Jump to content

Bir Mazda 3'ün Yerini Hangi Araç Doldurur ?

kaan-kahraman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

kesinlikle haklısınız. kapinızı açsanız beyaz BMW'ye çarpıyor. e BMW olsun  çamurdan olsuncu olmadığım için de kısa sürede kapattım muhabbeti. o zaman tok kapı sesli boşline golfçülerden farkımız kalmazdı:))
(bu arada bahsi geçen araçlar  tas gibi araçlar ama işin rengi türkiye'de çok değişti. thaf bir hal aldı. kimse alinmasin yanlış anlaşılma olmasın. kendi forumumuzda atıp tutuyoruz:)))

Elazığ'da zenginler bentley kullanıyor bunlar yüzünden [emoji1] kro arabası oldu artık net. Yakında apaçilerin eline düşerse şaşırmam :)

930921fe1946ad5cf58b8d996628764d.jpg
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, İlhan :

Bu konuyu öksüz bıraktı @kaan-kahraman arkadaşımız. 

Mazda 3'ün yerini Bmw 1 doldurmuş.

Doldurmakla kalmamış, kendi yerini de Mercedes CLA doldurmuş. Daha doğrusu dolduramamış.

ahada buraya yazıyorum; bu arkadaş yine mazdaya dönecek :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
31.07.2017 at 09:43, İlhan :

Bu konuyu öksüz bıraktı @kaan-kahraman arkadaşımız. 

Mazda 3'ün yerini Bmw 1 doldurmuş.

Doldurmakla kalmamış, kendi yerini de Mercedes CLA doldurmuş. Daha doğrusu dolduramamış.

Doldu mu ? Boşaldı mı ? Yoksa dolup boşaldı mı ?

Nedir son durum ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...
31.07.2017 at 10:54, Montimpex :

ahada buraya yazıyorum; bu arkadaş yine mazdaya dönecek :)

İlhan bey dediğiniz gibi oldu sonunda Mazda’ya döndüm :) Cla dan sonra da Audi a3 sedan aldım dizel o aracı da beğendim ama donanım çok kötü full olmasına rağmen ne usb ne anahtarsız çalıştırma ne geri görüş ne hız sabitleme daha bir sürü şey eksik ama Bmw hep ayrı biryerde nihayi hedefim bmw 3.20i ama ondan önce Mazda 6 yı da denemek istiyorum ama satışı biraz ağır diye cesaret edemedim 

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 saat önce, kaan-kahraman :

İlhan bey dediğiniz gibi oldu sonunda Mazda’ya döndüm :) Cla dan sonra da Audi a3 sedan aldım dizel o aracı da beğendim ama donanım çok kötü full olmasına rağmen ne usb ne anahtarsız çalıştırma ne geri görüş ne hız sabitleme daha bir sürü şey eksik ama Bmw hep ayrı biryerde nihayi hedefim bmw 3.20i ama ondan önce Mazda 6 yı da denemek istiyorum ama satışı biraz ağır diye cesaret edemedim 

Hosgeldiniz yeniden :)

CLA nasil diye sormak anlamsız geliyor aslında ama geri donus olduguna gore merak ettim, CLA nasıldı? :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21 saat önce, kaan-kahraman :

Full donanımı yeniden yorumlayan Audi'ye buradan alkış :clap:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22.04.2018 at 17:06, Holydao :

Hosgeldiniz yeniden :)

CLA nasil diye sormak anlamsız geliyor aslında ama geri donus olduguna gore merak ettim, CLA nasıldı? :tey:

Şöyle söyleyeyim nerde bi cla görsem hala hayran hayran bakarım bence piyasadaki en tarz araç görüntü olarak içi dışı tasarım harikası bence ama sürüşe gelince olay tam bir hayal kırıklığı dizeldi benim araç motor şanzıman uyumsuz hantal kararsız sürüş keyfi sıfır süspansiyon taş gibi rezalet    Arka koltuklarda yetişkin oturamaz kafası tavana değer. Olumlu olarak da yalıtım çok iyi camı kapatınca çıt yok donanım çok iyi ses sitemi çok iyi ekran full hd tabi yeni modeldi benimki yol tutuş süper bide son olarak Mercedes prestijini hiçbir araç vermiyor o da ayrı adı var yanı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

Bu onemli soruyu hortlatalim.

Kasinti tuttu. Mazda 3 Bl aracini satip benzer fiyatlarda  baska bir arac alayim dedim. Arac surekli lazim oldugundan araba bulmadan satmayayim dedim.

Galeriler ve yakinlardaki saticilari dolastim.

Astra, focus 3, audi a3 1.4t, passat tdi, lancer, elantra, civic,alfa 159 , 2009 peugeot 308, fiat bravo, laguna 2, 1995 mazda 626 denedim. Hepsine bir kulp buldum.

