Jump to content

Mazda 121 HOLD Lambası

casparov2
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar Merhaba,

Eşimin 1992 model Mazda 121 model arabası var.

Araba yolda giderken gaza hafif yüklenince hold ışığı yanıp sönmeye başlıyor ve arabanın ateşlenmesi ile beraber yakıt tüketimi artıyor.

Hold ışığının sürekli yanıp sönmesi ile ilgili arabayı bir ustaya göstermek istiyorum.

İstanbul Küçükçekmecedeyim var mıdır tavsiye edeceğiniz bir usta?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

forumda bir arama yaptığımızda hold ışığının yanıp sönmesinin şanzımanda bir sorun olduğunu habercisi olduğunu anlıyoruz. bir üyemiz nedenleri hakkında aşapıdaki bilgileri vermiş. umarım yardımcı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Arkadaşlar arabayı Oto veysel Öner Usta ile Engin Usta'ya götürdüm forumdan bir arkadaşın tavsiyesiyle.

2 hafta önce araba sürekli istop ediyordu karbüratörde 2 parça ile oynadılar. Bir parça değişti diğerini temizlediler ve istop sorunumu çözdüler.

Hold sorunu için de Öner Ustaya götürdüm 3-4 saat uğraştı ve arabanın elektrik tesisatında problem olduğunu söyledi beynini tamir edince arabada hold ışığı artık yanıp sönmüyor ve vites geçişleri darbeli olmuyor.

Öner usta ve engin ustayı herkese tavsiye ederim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 saat önce, Yılmaz D. :

@casparov2 iletisim bilgilerini paylaşabilirmisiniz? 

Engin Şenler - Öner Usta Tel : 0535 822 98 98 - 0532 544 39 18

Mazda 121 sahibi faruk yönlendirdi derseniz yardımcı olurlar. Hold sorunu varsa Öner usta ile görüşmeni tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...

Arkadaşlar Merhaba Öner usta tamir ettikten 1-2 gün sonra aynı sorun devam etti. Daha sonra 1 kaç kez götürdüm ve yapamadı.

Verdiğimiz ücretle kaldık. Kısacası hold sorununu çözemediler. Şanzımanda sorun var tahminimce.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...