Jump to content

2.Nesil Mazda 3 Bagaj Kapağı Düğmesi (Hatchback)

hsgrn
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

11.07.2017 at 11:05, Burak :

Geçtiğimiz hafta bir gece operasyonu ile montajı yaptık. Yaparken 2 şey dikkatimizi çekti ;

1. Kaportadaki oyuklar ile gelen düğme bire bir uymadığı için bir çentiği yontmak zorunda kalıyorsunuz
  2. Kablo çok hafif kısa olduğu için kaportaya sabitlenmiş bağlantıyı 180 derece çevirmeniz gerekiyor

bunun dışında 1 vida, 2 kapak ve içerideki klipslerin açılması ve düğmenin altındaki sıkıştırma mekanizmasının çıkartılması ile rahatça ulaşıp değiştiriliyor. Servisteki ücrete değmeyecek ve kolayca yapılacak bir işlem. Resim çekmemiştim gece olduğu için, araba da şehir dışında, ilk fırsatta detaylı anlatım için resimlerim ama ;) 

Not : Değişimi yaparken aman arabanın anahtarını içeride unutmamaya dikkat edin :D Ben yaptım, yarım saat anahtar aradık :D 

O küçük uyumsuzluğun sebebi düğmenin aslında Mazda 2'ye ait olmasından kaynaklanıyor. Ama @Burak abi senin de bahsettiğin gibi kesinlikle servisteki ücrete değmeyecek kolaylıkla halledilebilecek bir uyumsuzluk. 

Tabi servistekinden bir farkı da  düğme çerçevesinin mat siyah olması. Servisten alacağınız düğmede aracın rengine uygun düğme halkası varken bunda mat siyah. Bence o da fiyat farkını vermeye değmez. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, kindness :

O küçük uyumsuzluğun sebebi düğmenin aslında Mazda 2'ye ait olmasından kaynaklanıyor. Ama @Burak abi senin de bahsettiğin gibi kesinlikle servisteki ücrete değmeyecek kolaylıkla halledilebilecek bir uyumsuzluk. 

Tabi servistekinden bir farkı da  düğme çerçevesinin mat siyah olması. Servisten alacağınız düğmede aracın rengine uygun düğme halkası varken bunda mat siyah. Bence o da fiyat farkını vermeye değmez. 

Farklı bir renk olsa çok abes durabilir ama siyah olunca çok da problem olmuyor. Çok gözüme batarsa bir sonraki servis ziyaretimde onun boyanmasını rica etmeyi düşünüyorum Cem'den. Boya olsa ben bile boyayabilirim aslında ama çok da sıkıntı etmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Aldım. Zor söktüm siyah plastikleri. Salak gibi yeni ürünü denemeden eskisini söktüm. Sonra yenisini taktım. Hatta biraz sert bastırdım cuk diye oturdu çok sağlam oldu. Soketi taktım ve güm. Çalışmadı. Acaba değiştirip yenisini istesem aynısı mı olur? Uyumlu değil mi abi bu soketler :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eğer @İlhan abinin verdiği linkteki ürünü aldıysanız aynı ürünü daha önce ben ve @Burak abi aldık ve sorunsuzca taktık. Sadece bu ürünün kablosu orijinale göre az daha kısa ve fazladan bir tırnağı var. O tırnak da maket bıçağıyla çok rahat budanıyor. 

Yani işin özü size gelen ürünün kendinde bir sorun olabilir. İsterseniz satıcı ile irtibata geçin. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

galiba onu almadım. başka bi tanesini aldım. ama aldığım ürünün geri bildirimleri çok fazla oy almış mazda 3'te çalışıyor demiş herkes. kablosu kısa ama giriş soketini döndürünce sorun olmuyor. tırnakların bazılarını kırmak lazım denmiş ama ben soktum sıkıntı olmadı. ama sonuç olarak çalışmadı. video çektim. para iadesi isteyip sizin aldığınızdan alayım bari

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Bahsi geçen ürünü aldım. Bu sefer çalıştı. Ben montaj için klips kırmadım hiç. Biraz zorladım düğmeyi. Sert girdi ve girdiği gibi kaldı. Eski silikonlu pis halinden daha iyi oldu. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...