Jump to content

Kışlık 16" Yeni jant ve Lastik Takımı Arıyorum CX-3 İçin

Erturqo
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Kış için AWD nin hakkini vermek lazim. Suan bildiginiz uzere aracta 18"takim yer aliyor. Bir alt donanimdaki olculeri ornek alarak 16" kislik bir takim ariyorum. Bu konuda tecrubesi olan veya aracinda 16" olupta satmak isteyen var mi arkadaslar?

Lastikler

18" 215-50-18
16" 215-60-16

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Serviste tanesi 400 civarı, şuradan bakabilirsiniz http://www.mazda.com.tr/satin-alma-ve-sahip-olma/aksesuarlar/mazda-cx-3/2015-02/jantlar-ve-suspansiyon/9965277080/

Orjinal genişlik ve ofsetle oynamadan, aynı bijon çapında başka marka da alabilirsiniz. Çakma marka olmasın ama, çok performanslı vs. markaların çin imitasyonları çok piyasada, CMS falan yerli bir markadan orjinal ve ucuz bir şeyler çözülebilir. Çin işi çakma jantların eğilme kırılma olayları çok oluyor, kasise girip bijon yerlerinden jant kırana denkgeldim. Yerli dediğim firmalar üretimlerinin büyük kısmını markalara yapıyor, misal CMS Renault jantlarının yüzde 80-90 ını üretiyor diye hatırlıyorum, kalitelidir yani.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cms ye bakmistim netten, il merkezine gidince de bakicam. Mazda 3 janti olur mu bilmiyorum 114-5 bijon araligi. Seklini de bilmiyorum, ona da bakayim. Tesekkur ederim

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi bilmiyorum bise sorcam neden 18 kis takmiyorsun 

Orijinal 18 inch ölçüde yaz lastiği bile yok aracın. Kışlığı bulmak çok zor hemde deli para istenir.

Bende aynı yöntem için hazırlık yapıyorum. Hatta freelander'in 18inch jant lastik seti duruyor kenarda. Lastikciye verip jant lastik takası yapacağım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

51 dakika önce, Mazda41 :

Neden oyle sacma bir olcu kullanmislar o zaman reflex paketin jantlari daha iyi ama goruntusu yok iste

Saçma olan bu jant ebatını kullanmaları değil !!

Saçma olan bu jant ebatına uygun lastik bulunamaması !!

Otomobil firmaları sonuçta lastik firmaları ile sürekli iletişim halindeler. Mazda ne yapıyor, benim şu aracıma şu şu ebatlarda lastik lazım. Yıllık üretim kapasitem bu kadar, ona göre bana lastik üretin. Birde üretim sonrası yani satış sonrası tedarik zinciri içinde sipariş veriyor. 

Ülkemizde bu ebat lastik bulmak sıkıntılı deniliyor CX-3 Kullanıcıları tarafından. Acaba diğer ülkelerde bu durum nasıldır ? Türkiye'de Mazda servisleri ilgili ebattaki lastiği sağladıklarını söylüyorlar. Ama tabi burada kullanıcı lastik konusunda neden sadece servise bağlı kalsın. Hem fiyatlandırma hem de yakınlık açısından uygun değil. Ülkemize gelen CX-3 sayısı, buna bağlı lastik firmalarının uygun ebatta lastik getirmemesi...Kaç tane CX-3 gelip satılıyorda, firma getirsin bu lastiği vitrine koysun.. İki ucu boklu değnek açıkçası..Rusya'da ki CX-3 kullanıcısı da bu sıkıntıyı yaşıyormudur acaba ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Saçma olan bu jant ebatını kullanmaları değil !!
Saçma olan bu jant ebatına uygun lastik bulunamaması !!
Otomobil firmaları sonuçta lastik firmaları ile sürekli iletişim halindeler. Mazda ne yapıyor, benim şu aracıma şu şu ebatlarda lastik lazım. Yıllık üretim kapasitem bu kadar, ona göre bana lastik üretin. Birde üretim sonrası yani satış sonrası tedarik zinciri içinde sipariş veriyor. 
Ülkemizde bu ebat lastik bulmak sıkıntılı deniliyor CX-3 Kullanıcıları tarafından. Acaba diğer ülkelerde bu durum nasıldır ? Türkiye'de Mazda servisleri ilgili ebattaki lastiği sağladıklarını söylüyorlar. Ama tabi burada kullanıcı lastik konusunda neden sadece servise bağlı kalsın. Hem fiyatlandırma hem de yakınlık açısından uygun değil. Ülkemize gelen CX-3 sayısı, buna bağlı lastik firmalarının uygun ebatta lastik getirmemesi...Kaç tane CX-3 gelip satılıyorda, firma getirsin bu lastiği vitrine koysun.. İki ucu boklu değnek açıkçası..Rusya'da ki CX-3 kullanıcısı da bu sıkıntıyı yaşıyormudur acaba ?

