Jump to content

Bir Mazda 3'ün Yerini Hangi Araç Doldurur ?

kaan-kahraman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

10 dakika önce, Holydao :

Fiyatlarin yuksek olmasi ozellikle 2. ellerde bariz bir sekilde ortaya cikiyor. Durumun vw ile ilgisi yok aslinda dediginiz gibi daha cok dogusla ilgili, dogusu protesto edeyim bundan sonra :D

Yine de bu yuksek talep durumunun abartili oldugunu dusunuyorum, bu kadar mukemmel bi arac degil, ne fiyat ne dizayn ne performans ne de donanim olarak... Hele milletin sira beklemesini falan hic aklim almiyor, parayla rezillik resmen.

Sis farsiz vw'ciler konusunda hakli oldugumu kabul edin ama :D

Valla  sis farsız araba Dünya'nın heryerinde satılıyor :D Amerika'da sis farsız mazda6, fusion (mondeo) vs. var.    Bizim Passat da sis farsız ama  ben zaten boş paket araba tercih etmezdim onu söyleyeyim :D Belki Passat Trendline 125 hp TSI Manuel olabilir ama dizel otomatik boş arabaya da o kadar para çok bence de :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla  sis farsız araba Dünya'nın heryerinde satılıyor [emoji3] Amerika'da sis farsız mazda6, fusion (mondeo) vs. var.    Bizim Passat da sis farsız ama  ben zaten boş paket araba tercih etmezdim onu söyleyeyim [emoji3] Belki Passat Trendline 125 hp TSI Manuel olabilir ama dizel otomatik boş arabaya da o kadar para çok bence de [emoji3]

Her turlu cok hocam o para [emoji13] [emoji106]

Ayni miktara daha iyi secenekler var bence, honda var, mazda var, hyundai var (dediginiz gibi), seat var, skoda var...var da var...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ford Toyota VW,  bu markalar yüksek sayıda satış yapan ve çok ciddi sorun çıkarmayan markalar, bu konuda iyiler. O yüzden bunları alması da Fiesta/Focus, Yaris/Corolla, Polo/Golf gibi satması da kolay olur. Yine ciddi sorun çıkarmayan Dacia, Kia, Seat, Hyundai, Proton gibi markaların daha da uygun fiyatta modelleri de var.

Ancak bu tür araçları alanın temel ihtiyaçlar dışında herhangi bir beklentisi de olmamalı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

At yerine eşek baglanmaz [emoji4] arabani dr ecu ya götür 135 hp yapsınlar:) yetnez diyosan turbo [emoji4]

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu dediğiniz 1.5 skyactiv motora yapılıyor mu ilk kez duyuyorum varsa öyle birşey gerçekten düşünürüm chip tunning uygulaması mı

Sent from my iPhone using Tapatalk
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Audi A3 Sedanlar Nasıl arkadaşlar tip olarak hb den daha güzel duruyor iç mekan da iyi 1.4 tfsi 140 hp s-tronicler hem yakıt hemde performans olarak iyi değerler veriyor. Fiyatları da 78 den başlıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Audi A3 Sedanlar Nasıl arkadaşlar tip olarak hb den daha güzel duruyor iç mekan da iyi 1.4 tfsi 140 hp s-tronicler hem yakıt hemde performans olarak iyi değerler veriyor. Fiyatları da 78 den başlıyor

Bence şahane [emoji106] tabi o fiyatlara cikabiliyorsaniz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Skyactiv ecular chip tuning yapilabiliyor. 15 hp aliniyor. Torkda 12 15 arasi artiyor. Ama tork yine üst devirde. Yani tuebo gibi degil

