Jump to content

Kaza Videoları - Fotoğrafları - Haberleri

Mücahit
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Renault için ne kadar geçerlidir bilmem fakat Peugeot-Citroen grubunda özellikle C sınıfı araçlarda 4-5 kişi olduğunda düz yolda 100km yukarısı hızlarda yol tutuşu ciddi oranda azaldığı söyleniyor. Yandan esen bir rüzgar bile sürpriz sekilde savurabiliyormuş aracı. Peugeot-Citroen aldıktan sonra o durumu yaşayanlar, yakıt tasarrufu, şekil falan bakmaksızın hemen satıyormuş aracı.

Şirket aracım renault clio, dediğiniz gibi yüklüyken 100 ü geçince araba çok güvensiz bir hal alıyor
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Almanya'da kazalar devam ediyor. Bu sefer de Berlin'de otobandaki konvoyu fark edemeyen bir tır sürücüsü konvoyun en arkasındaki 2 aracı önündeki tır arasında sıkıştırıp bu hale getirdi:

VW Passat'ın hali içler acısı.

5,w=993,q=high,c=0.bild.jpg

Haber linki: http://www.bild.de/news/inland/verkehrsunfall/unfallnacht-auf-deuschlands-strassen-47183878.bild.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen çarşamba kaza yaptım. Sol çamurluk, far, tampon ve bi iki plastik ıvır zıvır değişecek, maddi hasar, önemli bişey yok. Arabayı SK ya bıraktım, kasko ilgileniyor. 

Önüme kontrolsüz bir şekilde u çekti birisi, kurtarmak için fren yapıp sağa kırdım ancak kurtaramadım, diğer arabanın sol tarafına vurdum, benim araba kendini iyice sağa attı, kontra vermeme rağmen toplayamadım ve sağ tarafı da kaldırıma vurdum. Foruma fotolarını falan atarım, zaten sigorta/kasko vs ile ilgili bilgi almam gerekecekmuhtemelen de kaza tam okulun giriş kapısında olduğu için güvenlik kameralarına yakalanmışızdır, iç hizmetlerden videoyu almaya çalışacağım ve alırsam da muhtemelen bu başlığa kendi kaza videosunu atan ilk forumdaş olacağım [emoji4] 

Bu tür kazalarda araç ön kamerasi kullanıyor olmanin ciddi önemi ortaya çıkıyor üstatlar..

Görünürde haksiz olduğumuz durumlarin aksini ispatlamaya yarayan ve tamamen haklı konuma geçmeyi sağlayan bi özelliği var..

Allah kazadan beladan muhafaza etsin tabi de..olunca kiymeti anlaşılan bişey işte ;)

Mazda, aşkın kaportaya bürünmüş halidir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

07.Ağu.2016 - Almanya Eschenburg sehrinde Ferrari düz yolda takla atıp tarlaya uçtu. Kabin göçmedi ancak 35 yaşında sürücü başından ağır yaralandığı için kabinden cıkamadı, kurtarma ekipleriyle cıkarıldı.

1d9QZb.jpg

http://www.bild.de/regional/frankfurt/frankfurt-aktuell/ferrari-crash-in-eschenburg-47193292.bild.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11.01.2016 at 14:08, Ali :

Hatalı sollama ve sonucunda arabanın hali :(

Bu videoyu yeni gördüm, bizim arabalarla ESP açıkken yapması zor bir şey, ki benim arka lastikler kötü, arkayı biraz fazla bırakıyor o yüzden. ESP kapalıysa zaten gereksiz sert ilk hareketten sonra arka açılınca kontra vermemiş üstüne frene abanmış, her türlü o şekilde kayar.

ESP açıktıysa da bizim araçların diğer markalara göre biraz fazla tolerans verdiği bir konu var, suç atmak gibi değil de alışana kadar ürkütmüştü beni. Videodaki mekaniği ve Esp nin mantığını özetlleyeyim şöyle. Sürücü sağa çok sert kırıyor ve arabanın kıçı açılmaya başlıyor. Sürücünün en büyük hatası arkayı toplaması direksiyonu için sola kırmaması, baya sağa dönük kalıyor direksiyon. Bu durumda ESP direksiyon yönüne de baktığı için arabanın biraz kıçını açmasına izin veriyor. Bilgisayarın çalışma mantığı şöyle: Arabanın kıçı sola kayıyor, toplamak istese direksiyonu sola kırar, daha fazla sağa dönmek istiyor ki direksiyonu sağa kırmış, o zaman arkasını 20 dereceye kadar açayım ki dönmesine yardımcı olsun, direksiyonu düzeltmeye başladığında yeterince dönmüştür, o zaman koyarım sol öne freni toplarım arabayı.