Aynen anlattiginiz gibi bu lastikler eskiyince ne yapacagim diye kara kara dusunuyorum. Mecbur fahis fiyattan alicaz yenisini. Bari kisliklar 16 olsun, hem 18 lerin omru uzasin, hem kisin cukur kar yagmur daha iyi yol tutsun konforlu olsun. Bu hafta sonu arastirmaya cikiyorum. Fotolarla da haberdar ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, erturqo :

Aynen anlattiginiz gibi bu lastikler eskiyince ne yapacagim diye kara kara dusunuyorum. Mecbur fahis fiyattan alicaz yenisini. Bari kisliklar 16 olsun, hem 18 lerin omru uzasin, hem kisin cukur kar yagmur daha iyi yol tutsun konforlu olsun. Bu hafta sonu arastirmaya cikiyorum. Fotolarla da haberdar ederim.

Sizin mevcut 18" jant ve 16"jant lastik ebatlarını tam olarak nedir ? Olur ya gözümüze çarpar sizi haberdar ederiz..

Siz buraya yazdığınızda ben ilk mesajınıza eklerim.. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Jantlar 114*5 (ofsetini bilmiyorum ama sifir degil, lastikcide istisare edilecek)
Lastikler 18" 215-50-18
16" 215-60-16

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben yeni Mazda 3 jant takımını sayabilirim. Ancak benim kendime 18 jant lastik bulmam lazım. Bir iki ilan takip ediyorum ama fiyat bekliyorum... Mazda 3 jantlarını düşünürseniz  ve anlaşırsak bu iş olur gibi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selamlar,

ben kışlıkları kolayoto sayfasından aldım. Sizin ebatlara uygun olarak 18 http://kolayoto.com/kis-215-50-r18-lastikleri ve 16 http://kolayoto.com/kis-215-60-r16-lastikleri bu linkten ulaşabilirsiniz. 16 için Nokian WR D4 yakışır, ben de bunu kullanıyorum.

18 jant ta tek lastik gösteriyor olması enteresan tabi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

IMG_20161014_174111.jpg
Dj wheels 16 inç. 950 tl.

IMG_20161014_150502.jpg
Kor metal 16 inç 1050 tl

Bu fiyatlarin daha dusugu internette var. Lastik konusuna gelince hem 18 inc hem 16 inc kış lastigi bulmak cok zor. 16 inc(215-60-16) icin Lassada ve Goodride da kışlık, michelinde 4 mevsim olan crossclimate modeli var. Lassa 1300, Goodride 800, michelin 1680 tl
Jant modeli baska bulamadim.(Dj wheels füme modeli de vardi) 4-5 yere bakabildim.
Cms bulmak zor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

ff9f72cfc35a688fc1046557dc375be1.jpg

16 inc yerine 18 inc mazda 3 jantlarina karar verdim. Kislik lastik olarak 225-50-18 takicam, 18 inc olarak piyasada bu boy var, orjinal ebat olan 215-50-18 yok. Bu jant icin servis kampanyasini kullanicam ancak bu jant cx3 icin degil. Aslinda 3 yas ustu bi mazda 3 kardes olsa da hem %20 yerine %30 indirimli alsak [emoji3] var mi oyle bi kardes ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Just now, fotifoti said:

O ebatlar olmaz. Aracı yükseltmeyin . 225/45/18 aldım ben . Kumho 1100₺

Fatih Abi, aracin orjinal lastik ebadi haric lastikle muayeneye gidildiginde, agir kusurlu saydiklarini duymustum bilgin olsun. Eger boyle bir durum yoksa ben de lastik degisiminde 225 e cikmayi dusunuyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21 saat önce, tarahumara :

Fatih Abi, aracin orjinal lastik ebadi haric lastikle muayeneye gidildiginde, agir kusurlu saydiklarini duymustum bilgin olsun. Eger boyle bir durum yoksa ben de lastik degisiminde 225 e cikmayi dusunuyorum.

orjinal ebatı lastikçiler bile bilmiyor :) muayene sorun yapıyor mu bilmiyorum ama muayeneye de yazın gireriz olur biter :) ayın 15'i gibi takacağım bakalım nasıl olacak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...