1.5 130 luk mx5 chiptuning ile 150 oluyor. Bizim aletlerde 15 hp aliniyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla benim guzuya bi talip var, iki aydır ısrar ediyor ama pederle anlaşamadığımdan kaldı öyle. Teklif edilen fiyat güzel ama arabadan büyük ölçüde memnunum, bir kaç kötü anım var bu arabayla, üstüne de iyi fiyat teklifi gelince bi değişikliğe girip ferahlayayım diye kaşıntılar tuttu. Ama peder bunu satınca ne alacan diye sorduğunda cevap veremiyorum, çünkü aynı fiyat seviyesinde benim mantaliteye (az km, 6 ileri dizel, iyi yol tutuş, bi iki de donanım takıntım var) uygun başka araç yok neredeyse. Benimkini satıp tekrar 3 alıp 2-3 bin lira kar edebilirim anca, onun için de uğraşmaya değmez modunda takılıyor ki araba benim kafamdaki algıya göre gayet temiz durumda, aynı temizlikte dizel impressive bulmak da zor hepi topu 5 10 ilan oluyor zaten. Kısaca peder haklı ama kaşıntım da geçmiş değil. 

Bu arada araba 36000 de, 8000 liralık hasar geçmişi var da güvenlik ve ya kullanım tarafından sıkıntısı olan bir kaza değil, takmıyorum o yüzden sadece satarken başımı ağrıtabilir, onu da umursamam. Teklif edilen fiyat 55, 3 bin lira da yaptığım kazadan tazminat aldım işte. 

Bir iki ekstra işe girme ihtimalim var, oralardan bi 10 bin lira falan koyabilirsem ve o zamana kadar eleman teklifinden vazgeçmezse bi olaylara girebilirim. Kamp vs. gezmeyi sevdiğimden daha büyük bagaj istiyorum, bu ilk sedan araçtı aktif olarak kullandığım ve sedan tasarımın gereksizlik olduğuna karar vermemi sağladı :D Hb'lerin bagaj yine yetersiz kalacak, mpv ye de geçmem yol tutuştan çok ödün vermek de istemediğim için. Sonuç olarak ya iki nesil öncesinin Passat sw lerine düşerim ki 2.0 dizel o makinalar ama manueli ve düşük kmlisi çok zor denkgeliyor, ya da Focus mk3 sw denk getirmem lazım. Yakıt tüketimini göze alabilsem bir taraftan da pikap gazım var, bi yıl biner dağa bayıra vurur sonra satar düz bi araba alırım tekrar diye düşünüyorum. Tabi içerde ukte kaldı, her petrolhead gibi arkadan itiş gazım da var, e46 ya girsen sanayiden çıkamam, mx5 e girsem gündelik kullanımda sıkıntı, bir de kesin bi patlarım ben yanlama derdinden, az daha vakti var o işlerin :D 

Öyle kafalar işte, ben de bilmiyorum ne olur ne biter, bi gazım var işte. İş ciddiye binerse forumdan bol bol fikir alırım zaten.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla benim guzuya bi talip var, iki aydır ısrar ediyor ama pederle anlaşamadığımdan kaldı öyle. Teklif edilen fiyat güzel ama arabadan büyük ölçüde memnunum, bir kaç kötü anım var bu arabayla, üstüne de iyi fiyat teklifi gelince bi değişikliğe girip ferahlayayım diye kaşıntılar tuttu. Ama peder bunu satınca ne alacan diye sorduğunda cevap veremiyorum, çünkü aynı fiyat seviyesinde benim mantaliteye (az km, 6 ileri dizel, iyi yol tutuş, bi iki de donanım takıntım var) uygun başka araç yok neredeyse. Benimkini satıp tekrar 3 alıp 2-3 bin lira kar edebilirim anca, onun için de uğraşmaya değmez modunda takılıyor ki araba benim kafamdaki algıya göre gayet temiz durumda, aynı temizlikte dizel impressive bulmak da zor hepi topu 5 10 ilan oluyor zaten. Kısaca peder haklı ama kaşıntım da geçmiş değil. 

