyi. Performans olayının ise sonu yok. Seat Leon deyince benim aklıma direkt pert geliyor cunku 2011'de kardeşimin Mustang'i ile yarışmaya calışan Leon savrulup Mustang'in üzerine carptı, Leon açık ara pert, Mustang ise karara bağlı pert oldu, yani sigorta tamir mi yapalım perte mi çıkaralım diye sordu. Sonradan Leon'lara dikkat etmeye başladım yollarda garip hareketlerde bulunan, coğu kez modifiyeli, fiyatları ise pahalı araçlar.

Mercedes bence de güzel araç. BMW'nin içinden kimse bahsetmemiş içi cok sıradan ve sıkıcı. Mercedes'in içi bambaşka güzel ve ferahtır. Kullanımı ise cok konforludur. Yani şöyle diyebilirim BMW 'ye para vereceğime gider Mercedes alırım. Tek olayı, y.parçaları oldukça pahalı kendimi ona göre hazırlardım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sonuçta 3 yıllık bir geçmişi var. Mazda 3 de 2 yıldır yollarda. Mazda haricinde ne alırsanız zaten hepsinin yüzü tanıdık gelecek. Mazda da leon da yıl sonunda makyajlanacak. 

Aracımı satmak istediğim zamanlar oldu. Kendi yaşımı da hesaba katınca leon, golf, astra ve focus arasında gidip geldim. Benzinliler içinde leon çok mantıklı bir araç, biraz daha donanımsız fakat daha kaliteli isteyen golf alıyor. Dizelde ise focus ve astra ön plana çıkıyor.

2. el olarak da mazda'dan sonra bmw güzel olur ancak 2014 modelden sonra 2012'ye düşmek ne kadar mantıklı tartışılır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 dakika önce, kaan-kahraman :

İlhan bey kendi aracımı 65 bin bandında satabilirim kendim de 10 bin eklesem 75 bin bandında araçlar olabilir. Aradığım özellikler ise bu aracım gibi ilgi çeksin tarz sahibi olsun ve aracımdan performanslı olsun istiyorum yakıtı çok da önemsemiyorum bunları birleştirince aradığıma en yakın araç 2012 sonrası BMW 1.16i 136 hp oluyor. Yüksek hacim istemiyorum BMW nin twin turbo motorları veya Alfa nın 1.4 170 hp multiairleri gibi motorlar daha cazip geliyor

Alfa Romeo'yu tasarımlarından ötürü çok taktir ederim, yarattıkları otomobillere "Ruh" katan ender otomobil markalarındandır. Yarattıkları tasarımlar güzel/çirkin tartışılır..Ama bir gerçek var ki farklılar ! Buda onlarda farkındalık yaratıyor. Tasarımları hiç bir markanın hiç bir modeline benzemez. Tamamen kendilerine özgün bir tasarımı bir çizgisi vardır. Yıllardır da bu çizgilerini bu şekilde koruyarak devam ettiriyorlar. O yüzden sırf bundan ötürü inanılmaz saygı duyarım bu markaya. Ve aynı şekilde tıpkı Mazda kullanıcıları gibi Alfa kullanıcıları da markalarına sadıktırlar. Alfa'sını sattığında yine yeni bir Alfa almayı düşünürler.

Buraya kadar Alfa'yı öven sözlerdi..Peki ben Alfa alır mıyım ?

Yanıt kısa ve net "Asla Almam"..

Nedeni inanılmaz sorunlu,problemli çok sık arıza çıkaran bir marka. Kullanıcılar bunu biliyor ve bu şekilde kabullenerek bu markaya devam ediyorlar. Alfa'nız olduğunda servisinizle aranız iyi olacak. Yahutta çok iyi bir ustanız cepte olacak..Benim için sorunsuzluk ve satın alma sonrası hizmetler/hizmet kalitesi çok önemli. Alfa benim açımdan bu konuda sınıfta kalıyor. Ama kısa sürelide olsa bir Alfa 159'a sahip olup kullanmak isterdim.

Bmw 1 serisine gelirsek.. Bagajı çok küçük, içi tavan çok basık, eşya gözü, torpido yok gibi bir şey. Satın alma sonrası servis maliyetleri daha tuzlu. Birde Revivo abinin dediği gibi çok sıradan ve basit bir tasarımı var. Mazda 3 tasarım, malzeme ve işçilik konusunda Bmw 1'le kafa kafaya yarışır. Hatta Power deri koltuklu Bir mazda 3 daha premium duruyor diyebilirim. 

Geçmiş zaman forumda 2.nesil Mazda 3 sahibi bir arkadaşım Bmw 1'i aklına koydu..Beraber gittik Borusan istinye otoya..Aracın içine girdik oturduk inceleme süremiz maksimum 2-3 dakikadır sanırım. Bu süreçte ilelebet sahibi olacağı araç listesinden çıkarmıştı Bmw 1 serisini.  Bmw'mi Audi'mi Audi derim. Audi'mi Mercedes'mi ? Mercedes derim...

