Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Vites Değişirken Gelen Islık Sesi

raxu
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar bununkine sorun olarak değilde meraktan sormaktayım

2015, 1,5 Mazda 3 ümde sesi tamamen kısıp camları açtığımda boş ve gürültüsü az yollarda özellikle yokuş çıkarken yaptığı vites değişimlerinde kaputtan fiyuuut diye hafif bir ıslık sesi duyuyorum bu sesi başka duyan var mı? Önceki aracımla sanayi den çıkamadığım için Mazda aldım. 

Tabi ki önceki araçtan kalma paranoyaklıklarım devam ediyor:/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Klima hep açık oluyor ama bu ıslığın vites geçişiyle beraber geldiğine eminim özellikle yokuş çıkarken yüksek devirde geçişlerde  daha net duyuluyor 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 minute ago, raxu said:

Klima hep açık oluyor ama bu ıslığın vites geçişiyle beraber geldiğine eminim özellikle yokuş çıkarken yüksek devirde geçişlerde  daha net duyuluyor 

Aynı ses benim aracımda da var. Sanki araçta turba varmış gibi bir ıslık sesine benziyor. Klima bende de hep açık genelde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu sanırım araca ait donanımsal bir ses gibi geldi bana kullandıkça yeni aldığım için tanımaya çalışıyorum yoksa vites geçişlerinden gaz tepkilerinden ve donanımından inanılmaz memnunum 

araca binen donanımları görünce kafaya yiyor bu fiyata bu kadar donanımı akılları almıyor millet alışmış bu paraları boş corollalara vermeye:)

okulda aracını değiştiren iki kişiyiz biri 0 tiguan aldı sadece hayırlı olsunla geçiştirdiler iki gündür okulda Mazda muhabbeti dönüyor;)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu sanırım araca ait donanımsal bir ses gibi geldi bana kullandıkça yeni aldığım için tanımaya çalışıyorum yoksa vites geçişlerinden gaz tepkilerinden ve donanımından inanılmaz memnunum 

araca binen donanımları görünce kafaya yiyor bu fiyata bu kadar donanımı akılları almıyor millet alışmış bu paraları boş corollalara vermeye:)

okulda aracını değiştiren iki kişiyiz biri 0 tiguan aldı sadece hayırlı olsunla geçiştirdiler iki gündür okulda Mazda muhabbeti dönüyor;)

Mazda ayrıcalıktır :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tamamen normal, selenoid valf sesi o. aracınız dururken camlar açık halde r ye ve sonra d ye alırsanız da aynı ses gelir. benim 2. nesil aracımda da var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...

Duydugunuz ses gayet normal hiç bir sorun yoktur. Sadece vites geçişlerinde oluyor. Hoş bir sestir o genelde hafif ıslık sesini vites değiştirirken millet parayla taktırıyor. Bu da mazdanın ayrıcalığı ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

8 ileri Zf'li araçlardan da gelir bu ses, bir üst vitese geçince boşa çıkan dişlinin sesi bu. Çoğu otomatik şanzımandan gelir, bazılarında karakteristik olarak daha fazla duyuluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben 2. Nesil aracımda hiç duymadım veya hiç dikkatimi çekmedi ama bugün test için aldığımız 2017 Mazda 3 te ilk 100 metrede bile fark ettim. Duyunca önce yadırgadım sonra şanzımandan geldiğini anladım.

İlk 2 viteste daha belirgin sonra ya azalıyor ya da gidiyor. Araç ısınmış durumdayken de geliyor bu arada soğuk olmasına gerek yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Burak :

Ben 2. Nesil aracımda hiç duymadım veya hiç dikkatimi çekmedi ama bugün test için aldığımız 2017 Mazda 3 te ilk 100 metrede bile fark ettim. Duyunca önce yadırgadım sonra şanzımandan geldiğini anladım.

İlk 2 viteste daha belirgin sonra ya azalıyor ya da gidiyor. Araç ısınmış durumdayken de geliyor bu arada soğuk olmasına gerek yok.

Hava -1 altındayken sadece ılk 5 dk vıtes geçıslerınde duyarım. Belkı benım duydugum başka bır ıslık sesıdır yada motor farkındandır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Arkadaşlar makyajlı mazda 3 aldım 10 gündür bu sese kafam takıldı.2-3 geçişinde geliyor bu ses başka viteslerde ve geçişlerde  olmuyor.Geçişte vuruntu sarsıntı yok.R de D de sarsıntı vuruntu yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Modifiyeli daha doğrusu turbolu araçlardaki çuf-çuf dedikleri blow-off sesine benziyor ama desibeli daha düşük tabi. bende fark ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sadece 2-3 geçişinde olması ve bugün devirden bağımsız olmasını farkettim.Devir 2000-3000-4000 farketmiyor ses bu geçişte hep var.ilerde sanki problem olacak gibi.Dediğiniz gibidir umarım.3650 km yaptım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

35 dakika önce, ikarayel :

Sadece 2-3 geçişinde olması ve bugün devirden bağımsız olmasını farkettim.Devir 2000-3000-4000 farketmiyor ses bu geçişte hep var.ilerde sanki problem olacak gibi.Dediğiniz gibidir umarım.3650 km yaptım.

Fiuuuvv :D 2017 Mazda 3 testinde de dikkatimizi çekmişti ama bir problem değil şanzımandan geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...