Bu arada araba 36000 de, 8000 liralık hasar geçmişi var da güvenlik ve ya kullanım tarafından sıkıntısı olan bir kaza değil, takmıyorum o yüzden sadece satarken başımı ağrıtabilir, onu da umursamam. Teklif edilen fiyat 55, 3 bin lira da yaptığım kazadan tazminat aldım işte. 

Bir iki ekstra işe girme ihtimalim var, oralardan bi 10 bin lira falan koyabilirsem ve o zamana kadar eleman teklifinden vazgeçmezse bi olaylara girebilirim. Kamp vs. gezmeyi sevdiğimden daha büyük bagaj istiyorum, bu ilk sedan araçtı aktif olarak kullandığım ve sedan tasarımın gereksizlik olduğuna karar vermemi sağladı [emoji3] Hb'lerin bagaj yine yetersiz kalacak, mpv ye de geçmem yol tutuştan çok ödün vermek de istemediğim için. Sonuç olarak ya iki nesil öncesinin Passat sw lerine düşerim ki 2.0 dizel o makinalar ama manueli ve düşük kmlisi çok zor denkgeliyor, ya da Focus mk3 sw denk getirmem lazım. Bir taraftan da pikap gazım var, bi yıl biner dağa bayıra vurur sonra satar düz bi araba alırım tekrar diye düşünüyorum. İçerde ukte kaldı, her petrolhead gibi arkadan itiş gazım da var, e46 ya girsen sanayiden çıkamam, mx5 e girsem gündelik kullanımda sıkıntı, bir de kesin bi patlarım ben yanlama derdinden, az daha vakti var o işlerin [emoji3] 

Öyle kafalar işte, ben de bilmiyorum ne olur ne biter, bi gazım var işte. İş ciddiye binerse forumdan bol bol fikir alırım zaten.

İnsan hedef koyunca araştırması, bulması, incelemesi keyifli oluyor ama hedef belirlemek zor iş hakikaten, hayırlısı olsun Ersin bey.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, kaan-kahraman :

Hocam bugun audi ye gittim mazdamı takasa verip a3 sedan almak için mazda donanımı istediğim an fiyat 125 e cıktı . mazdada zaten 100 mılyar bandını coktan gectı ve performans olarak yakıt tuketımı olarak a3 cok ılerde bunları gozumle tecrube ettım.a3 e 125 verılırmı acıkcası verırım neden derseniz servisine gittiginiz an premıum bır marka oldugunu anlıyorsunuz . mazdanın servısı artık resmen cok azaldı son zamanlardakı bayı olaylarını duymussunuzdur artık ıstanbul anadolu yakasında bır kac yer satıs yapamıyor mazda gerı aldı hakkını ve kısacası mazda merser e gıdıyorum ben onun yaklasık 30 kat buyuk servısı olan servıs agı cok daha genıs oturdugum zaman gordugum ılgı satıs sonrası desteklere bakıyorum aklıma mazdada yasadıgım boyatma sorunları parca bekleme sorunları geldıkce audı ye aklım cok celıyor. benım yakın arkadasımda a3 var gosterılen ılgı satıs sonrası destek olarak mazda dan fersah fersah ustunler sıze oyle dıyeyım gerek kasko ıle yaptıkları anlasmalar gerek ustalıkları acıkcası mazda ıle cok farklı sanırım en son tuzlada musluoglu mazda da satmaya basladı ama bu gıdısle mazdanın sonu chevrolet e  olandan farklı olmayacak.

audi neden aklımı celdı sıze soyleyeyım . 1-) arkadasım led far ı kırdı sıgortadan degısım ıcın servıse verdık servıs bızı aradı dedıler auto kıng e gondermek ıstemıyoruz sıgorta ıle tartısıyoruz sıze 0 parca takılması ıcın  sız  zaten bırsey odemeyeceksınız ama sızın daha ıyı hızmet almanız ıcın ugrasıyoruz  arabanız 2 gun daha kalsın bız sıze araba verelım dedıler hayretler ıcersınde dınledım 