İşin özü Mazda'dan sonra otomobil seçip, beğenebilmek çok zor iş. Allah yardımcınız olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Leon'a 1.2 tsi hic yakismiyor, performans olarak desem eh iste, yakit ekonomisi desem ona da tam uymuyor, arada kalmis, hem ekonomik olmayan hem de cok cok iyi gitmeyen bir turbo ama gereksiz abartiliyor bence vergi avantaji haric. Sahsen 1.2 tsi'i hicbir markada tercih etmem. Performans tatmin etsin, yakiti onemli degil seklinde dusunsem (ki dusunmuyorum) 1.4 tsi tercih ederdim.

Aslinda mazda 6 fikrine katiliyorum hatta imkan varsa C180 fikrine daha da katiliyorum.

Audi A3 sedan da pek bi şık duruyor aslinda, ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, Holydao :

Leon'a 1.2 tsi hic yakismiyor, performans olarak desem eh iste, yakit ekonomisi desem ona da tam uymuyor, arada kalmis, hem ekonomik olmayan hem de cok cok iyi gitmeyen bir turbo ama gereksiz abartiliyor bence vergi avantaji haric. Sahsen 1.2 tsi'i hicbir markada tercih etmem. Performans tatmin etsin, yakiti onemli degil seklinde dusunsem (ki dusunmuyorum) 1.4 tsi tercih ederdim.

Aslinda mazda 6 fikrine katiliyorum hatta imkan varsa C180 fikrine daha da katiliyorum.

İşte burada yukarıda bahsettiğim nokta ortaya çıkıyor. "ÖNCELİKLER"

Herkesin bir otomobilden beklentisi ve bunun akabinde öncelikleri farklıdır.

Örneğin;

Mazda 2'si satıp Seat Leon alan kayınçomun beklentileri;

Yakıt yönünden daha ekonomik olması.

İç ve bagaj hacminin, mevcut otomobilinden daha iyi olması.

Mtv avantajının olması.

55 bin lira bandında "C" segmenti olması.

Tüm bunlar bir araya geldiğinde, eleğin üzerinde kalan tek model "Leon" idi.

56.400 Liraya satın aldı.. 

Bütçe sıkıntısı olmasaydı ama kesinlikle 1.4 TSI'yı tercih ederdi !!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İşte burada yukarıda bahsettiğim nokta ortaya çıkıyor. "ÖNCELİKLER"

Herkesin bir otomobilden beklentisi ve bunun akabinde öncelikleri farklıdır.

Örneğin;

Mazda 2'si satıp Seat Leon alan kayınçomun beklentileri;

Yakıt yönünden daha ekonomik olması.

İç ve bagaj hacminin, mevcut otomobilinden daha iyi olması.

Mtv avantajının olması.

55 bin lira bandında "C" segmenti olması.

Tüm bunlar bir araya geldiğinde, eleğin üzerinde kalan tek model "Leon" idi.

56.400 Liraya satın aldı.. 

Bütçe sıkıntısı olmasaydı ama kesinlikle 1.4 TSI'yı tercih ederdi !!

Hak veriyorum hocam [emoji106]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Alfa Romeo'yu tasarımlarından ötürü çok taktir ederim, yarattıkları otomobillere "Ruh" katan ender otomobil markalarındandır. Yarattıkları tasarımlar güzel/çirkin tartışılır..Ama bir gerçek var ki farklılar ! Buda onlarda farkındalık yaratıyor. Tasarımları hiç bir markanın hiç bir modeline benzemez. Tamamen kendilerine özgün bir tasarımı bir çizgisi vardır. Yıllardır da bu çizgilerini bu şekilde koruyarak devam ettiriyorlar. O yüzden sırf bundan ötürü inanılmaz saygı duyarım bu markaya. Ve aynı şekilde tıpkı Mazda kullanıcıları gibi Alfa kullanıcıları da markalarına sadıktırlar. Alfa'sını sattığında yine yeni bir Alfa almayı düşünürler.

Buraya kadar Alfa'yı öven sözlerdi..Peki ben Alfa alır mıyım ?

Yanıt kısa ve net "Asla Almam"..

Nedeni inanılmaz sorunlu,problemli çok sık arıza çıkaran bir marka. Kullanıcılar bunu biliyor ve bu şekilde kabullenerek bu markaya devam ediyorlar. Alfa'nız olduğunda servisinizle aranız iyi olacak. Yahutta çok iyi bir ustanız cepte olacak..Benim için sorunsuzluk ve satın alma sonrası hizmetler/hizmet kalitesi çok önemli. Alfa benim açımdan bu konuda sınıfta kalıyor. Ama kısa sürelide olsa bir Alfa 159'a sahip olup kullanmak isterdim.

