Jump to content

2.Nesil Mazda 3 Akü Amper Değeri ..

theimam
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar 2011 mazda 3 1.6 touring aracım var üzerindeki akü sanırım bitmeye yüz tuttu akü almayı düşünüyorum ama kaç amper  olduğunu anlayamadım acaba konu hakında bilgisi olan varmı? varta akülere güzel felan deniyo acaba linkteki aküyü tavsiye edermisiniz ?

http://kolayoto.com/varta-aku-blue-dynamic-12v-60ah-540cca.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2. Nesil olmasın abi :) Sanırım başlığı yanlış yazmışsınız. Mod arkadaşlar düzeltirler herhalde.  Sorunuza gelince, buna en iyi cevap kullanım kılavuzudur. Aracınıza, sonradan takılma elektronik bir aksam yok ise kitapçıktaki değerde bir akü alabilirsiniz. Geçen gün OBD portunda aracın anlık amper çekim verilerine bakıyordum. Araçtaki bütün elektronik aksamları açtım. Neredeyse 60 ampere dayandı çekim. Koltuk ısıtmalar fena emiyor onu gördüm. 5'er amper yiyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

60Ah akü alsanız işinizi görür. Mutlu, Varta tavsiye edilir. Mutlu 60Ah aldım. Fabrikasyon aküye göre boydan küçük geldi, tutan metal parçayla akü arasına takoz koyarak  yerini sağlamlaştırdık. Elektrikçi ya da ustanıza gidip ondan almanızı tavsiye ederim. 10-15 tl eski aküyü verdiğinizde düşüyorlar çünkü akü fiyatından.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
02.09.2016 at 22:56, theimam :

Arkadaşlar 2011 mazda 3 1.6 touring aracım var üzerindeki akü sanırım bitmeye yüz tuttu akü almayı düşünüyorum ama kaç amper  olduğunu anlayamadım acaba konu hakında bilgisi olan varmı? varta akülere güzel felan deniyo acaba linkteki aküyü tavsiye edermisiniz ?

http://kolayoto.com/varta-aku-blue-dynamic-12v-60ah-540cca.html

bir hafta önce aldım bende aküyü mutlu 72 amper aldım orjinal aküsü 55 amper di 72 amper aldığım akü direk sıfıra sıfır oturdu yerine orjinal gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, zealot :

maddiyat önemli değilse,

yuvasına sığan en yüksek Amperli 12V aküyü takabilirsiniz. 

Artı olarak CCA değeri en yüksek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim arkadaşlar bilgileriniz için 

03.09.2016 at 00:12, tarahumara :

2. Nesil olmasın abi :) Sanırım başlığı yanlış yazmışsınız. Mod arkadaşlar düzeltirler herhalde.  Sorunuza gelince, buna en iyi cevap kullanım kılavuzudur. Aracınıza, sonradan takılma elektronik bir aksam yok ise kitapçıktaki değerde bir akü alabilirsiniz. Geçen gün OBD portunda aracın anlık amper çekim verilerine bakıyordum. Araçtaki bütün elektronik aksamları açtım. Neredeyse 60 ampere dayandı çekim. Koltuk ısıtmalar fena emiyor onu gördüm. 5'er amper yiyorlar.

valla tam bilmiyorum ya :D resimde gördüğün araba 2.nesildir o zaman :)

teşekkür ederim arkadaşlar verdiğiniz değerli bilgiler için.. benim kafamı kurcalayan atıyorum araçta  60 amper akü varsa 72 amperlik akü araca sıkıntı verirmi bi usta sanırım böyle bişeyler söylemişti o yuzden yardımınıza ihtiyaç duydum ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Evdeki transit pikap 130k km de, 13 yaşında, hala fabrika aküsüyle takılıyor, hem de arıcı olduğu için çadıra elektrik çekiyor, şarjlı matkap çalıştırmak için bile kullanıyor. 

Benim arabanın aldığımda bitikti, 2012 ocak çıkışlı, 2015 şubatta 14000km de aldık. Ama stokta Kasım 2013'e kadar beklemiş bu araba, üstüne yeni akü mü taktılar, şarj edip mi sattılar bilmiyorum da muhtemelen uzun süre yattığı için akü çabuk bitti diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

@Mersinden_Ersin ; @theimam    Arkadaşlar 2011 dizel aracım var sabah arabaya binip çalıştıracağımda tık tık tık sesi geldi motor tarfından göstergeler sağa dayanıp tekara sıfıra iniyor. Akü bitmiştir diye diüşünüyorum. yazdıklarınızı okudum. şimdi 55A,60A,72A kaçlık akü hangi marka araçta sadece fazladan navigasyon geri görüş kamerası eklenmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Muhtemelen akü bitmekte, bir elektirikçiye gidin, çalışır halde akünüzü ölçsün, sonra stop halinde, zaten usta bilir, stop halinde akünüzü 11 volt değerine yaklaşmış veya daha alta düşmüşse akü değişecek demektir. aracınızda donanım çoksa 65 Amper kullanılır, dizel olduğuna göre 72 amperde uygundur. Kaliteli marka akülerin soğuk ilk marş çalıştırma değerleri yüksektir, Soğuk marş akımı 540 A aşağı olmasın, oda akü üzerinde yazar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Muhtemelen akü bitmekte, bir elektirikçiye gidin, çalışır halde akünüzü ölçsün, sonra stop halinde, zaten usta bilir, stop halinde akünüzü 11 volt değerine yaklaşmış veya daha alta düşmüşse akü değişecek demektir. aracınızda donanım çoksa 65 Amper kullanılır, dizel olduğuna göre 72 amperde uygundur. Kaliteli marka akülerin soğuk ilk marş çalıştırma değerleri yüksektir, Soğuk marş akımı 540 A aşağı olmasın, oda akü üzerinde yazar.

Bilgilendirme için Teşekkürler. Araştırdım. Vartanın sitesinde mazda 1.6 dizel için bluedynamic 70a cca 630 öneriyor inci akü ise formula asia 75 a cca 600 öneriyor ikiside pahalı akü. 

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

2 gün önce benimde aküm Ankara'nın sabah ayazında birden bitti ve takviye ile çalıştırmak zorunda kaldık. Varta 70 ah aküye 300 tl ödedim. Orjinal aküsü panasonic marka idi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 gün önce benimde aküm Ankara'nın sabah ayazında birden bitti ve takviye ile çalıştırmak zorunda kaldık. Varta 70 ah aküye 300 tl ödedim. Orjinal aküsü panasonic marka idi. 

Bende 20 gün önce aldım 295.e

LG G2

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...