2-) dedıgım gibi servis ağı cok genıs yelpazeye sahıp bır marka ve gosterılen ılgı satıs sonrasında aramalar eksıklık varsa hemen telafı etmeler falan oldukca sık gorulen onlar ıcın basıt bır durum ben daha bugun gozlerımle sahıt oldum servısın vızır vızır calıstıgını ve bugun audı de beklerken ozel audi logolu bardaklar tatlılar ıkramları gormenız lazım kı bunu arkadasımdan duyduguma gore satıs sonrasındada devam ettıyorlarmıs

3-) mazda 3 un fıyatı a3 e yaklastı performans ve yakıt tuketımı olarak a3 barız ılerde mazda dedıkı sıkıstırma oranı soyle boyle bır umıtlendım muhendıs olarak fos cıktı bana gore ne guc var ne yakıt tuketımınde barız bır azalma emın olun audi a3 mazdayı baya baya üzer performans ve tuketım olarak.

4-) sız hadı bakalım bır sorununuzda mazdadan bır parca ısteyın kac haftada gelıyor. hemde gayet pahalı rakamlarla.uzerıne ustluk anadolu yakasında mazdanın boyasını tutturan servıs goremedım gıttgımde orada olanlarla muhabbete gırdıgımde cevap plastık tampon tutmaz oluyor tutar kardesım ben gordum hemde oyle guzel oluyorkı 

5-) demek ıstedıgım bu fıyat bandında mazda premıum olmaya calısırken satıs sonrası verdıgı destekle sınıfta kalmaya aday gozuyor ben herhangi bir sekılde muhattap dahı bulamıyorum umarım bır kac sene ıcınde chevrolet gıbı tası taragı toplayıp gıtmezler 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@alpulusoglu sahibinden'de kullanılmış Audi A3'lere baktım 2015 1.6TDI Ambition Sedan 13bin km'de 132bin TL istiyorlar. Sonuçta Audi VW'nin premium markası olarak fiyatı öyle uygun değil.

Mazda'yı gözden çıkaran ve parası bol olan başka bir ark için bir anda BMW de cok güzel araba oldu. Ancak BMW'nin fiyatını makul göstermeye calışmadı.

Servis olayına gelince iyi servisi bilmek gerek.  Kaza sonrası renk tutturmada ise usta önemlidir. Sigorta veya kasko belirli bir servisi dayatmıyorsa, istediğin servisi seçme özgürlüğün varsa onu en iyi yapan usta neredeyse oraya yaptırcan faturayı da sigortaya verecen, bitti... Ben en son 2009'da metalik mavi Peugeot'umla kaza yaptım, sigorta istedğim servise götürebileceğimi söyledi, yıllardır bildiğim güvendiğim kaportacıma gittim, aldım araç fabrikadan çıkmış gibi itinalı şekilde yapılmış boyanmıştı. Boya işi biraz sanatkarlık işidir. Sonra Peugeot'umu sattığım kişi yıllar sonra beni arayıp "bu kadar temiz düzgün araba kullanmadım " diye teşekkür bile etti bana ; oysa ki benim yaptığım tek şey işi iyi bilene götürmekten ibaretti .)

Audi ile  ilg bir diğer şey; şimdi tesadüfen aklıma geldi, arkadaşımın oğlu tek başına kullanırken refüje değdirmiş, ön paneldeki plastik aksam tampon, sis farı vs kırılmış, arkadaş kasko'yu telefonla aramış "tek kişi kaza yaptım trafik tutanağına gerek var mı" diye sormuş kasko gerek yok, öyle getirin demiş arkadaş getirmiş, ancak 8bin TL masraf cıkmış ve kasko sonradan kıvırıp ödemeyiz demiş cunku tek kişi kazada da trafik tutanağı gerekiyormuş. Bunun üzerine arkadaş orjinal Audi parçaları yerine çin tayvan parçaları ile masrafı 4bin TL'li düzeye cekmiş ve kaskoyu da mahkemeye vermiş. Ancak bana anlatırken dediği Audi'nin parçaları felaket pahalı olduğu yani Mercedes falan gibi. Edindiğim izlenim, Audi olayına  girmenin baştan hatalı olduğu yönünde. Audi alacağıma Hyunda'nin en donanımlısı neyse ondan alırım, hiç olmazsa uygun fiyatlı olur ve sağlamlık ve imaj olarak ta o kadar farkeden birşey yok .)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@alpulusoglu