Sadece 308 ve laguna bana hos geldi.

Kasinti da devam ediyor. Aklimda 2 arac daha var. 2005 mazda 6 yada 2000 model 626 deneyemedim maalesef.

Bu iki aracin surus kararkterleri mazda 3 bl ile kiyaslaninca ne dersiniz?

Yakit onemli degil parca fiyatlari onemli ayrica. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 saat önce, Lupara :

Bu onemli soruyu hortlatalim.

Kasinti tuttu. Mazda 3 Bl aracini satip benzer fiyatlarda  baska bir arac alayim dedim. Arac surekli lazim oldugundan araba bulmadan satmayayim dedim.

Galeriler ve yakinlardaki saticilari dolastim.

Astra, focus 3, audi a3 1.4t, passat tdi, lancer, elantra, civic,alfa 159 , 2009 peugeot 308, fiat bravo, laguna 2, 1995 mazda 626 denedim. Hepsine bir kulp buldum.

Sadece 308 ve laguna bana hos geldi.

Kasinti da devam ediyor. Aklimda 2 arac daha var. 2005 mazda 6 yada 2000 model 626 deneyemedim maalesef.

Bu iki aracin surus kararkterleri mazda 3 bl ile kiyaslaninca ne dersiniz?

Yakit onemli degil parca fiyatlari onemli ayrica. 

Bir Mazda'nın yerini ancak bir Mazda ya da premium segmentteki temiz bir araç alabilir bence. Ben ilk Mazda 3'üm dizel Touring'di. Manuel olmasından dolayı satıp otomatik almak istedim, bütçem dahilinde otomatiğinin temizini bulamadığım için 2007 Civic almıştım. 1.8 motor 140 hp'lik bir sedandı. Birçok konuda iyi olmasına rağmen Mazda 3'ten sonra ısınamadım ve kısa süre sonra Mazda 3 almak için sattım. Sonra yine aradığım gibi Mazda 3 bulamadım ve Opel Astra Cosmo almıştım. Donanım, yakıt ekonomisi ve ataklık konusunda iyiydi ama yine duramadım, sattım ve Mazda 3 Mirai'me kavuştum, biraz hantal olmasına rağmen güzelliği, donanımı ve yol tutuşu, o virajlarda verdiği his eşsizdi. Sonra balığa, kampa, trekkinge gidiyorum diye 4x4 araç almak istedim, Suzuki S-Cross aldım. En donanımlı paketiydi, eski Mazda 3'ümden donanım olarak eksiği yoktu, hatta acayip de az yakıyordu ama o kalite ve sürüş keyfini bulamadığım için yine 3 ay gibi bir sürede sattım ve boyumu aşsa da Cx-5 aldım. Şimdi huzurlu ve mutluyum :D Yani demem o ki, aracınız donanım ve güç bakımından yetersiz kalıyorsa, bir değişiklik olsun diye değiştirmek istiyorsanız Mazda 6lara bakın, 2000 model 626'ya hiç girmeyin. Hem yaş itibariyle hem de donanım olarak ararsınız. Mazda 6'nın Mondeo ile birçok ortak parçası var, bu bir avantaj. Üstelik çok daha yakışıklı, donanımlı ve güvenli. 1. Nesil Mazda 6lar aklımın bir köşesinde hala duruyor. Xedos 9'u da birgün denemek istiyorum :) Yakıt olarak sizi üzmememesi için otomatik alacaksanız makyajlı 5 ileri olanlara bakın derim. Manuel alacaksanız da yine makyajlı alın derim, iç mekan çok daha modern görünüyor. Nickimdeki 306, Peugeot 306'dan kalan bir hatıra ama bana sorarsanız 308'e hiç bulaşmayın, Laguna da Mazda 6'ya göre sönük kalır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 6 mantıklı ama zaten az satılmış bir model ve temiz olanı bulmak biraz zaman ve uğraş istiyor. @zoptrik geçen aylarda opel omega'sını satıp mazda 6 aldı. doktor, arabayla uğraşmayı çok seviyor, eksiğini yükseğini kendisi hallediyor, siz de öyleyseniz mazda 6 alın derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2010 model mazda 3 touring manuel vites aracım bana mazda hastalığını bulaştırdı. Sonradan aldığım hiçbir araç tat vermeyince tekrar mazdaya döndüm ve skyactiv Mazda3 aldım. Ekonomik nedenlerle onu satıp şu anda kullandığım 2006 m6 aldım. 1 yıldır araç bende. Şimdi bende de kaşıntı başladı ve 2011 model M6 lara bakınıyorum.. Ama araç satış süreciyle hiç uğraşmak istemediğim için üşeniyorum ve satma işini ağırdan alıyorum.. Tamda karar veremedim açıkçası.. Bir çılgınlık yapıp skyactiv m6 ile zirvede bırakmayı da düşünmüyor değilim.