Göbeklerde ikinci vites hızlarında bunu denedim baya, arka açılırken direksiyonu içeri bakacak şekilde tuttukça sol ön tekere freni koyup toplamak yerine hiç müdahale etmeyip arkayı bırakmasına izin veriyor. Ya açı fazla artacak ya da direksiyonu toplamaya başladığınızı farkedecek freni çakması için. 

Buradaki arkadaş da tam toplamaya başladığı anda frene abanıyor, ki arkadan kaymalarda fren demek spin demektir, Esp'nin toplama şansı kalmıyor o yüzden. Ha dediğim gibi toleransı az verseydi belki bu kazayı engelleyebilirdi, hız ve hareketler çok ters ama, o yüzden net laf etmek imkansız. Sürücü uygun anda kontra verip üstüne gaza yüklenseydi (ki gaz burada çok işe yaramaz, hız ve vites yüksek) toplayıp giderdi diye düşünüyorum.

Peki Esp bu toleransı fazla verdi de böyle oldu, vermeseydi bir ihtimali vardı diye düşünelim. Verdiği zaman kazanım olarak oraya o hızla girip toplayıp devam edebilmenizi sağlıyor, önceki harketi de göz önünde bulundurun. O kafada tasarlanmış bir araç önden kaymaya daha eğilimli olacaktı, böyle bir kullanımda da muhtemelen bariyerlere yapışacaktı. 

Sürücü'nün makasçı dangalaklığı açıkça ortada, hakkında yazmaya, küfretmeye falan gerek yok o yüzden :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir de dip not, ufaktan kanı hızlı akanların sürüşü de hızlı malum :) Ancak pek çoğu koltuk sırtını çok yatık kullanıyor, sadece bizim memlekete özgü de değil bu durum. Daha rahat mı, sportif hissettirdiğinden mi bilmiyorum ama bu durumlarda direksiyona "uzanmak" gerekiyor ve direksiyona uzanınca da koltuk kenarları merkezkaç anında sürücüyü tutamıyor. Bu durumda da sürücü sadece direksiyondan destek alarak araba içinde sağa sola savrulmadan durabilir. Direksiyondan destek alınca da kontrol etmek oldukça güç oluyor. Tabi uzanarak direksiyonu hızlı çevirmek de zor bir taraftan. Pedallara göre koltuğun konumunu, bilek hizasına gelecek şekilde de direksiyon konumunu ayarlayıp o pozisyonda sırtlığın tam sırta oturmuş olmasını sağlayın doğrusu için. Rallicilerin oturma pozisyonlarına bakarsanız da görsel olarak fikir oluşabilir.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
08.08.2016 at 18:15, mersinden_ersin :

Bir de dip not, ufaktan kanı hızlı akanların sürüşü de hızlı malum :) Ancak pek çoğu koltuk sırtını çok yatık kullanıyor, sadece bizim memlekete özgü de değil bu durum. Daha rahat mı, sportif hissettirdiğinden mi bilmiyorum ama bu durumlarda direksiyona "uzanmak" gerekiyor ve direksiyona uzanınca da koltuk kenarları merkezkaç anında sürücüyü tutamıyor. Bu durumda da sürücü sadece direksiyondan destek alarak araba içinde sağa sola savrulmadan durabilir. Direksiyondan destek alınca da kontrol etmek oldukça güç oluyor. Tabi uzanarak direksiyonu hızlı çevirmek de zor bir taraftan. Pedallara göre koltuğun konumunu, bilek hizasına gelecek şekilde de direksiyon konumunu ayarlayıp o pozisyonda sırtlığın tam sırta oturmuş olmasını sağlayın doğrusu için. Rallicilerin oturma pozisyonlarına bakarsanız da görsel olarak fikir oluşabilir.

Koltuğu fazla yatırma artistik için yapılıyor ve dediğin gibi güvenlik ve yol hakimiyetini azaltıyor, sürüş hissini de garipleştiriyor. Artistik görünüm için değer mi, kesinlikle değmez. Aynı kategoride yüksek parlaklıkta Xenon farlar, gündüz gözü alması için kullanılan kirpik led'ler de var, kategori geniş.