Audi alacağıma Hyunda'nin en donanımlısı neyse ondan alırım, hiç olmazsa uygun fiyatlı olur ve sağlamlık ve imaj olarak ta o kadar farkeden birşey yok .)

Hocam alıştıra alıştıra şeyapsaydınız bari, birden audi'den hyundai'ye gecince yadırgıyor insan [emoji23] [emoji23]

Genel olarak haklisiniz, iyi servis kotu servis, iyi kasko kotu kasko, her daim her markada karsilasilabilecek cinsten seyler. Tabi bir de alım gücü onemli, insan 120bin tl'leri gozden cikarinca bmw de audi de "olası" geliyor insana. O kadar param olsa ben de alirim, nedir yani :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, Holydao :

Hocam alıştıra alıştıra şeyapsaydınız bari, birden audi'den hyundai'ye gecince yadırgıyor insan emoji23.pngemoji23.png

Genel olarak haklisiniz, iyi servis kotu servis, iyi kasko kotu kasko, her daim her markada karsilasilabilecek cinsten seyler. Tabi bir de alım gücü onemli, insan 120bin tl'leri gozden cikarinca bmw de audi de "olası" geliyor insana. O kadar param olsa ben de alirim, nedir yani :D

Hah hah :) Sonuçta arabada olay bütçeden cok bakış açısına bağlı. Nereden cıktı diyeceksin fakat Türkiye'de saysan belki milyonlarca Alman arabası satılıyor ancak Alman ne yaptı, gitti Ermeni tasarısını kabul etti. G.Kore, Japonya öyle gavurluk yapmadı. yapmaz da.Bu yaz Almanya'daki gazeteleri takip etmeye başladım, Audi'ler kazalarda da beklendiği gibi dayanıklı cıkmıyor; bu forumda kaza haberleri başlığında bir iki tane audi kazası var, düz yolda refüje carpıp göçen Audi A8 var, durum vahim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, revivo73 :

@alpulusoglu sahibinden'de kullanılmış Audi A3'lere baktım 2015 1.6TDI Ambition Sedan 13bin km'de 132bin TL istiyorlar. Sonuçta Audi VW'nin premium markası olarak fiyatı öyle uygun değil.

Mazda'yı gözden çıkaran ve parası bol olan başka bir ark için bir anda BMW de cok güzel araba oldu. Ancak BMW'nin fiyatını makul göstermeye calışmadı.

Servis olayına gelince iyi servisi bilmek gerek.  Kaza sonrası renk tutturmada ise usta önemlidir. Sigorta veya kasko belirli bir servisi dayatmıyorsa, istediğin servisi seçme özgürlüğün varsa onu en iyi yapan usta neredeyse oraya yaptırcan faturayı da sigortaya verecen, bitti... Ben en son 2009'da metalik mavi Peugeot'umla kaza yaptım, sigorta istedğim servise götürebileceğimi söyledi, yıllardır bildiğim güvendiğim kaportacıma gittim, aldım araç fabrikadan çıkmış gibi itinalı şekilde yapılmış boyanmıştı. Boya işi biraz sanatkarlık işidir. Sonra Peugeot'umu sattığım kişi yıllar sonra beni arayıp "bu kadar temiz düzgün araba kullanmadım " diye teşekkür bile etti bana ; oysa ki benim yaptığım tek şey işi iyi bilene götürmekten ibaretti .)