Bmw 1 serisine gelirsek.. Bagajı çok küçük, içi tavan çok basık, eşya gözü, torpido yok gibi bir şey. Satın alma sonrası servis maliyetleri daha tuzlu. Birde Revivo abinin dediği gibi çok sıradan ve basit bir tasarımı var. Mazda 3 tasarım, malzeme ve işçilik konusunda Bmw 1'le kafa kafaya yarışır. Hatta Power deri koltuklu Bir mazda 3 daha premium duruyor diyebilirim. 

Geçmiş zaman forumda 2.nesil Mazda 3 sahibi bir arkadaşım Bmw 1'i aklına koydu..Beraber gittik Borusan istinye otoya..Aracın içine girdik oturduk inceleme süremiz maksimum 2-3 dakikadır sanırım. Bu süreçte ilelebet sahibi olacağı araç listesinden çıkarmıştı Bmw 1 serisini.  Bmw'mi Audi'mi Audi derim. Audi'mi Mercedes'mi ? Mercedes derim...

İşin özü Mazda'dan sonra otomobil seçip, beğenebilmek çok zor iş. Allah yardımcınız olsun. 

İlhan bey bundan önce Alfa Romeo Guilette aracım vardı 1 yıl bindim zevkle bindim hiçbir sıkıntı da yaşamadım motor Fiat motoru multijet çoğu parça da Fiat altyapılı zaten o nedenle sorun çıkaran bir marka olduğuna tamamen katılmıyorum eski modeller için haklı olabilirsiniz çok Sorun çıkarıyordu ama yeni modellerde pek sıkıntı yaşanmıyor ama malum iç mekan Fiat kalitesinde ben ondan hoşlanmadım
BMW 1 serisi için de 2016 model 1.5 dizel otomatik olan modeli kiraladım 1 hafta sürdüm inanılmaz keyifli Bir araç arkasını tatlı tatlı bırakması dizel olmasına rağmen spor motor sesi sürüş modları direksiyonu yani tamamen keyifli bir sürüşe odaklı bir otomobil ama iç mekan konusunda katılıyorum size sıradan tek düze bir iç mekan bagajda biraz küçük ama başka bir eksik bulamadım araçta.
Audi A3 lere gelirsek golfün bir tık üstü işte malum vw üretiyor zaten oto kiralama aracı gibi hele ki beyazı ama iç mekan kalitesi tartışılmaz
Hemen hemen kullanmadığım test etmediğim model yok gibi C180 dışında ve en çok beğendiğim de o ne hikmetse [emoji41] Ama işte fiyat model yakıt yedek parça olayına girince baya Bi cesaret gerekiyor C180 almak için.Mazda 6 alayım deseniz 100 bine yakın fiyatı var + 2.0 motor vergi dezavantajı gel gör ki tam bir paradoks [emoji23]

Bu arada kimse Citroen DS4 ile ilgili yorum yapmamış [emoji4] Citroen gerçekten sıradışı tasarımlar yapan bir marka cesurlar. DS4 tarz sahibi bir araba donanım olarak çok zengin tasarruflu bir araç ama Fransız'ların şu yarı otomatik merakı yüzünden yarım kalıyordu bu Araç. Son modellerinde Peugeot ile birlikte Japon Aeisin firmasına EAT6 diye tam otomatik bir şanzıman yaptırmışlar 308 de denedim çok beğendim. 2015 DS4 1.6 blue Hdi 120 hp dizellerde kullanmışlar güzel olmuş. Fiyatları 65-70 bandına inerse ciddi manada düşünebileceğim bir araç DS4

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

MazdBu arada kimse Citroen DS4 ile ilgili yorum yapmamış [emoji4] Citroen gerçekten sıradışı tasarımlar yapan bir marka cesurlar. DS4 tarz sahibi bir araba donanım olarak çok zengin tasarruflu bir araç ama Fransız'ların şu yarı otomatik merakı yüzünden yarım kalıyordu bu Araç. Son modellerinde Peugeot ile birlikte Japon Aeisin firmasına EAT6 diye tam otomatik bir şanzıman yaptırmışlar 308 de denedim çok beğendim. 2015 DS4 1.6 blue Hdi 120 hp dizellerde kullanmışlar güzel olmuş. Fiyatları 65-70 bandına inerse ciddi manada düşünebileceğim bir araç DS4

Hocam arka cami acilmiyor DS4'ün :D

Saka bi yana hakikaten acilmiyor :D

Ic kalitesi sahane, dış tasarimi da sahane ama dediginiz gibi cvt/tam otomatik varken yari otomatik devri gecti bence de.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...