Ve başka bir kaza haberi dün akşam Almanya'da tek şerit gidiş geliş yolda VW Passat hatalı sollama yaparak karşı yönden gelmekte olan Mazda 3'e önden carptı. Mazda 3 carpışmanın şiddetiyle şarampole uçtu. Mazda 3'ün sürücüsü 19 yaşındaki kadın olay yerinde ölürken Passat'ın sürücüsü 50 yaşındaki adam ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Kaza görüntüleri korkunç. Passat'ın 2 motosikletliyi sollamak isterken hatalı solladığı belirtiliyor. Mazda 3'ün motorunun yerinden çıkmış olduğu görülüyor.

Haber linki: http://www.bild.de/regional/leipzig/verkehrsunfall/madafahrerin-stirbt-bei-frontalcrash-47420466.bild.html

0003_gallerylarge.jpg

0002_gallerylarge.jpg

0005_gallerylarge.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra ...

Almanya'da bu akşam 34 yaşında İran kökenli Mastali P. siyah Audi A7 (346PS €54 800)   si ile şehir içinde 100km/h üzeri hızla önündeki VW Touran'a çarptı,  baba (39), anne (39), bir bebek (3) bir ufak kız çocuğu (6) ağır yaralı halde hastaneye kaldırıldı. Kendisi hiç yara almayan ve daha önceden birkaç sabıkası olan Mastali P. polise ifade verdikten sonra serbet bırakıldı.

http://www.bild.de/regional/hamburg/raser-unfall/raser-rammt-familie-von-der-strasse-47890524.bild.html

2,w=993,q=high,c=0.bild.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Köprüden aşağı el topu büyüklüğünde bir beton parçası atıldı, köprünün altından geçen Citroen'e  isabet etti ve araç takla atarak ciddi kaza yaptı. 25 yaşında anne ağır yaralandı 6 yaşında cocuk camdan dışarı fırladı. 33 yaşındaki baba ve 4 yaşındaki cocuk yaralı olarak atlattı.

3,w=993,q=high,c=0.bild.jpg

http://www.focus.de/panorama/welt/angriff-auf-der-a7-bei-heidenheim-unbekannter-wirft-stein-auf-autobahn-vierkoepfige-familie-schwer-verletzt_id_5985291.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

aracımı önceki gece koyduğum yere dün gece koyamadım, başka yer de bulamayınca yanlarına park ettim. maalesef olan komşumun aracına olmuş. 10 katlı binanın çatısından düşen buz kütlesi arka camını bu hale getirmiş. sabah arabaya binerken ilginç bir sürpriz oldu benim için.

IMG-20170107-WA0000.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kırmızı şeritler park hizası ve o kişi hizasız mı park etmiş yoksa normal park mı? Şanssız  araç Nissan galiba? Mazda 3'te arka spoiler fabrika çıkış mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, Revivo73 :

Kırmızı şeritler park hizası ve o kişi hizasız mı park etmiş yoksa normal park mı? Şanssız  araç Nissan galiba? Mazda 3'te arka spoiler fabrika çıkış mı ?

normalde kırmızı çizgilere park ediyoruz. çatıdan düşecek şeyleri düşünerek, böyle park edilmeye başlandı 1 haftadır falan. şanssız nissan, yönetici abimizin. mazda3'teki spoiler sonradan takılma ama orijinal mazda aksesuarı.  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

bizim evin yakınları, konya'yı bilenler için eski sanayi kavşağında olmuş bir olay. kaza değil, insan öldürmeye yönelik bir hareket.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bizim evin yakınları, konya'yı bilenler için eski sanayi kavşağında olmuş bir olay. kaza değil, insan öldürmeye yönelik bir hareket.

Aynı kutuplar birbirini itmiş :) Allah'tan bir şey olmamış .
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Hyundai alanlar ve kullananlar dikkat!

Almanya'da Hannover şehri yakınlarındaki Barsinghausen'de A2 karayolunda evine dönmekte olan Hyundai sürücüsü kadın 2 tırın arasında sıkıştı, beyaz Hyundai tanınmaz hale geldi, kazada 43 yaşındaki kadın ve 10 yaşındaki oğlu can verdi. Haber link: http://www.bild.de/regional/hannover/autobahnen/unfallschwerpunkt-wie-ein-irrenhaus-51858138.bild.html

p0d4BJ.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, Servet :

İki tır arasında ne olursa olsun dümdüz olur. Hyundai olması fark etmez

Ha iki TIR arasında kalmış ha mengene arasında.. :( Araç kullanarak ciddi risk alıyoruz aslında. Allah kazadan beladan korusun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...