Audi ile  ilg bir diğer şey; şimdi tesadüfen aklıma geldi, arkadaşımın oğlu tek başına kullanırken refüje değdirmiş, ön paneldeki plastik aksam tampon, sis farı vs kırılmış, arkadaş kasko'yu telefonla aramış "tek kişi kaza yaptım trafik tutanağına gerek var mı" diye sormuş kasko gerek yok, öyle getirin demiş arkadaş getirmiş, ancak 8bin TL masraf cıkmış ve kasko sonradan kıvırıp ödemeyiz demiş cunku tek kişi kazada da trafik tutanağı gerekiyormuş. Bunun üzerine arkadaş orjinal Audi parçaları yerine çin tayvan parçaları ile masrafı 4bin TL'li düzeye cekmiş ve kaskoyu da mahkemeye vermiş. Ancak bana anlatırken dediği Audi'nin parçaları felaket pahalı olduğu yani Mercedes falan gibi. Edindiğim izlenim, Audi olayına  girmenin baştan hatalı olduğu yönünde. Audi alacağıma Hyunda'nin en donanımlısı neyse ondan alırım, hiç olmazsa uygun fiyatlı olur ve sağlamlık ve imaj olarak ta o kadar farkeden birşey yok .)

hocam audinin internet sitesinde bile sizin dediğiniz fiyatlara cıkmıyor s3 harıc   ben bugun fıyat aldım zaten 125 mılyara anahtar teslım dolu halde beyaz 1.6 tdi o km hatta ellerınde bırden fazlada var yanı .bıldıgım kadarıyla sızın dedıgınız fıyata arkadasım 2.el 1.4 tfsi a3 cabrio aldı full onuda gecen sene 130 a aldı.hocam sız mazda 3 ün vites topuzunun 450 lıra oldugunu bılıyormuydunuz mesela ? ıstanbul anadolu yakasında verdıgım bakım parasının audi den asagı kalır yanı yok acıkcası 200 lıra az olacak dıye degmez bana gore :) 

sıze soyle anlatayım mazda 3 2012 nın arka tamponu yaklasık 1.5 mılyara cıkıyor boya masrafı dahıl ıscılık varmı bılmıyorum duzeltın lutfen hatam varsa ve on farların tanesı 650 lıraydı bu euro dolarlar degısmeden once artık onlar japonları etkılermı bılmıyorum .

kaldıkı ben 1 ay oncesıne kadar almanlara hayatta bakmayan mazdama asık bırıydım kı hala mazda severım ama turkıyede maalesef bu sartlarda bunu daha fazla surdurmeye calısmanın mantıgı yok 

ıyı bir usta da maalesef tanımıyorum yasım 25 benım denızcıyım ustelık .yanı usta kovalayamam bırden fazla servıste secemıyorsam ıstanbul anadolu yakasında uzgunum ben usta aramak zorunda degılım buna vaktımde yok zaten .he sunu duydum maslakta picasso var fabrıka gıbı boyayan sonradan hıc bır boya makınesının anlayamadıgı sekılde boyar sıze teslım eder ama m3 corvette gıbı arabalar için mantıklı cunku golf on tampon ıcın 3 mılyar ıstemıstı neyse sonucta ben bır arabaya 100 mılyar barajını gecıp para vereceksem gunumuz sartlarında audi gibi bir marka ıstemedende olsa mantıklı gelıyor bana cunku bugune kadar ben japon asıgı bırıydım ama bezdırdıler gercekten ki bakın ben mazdayı hala tasarım guvenırlık olarak gercekten cok sevıyorum ve cok uzun zaman yenı kasası cıkıncaya kadar bekledım hatta dedıler 14:1 e bir sıkıstırma oranı falan ne performans var ne yakıt tuketımı olarak fark atabıldı tork zaten yerlerde ve fiyat 107 bın lıra ınternet sıtesınde ekstra falan 110 dıyelım sız soyleyın 15 mılyar ıcın degermı bunca zahmete ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herkes kendince hakli aslinda, bence yine mevzu alım gucuyle ilgili. Ben 2014 mazda3 poweraracimi 20 binde (ki bence 20 bine kadar sifir ayarindadir arabalar) 69 bin tlye aldim, ona da zorlanarak ciktim. Dedigim gibi 100 binlerde 120 binlerde arac bakacak olsaydim gla 180'e kadar yolu vardi :D