Ben menemen taraflarında oturuyorum yolunuz düşerse gelin araçla gezdireyim sizi. Bendeki araç çok temizdir. Daha 107bin kmde ve LPG hiç takılmamış.. Nasip kısmet bakarsınız siz bunu alır ben de 2011 M6 :) 

Üst model M6 lara ilgimin sebebi, anahtarsız giriş, hafızalı koltuk ve bixenon farları çok istememden dolayıdır..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Montimpex :

2010 model mazda 3 touring manuel vites aracım bana mazda hastalığını bulaştırdı. Sonradan aldığım hiçbir araç tat vermeyince tekrar mazdaya döndüm ve skyactiv Mazda3 aldım. Ekonomik nedenlerle onu satıp şu anda kullandığım 2006 m6 aldım. 1 yıldır araç bende. Şimdi bende de kaşıntı başladı ve 2011 model M6 lara bakınıyorum.. Ama araç satış süreciyle hiç uğraşmak istemediğim için üşeniyorum ve satma işini ağırdan alıyorum.. Tamda karar veremedim açıkçası.. Bir çılgınlık yapıp skyactiv m6 ile zirvede bırakmayı da düşünmüyor değilim.

Ben menemen taraflarında oturuyorum yolunuz düşerse gelin araçla gezdireyim sizi. Bendeki araç çok temizdir. Daha 107bin kmde ve LPG hiç takılmamış.. Nasip kısmet bakarsınız siz bunu alır ben de 2011 M6 :) 

Üst model M6 lara ilgimin sebebi, anahtarsız giriş, hafızalı koltuk ve bixenon farları çok istememden dolayıdır..

Yolumuzu dusururuz belli mi olur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Adamlar acayip şekilde doldurmuşlar yeni Focus u. Yarı otonom sürüşten, güvenlik ekipmanlarına, tasarımdan malzeme kalitesine neredeyse dört dörtlük olmuş. En ciddi sorunları olan powershit şanzımanı da tam otomatik tork konvertörlü 8 ileri ile değiştirmişler. Yeme de yanında yat. Açılabilir cam tavan, direksiyon ısıtma, 2. nesil Mazda 3 lerde olan ön cam ısıtma, head up display, otomatik park vs. 4. nesil Mazda 3 ile donanım farkı yok. Hatta ufak tefek artıları da var.

ST line en dolu paketi 2019 model dizel otomatik bütün opsiyonları ile 220.000 tl şu an. 3. nesil makyajlı en dolu dizel otomatik 2018 Mazda 3 ise 246.885 tl. Durum bu iken Mazda 3 almak mantıklı olmuyor ki tamamen yeni 4. nesil çıktı. Geldiğinde (ne zaman gelecekse) fiyatı ne olur kim bilir.

Ford-Focus_ST-Line-2019-1600-1f.thumb.jpg.f06bbc901105cd33aec1ca18c4edca82.jpg

Ford-Focus_ST-Line-2019-1600-02.thumb.jpg.461f746acd0b0527a3021d7d58f55e1b.jpg

Ford-Focus_ST-Line-2019-1600-39.thumb.jpg.e8286997a10645c7c024d26b763e9eca.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, Tarahumara :

Adamlar acayip şekilde doldurmuşlar yeni Focus u. Yarı otonom sürüşten, güvenlik ekipmanlarına, tasarımdan malzeme kalitesine neredeyse dört dörtlük olmuş. En ciddi sorunları olan powershit şanzımanı da tam otomatik tork konvertörlü 8 ileri ile değiştirmişler. Yeme de yanında yat. Açılabilir cam tavan, direksiyon ısıtma, 2. nesil Mazda 3 lerde olan ön cam ısıtma, head up display, otomatik park vs. 4. nesil Mazda 3 ile donanım farkı yok. Hatta ufak tefek artıları da var.

ST line en dolu paketi 2019 model dizel otomatik bütün opsiyonları ile 220.000 tl şu an. 3. nesil makyajlı en dolu dizel otomatik 2018 Mazda 3 ise 246.885 tl. Durum bu iken Mazda 3 almak mantıklı olmuyor ki tamamen yeni 4. nesil çıktı. Geldiğinde (ne zaman gelecekse) fiyatı ne olur kim bilir.

Araba kağıt üzerinde on numara. Ama içine binince mutlu edecek mi, önemli olan o.

O çakma Aston Martin ızgara ile fordun içinde kendimi hep ezik hisederim ben.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...