Yine de 70 bin civarindaki en efektif araclardan biri bence mazda 3. Performans ve yakit olarak da fazlasiyla yetiyor bana. Ama cebimde 100 bintl olsaydi 120 hp yerine 140-150 hplik araclar yeterli gelecekti ya da benzonli yerine dizel araclara bakacaktim. Tamamen tercih meselesi yani...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

43 dakika önce, alpulusoglu :

hocam audinin internet sitesinde bile sizin dediğiniz fiyatlara cıkmıyor s3 harıc   ben bugun fıyat aldım zaten 125 mılyara anahtar teslım dolu halde beyaz 1.6 tdi o km hatta ellerınde bırden fazlada var yanı .bıldıgım kadarıyla sızın dedıgınız fıyata arkadasım 2.el 1.4 tfsi a3 cabrio aldı full onuda gecen sene 130 a aldı.hocam sız mazda 3 ün vites topuzunun 450 lıra oldugunu bılıyormuydunuz mesela ? ıstanbul anadolu yakasında verdıgım bakım parasının audi den asagı kalır yanı yok acıkcası 200 lıra az olacak dıye degmez bana gore :)

hanı ıyı bir usta maalesef tanımıyorum yasım 25 benım denızcıyım ustelık yanı usta kovalayamam bırden fazla servıste secemıyorsam ıstanbul anadolu yakasında uzgunum ben usta aramak zorunda degılım buna vaktımde yok zaten .

Ben de öylesine cabrio falan da değil sedan baktım; ilk  karşılaştığımı iletttim. Cabrio deyince A3 2.el 160bin TL'ye kadar çıkyıor yani Bursa'da güzel bir daire parası .=)

G3Ek6N.jpg

Usta bulmaya gelince iyi usta tabi ki arayıp bulacaksın. Ha ben hiç iyi usta veya servis bulmakla uğraşamam diyorsan ben zaten Audi 'nin servisine kötü demedim ki :)  Fakat diyelim ki ben de hiç servisle uğraşmak istemiyorum...o durumda tercihim Mercedes olurdu. Zevkler renkler meselesi bu tabi ki.

Mazda servisinde fiyatlar konusu değil, ülkede artık asgari 1300TL, bir o kadar da işverene yansıyanı var, vasıfsız işçinin aylık maliyeti 2500TL. Vergi ve SGK kaçırmıyorsa uygun fiyatlı y. servis olayı artık geçmişte kaldı bunu da böyle kabul edelim. Mazda 3 vites topuzu ebay'de kargo dahil $9'a da var, orjinal ve aydınlatmalı $49'a da var, kargo yine dahil.

B8E4vp.png

Orjinalde bazı parçalar sürpriz yükseklikte olabiliyor.  Benim Mazda'da debriyaj üst silindiri değişmesi gerekiyordu bugünkü dolar kurundan orjinal 2.eli 480TL 'ye vardı, kızdım Amerika'dan orjinal kalitesinde sıfırını 240TL'ye aldım hiçbir sorun çıkarmadı... Sağ ön far  su alıyordu, temiz çıkması bugünkü dolar kuruyla 1800TL'ydi, o zaman ne yaptım, ısı tabancası ve özel silikon alıp far camını kendim söktüm temizledim ve silikonlayıp taktım 1 günüm gitti ancak bugünün parasıyla 50TL'ye farı sıfır gibi yaptım ve bir daha buhar bile yapmadı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...